Jump to content

מרכז אמריקה

yarin8sy88

Recommended Posts

אהלן חברה

אני מתכנן בקיץ בחופשת הלימודים לטייל חודשיים במרכז אמריקה.

יותר בקטע של חופים ומסיבות,חשוב מקומות יפים שאפשר לצלול בהם.

איך הייתם ממליצים לי לחלק את הזמן?בכמה מדינות כדאי לי לטייל?

יש לך חודשים ספציפיים?

יש המון מקומות. לדעתי בחודשיים עדיף להתמקד בשתי מדינות. אישית, הייתי רק בפנמה, אבל זה פחות יעד של צלילות. צלילות יש יותר במקסיקו לדעתי. מציע לך לקרוא באתר למטייל ולקבל כיוון.

יש לך חודשים ספציפיים?

יש המון מקומות. לדעתי בחודשיים עדיף להתמקד בשתי מדינות. אישית, הייתי רק בפנמה, אבל זה פחות יעד של צלילות. צלילות יש יותר במקסיקו לדעתי. מציע לך לקרוא באתר למטייל ולקבל כיוון.

כן,סוף יולי/תחילת אוגוסט עד החגים שזה תחילת אוקטובר..

איך פנמה ממליץ?במקסיקו כנראה בטוח אהיה,מחפש לשלב עוד איזה 2 מדינות,בשביל הצלילות הבנתי שהחופים בליז חובה השאלה איך זה יסתדר.במידה ולא זה מקסיקו ועוד 2,יש לך ידע או המלצות איזה מדינות כדאי לשלב?

טיילתי מפנמה ועד מקסיקו כולל קובה וגמייקה.

המלצה שלי? קוסטה גווטמאלה(לא לוותר) בליז ומקסיקו.

קניתי.

יש לך המלצות איפה להתחיל ולסיים ואיך לתכנן את המסלול מבחינת זמן בכל מקום?

אם יש לך חודשיים

תעשה שבועיים קוסטה ריקה, שבועיים גואטמלה, 3-4 ימים בליז וכל השאר מקסיקו.

אתה יכול לעבור הכל יבשתי בסדר הזה, זה חוויה

מבחינת העונה אני לא בדיוק יודע תקרא קצת על החודשים שאתה נוסע אתה יכול לעשות גל כזה שעולה למקסיקו

או שתתחיל במקסיקו ותרד לקוסטה ריקה .. למרות שזה לא נראה לי משנה כי זה עונה גבולית בכל מקרה בכל מרכז אמריקה.

אם אתה רוצה מדינות שזה כן העונה לטייל וגם תכיר הרבה מטיילים אז מומלץ לעשות פרו, אקוודור (יש את הגלאפגוס), קולומביה

לסיים במקסיקו חד משמעי ושים לב שהטיסת חזור שלך תהיה קנקון-אירופה-ישראל ולא קנקון-מקסיקו סיטי-אירופה-ישראל ושאף סוכן נסיעות לא יזיין לך את המוח אחרת.

קוסטה מדינה דיי יקרה(בין היקרות במרכז אם לא הכי), הייתי ממליץ לשהות שם שבועיים כמו שהבחור מעליי כתב, יש כאלה שכלכך כבד עליהם כלכלית ככה שהם תופרים איזה יעד או 2 באיזה שבוע ומתחפפים..שוב, מדינה סופר יקרה, מה שגם בקוסטה הכל בדולרים.

מאמין שתנחתו בסאן חוזה, תעופו משם כמה שיותר מהר, סופר מסוכנת ואין מה לעשות.

מסאן חוזה נוסעים ישר לחאקו, סנטה תרזה, לה פורטונה, מונטה זומה ומונטה ורדה.

גווטאמלה יעד מדהים אחי, אנשים מקציבים שבוע מתאהבים במקום ופשוט נשארים חודש. ממליץ 3 שבועות במינימום.

אנטיגואה, סן פדרו, סמוק שמפיי ופלורס תיקל.

*באנטיגואה ובסן פדרו לישון רק בהוסטל "זולה".

בבליז אין כלכך מה לעשות למען האמת חוץ מהחופים המדהימים והצלילות. סעו לאיי קולקר תעשו שם יומיים 3 לפי דעתי יספיק לכם.

מקסיקו או בשם השני שלה בית זונות.

כל הזמן שנשאר לך תקציב לשם (תכוון למינימום 3 שבועות).

פלאייה דל כרמן, איסלה מוחרס, קוזומל, טולום+לגונה באקאלאר+הולבוש טיולים של יום לא יותר, קנקון והביתה.

כמובן שתכיר אנשים בכל פינה ויש מצב שקצת תסטה מהתכנון, תרצה להיתקע קצת ביעד כלשהוא או לחילופין תרצה לחתוך ולהמשיך הלאה, הכל בסדר, הכי חשוב ראש פתוח ופשוט לזרום (!).

אם יש לך עוד שאלות בכיף.

2 שאלות שיעזרו לך הרבה יותר ממני בקבוצה בפייסבוק "מרכז אמריקה פורום מטיילים" או משהו כזה.

מה שכן לגבי תקציב, אינדיבידואלי לגבי כל בן אדם, תלוי כמה אתה מתכוון להתפרע מבחינת מלונות או מסתפק בהוסטלים, כמה קניות אתה מתכוון לעשות או מסתפק במתנה אחת לכל החברים ושיתפוצצו, מעברים ממדינה למדינה בשאטלים או מתכוון לקחת טיסות....תלוי.

בכל מקרה תחפור קצת בקבוצה בפייסבוק, היא פעילה ממש עם אלף ואחד שאלות ותשובות של מטיילים. יעזור לך מאוד.