Jump to content

ישראל בספרד / לפני, אחרי, ובעיקר - תוך כדי

שורה

Recommended Posts

ייני בלם, שפונגין מגן שמאלי.

ידעתי לא לראות תמשחק הזה, רק רע יכל לצאת מפה.

מה היה עם טב"ח ? נראה רציני ?

שמעתי וידאר הוחלף מוקדם משום מה? הכל בסדר איתו?

ממה שהבנתי זו חבלה בירך, לא משהו רציני והוא אמור להיות כשיר גם למשחק הבא

כוסעמק איך הגיוני שמזמנים 5 שחקני מכבי ולבאר שבע רק 2 פתאום מלקיסון לא השחקן הכי טוב? מה עם בוזגלו.

הם עושים הכל כדאי שמכבי לא תקח אליפות

הרבה פחות מביך ממה שזה נראה ממבט ראשון : ( מרציאנו )

כן אני הולך לקומם עלי את רוב הפורום ורוב אוהדי הכדורגל בארץ אבל, הגולים נראו הרבה יותר מצחיקים ממה שהם בפועל.

גול שני : מרצינו זז (נכון) לסגור פינה אבל במקום פצצה לפינה מגלגלים לו את הכדור בהטעיה בין הרגלים של המגן הוא רואה את הכדור באיחור והכדור בניגוד לתנועה שלו לכן הוא לא יכול להגיב עם הרגל ומנסה עם היד ( במרחק הזה סיכוי קלוש).

כמובן שאפשר לעצור את הכדור אבל זה בכלל לא קל וזה נראה הרבה יותר מצחיק ממה שזה בפועל.

גול שלישי : אולי טעות ביציאה ניסה לצאת וחזר אבל נגיחה של קוסטה מ 5 מטר לרצפה זה כבר תלוי הרבה במזל ( כמובן שהיה צריך להעיף עם יד 1 ולא לנסות לתפוס עם 2 ).

הגול האחרון : סבבה אכל הטעיה של איסקו, אבל בדיוק בגלל הכשרון הזה איסקו משחקן בנבחרת ספרד. אני לא חושב שבכל החיים שלו מרציאנו פגש שחקן שעושה הטעיה כזאת בבעיטה לשער.

( שיר צדק נתן של פרפורים של רקדנית בלט והוא אשם לפחות כמו השוער )

מרציאנו עשה את הפדיחות שלו אבל זה פחות גרוע ממה שזה נראה במבט ראשון ובטח שלא בגללו הפסדנו.

השחקנים שלהם היו פנויים בכל הגולים חוץ מבגול השני והגול השני הכדור עבר בין הרגליים של המגן.

זה בלי לספור עוד לפחות 3-5 החמצות ששחקנים ספרדים היו חופשיים לבעיטות ונגיחות ולמזלנו החמיצו.

סיכום : מרציאנו היה גרוע אבל פחות ממה שעשו מזה. ההגנה הייתה נוראית וכולם מעדיפים להפיל את התיק רק על מרציאנו.

"הצבר"

קונספירציה שאני ממציא תוך כדי כתיבה:

אחרי שבוע שהראש שלנו באדמה והלב בתחתונים לגבי פציעתו של טיבי לקראת בש וידיגל מתרגל חזק את ראמון ומחליט לפתוח אותו כבלם למשחק העונה, כל הגבות מורמות וכל העיניים בוחנות ומשריקת הפתיחה הוא מסתמן כגרזן ובש שבאו לתקוף לא מצליחים לעבור את הברזילאי. מכבי במומנטום שהבינה שהם שיתקו את הגנת באר שבע ואז מכבי עוקצים בגול לקראת הירידה למחצית, את במחצית השנייה מכבי פותחים בכל הכח ופשןט שוטפים את המגרש בהזדמנויות אבל פתאום מתפרצת של ב״ש תופסת אותנו עם המכנסיים למטה 1-1, מפה כל הפורום מתהפך על ראמום ובוכה על פציעתו של טיבי ועל הצלחת שהלכה, מכאן המשחק ממשיך למשחקי שליטה במרכז המגרש שאף קבוצה לא מצלילה ליזום משהו מסוכן,בדקות האחרונות יש טירוף והתקפות מצד לצד כשבדקה ה90 קרן למכבי וכנראה התקפה אחרונה, כולם ברחבה של ב״ש, קרן קצרה לטל בן חיים שבאגף שמאלה עושה תמונה לכיוון הרחבה ומרים את הכדור ומשום מקום ראמון קופץ מעל כולם נוגח את הכדור עמוק לרשת של באר שבע והמשחק מסתיים, התקשורת חוגגת הפורום חוגג ועוקץ את המספידים, כותרות בעיתון על ראמון ועל העומק בסגל ואיך האליפות מתקרבת.

מפה עוברים למפעל הבא הגביע, ניצחון מוחץ 3-0 עם המון שקט בהגנה בהנהגת ראמון שהציל גול מהקו בתחילת המשחק ומההתקפה הזו יצאה המתפרצת לגול הראשון של מכבי! אנחנו חוגגים, ג׳ורדי מתחיל לתכנן חוזה על הבחור הצעיר, על אירופה מתחילה לדבר סכומי מליונים על ראמון, בום מזומן לנבחרת ברזיל מוקדמות מונדיאל, מצתלם עם ניימאר בסטורי ונותן לאוהדי מכבי גאווה. ברזיל משחקים מגד קבוצה חלשה ומפרקים כבר מהדקה הראשונה, המאמן מחליט לתת לראמון קצת דקות כשהוא עולה בדקה ה80 שהניצחון לברזיל הוא וודאי, דקה 90 קרן וראמון מנסה לשחזר את הגול נגד ב״ש וכל אוהדי מכבי קוצצים ציפורניים כדי שהשחקן שלהם יהיה כוכב בינלאומי, הוא קופץ לכדור מעל כולם נוחת לא טוב ונפצע, הפורום מתהפך על כולם! ניימאר אשם שלא הרים טוב, אלישע עדיין אשם כי זה רק מזכיר שאין את טיבי,

עוברים הימים והקופים הירוקים באים לנתניה כשאנחנו ובש עם אותם נקודות, ייני פותח כבלם וריקן משמאל, ריקן לא מתפקד טןב ועל ייני נופל לחץ של 2 תפקידים והוא בקושי עומד בזה וככה אנחנו מגיעים לדקה ה80 שהתוצאה היא 2-1 לחיפה, כל הפייסבוק מלא בתגובות מטןמטמות של הקופים כי הם מוזרים, ליטו מחליף את ריקן בפיליפנקה ומחזיר את שירן לשמאל, נראה כאילן המשחק אבוד והאליפות ביחד איתה, אבל כמו בסבב הקודם וידאר קל על החיים שלו ונותן שלושער מהסרטים שקובר את הירוקים ויוצר גל תקשורתי יותר גדול מה6-1 של בארסה. וידאר חוזר לכותרות ולהיות הגיבור שלנו וכולם שחכו מה קרה בכלל עם טיבי בנבחרת ושחכו את השבועות הזוהרים של ראמון.

אני יכול להמשיך שעות אבל חלאס יש פואנטה זה לא סתם! הכל יכול לקרות! לטוב ולרע, יש מליון תסריטים פתוחים לסוף העונה הזו וכל שחקן יכול לצאת פלופ או גיבןר אבל אנחנו לא תלויים בסיפורי גיבורים כמו שכתבתי פה עכשיו אנחנו תלויים בקבוצה שלמה שצריכה לתפקד אז לא טיבי יביא אליפות ולא ראמון ולא ייני ולא וידאר,

מכבי תביא אליפות !

תזמון חרא ביותר שזה נפל לנו גם לפני המשחק מול ב"ש וגם לפני החצי גמר.

אבל בואו נשים את הפציעה של טיבי בפורפורציה, הוא לא לא בשיאו כבר שנה וחצי, מה גם שהבאנו את רמון וייני בחלון בינואר, זה לא שנצטרך לשחק עם פליפנקה וטב"ח ואז לקבל מרכז הגנה כבד שזה דיס מאץ' רע על שחקנים כמו בן שהר,גדיר (הוא עוד חי?) וואקמה ומיכאל אוחנה.

מאמין שיעשו אחד מהשניים: 1. יסיטו את ייני למרכז ההגנה ויתנו לריקן להיות מגן שמאלי 2. יתנו סוף סוף לרמון לשחק, אני יודע שזה קונספט חדשני ושערורייתי, אבל לפעמים שמביאים שחקן חיזוק זר בינואר, אשכרה נותנים לו לשחק. שווה לנסות את זה.

לגבי טב"ח זה באמת יהיה אובדן כי המהירות שלו ותשומת הלב שהוא מושך היא קריטית, מה גם שאנחנו לא משופעים בשחקנים שיודעים לשים את הכדור ברשת, אבל אפשר אולי לנסות את שוינפלד שם או את סקאריונה, למרות שזאת לא המשבצת שלו, העיקר לשבץ שחקן שיודע לתת גול.

אותי פחות מפחידה עמדת הבלם אפשר בכיף לשים שם את שרן, מפחידה אותי האופציה של מגן שמאל במידה ושמים את שרן בלם. מתלבט במצב כזה עם מי רצוי לפתוח ריקן או שפונגין.

אותי פחות מפחידה עמדת הבלם אפשר בכיף לשים שם את שרן, מפחידה אותי האופציה של מגן שמאל במידה ושמים את שרן בלם. מתלבט במצב כזה עם מי רצוי לפתוח ריקן או שפונגין.

האמת ששניהם לא רעים, כבר ראינו אותם ממלאים מקום במשחקים גדולים ועשים את זה בצורה סבירה, במיוחד ששרן יהיה אחד מהבלמים אז הוא יתן הרבה שקט נפשי להגנה.

הייתי הולך על ריקן ייני טב"ח ודסה בתור הרביעיה האחורית למשחקים האלו.

הבעיה שאם איבדנו את טב"ח מוח זה פחות שחקן שיכול לתת גול.