Jump to content

שערוריית סדר המשחקים בפלייאוף התחתון

lobster

Recommended Posts

שטויות.

יש לך דוגמא חיה את בכר.

עשה בונקרים בק"ש. ממשיכים עם הבונקר בב"ש מולנו ומשחק התקפי מול כל שאר הקבוצות.

פשוט נוח להם לא להפסיד

עזוב את זה שזה פשוט לא נכון שהוא עושה מולנו בונקר, בספורט אתה לא רוצה להפסיד. ניצחון הוא המטרה, אבל עדיף לך תיקו מהפסד (מדהים, אה?).

אל תצפה שקבוצה חלשה ממך תשחק פתוח. זה אידיוטי, זה לא משרת את המטרה וזה מגוחך. זה לא שמשחקים בליגה מתנהלים בהתמסרות בין הקבוצות במרכז המגרש.

לא יהיה שום ערך לקבוצות אמצע טבלה.

בליגות הגדולות יש מענקים כספיים גדולים על מיקום (ולא משהו מגוחך כמו שיש כאן, הפרש של 50 אלף שקל בין שני מקומות).

והרבה יותר חשוב מזה, יש כמה וכמה מקומות שמובילים לאירופה. כאן רק שלוש או ארבע. מה שאר הקבוצות יעשו? יהיו כאן מכירות, על בטוח.

חוץ מזה שאין מתקנים יותר טובים. אחרי שהיה שיפור בשנים האחרונות, בעיקר בזכות יורו הצעירות, יש פה עצירה מוחלטת.

זה מה שקורה כשיש ראש דשא בתור יו"ר התאחדות. הבנאדם לא יודע מה זה נבדל ולמה יש שחקן עצלן אחד שכל המשחק לא זז מהעמדה שלו ומתעצל לשחק עם הרגל אז עוצר את הכדור עם הידיים.

עזוב את זה שזה פשוט לא נכון שהוא עושה מולנו בונקר, בספורט אתה לא רוצה להפסיד. ניצחון הוא המטרה, אבל עדיף לך תיקו מהפסד (מדהים, אה?).

אל תצפה שקבוצה חלשה ממך תשחק פתוח. זה אידיוטי, זה לא משרת את המטרה וזה מגוחך. זה לא שמשחקים בליגה מתנהלים בהתמסרות בין הקבוצות במרכז המגרש.

אז אתה מצדיק בעצם את זה שאמרתי שהמאמנים בוחרים לשחק סגור בשביל התוצאה וכי הם חלשים יותר ולא כי הם לא יודעים לשחק פתוח.

קטע אה?

אז אתה מצדיק בעצם את זה שאמרתי שהמאמנים בוחרים לשחק סגור בשביל התוצאה וכי הם חלשים יותר ולא כי הם לא יודעים לשחק פתוח.

קטע אה?

מה זה לשחק פתוח למען השם? קבוצות כן מנסות לתקוף בליגה, פשוט עושות את זה חרא. מאמנים כאן מבססים משחק התקפה על אלתור של שחקנים והעפת כדורים קדימה.

מול מכבי הקבוצות משחקות בונקר כי הן נחותות, זה טבעי וזה מקובל. זה לא משנה כמה קבוצות יש בליגה. זה עובד ככה בכל העולם - קבוצות חלשות יותר ישחקו נגד קבוצות חזקות יותר בצורה נסוגה יותר. ממש גילוי מרעיש.

הטענה שבליגה עם יותר קבוצות קבוצות ישחקו "פתוח" יותר כי יש להן פחות מה להפסיד. זה בולשיט טהור. קבוצות פשוט רוצות להשיג כמה שיותר נקודות.

אמן שיכניסו 0-0 זה 0 נקודות במקום 1

זה יהיה מרגש רצח

זה גם מטומטם רצח, ומי שמציע את זה לא ממש מבין בכדורגל.

יש משחקים של 0-0 שהרבה יותר נהניתי מהם והיו ברמה הרבה יותר גבוהה, עם יותר התקפות ויוזמה של הקבוצות, מאשר משחקים של 6-0, או אפילו 2-2. זה יצור פתח לתסריט בו קבוצות פותחות רגליים בתחילת משחק, עושות 1-1 ואז מתחילות לשחק, או משהו בסגנון.

מי שדיבר פה על ליגה של 16 או 18 קבוצות יכול להסביר בבקשה על אילו קבוצות הוא חשב,ואם הוא לוקח בחשבון את התקציבים,כמות האוהדים והמתקנים של הקבוצות האלו?

אני בכלל טוען שצריך לצמצם את הליגה ל - 8...

4 סיבובים

גביע הטוטו,אבל כזה ששווה משהו,ולא איך שהוא מתנהל כיום(זה כבר לדיון אחר)

גביע המדינה

א.כשיש 8 קבוצות אז הסגלים יותר טובים(זו דעתי).

ב.יותר סיכוי למשחקים מעניינים(סגלים חזקים יותר).

ג.בהנחה והמדינה תעביר את אותם סכומים,הסכומים יתחלקו בין 8 קבוצות(עוזר תקציבית לקבוצות שאין להם בעלים חזק).

כיום יש בליגה מספר קבוצות שהם בליגת העל שהם לא ברמה,לא מבחינת סגל ולא מבחינת מועדון(אוהדים,מתקן):רעננה,אשדוד,אשקלון,כפר סבא,קריית שמונה (לדעתי זה עניין של שנתיים עד שהיא תרד).

זאת אומרת שמתוך ה - 8 קבוצות בפלייאוף התחתון יש 3 קבוצות (הפועל,בני יהודה והפועל חיפה) שהן "ראויות".

אני אמרתי ליגה של 8,כיום יש 9...

מישהו פה חושב שמכבי פ"ת וסכנין הן קבוצות שיהיו בצמרת כל עונה?

לא מבין את אלו שקוראים להגדיל את הליגה... :unsure:

אויש, זה מיתוס שאין לי מושג איך תפס.

המאמנים כאן חלשים, לא בהכרח פחדנים. הם לא יודעים איך לאמן קבוצה להתקפה סדורה ושיטתית, אז הרמה ההתקפית מביכה, והם גם לא אשפי הגנה, אז ההגנות מאוד בסיסיות ובסך הכל הקבוצות ברובן לא מאוד מפותחות. בגלל זה זה נראה שחושבים קודם כל איך לא להפסיד, מאמנים פשוט לא יודעים איך לנצח. זה יהיה ככה עם 8 קבוצות, וזה יהיה ככה גם עם 24. הכדורגל כאן לא יותר הגנתי מבליגות אחרות.

בליגה של 16 היו כאן הרבה גולים לא כי הייתה "בטן" (ברוב הליגות יש דבר כזה, זה נורא מסתדר עם שיטת הניקוד) וכל מיני כאלה, אלא כי רמת הכדורגל הייתה מבזה, בגלל זה גם בליגות נמוכות יש הרבה גולים. בעונת הד אבל של הפועל אחי נצרת ספגה כמעט 3 שערים למשחק והפועל פתח תקווה אכלה שמינייה.

תודה.

שנים אני טוען שזה לא שההגנות פה טובות אלא ההתקפות חלשות. בכל הליגה הזאת אין חמישה חלוצים טובים.

מי שדיבר פה על ליגה של 16 או 18 קבוצות יכול להסביר בבקשה על אילו קבוצות הוא חשב,ואם הוא לוקח בחשבון את התקציבים,כמות האוהדים והמתקנים של הקבוצות האלו?

אני בכלל טוען שצריך לצמצם את הליגה ל - 8...

4 סיבובים

גביע הטוטו,אבל כזה ששווה משהו,ולא איך שהוא מתנהל כיום(זה כבר לדיון אחר)

גביע המדינה

א.כשיש 8 קבוצות אז הסגלים יותר טובים(זו דעתי).

ב.יותר סיכוי למשחקים מעניינים(סגלים חזקים יותר).

ג.בהנחה והמדינה תעביר את אותם סכומים,הסכומים יתחלקו בין 8 קבוצות(עוזר תקציבית לקבוצות שאין להם בעלים חזק).

כיום יש בליגה מספר קבוצות שהם בליגת העל שהם לא ברמה,לא מבחינת סגל ולא מבחינת מועדון(אוהדים,מתקן):רעננה,אשדוד,אשקלון,כפר סבא,קריית שמונה (לדעתי זה עניין של שנתיים עד שהיא תרד).

זאת אומרת שמתוך ה - 8 קבוצות בפלייאוף התחתון יש 3 קבוצות (הפועל,בני יהודה והפועל חיפה) שהן "ראויות".

אני אמרתי ליגה של 8,כיום יש 9...

מישהו פה חושב שמכבי פ"ת וסכנין הן קבוצות שיהיו בצמרת כל עונה?

לא מבין את אלו שקוראים להגדיל את הליגה... :unsure:

בוא תגזים יותר:

בואו ליגה של מכבי, ב"ש, הפועל, בית"ר, חיפה ועוד וויילד קארד.

ככה הליגה תהיה הכי מעניינת ותחרותית.

בוא תגזים יותר:

בואו ליגה של מכבי, ב"ש, הפועל, בית"ר, חיפה ועוד וויילד קארד.

ככה הליגה תהיה הכי מעניינת ותחרותית.

תסביר לי איך ליגה של כל ה - 14 קבוצות כיום + קבוצות ברמה של:עכו,אחי נצרת,בית"ר תל אביב,הפועל רמת גן,קטמון,עפולה(מקומות 1-8 לא כולל נתניה ופ"ת) תהיה מעניינת יותר?

רק תהיה לך יותר בטן של קבוצות שלא משלמות שכר בזמן,כי אין כסף.

שאין להם אצטדיון נורמלי.

שאין מספיק שחקנים בישראל כדי למלא את הסגלים.

לקחת את הדעה שלי לקיצון,תוך כדי התעלמות מהנימוקים.

מה ניסית להגיד?שהדעה שלי דפוקה,יכול להיות...

יש לך דעה אחרת?תנמק...מה שרשמת זה סתם קטנוני ולא ענייני

זה גם מטומטם רצח, ומי שמציע את זה לא ממש מבין בכדורגל.

יש משחקים של 0-0 שהרבה יותר נהניתי מהם והיו ברמה הרבה יותר גבוהה, עם יותר התקפות ויוזמה של הקבוצות, מאשר משחקים של 6-0, או אפילו 2-2. זה יצור פתח לתסריט בו קבוצות פותחות רגליים בתחילת משחק, עושות 1-1 ואז מתחילות לשחק, או משהו בסגנון.

מה כמות משחקי התיקו 0 שנהנת מהם לעומת כמות התיקו 0 שרצית למות לאחר הצפייה בהם?

לא באת לעבוד, לא נתת תפוקה מינימלית, שרפת לקהל את העיניים, לא מגיעה לך אפילו נקודה.

אגב פתח למכירה, למה הפועל וסכנין לא באו לסגור 0:0 בדרבי שמשרת את שתיהן, ממש לאחרונה? אולי אם ידעו שתיקו 0 לא יועיל להן היו אשכרה משחקות כדורגל.

אגב, גם בכדורסל אני לא מצליח להבין את הקטע שנותנים נק' להפסד(!) ו2 נק' לניצחון.

זה שאין תיקו זה סבבה לענף הזה, כי יחסית תוך הארכה קצרה אפשר לקבל מנצח, לא כמו כדורגל שזה 120 דקות ופנדלים, אם היה כך כל משחק שלא הוכרע תוך 90 דקות השחקנים היו מקבלים אירועי לב בגיל 27.

אבל למה לעזאזל לתת נק' למפסיד? שהמנצח יקבל נק', שהמפסיד לא יקבל כלום. פשוט מאוד.

12 קבוצות ו3 סיבובים שסדר המשחקים/ ביתיות לסיבוב השלישי נקבעים לפי מיקום בלי פלייאופים ובלי שטויות.

בליגה לדעתי הרף הוא מספר דו ספרתי של קבוצות, 8 קבוצות זה מוגזם..

אני בעד 20 קבוצות, אפילו ש2/3 מהן יהיו קבוצות פח ברמת האשקלון-כפר סבא ומטה, בשביל העניין, בשביל לקבל קבוצות שונות, שחקנים שונים, לא כל הזמן הינה כפר סבא, הינה בני יהודה, הינה סכנין, הינה בית"ר. חלאס כבר עם המשחקים הקבועים האלו, במיוחד בפלייאוף העליון שזה כבר יוצא לך מהתחת, זה כמו לראות את אותו הסרט בפעם ה5 תוך שנה.

אבל עקרונית מה שמתאים לליגה הפח פה? 10 קבוצות מקצועניות, 4 סיבובים, בית חוץ בית חוץ, זה בדיוק גם מספר המשחקים שהטוטו אוהב ושלום על ישראל. בלי פלייאופים שמייאופים.

מכבי

בש

הפועל

חיפה

ביתר

סכנין

קש

מכבי פתח תקווה

בני יהודה

הפועל פתח תקווה

נתניה

עכו/כפ״ס/הפועל חיפה

12 קבוצות לגיטמיות כפול 3 סיבובים הכי מתאים בעיני

מה כמות משחקי התיקו 0 שנהנת מהם לעומת כמות התיקו 0 שרצית למות לאחר הצפייה בהם?

לא באת לעבוד, לא נתת תפוקה מינימלית, שרפת לקהל את העיניים, לא מגיעה לך אפילו נקודה.

אגב פתח למכירה, למה הפועל וסכנין לא באו לסגור 0:0 בדרבי שמשרת את שתיהן, ממש לאחרונה? אולי אם ידעו שתיקו 0 לא יועיל להן היו אשכרה משחקות כדורגל.

אגב, גם בכדורסל אני לא מצליח להבין את הקטע שנותנים נק' להפסד(!) ו2 נק' לניצחון.

זה שאין תיקו זה סבבה לענף הזה, כי יחסית תוך הארכה קצרה אפשר לקבל מנצח, לא כמו כדורגל שזה 120 דקות ופנדלים, אם היה כך כל משחק שלא הוכרע תוך 90 דקות השחקנים היו מקבלים אירועי לב בגיל 27.

אבל למה לעזאזל לתת נק' למפסיד? שהמנצח יקבל נק', שהמפסיד לא יקבל כלום. פשוט מאוד.

למה שעל משחק בו היו לכל קבוצה, היפוטתית, מעל עשר בעיטות למסגרת, שהשוערים תפסו יום מטורף, הקבוצות לא יקבלו ניקוד? מה התכלית? מה הפואנטה?

אם קבוצות רוצות תוצאה שתשרת את שתיהן הן ישיגו אותה. אם 0:0 יהיה שווה 0 נקודות אז יהיה 1:1. חלאס עם השטויות.

0:0 זו תוצאת תיקו לגיטימית. לפעמים זה גם תוצר של משחק שהוא **** לעיניים, אבל יש גם 1:0 כאלה, עם שער עצמי ממצב בודד.

כדורסל, כמו כל ספורט ללא תיקו, מוכרע על יחס נצחונות-הפסדים, הניקוד הזה של 2 לניצחון ו-1 להפסד הוא כנראה המצאה ישראלית, ואני גם לא מוצא אותה בשום מקום שמציג טבלאות כדורסל שאינו בעברית.

אני בעד 20 קבוצות, אפילו ש2/3 מהן יהיו קבוצות פח ברמת האשקלון-כפר סבא ומטה, בשביל העניין, בשביל לקבל קבוצות שונות, שחקנים שונים, לא כל הזמן הינה כפר סבא, הינה בני יהודה, הינה סכנין, הינה בית"ר. חלאס כבר עם המשחקים הקבועים האלו, במיוחד בפלייאוף העליון שזה כבר יוצא לך מהתחת, זה כמו לראות את אותו הסרט בפעם ה5 תוך שנה.

אבל עקרונית מה שמתאים לליגה הפח פה? 10 קבוצות מקצועניות, 4 סיבובים, בית חוץ בית חוץ, זה בדיוק גם מספר המשחקים שהטוטו אוהב ושלום על ישראל. בלי פלייאופים שמייאופים.

עם 20 קבוצות בליגה שלנו יהיו 12-13 ברמה של אשקלון-כפ"ס ומטה.

10 קבוצות, 4 סיבובים, 36 מחזורים נשמעת אופציה הגיונית, יש רק חיסרון בבחינת המשחקים הגדולים (4 דרבים, 4 משחקי עונה) שכמו שאמרו פה זה מוציא מעט את הרומנטיקה, אבל מה שכן, זה מתאזן מעט בגלל שיש גם 4 משחקים נגד קבוצות קטנות.

למה שעל משחק בו היו לכל קבוצה, היפוטתית, מעל עשר בעיטות למסגרת, שהשוערים תפסו יום מטורף, הקבוצות לא יקבלו ניקוד? מה התכלית? מה הפואנטה?

אם קבוצות רוצות תוצאה שתשרת את שתיהן הן ישיגו אותה. אם 0:0 יהיה שווה 0 נקודות אז יהיה 1:1. חלאס עם השטויות.

0:0 זו תוצאת תיקו לגיטימית. לפעמים זה גם תוצר של משחק שהוא **** לעיניים, אבל יש גם 1:0 כאלה, עם שער עצמי ממצב בודד.

כדורסל, כמו כל ספורט ללא תיקו, מוכרע על יחס נצחונות-הפסדים, הניקוד הזה של 2 לניצחון ו-1 להפסד הוא כנראה המצאה ישראלית, ואני גם לא מוצא אותה בשום מקום שמציג טבלאות כדורסל שאינו בעברית.

אני לא אומר שאין 0:0 שאתה נהנה ממנו, הדוגמה שעולה לי לראש עכשיו היא בעונת הגלקטיקוס מול נצרת עילית (?) שישבנו להם על השער כל המשחק,

אבל אילו הם היוצאים מהכלל, באופן כללי התוצאה הרקובה והממאירה הזאת צריכה להעלם.

גם לדעתי זה רק פה, זה כל כך מטומטם. מי חשב על זה בכלל? אם הרעיון הוא יחס ניצחונות הפסדים כמו ארה"ב אבל אתה רוצה להציג את הטבלה בצורה "קלילה" יותר של צבירת נקודות, תן נקודה למנצח, 0 נקודות למפסיד ונגמר הסיפור. מאיפה הביאו את השטות הזאת של נקודה למפסיד רק אלוהים או החתול הצהוב ידעו.

10 קבוצות, 4 סיבובים, 36 מחזורים נשמעת אופציה הגיונית, יש רק חיסרון בבחינת המשחקים הגדולים (4 דרבים, 4 משחקי עונה) שכמו שאמרו פה זה מוציא מעט את הרומנטיקה, אבל מה שכן, זה מתאזן מעט בגלל שיש גם 4 משחקים נגד קבוצות קטנות.

גם מתאזן עם המשחקים המסריחים שיוכפלו ב-4, כך שהמשחקים הגדולים "יבלעו" בין זה ולא נרגיש עומס שלהם,

וגם כי בד"כ הקבוצות הגדולות (אנחנו, ב"ש לאחרונה, חיפה,בית"ר ואפילו הפועל, בתיאוריה לפחות, עזוב את הדבר העצוב שהם הפכו להיות בשנים האחרונות) יגיעו בלאו הכי לפלייאוף עליון ויהיו 2 מפגשים נוספים ו-4 מפגשים בסה"כ, כך שזה לא באמת מוסיף משחקים גדולים לעומת המצב הקיים היום.

קח דוגמה את העונה, למעט הפועל. נפגשנו פעמיים בליגה הסדירה עם ב"ש/חיפה/בית"ר, עכשיו נפגש איתם עוד פעמיים בפלייאוף העליון ו-4 פעמים בסה"כ. אם היינו עושים 4 סיבובים בעונה, היינו נפגשים איתם בדיוק 4 פעמים.

לא שאני בעד ההצעה הזו..

אבל משום מה אתה מתעקש לדבר רק על המצב ששתי הקבוצות ירצו 0-0, כשהמצב היותר בעייתי והסיבה להיות בעד השינוי הוא כשקבוצה אחת באה לשחק.

אז לא יהיה דבר הזה ״למכור כדי להתחיל ב1-1״.

קבוצה אחת תבוא לנצח כרגיל, השניה תהיה חייבת ליזום כדי לשים גול.

לא שאני בעד ההצעה הזו..

אבל משום מה אתה מתעקש לדבר רק על המצב ששתי הקבוצות ירצו 0-0, כשהמצב היותר בעייתי והסיבה להיות בעד השינוי הוא כשקבוצה אחת באה לשחק.

אז לא יהיה דבר הזה ״למכור כדי להתחיל ב1-1״.

קבוצה אחת תבוא לנצח כרגיל, השניה תהיה חייבת ליזום כדי לשים גול.

כי זה מה שנשאלתי:

אגב פתח למכירה, למה הפועל וסכנין לא באו לסגור 0:0 בדרבי שמשרת את שתיהן, ממש לאחרונה?

כל אלה שמציעים 16 או 18 קבוצות: יש לידכם במקרה סמארטפון? קחו אותו שניה. תאפשרו קליטת GPS. כנסו למפות גוגל ותנו לו להתמקד על המיקום הנוכחי שלכם. מצא? יופי. עכשיו תעשו זום-אאוט מספיק פעמים עד שיופיע שם המדינה שאתם נמצאים בה. הופיע? אחלה. אם שם המדינה הוא ספרד או אנגליה אז אתם צודקים ואפשר להחזיק שם ליגה עם כל כך הרבה קבוצות, אבל אם הופיע לכם ישראל אז בבקשה תפסיקו לבלבל את המוח.