Jump to content

שערוריית סדר המשחקים בפלייאוף התחתון

lobster

Recommended Posts

אין פה כלום.

יש לי הודעה מהמנהלת מאוגוסט 2016 עם לוח המשחקים כמו שהוא.

וזה היה בימי גורובסוב הוא השחקן הכי טוב אי פעם בליגת העל.

אין פה כלום.

יש לי הודעה מהמנהלת מאוגוסט 2016 עם לוח המשחקים כמו שהוא.

וזה היה בימי גורובסוב הוא השחקן הכי טוב אי פעם בליגת העל.

אשמח אם תשלח לי את זה.

בכלל פלייאוף זה פח, בעליון יש כיום 2 קבוצות שיש להן על מה לשחק ובתחתון 3, עלק מוסיף עניין.

בעליון יש עוד 3 קבוצות שנלחמות על אירופה ובתחתון בסיטואציה מסויימת תצטרף צלע רביעית ואולי גם חמישית למאבק על הירידה(כרגע 4 קבוצות 7 נק מירידה) אחת מהן תפסיד פעמיים או תיקו והפסד והן במאבק,עניין זה מוסיף אבל היה עדיף ליגה של 3 סיבובים

בכלל פלייאוף זה פח, בעליון יש כיום 2 קבוצות שיש להן על מה לשחק ובתחתון 3, עלק מוסיף עניין.

ואם לא היה פלייאוף, המצב היה יותר טוב? הפלייאוף מוסיף משחקים בין הקבוצות הטובות יותר (ולכולן בו יש על מה לשחק - 4 הקבוצות הנוספות נלחמות על אירופה), ובמהלך העונה יש את העניין של הקרב על המקום ה-6. אחלה שיטה, עובדת נהדר בשנים האחרונות ואין שום סיבה לשנות אותה. חוץ מאשר את סדר המשחקים בעליון, ואת הקטע שהקבוצה שמסיימת במקום האחרון מקבלת פרס כמובן.

ואם לא היה פלייאוף, המצב היה יותר טוב? הפלייאוף מוסיף משחקים בין הקבוצות הטובות יותר (ולכולן בו יש על מה לשחק - 4 הקבוצות הנוספות נלחמות על אירופה), ובמהלך העונה יש את העניין של הקרב על המקום ה-6. אחלה שיטה, עובדת נהדר בשנים האחרונות ואין שום סיבה לשנות אותה. חוץ מאשר את סדר המשחקים בעליון, ואת הקטע שהקבוצה שמסיימת במקום האחרון מקבלת פרס כמובן.

לא מסכים.

12 קבוצות, 3 סיבובים.

33 משחקי ליגה זה די והותר.

פלייאוף זה נורא. לפגוש שבוע אחר שבוע קבוצות כמו ביתר, חיפה ובש זה מתיש ומוציא את כל הכיף מהמשחקים הכי גדולים של הכדורגל בארץ. רק ליגה רגילה, מספיק עם ההמצאות האלה.

מסכים.

אשכרה אנשים מצאו על מה להתלונן, על השיטה שמכניסה פי 2 יותר עניין בחלק האחרון של הליגה.

ולכל מי שמתלונן שלהרבה קבוצות אין על מה לשחק בפלייאוף העליון/תחתון, גם בשיטה הרגילה יהיו מלא משחקים שבהם לקבוצות מסויימות לא יהיה על מה לשחק.

כי אם לא היה פלייאוף כשבאר שבע היתה משחקת מול רעננה ובני יהודה בסיבוב השלישי היה להם על מה לשחק?

לא מסכים.

12 קבוצות, 3 סיבובים.

33 משחקי ליגה זה די והותר.

סיבוב שלישי עם חוסר איזון בין משחקי בית וחוץ הוא נורא. לפחות עכשיו רק בתחתון יש את זה... אם כבר 12 קבוצות, אז גם שם שיהיה פלייאוף של שני סיבובים, יוצא 32 מחזורים לכל קבוצה.

סיבוב שלישי עם חוסר איזון בין משחקי בית וחוץ הוא נורא. לפחות עכשיו רק בתחתון יש את זה... אם כבר 12 קבוצות, אז גם שם שיהיה פלייאוף של שני סיבובים, יוצא 32 מחזורים לכל קבוצה.

12 קבוצות זה רע.

המתכונת הנוכחית של הליגה סבבה, הייתי אפילו מגדיל ל16 בסיטואציה מסויימת. בטח לא מוריד בחזרה ל12.

מחזיר אותי לשנים משעממות של הליגה הזו.

פלייאוף זה נורא. לפגוש שבוע אחר שבוע קבוצות כמו ביתר, חיפה ובש זה מתיש ומוציא את כל הכיף מהמשחקים הכי גדולים של הכדורגל בארץ. רק ליגה רגילה, מספיק עם ההמצאות האלה.

בתיאוריה כן, בפועל באנגליה או בגרמניה כל שבוע אתה נגד קבוצה עם קהל ומסורת. גם לא הבנתי למה אתה קורא לזה "המצאה", זה לא משהו חדש. זה קיים בישראל (וגם באירופה) כבר מלפני עשרות שנים.

אכן פלייאוף עליון זה נורא.

אין כמו פיניש של חמישה משחקים אחרונים מול רעננה, אשקלון, הפועל חיפה, קרית שמונה וכפר סבא.

4 מפגשים מול ב"ש וחיפה מוציאים את המיץ, תנו לי אשקלון בכל יום. יותר מעניין. (ציני, אם לא היה מובן).

כי אם לא היה פלייאוף כשבאר שבע היתה משחקת מול רעננה ובני יהודה בסיבוב השלישי היה להם על מה לשחק?

שכחתי לציין בשילוב של הקטנת הליגה, זה עדיף בעיניי על המצב המגוחך שבו רק 2 קבוצות נלחמות על משהו בעליון (בחייאת, מישהו פה באמת חושב שפ"ת לא תסיים מקום שלישי?). בליגה של 12 קבוצות לטעמי היו היום 4 קבוצות שנלחמות נגד ירידה אם לא יותר.

שכחתי לציין בשילוב של הקטנת הליגה, זה עדיף בעיניי על המצב המגוחך שבו רק 2 קבוצות נלחמות על משהו בעליון (בחייאת, מישהו פה באמת חושב שפ"ת לא תסיים מקום שלישי?). בליגה של 12 קבוצות לטעמי היו היום 4 קבוצות שנלחמות נגד ירידה אם לא יותר.

אתה שוכח שאם מכבי לוקחת גביע מקום 4 הולך לאירופה, קבוצות נלחמות על האפשרות הזאת כרגע. ועדיין אני לא מבין איך הפלייאוף זה העניין פה. לגבי ההקטנה - במשך בערך כל העשור הקודם היו 12 קבוצות בלי פלייאוף, לא זכור לי שום הבדל בכמות קבוצות התחתית.

בכל מקרה הליגה היתה הרבה יותר משעממת עד הפלייאוף וההגדלה. בערך כל העונה הרגישה כמו גארבג' טיים. בעונה שבה רק 3 (או אולי 4) קבוצות עולות לאירופה ורק 2 יורדות ליגה, אם הסיפור לא מספיק צמוד אתה צריך ליצור מתח בכח. הפלייאוף עושה את זה מצויין, במיוחד כשבכל שנה הוא כולל את ניסיון ההיחלצות של מכבי חיפה ממבוכה היסטרית, מה שמהווה פריוויו למאבק האליפות. ואתה רואה שלקבוצות כן חשוב להגיע לפלייאוף העליון.

בשנה שעברה אגב עם 14 קבוצות הפלייאוף התחיל עם 5 נקודות בלבד שהפרידו בין מקומות 8 ל-13. הרבה יותר צמוד מכל עונה שזכורה לי בתקופה שהיו 12 קבוצות ולא היה פלייאוף. אתה מדבר כאילו כל שנה יש בנפרד מהליגה קבוצה שמורידים לה 9 נקודות ועוד שתי בדיחות היסטריות. באמת שאני לא זוכר שום עונה בהיסטוריה שהיו בה שתי קבוצות כמו כפ"ס ואשקלון, זכורות לי הרבה עונות עם אחת, אבל זאת פעם ראשונה שיש שתיים כאלה. המזל של הפועל פשוט לא יאומן. היא יורדת ליגה בכל עונה אחרת.

אתה שוכח שאם מכבי לוקחת דאבל מקום 4 הולך לאירופה, קבוצות נלחמות על האפשרות הזאת כרגע. ועדיין אני לא מבין איך הפלייאוף זה העניין פה. לגבי ההקטנה - במשך בערך כל העשור הקודם היו 12 קבוצות בלי פלייאוף, לא זכור לי שום הבדל בכמות קבוצות התחתית.

בכל מקרה הליגה היתה הרבה יותר משעממת עד הפלייאוף וההגדלה. בערך כל העונה הרגישה כמו גארבג' טיים. בעונה שבה רק 3 (או אולי 4) קבוצות עולות לאירופה ורק 2 יורדות ליגה, אם הסיפור לא מספיק צמוד אתה צריך ליצור מתח בכח. הפלייאוף עושה את זה מצויין, במיוחד כשבכל שנה הוא כולל את ניסיון ההיחלצות של מכבי חיפה ממבוכה היסטרית, מה שמהווה פריוויו למאבק האליפות.

בשנה שעברה אגב עם 14 קבוצות הפלייאוף התחיל עם 5 נקודות בלבד שהפרידו בין מקומות 8 ל-13. הרבה יותר צמוד מכל עונה שזכורה לי בתקופה שהיו 12 קבוצות ולא היה פלייאוף. אתה מדבר כאילו כל שנה יש בנפרד מהליגה קבוצה שמורידים לה 9 נקודות ועוד שתי בדיחות היסטריות. באמת שאני לא זוכר שום עונה בהיסטוריה שהיו בה שתי קבוצות כמו כפ"ס ואשקלון, זכורות לי הרבה עונות עם אחת, אבל זאת פעם ראשונה שיש שתיים כאלה. המזל של הפועל פשוט לא יאומן. היא יורדת ליגה בכל עונה אחרת.

לא צריך דאבל.

מספיק שניקח גביע.

או לחילופין שביתר תיקח ותסיים מקום 3

לקבוצות חשוב להגיע לפלייאוף העליון כי אנחנו וב"ש זה כסף קל מבחינת כרטיסים (לחיפה זה חשוב גם בגלל ה-"כבוד" של המועדון).

ב- 2008 בוודאות הייתה תחתית פי כמה יותר מעניינת: אנחנו, הפועל, בני יהודה, כפ"ס, מפ"ת והרצליה (האחרונה אמנם "הבטיחה ירידה" די מוקדם אבל עדיין).