Jump to content

מיקאל

Recommended Posts

אני מכבד את הנוסטלגיה שלכם אבל לדעתי מראדונה היום בסרייה א לא שווה יותר מ10 גולים.

ובאופן כללי הכדורגל כל כך התקדם שאני לא חושב שיש מה להשוות בכלל.

להיות כוכב בכדורגל הטקטי של היום זה הרבה יותר קשה מאשר פעם, ולכן אני חושב שמסי ורונאלדו חולקים יחדיו את תואר ה״טובים בהיסטוריה״.

באופן כללי אני חושב שעד תחילת שנות ה2000 בודדים השחקנים שהגיעו לטופ העולמי אז שהיו מצליחים לעשות את זה גם היום.

קרויף הוא אחד כזה.

לגבי רגש אין מה לדבר בכלל.

הרומנטיקה בכדורגל שייכת לזמנים ההם,היום יש רק כמה יחידי סגולה ורובם נמצאים באיטליה.

מראדונה היה מקרקס את הסרייה א גם היום.

כמו שהכדורגל התקדם - פיזית, טקטית, טכנלוגית - כך גם שחקני העבר היו מתקדמים בהנחה והיו נולדים מאוחר יותר.

מהסיבה הזו אין שום הגיון בלעשות את ההשוואות האלו. שחקן נמדד ביחס לתקופה בה שיחק.

האם ברצלונה של פפ הייתה מנצחת את מילאן של סאקי ? בוודאי שכן. זה עדיין לא הופך אותה לטובה ממנה.

עושה רושם שזו דעה רווחת בקרב הרבה אוהדים ואני פשוט לא מבין למה.

אוסקר היה בינוני מינוס היום (ועדיין ייצר שלושה מצבים מסוכנים), אבל אני לא חושב שזה רק בגלל שהוצב באגף.

אין ספק שזו לא העמדה האידאלית עבורו, ושהיכולות שלו מגיעות לידי ביטוי מלא יותר כקשר אמצע התקפי, אבל ״לא טוב״ ?

הוא אולי לא טוב ביחס למה שהוא מסוגל להפיק בעמדה אחרת, אבל ביחס ליתר האופציות שיש לנו באגפים ? ביחס לרמה הכללית של מכבי ? של הליגה ?

הוא אש. גם באגף.

סתם כדי לרענן את הזיכרון, אוסקר הוצב באגף בין השאר בדרבי 5, אלקמאר חוץ, וסכנין חוץ. שלושה משחקים טובים מאוד של מכבי.

בכולם הוא נתן עבודה שהתבטאה גם במספרים.

העמדה היחידה בחלק ההתקפי שבה אני מסכים שהוא נעלם כמעט לחלוטין ולא בא לידי ביטוי, היא בחוד.

אני חושב שהוא ומיקאל יכולים לשחק מצויין ביחד, וראו קצת ניצוצות אפילו במשחק הערב.

כשהוא בכושר טוב, זה שחקן שחייב להיות בהרכב מבחינתי, בכל מצב.

בגדול אני איתך לגבי אוסקר, אבל מאד מפריע לי הדריבל שלו. לפי הסרטונים ומה שאמרו בתחילת העונה, אמור להיות לו דריבל מפחיד. בפועל 90% מהדריבלים שלו נגמרים באיבוד מביך (כאילו ברמה שהוא מתבלבל ברגליים והכדור פשוט בורח ממנו).

אני מכבד את הנוסטלגיה שלכם אבל לדעתי מראדונה היום בסרייה א לא שווה יותר מ10 גולים.

להיות כוכב בכדורגל הטקטי של היום זה הרבה יותר קשה מאשר פעם, ולכן אני חושב שמסי ורונאלדו חולקים יחדיו את תואר ה״טובים בהיסטוריה״.

באופן כללי אני חושב שעד תחילת שנות ה2000 בודדים השחקנים שהגיעו לטופ העולמי אז שהיו מצליחים לעשות את זה גם היום.

קרויף הוא אחד כזה.

הרומנטיקה בכדורגל שייכת לזמנים ההם,היום יש רק כמה יחידי סגולה ורובם נמצאים באיטליה.

אם מסי היה משחק בשנות ה- 80 היו מפרקים לו את הרגליים אחרי חודש

מראדונה היה מקרקס את הסרייה א גם היום.

כמו שהכדורגל התקדם - פיזית, טקטית, טכנלוגית - כך גם שחקני העבר היו מתקדמים בהנחה והיו נולדים מאוחר יותר.

מהסיבה הזו אין שום הגיון בלעשות את ההשוואות האלו. שחקן נמדד ביחס לתקופה בה שיחק.

האם ברצלונה של פפ הייתה מנצחת את מילאן של סאקי ? בוודאי שכן. זה עדיין לא הופך אותה לטובה ממנה.

מצד שני, שחקנים כמו לה טיסייה שנחשבו עצלנים גם ביחס לזמן שלהם היו מצליחים פחות היום (אגב, הוא אמר שהיום הוא לא היה נשאר בסאותהמפטון, ופעם פשוט לא היה הבדל כלכלי משמעותי אז כבר נשאר), ובהחלט יכול להיות שגם אידיוטים נרקומנים כמו מראדונה. לא בטוח כמה היה מצליח להתאים את עצמו.

מה הוולה הכי מרשים שראיתם במגרש?

מתלבט בין חיים רביבו ב 3:0 לבין בלילי בדרבי 3:1.

נוסף בעריכה:היה אחד מרשים מאוד גם של גדי ברומר נגד טנריפה בארץ 1:1.

מצחיק איך שחקן כמו לטיסיה נתקע בסאות המפטון,היום שחקן כזה מקבל בקלות משכורת של 8 מיליון בקבוצת צמרת,הקדים את זמנו לגמרי

כמו שכתבתי הרגע, הוא לא "נתקע" אלא לא רצה לעזוב. הוא אמר בריאיון שעם ההבדלים הכלכליים היום בין המועדונים הוא היה עוזב בשביל יותר כסף, הוא כבר סיכם בטוטנהאם (שאמר שרצה להצטרף אליה גם כי הוא אוהד טוטנהאם), אבל ברגע האחרון סאותהמפטון השוו את ההצעה והוא אומר שכבר התאקלם בסאותהמפטון ולא רצה לעבור ללונדון. בכללי תמיד "האשימו" אותו בחוסר אמביציה. או שאמרו שהוא סמל רומנטי. תלוי את מי אתה אוהד...

הבן אדם אהד מועדון מלונדון (שנחשב אז גם לאחת הקבוצות הגדולות באנגליה), חלם לשחק בו, אבל לא הצטרף אליו כי העדיף לגור בסאותהמפטון. הזיה רצינית. הוא גם סירב לצ'לסי מאותה סיבה, לטענתו - לא רצה לגור בלונדון.

אחד השחקנים המלהיבים שראיתי, פספוס רציני של טוטנהאם שלא התאבדו עליו. ואם כבר טוטנהאם - גאזה אגדה.

מה הוולה הכי מרשים שראיתם במגרש?

טלקיסקי, לצערי.

טלקיסקי לזכרוני לא היה וולה.

אם הכוונה לוולה שראינו במגרש עצמו אז של כחלון מול ביתר ב 4-3 היה אדיר.

בכללי של זידאן נגד לבורקזן הכי גדול בהיסטוריה לדעתי בשילוב של הביצוע והמעמד.

זוכרים את ראול משתיק את הקאמפ נואו?

איך אהבתי את מקמנמן, כבש את השני פה בתוספת הזמן:

רואים בקליפ גם את השער האדיר של ראול בגומלין, ואת הוולה האדיר של זידאן בגמר (שכבר הזכירו פה).

זה מבחינתי ה-שער:

https://www.youtube.com/watch?v=duMSuBVlG4Y

מה שרדונדו עשה שם...

אגב, דסקל פרסם בפייסבוק שהיום 15 שנה לשער ההוא של ברחקאמפ:

אפילו ששיחק בארסנל, תמיד אהבתי אותו. חבל שלא שיחק בקבוצה שאהד כילד, טוטנהאם...

זה כנראה השער הכי יפה שראיתי.

קרויף הוא אחד כזה.

זה

ואן פרסי נגד אסטון וילה בוודאי בטופ 5 וולה שראיתי.

ואן בסטן הגדול מכולם, גם ברמה הטכנית וגם מבחינת מעמד.

כן זה ב 6-3 על יונייטד, ברקו סיים עם צמד ושלושה בישולים

https://www.youtube.com/watch?v=n6J-4RIRsms

ברקו הוא היחיד שסופר פה שלושה בישולים.

צמד ובישול.

אגב, ג'ורדי קרוייף השלים 83 דקות במדי יונייטד במשחק הזה.