Jump to content

מיקאל

Recommended Posts

ואן פרסי נגד אסטון וילה בוודאי בטופ 5 וולה שראיתי.

ואן בסטן הגדול מכולם, גם ברמה הטכנית וגם מבחינת מעמד.

וואו. הרגל של ואן פרסי היתה מתוחה לקצה, כמו ספר לימוד לבעיטת וולה. גם הכדור של רוני היה מושלם.

השחקן הכי גדול שאי פעם דרך על הדשא זה השחקן שנמצא בתמונה שלי, את התרגילים שהוא עשה עם הרגליים שלו, רונאלדיניו (בפורטוגזית זה רונאלדו הקטן ותנחשו לבד למה), קריסטיאנו ושאר המלהטטים בנו קריירה שלמה ומוצלחת. גם היום היה סביר להניח השחקן הטוב בעולם ומי שיגיד לי שהיו מפרקים לו את הרגליים, כנראה לא ראה משחקים שלו, כי לא הפסיקו לפרק לו את הרגליים. מאז הפרישה שלו, עדיין לא גדל שחקן אחד מרגש כמוהו.

השחקן הכי גדול שאי פעם דרך על הדשא זה השחקן שנמצא בתמונה שלי, את התרגילים שהוא עשה עם הרגליים שלו, רונאלדיניו (בפורטוגזית זה רונאלדו הקטן ותנחשו לבד למה), קריסטיאנו ושאר המלהטטים בנו קריירה שלמה ומוצלחת. גם היום היה סביר להניח השחקן הטוב בעולם ומי שיגיד לי שהיו מפרקים לו את הרגליים, כנראה לא ראה משחקים שלו, כי לא הפסיקו לפרק לו את הרגליים. מאז הפרישה שלו, עדיין לא גדל שחקן אחד מרגש כמוהו.

לדעתי זיזו היה טוב ומלהיב יותר ממנו. מאסטרו של כדורגל.

בגמר 2006 הוא קרקס את ברזיל, בזמן שרונאלדו עשה במכנסיים.

בכלל, זיזו אחד הגדולים בהיסטוריה של המשחק. הוא הטוב ביותר מהשחקנים שריאתי בלייב.

רונאלדו המקורי/השמן הוא כנראה החלוץ הכי טוב שראיתי. מקום שני ואן ניסטלרוי. רוד היה ענק, אבל רונאלדו מקום ראשון בגלל הקאמבקים וכי עשה את זה בלי ברכיים. אני זוכר משחקים שבהם נפגע בברכיים וראו שסובל ועדיין המשיך לשחק.

ואל תשכחו שבתקופה שבה מונדיאל עדיין היה מונדיאל הוא הביא גביע עולם לברזיל אחרי שלוש שנים שכמעט לא שיחק. הדבר היחיד שראיתי שמקביל לזה זה אדריאן פיטרסון, הרץ של מינסוטה (פוטבול), שחזר מקרע ברצועה כאילו כלום, פעמיים.

רונאלדו המקורי/השמן הוא כנראה החלוץ הכי טוב שראיתי. מקום שני ואן ניסטלרוי. רוד היה ענק, אבל רונאלדו מקום ראשון בגלל הקאמבקים וכי עשה את זה בלי ברכיים. אני זוכר משחקים שבהם נפגע בברכיים וראו שסובל ועדיין המשיך לשחק.

ואל תשכחו שבתקופה שבה מונדיאל עדיין היה מונדיאל הוא הביא גביע עולם לברזיל אחרי שלוש שנים שכמעט לא שיחק. הדבר היחיד שראיתי שמקביל לזה זה אדריאן פיטרסון, הרץ של מינסוטה (פוטבול), שחזר מקרע ברצועה כאילו כלום, פעמיים.

לא מזמן קראתי עליו נתון סטטיסטי מטורף:

20 אחוז מהשערים שלו היו כאשר הוא עובר את השוער.

פנומן מטורף (למרות שמבחינתי הכי גדול שהיה זה רונאלדיניו).

הכי גדול שהיה זה מסי ולהתכחש לזה זה די מביך

אבל גם מבחינתי רונאלדיניו זאת האהבה והשחקן שהכי נהניתי לראות על המגרש. רונאלדו הברזילאי וזידאן אחריו.

אבל גם מבחינתי רונאלדיניו זאת האהבה והשחקן שהכי נהניתי לראות על המגרש. רונאלדו הברזילאי וזידאן אחריו.

הכי טוב שהיה , לא הכי גדול , זאת הגדרה יותר מתאימה בעיניי.

לא אוהד ברצלונה ולא אוהב את מסי אבל הוא הכי גדול בהיסטוריה וזאת אפילו לא תחרות.

ופרס האשכול המעורבב ביותר לשנת 2017 הולך ל..........

תעודת כבוד למיקאל ההתגלגלות של הנושא.

לא אוהד ברצלונה ולא אוהב את מסי אבל הוא הכי גדול בהיסטוריה וזאת אפילו לא תחרות.

הוא שחקן ענק שבענקים גם מבחינה היסטורית, בזה אין ספק אך הכי גדול בהיסטוריה? אני בספק אם הוא הכי גדול בדורו.

כל עוד הוא לא הצליח לקחת את ארגנטינה להישגים, הוא לא יחשב בין הגדולים באמת כמו זידאן,מראדונה, רונאלדו השמן ועוד מעטים מאוד.

הוא שחקן ענק שבענקים גם מבחינה היסטורית, בזה אין ספק אך הכי גדול בהיסטוריה? אני בספק אם הוא הכי גדול בדורו.

כל עוד הוא לא הצליח לקחת את ארגנטינה להישגים, הוא לא יחשב בין הגדולים באמת כמו זידאן,מראדונה, רונאלדו השמן ועוד מעטים מאוד.

היום כדורגל נבחרות זה לא מה שהיה פעם מבחינת הרמה והעוצמה של זה. כיום ליגת האלופות זה מה שהיה בעבר המונדיאל.

מת כבר שיגיע המשחק נגד אשקלון,הלוואי שליטו ירכיב את מיקאל וסקאריונה ביחד זה הולך להיות תענוג.

היה מהלך משותף שלהם עם עקב , מחכה לעוד כמה כאלה.

מסוג השחקנים שבשבילם משלמים על כרטיס.

תחושה כזו(והרבה יצחקו עליי עכשיו) הייתה לי שהייתי מגיע לבלומפילד לראות את רודי חדד.

כמו שהנדון כתב, היום כדורגל נבחרות זה לא מה שהיה פעם. פעם זאת היתה ההזדמנות לראות את כל הכוכבים על אותו מגרש.

בפועל מסי הוא השחקן הכי טוב בתקופה שבה הכדורגל הוא הכי טוב.

אפשר להגיד שפעם היו שוברים לו את הרגליים, אבל בחיאת. בסדר, השופטים בספרד באים לקראתו, ועדיין. השחקנים באנגליה היום (שיותר קשוחה מספרד) הם לא יותר בלרינות מפעם. עדיין נותנים לשחק שם. ועדיין עם שיפוט "ניטרלי" נקרא לזה הוא דרס קבוצות אנגליות, למשל ארסנל.

בכל מקרה מי שהכי גדול בדור הזה הוא הכי גדול בכלל. אם תגיד שרונאלדו הכי גדול בגלל הפיזיות, אני גם אקבל, למרות שלא אסכים. אבל אלה שני הכי הגדולים בהיסטוריה, אין שאלה בכלל מבחינתי. אם תראה כדורגל אירופי משנות ה-80 למשל תראה שמכבי של היום יכולה לקרקס קבוצות שהיו אז ברמות הגבוהות, בלי שום הגזמה. בגלל זה אני גם אומר שמכבי ובאר-שבע הן הקבוצות הכי גדולות בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי. פשוט כי פעם כל הכדורגל היה פחות טוב, ובארץ בכלל. מכבי ובאר-שבע שתיהן קבוצות ברמה שלא נראתה בארץ עד השנים האחרונות.

כמו שהנדון כתב, היום כדורגל נבחרות זה לא מה שהיה פעם. פעם זאת היתה ההזדמנות לראות את כל הכוכבים על אותו מגרש.

בפועל מסי הוא השחקן הכי טוב בתקופה שבה הכדורגל הוא הכי טוב.

אפשר להגיד שפעם היו שוברים לו את הרגליים, אבל בחיאת. בסדר, השופטים בספרד באים לקראתו, ועדיין. השחקנים באנגליה היום (שיותר קשוחה מספרד) הם לא יותר בלרינות מפעם. עדיין נותנים לשחק שם. ועדיין עם שיפוט "ניטרלי" נקרא לזה הוא דרס קבוצות אנגליות, למשל ארסנל.

בכל מקרה מי שהכי גדול בדור הזה הוא הכי גדול בכלל. אם תגיד שרונאלדו הכי גדול בגלל הפיזיות, אני גם אקבל, למרות שלא אסכים. אבל אלה שני הכי הגדולים בהיסטוריה, אין שאלה בכלל מבחינתי. אם תראה כדורגל אירופי משנות ה-80 למשל תראה שמכבי של היום יכולה לקרקס קבוצות שהיו אז ברמות הגבוהות, בלי שום הגזמה. בגלל זה אני גם אומר שמכבי ובאר-שבע הן הקבוצות הכי גדולות בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי. פשוט כי פעם כל הכדורגל היה פחות טוב, ובארץ בכלל. מכבי ובאר-שבע שתיהן קבוצות ברמה שלא נראתה בארץ עד השנים האחרונות.

א. כדורגל נבחרות נחשב גם היום, לקחת נבחרת על הגב ולהביא תואר זה מבחינתי ומבחינת רבים מעולם הכדורגל מדד חשוב לבחינת גודלו של השחקן. שוב, לא מדובר על כישרון כי אולי מסי הוא השחקן הכי מוכשר בהיסטוריה, איני יודע. כשאני בוחן שחקן "גדול", אני בוחן את המכלול. את האופי, המנהיגות, היכולת כמובן אך בפרט היכולת במאני טיים. שחקן גדול חייב להיות גם דומיננטי בנחבחרת בטורניר גדול. למסי אין כזה. זה לא שהוא נתן איזה מונדיאל גדול, סחב עד הגמר ורק מחוסר מזל לא זכה. גם כשארגנטינה הגיעה לגמר מול גרמניה, הוא לא הראה דומננטיות גדולה במהלך הטורניר ולא היה מהגורמים המשמעותיים שהעלו אותם.

ב. לפי התיאוריה שלך, הכדורגל רק הולך ומתקדם ולכן מי שיהיה הכי גדוך בדור שאחרי מסי/רונלדו, יהיה הכי גדול בהיסטוריה? וכך בכל דור שמגיע? אני לא בטוח שאני מסכים עם התיאוריה הזו.

ג. לגבי מסי, לדעתי הוא אחד הכישרוניים ששיחקו את המשחק והוא היה החלק המשמעותי ביותר בקבוצה הטובה בהיסטוריה, יחד עם צ'אבי ואינייסטה. פרסונלית, אני עדין לא חושב שהוא הגדול ביותר. מראדונה, זידאן, קרויף, פלה בוודאות לפניו.

הבעיה במסי היא שהוא לא מרגש בשום צורה, גנרי לגמרי כאישיות.

אולי קצת ילד זין אם להאמין לדיווחים, אבל לא בצורה מעניינת. הוא לא כריזמטי, לא אינטיליגנט, לא מעורר השראה, לא שערורייתי - פשוט גוש של סתם עם כישורים מטורפים עם הכדור.