Jump to content

ה"שומן" בקבוצה

הילד בן 30

Recommended Posts

בחלון האחרון (ובזה שלפניו) דיברו על זה שמכבי צריכה לנצל אותו כדי להיפטר משחקנים לא משמעותיים.

כמעט נפרדנו מיצחקי, שפונגין וטב"ח כח.

הראשון והאחרון הם חלק משמעותי מאוד בקבוצה וגם משפונגין אני מרוצה מכל הופעה שלו במכבי מאז שחזר למרות שלא היו הרבה כאלה, כשצריך אותו הוא שם.

היה מישהו שאמר בחלון האחרון (נראה לי עומר) שהוא לא שמח שמשחררים שחקנים אלא רק כשמגיעים שחקנים חדשים שנראים טובים יותר מהקודמים, האמת אני גם מרגיש ככה (למרות שעם עדן לא התאפקתי, היה משהו משחרר בעזיבה שלו). וזה ממש נכון, כי יש אינסוף מקרים בכדורגל בהם שחקנים שממש לא ציפית מהם נותנים לך אחלה תפוקה (אם זה בתור מחליפים או אפילו כאלה שפתאום תופסים את ההרכב ולא עוזבים).

אז אם זה השומן של מכבי אני מאוד מבסוט ממנו, הרבה קבוצות היו שמחות להחזיק סגל כל כך רחב בלי התבכיינויות בפייסבוק\אינסטגרם (ומילה טובה ענקית לג'ורדי בעניין הזה) וגם שחקנים שהיו רגל וחצי בחוץ הופכים למשמעותיים ברגע שהמועדון צריך אותם.

כאשר שפונגין פגיע ולא כשיר באופן רציף, בטון הציג יכולת רעה(לא מסיבות "מקצועיות") ויצחקי בעיניי נותר כשחקן בעל תרומה דלה וגרף יכולת וכשירות מפוקפק, פרט לבטון-ששינה פאזה, מאמין שניתן וצריך להשיג יותר משחקנים עם תלוש השכר והמעמד לו זוכים.

״שומן״ כפי שאני רואה את זה, אלו שחקנים שהם לא ברמה של מכבי וכשהם משחקים הם מחלישים אותנו.

לפי דעתי עונים להגדרה הזאת בן הרוש ויגור.

גם בתחילת העונה ידעתי שבטון יכול לתרום לנו אפילו כבלם מחליף והוא לא ״שומן״, כנל יצחקי שהוא מהיחידים בקבוצה שיודעים לכבוש.

פעם היינו קוראים לזה ״סגל עמוק״, היום קוראים לזה ״שומן״.

דיברתי על זה שבוע שעבר, זה אחד המפתחות לכך שמכבי נראית כמו קבוצת כדורגל ולא כמו אסופה מבולבלת.

אני תמיד העדפתי להשאיר את בטון. כי אני רואה אותו כשחקן סגל ושחקן בית שגדל כאן ואני רוצה שיפרוש כאן.

אבל אני עדיין מעדיף לא לחדש חוזה ליצחקי אלא להחזיר את יונתן כהן.

ההתלבטות היחידה שלי היא אם להציע לשפונגין חוזה חדש או להחזיר את גולדברג.

בכל מקרה אסור להשאיר את עמב"ה, ואני מניח שאם טב"ח יישאר, פיליפנקה יעזוב.

בכלל, נראה שרוב העבודה של ג'ורדי לקיץ תהיה להחליט מי יישאר ומי יעזוב מבין מי שציינתי ובנוסף לקבל החלטות לגבי ראמון ומיקאל (וגם אלברמן שמסיים חוזה וצריך לחדש לו). והוא יצטרך להתמודד עם הצעות על ראיקו וקיארטנסון.

מבחינת שחקני רכש חדשים, אני בספק אם יגיעו יותר מ2-3.

כמו שאמרו פה, יש סגל רחב שזה מעולה.

אין מה לעשות, בכל סגל יהיו כמה שיהיו הכי פחות טובים. זה לא בהכרח אומר שצריך להיפטר מהם.

בסוף העונה שעברה ותחילת העונה היה הרבה שחקנים שלא תרמו בכלום גם כשעלו כמחליפים - זאת הכוונה לשומן (בעיקר כשאלה שחקנים עם משכורת גבוהה)

כרגע נפטרנו מחלק מהשחקנים - ואת השחקנים האחרים התחלנו לנצל, ולכן המצב השתפר

עדיין , שחקן כמו יצחקי, לא יודע אם הייתי מאריך לו חוזה

בסוף העונה שעברה ותחילת העונה היה הרבה שחקנים שלא תרמו בכלום גם כשעלו כמחליפים - זאת הכוונה לשומן (בעיקר כשאלה שחקנים עם משכורת גבוהה)

כרגע נפטרנו מחלק מהשחקנים - ואת השחקנים האחרים התחלנו לנצל, ולכן המצב השתפר

עדיין , שחקן כמו יצחקי, לא יודע אם הייתי מאריך לו חוזה

כתבתי לא בהכרח. ההחלטה אם זה טוב לשחרר תלויה בהרבה גורמים.

לגבי מה שהיה בתחילת העונה, בגלל שימוש לא נכון ברוטציה כמעט כל שחקני הספסל לא תרמו, זה פחות המדד.

כאשר שפונגין פגיע ולא כשיר באופן רציף, בטון הציג יכולת רעה(לא מסיבות "מקצועיות") ויצחקי בעיניי נותר כשחקן בעל תרומה דלה וגרף יכולת וכשירות מפוקפק, פרט לבטון-ששינה פאזה, מאמין שניתן וצריך להשיג יותר משחקנים עם תלוש השכר והמעמד לו זוכים.

יצחקי בתקופה טובה מאוד, אפילו "פורח" מאז ששוטא הוחלף ויש לו תרומה גם למשחק של וידאר (למעשה הוא נכנס לרחבה מה שמיכה לא הרבה לעשות).

הוא גם לא מרוויח הרבה....

יצחקי שינה פאזה לגמרי גם בשערים וגם בהתלהבות ואת זה אי אפשר לקחת ממנו. הוא הוכיח שהספדנו אותו מוקדם מידי. להבדיל מבן בסט שקיבל הכי הרבה הזדמנויות אי פעם ולא לקח אותם. בן חיים הבלם מעולם לא היה שומן בעיניי, אם כבר להפך.