Jump to content

הצרות בכרמל

Recommended Posts

מחשבות חחח. בפועל כולם קיוו לאליפות של חיפה. לא אשכח בחיים את הריקנות שהייתה לי בעיניים והתחושה שכאילו מישהו עקר לי את הלב ברגע ההוא בטדי.

דיעה לא פופולרית: היו לי מחשבות ב-2010 שאולי עדיף שהפועל תיקח ולא חיפה, בגלל מאזן האליפויות שהלך ונסגר בצורה מפחידה....אם כי ברגע שזהבי השחיל את זה בטדי רציתי לקבור את עצמי

בדיוק מהסיבה הזו. בדיעבד אני די שמח שהם גם לא לקחו את האליפות ההיא, למרות שבאותו יום האכזבה היתה עצומה.

כל אוהדי מכבי מאזור נתניה וצפונה רובם היריבה המושבעת שלהם זה חיפה,באזור שלנו אין הפועל לא יודעים מזה הפועל ולא גדלנו בשכונה או בבית ספר אם הפועל...מכבי ביתר וחיפה זה מה יש.

אני בתור אוהד מכבי מאור עקיבא שונא חיפה יותר מהפועל, קפצתי כמו משוגע בגול ההוא בטדי.

שנאת חיי מכבי חיפה, הפועל לא מעניין

הפועל, לא רק שבסיס האוהדים שלהם קטן משמעותית ביחס ליתר הגדולות, הם גם מועדון נישתי. קהל האוהדים שלהם מורכב ברובו מהמחנה השמאלי ומשכך, בהכרה הם לא יכולים להתיימר להיחשב המועדון הגדול בארץ.

בניגוד אלינו ולחיפה שבכל חור שתזרוק אבן תמצא אוהדים. להפועל באופן כמעט גורף, יש אוהדים בעיקר בת"א, יפו, בת ים ובקיבוצים שמאלניים.

עד כאן חפירותי על הפועל (לקצת על חיפה). מיציתי.

כל אוהדי מכבי מאזור נתניה וצפונה רובם היריבה המושבעת שלהם זה חיפה,באזור שלנו אין הפועל לא יודעים מזה הפועל ולא גדלנו בשכונה או בבית ספר אם הפועל...מכבי ביתר וחיפה זה מה יש.

אני בתור אוהד מכבי מאור עקיבא שונא חיפה יותר מהפועל, קפצתי כמו משוגע בגול ההוא בטדי.

K3cKULg.gif

K3cKULg.gif

הכי אמיתי שיש...בכל עונה שהמאבק היה בין חיפה להפועל אני הייתי בעד הפועל, אין פה הפועל על כל אחד כזה יש 100 חיפה.

אני גדלתי על יריבות אם חיפה...יריבות קשה

הפועל, לא רק שבסיס האוהדים שלהם קטן משמעותית ביחס ליתר הגדולות, הם גם מועדון נישתי. קהל האוהדים שלהם מורכב ברובו מהמחנה השמאלי ומשכך, בהכרה הם לא יכולים להתיימר להיחשב המועדון הגדול בארץ.

בניגוד אלינו ולחיפה שבכל חור שתזרוק אבן תמצא אוהדים. להפועל באופן כמעט גורף, יש אוהדים בעיקר בת"א, יפו, בת ים ובקיבוצים שמאלניים.

עד כאן חפירותי על הפועל (לקצת על חיפה). מיציתי.

הם אומנם מועדון נישתי שכזה בגלל הגישה שלהם, אבל השיוך הפוליטי כבר לא ממש נכון בימינו. יש נטיה כלשהי שלהם לשמאל, אבל הגבולות הולכים ומטשטשים עם הזמן.

היחידים שנשארים מזוהים פוליטית עם צד מסויים באופן מובהק הם כמובן אוהדי בית"ר, אבל שם גם יש טשטוש מסוים בקרב הקהל הרחב (אפשר לראות את זה בבית"ר נורדיה).

בנוגע לשמחה בגול ההוא בטדי - ממש לא הייתי קרוב לשמוח, אבל בהחלט צחקתי על חברים אוהדי חיפה אחרי כמה ימים ורקדתי להם על הדם. מעבר לכך שזה היה כיף ממש, זו הייתה יופי של דרך לפרוק עצבים ותסכול.

באיזור שלי (נתניה) גם אין מכבי. וגם בית"ר לא יותר מדי, האמת. כמעט ורק נתניה או חיפה. ביסודי רוב מי שאהד כדורגל אהד חיפה, עד התיכון רובם איבדו עניין ומה שנשאר זה בעיקר אוהדי נתניה.

אבל בהחלט צחקתי על חברים אוהדי חיפה אחרי כמה ימים ורקדתי להם על הדם. מעבר לכך שזה היה כיף ממש, זו הייתה יופי של דרך לפרוק עצבים ותסכול.

גם להדליק אותם על שיטת הקיזוז ואז להזכיר להם שהקסקט הראשון שהיה בעד.

מדד אלטרנטיבי לתארים ומאוד משמעותי שלא דיברתם עליו פה הוא כמות הנקודות שצברה כל קבוצה בליגה הראשונה מאז ומעולם.

אני מאמין, מבלי לדעת מה הנתונים המדוייקים, שהטבלה הזו תשקף את ההרגשה הרווחת לגבי גודל כל מועדון בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי.

בטבלה שקיימת בערך של ליגת העל באנגלית מופיע סיכום הנקודות עבור 14 העונות של ליגת העל עד 2014 שם בצורה לא מפתיעה חיפה במקום הראשון, הפועל בשני, מכבי בשלישי ובית"ר ברביעי.

כמובן שחסרות העונות האחרונות בהן צבירת הנקודות שלנו הייתה משמעותית יותר טובה משל האחרות וגם חסרות כל עשרות העונות שבהן הליגה הראשונה לא נקראה ליגת העל.

מדד אלטרנטיבי לתארים ומאוד משמעותי שלא דיברתם עליו פה הוא כמות הנקודות שצברה כל קבוצה בליגה הראשונה מאז ומעולם.

אני מאמין, מבלי לדעת מה הנתונים המדוייקים, שהטבלה הזו תשקף את ההרגשה הרווחת לגבי גודל כל מועדון בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי.

בטבלה שקיימת בערך של ליגת העל באנגלית מופיע סיכום הנקודות עבור 14 העונות של ליגת העל עד 2014 שם בצורה לא מפתיעה חיפה במקום הראשון, הפועל בשני, מכבי בשלישי ובית"ר ברביעי.

כמובן שחסרות העונות האחרונות בהן צבירת הנקודות שלנו הייתה משמעותית יותר טובה משל האחרות וגם חסרות כל עשרות העונות שבהן הליגה הראשונה לא נקראה ליגת העל.

http://www.rsssf.com/tablesi/israalltime.html

1950-2005

ואגב הטבלה שדוגמת את התוצאות רק מאז הקמת ליגת העל, אם היו עושים אותה היום היא הייתה נראית ככה:

חיפה 1103
מכבי 988
הפועל 968
תן לנו שנתיים שלוש ואנחנו עוברים גם את חיפה

מה שמעניין זה הליגה הראשונה

הביטוי ליגת העל זה שטויות,

מחר יקראו לליגה הראשונה ליגת העל חלל אז תתחיל ספירה חדשה?

מסכים.

משום מה גם באנגליה לפעמים עושים דירוגים "בתולדות הפרמיירליג" וזה כולה מ-1991.

http://www.rsssf.com/tablesi/israalltime.html

1950-2005

ואגב הטבלה שדוגמת את התוצאות רק מאז הקמת ליגת העל, אם היו עושים אותה היום היא הייתה נראית ככה:

חיפה 1103
מכבי 988
הפועל 968
תן לנו שנתיים שלוש ואנחנו עוברים גם את חיפה

יקח לנו קצת יותר משנתיים שלוש לסגור 115 הפרש

מחשבות חחח. בפועל כולם קיוו לאליפות של חיפה. לא אשכח בחיים את הריקנות שהייתה לי בעיניים והתחושה שכאילו מישהו עקר לי את הלב ברגע ההוא בטדי.

הסכמתי לאיזה אוהד חיפה לעשות עוד שעתיים/שלוש משמרת בשביל שהוא יוכל ללכת למשחק שלהם נגד בני יהודה, אני עוד זוכר איזה מבואס תחת הוא היה שבא להחליף אותי וכולי הייתי בעצבים עליו כאילו הוא שיחק.

ללא ספק הרגע הכי טראומטי בשבילי כאוהד כדורגל היה הרגע הארור ההוא בטדי.

הייתי מול הטלוויזיה בגול של זהבי ופשוט הייתי בהלם.

לא האמנתי בחלומות הכי שחורים שלי שהם יקחו את האליפות בעונה ההיא.

זה באמת היה סיוט, עם כל היצורי פייסבוק שפתאום נזכרו שהם אוהדי הפועל.

מכבי חיפה לקחה 7 אליפויות ואף אחת מהן לא הזיזה לי ת'ביצה. הפועל לקחה אליפות אחת מול העיניים שלי וזה שרף לי את הנשמה.

לכן אני ממש לא מבין את האוהדים כאן שאומרים שחיפה יותר שנואה מהפועל.

מבחינתי, חיפה זו יותר יריבות ספורטיבית ובספורט לפעמים אתה למעלה ולפעמים למטה.

אבל הפועל זה מעבר. הפועל זו שנאה טהורה ואי אפשר להשוות את חיפה להפועל בהיבט הזה.

רק תזכרו בשירי שואה, הבובה של אובארוב, נמני גרמני, בנין חולה ****, שתהיה שואה למכבי, כל מה שקרה עם ערן זהבי, דרבי זהבי (ה-3-2 המפורסם), דרבי פואד, דרבי 4-0, דרבי 5-0.

הרגעים הכי גדולים שלי כאוהד מכבי היו מול הפועל, חיפה לא נכנסת אפילו לחמישיה הראשונה.

והאמת? עם כל היריבות הספורטיבית, חיפה לא כזה מעניינת אותי בעיקר כשהם לא פקטור על האליפות נגד מכבי, אם הם למטה אז כיף לצחוק עליהם ולא יותר מזה.

הפועל גם אם תהיה בליגה א' (בע"ה במהרה בימינו) עדיין היא תעניין אותי יותר מחיפה.

ללא ספק הרגע הכי טראומטי בשבילי כאוהד כדורגל היה הרגע הארור ההוא בטדי.

הייתי מול הטלוויזיה בגול של זהבי ופשוט הייתי בהלם.

לא האמנתי בחלומות הכי שחורים שלי שהם יקחו את האליפות בעונה ההיא.

זה באמת היה סיוט, עם כל היצורי פייסבוק שפתאום נזכרו שהם אוהדי הפועל.

מכבי חיפה לקחה 7 אליפויות ואף אחת מהן לא הזיזה לי ת'ביצה. הפועל לקחה אליפות אחת מול העיניים שלי וזה שרף לי את הנשמה.

לכן אני ממש לא מבין את האוהדים כאן שאומרים שחיפה יותר שנואה מהפועל.

מבחינתי, חיפה זו יותר יריבות ספורטיבית ובספורט לפעמים אתה למעלה ולפעמים למטה.

אבל הפועל זה מעבר. הפועל זו שנאה טהורה ואי אפשר להשוות את חיפה להפועל בהיבט הזה.

רק תזכרו בשירי שואה, הבובה של אובארוב, נמני גרמני, בנין חולה ****, שתהיה שואה למכבי, כל מה שקרה עם ערן זהבי, דרבי זהבי (ה-3-2 המפורסם), דרבי פואד, דרבי 4-0, דרבי 5-0.

הרגעים הכי גדולים שלי כאוהד מכבי היו מול הפועל, חיפה לא נכנסת אפילו לחמישיה הראשונה.

והאמת? עם כל היריבות הספורטיבית, חיפה לא כזה מעניינת אותי בעיקר כשהם לא פקטור על האליפות נגד מכבי, אם הם למטה אז כיף לצחוק עליהם ולא יותר מזה.

הפועל גם אם תהיה בליגה א' (בע"ה במהרה בימינו) עדיין היא תעניין אותי יותר מחיפה.

יפה אמרת.

מדויק.

אפשר גם להיזכר בדברים מהכדורסל (אותו קהל)- הקריאות לשמעון מזרחי, אבא מת למוני פנאן. הם הרוויחו כל גרם שנאה אליהם בעמל רב.