Jump to content

הצרות בכרמל

Recommended Posts

כי הם מקורבים לצלחת, אפילו השופט בבית המשפט המחוזי קופף ( שלא להגיד שבר ) בשבילם את החוקים

רוב התקשורת, חצי כנסת 90% מלשכת עורכי הדין וכן הלאה.... זה כוח שאין לזלזל בו, העובדה שהם נמצאים במרכז נותן להם יתרון גדול על קבוצות כמו חיפה וב"ש.

המזל הגדול שלנו הוא הקומץ שלהם שמתעקש להמאיס את הקבוצה הזאת על כל העולם.

* נחכה נראה מה עומד מאחרי קובמינת הניסנובים ואז נהיה חכמים יותר

ועדיין בכדורגל הישראלי הם לא מועדון בגודל של חיפה. מצטער. אין להם את כמויות הקהל שלהם ואת היכולת של חיפה לטווח הארוך (אלא אם יגיע אליהם בעל בית חזק ויציב, וזה לא באופק).

למה הפועל מועדון גדול מחיפה? כי הם לקחו 3 אליפויות בשנות החמישים והשישים ועוד אליפויות בשנות השלושים?

ועשרה גביעים יותר, והופעות מכובדות במסגרות האירופאיות, בלי קשר למה שהצבר הזכיר.

הפועל כמעט כמו מכבי מלווה את הכדורגל הישראלי באופן מסורתי משהוא קיים, חיפה קבוצה הרבה יותר חדשה במובן הזה.

כי הם מקורבים לצלחת, אפילו השופט בבית המשפט המחוזי קופף ( שלא להגיד שבר ) בשבילם את החוקים

רוב התקשורת, חצי כנסת 90% מלשכת עורכי הדין וכן הלאה.... זה כוח שאין לזלזל בו, העובדה שהם נמצאים במרכז נותן להם יתרון גדול על קבוצות כמו חיפה וב"ש.

המזל הגדול שלנו הוא הקומץ שלהם שמתעקש להמאיס את הקבוצה הזאת על כל העולם.

* נחכה נראה מה עומד מאחרי קובמינת הניסנובים ואז נהיה חכמים יותר

בתחום הזה הם בליגה משלהם, ברמה של ריאל מדריד של פעם.

כמועדון כדורגל הם לא מגיעים לרמה של חיפה.

אוהדי חיפה הם באמת חבורה מביכה של כלום, אבל מכבי חיפה כמועדון נטו זה המועדון השני בארץ בפער על השלישית איך שלא תהפכו את זה וכרגע הם האיום האסטרטגי היחידי עלינו.כרגע..

הפועל כמעט כמו מכבי מלווה את הכדורגל הישראלי באופן מסורתי משהוא קיים, חיפה קבוצה הרבה יותר חדשה במובן הזה.

חדשה יחסית אבל הם בנו לעצמם היסטוריה ומסורת.. הם לא חדשים כמו ב''ש לצורך העניין.

פשוט אין להם שום זהות והמועדון שלהם לא מייצג כלום.

קודם כל גם חיפה מלווה את הכדורגל הישראלי הרבה לפני 1984. אמנם זה לא היה עם תארים למעט הגביע של 62', אבל רוב העונות הם היו בליגה העליונה. זה לא קבוצה שעד 1984 לא הייתה בליגה הבכירה ופתאום צצה (ע"ע אשדוד....שעד 1994 לא הייתה בליגה העליונה.... :) )

כן, יש להפועל יותר גביעים מחיפה (אליפויות אני כבר לא בטוח האמת). מצד שני, פרק זמן של 30 שנה בהם חיפה היא במצב צבירה של מועדון גדול בכדורגל הישראלי זו כבר חתיכת תקופה. 1984 זה לא אתמול בבוקר. תוסיף לזה את כמות הקהל שיש להם שהפועל יכולה לחלום עליו , מינוס הדברים שהצבר אמר שהם נחמדים על הנייר אבל יותר נשמעים לי כמו קונספירציה מאשר אמת (אני מעריך את הצבר אבל חושב שהוא נסחף שם) ותקבל את התשובה למה אני חושב שחיפה היא מועדון בסדר הגודל של הפועל בכדורגל הישראלי (וגם זה רק בגלל ההיסטוריה של הפועל שהייתה מוצלחת יותר בעבר המאוד רחוק לעומת חיפה. מבחינת אליפויות הפועל ת"א זו קבוצה שביותר משניים וחצי עשורים קלנדריים הביאה 2 אליפויות בלבד).

למה הם המועדון השני בארץ בפער ענק מהפועל ובית"ר? כתבתי ואכתוב שוב:

- בסיס אוהדים עצום של אזור הקריות והצפון, למעלה ממיליון איש עם קבוצה בכירה אחת. מעבר לזה מלא אוהדים בכל הארץ משנות ההצלחה שלהם.

- תארים - 11 או 12 אליפויות לא זוכר, רובן הגדול בתקופה המודרנית. זה חתיכת הישג.

- מסורת מאוד מכובדת באירופה. לדעתי פחות או יותר שווה לשלנו, אולי טיפונת יותר מוצלחת בגלל הקמפיין ההוא עם פארמה

- מחלקת נוער שווה לשלנו. ייתכן שעם הצוות הניהולי החדש עוד נפתח פער, כרגע לא רואה יתרון כלשהו. אם כבר להם יש יתרון גיאוגרפי על כשרונות באזור הצפון

- איצטדיון. כל מילה מיותרת.

- הגמוניה עירונית - איפה הפועל חיפה ואיפה הפועל תל אביב. עם מה הם מתחרים ועם מה אנחנו

- תקציב ובעל בית יציב. זאת נקודת הפיווט. בגלל כל הנתונים למעלה חיפה כמועדון מספיק מבוססים כדי לשרוד עזיבה של יעקב שחר. אין לי ספק שאם הוא הולך יהיה מי שיקנה אותם ויעמיד תקציבים גבוהים.

זאת היריבה העיקרית שלנו. כל יום שהם הולכים מושפלים עם הראש באדמה זה יום שאנחנו יכולים לשמור את האנרגיות שלנו למאבקים אחרים, פחות קשים.

הלוואי ויהיו כמה שיותר ימים כאלה

כרגע יענקלה הוא הגורם שתוקע אותם לדעתי, מתעקש להיות מנהל מקצועי בפועל

רק בלי השחקנים של פיני זהבי זה קשה יותר מבעבר

- בסיס אוהדים עצום של אזור הקריות והצפון, למעלה ממיליון איש עם קבוצה בכירה אחת. מעבר לזה מלא אוהדים בכל הארץ משנות ההצלחה שלהם.

- מסורת מאוד מכובדת באירופה. לדעתי פחות או יותר שווה לשלנו, אולי טיפונת יותר מוצלחת בגלל הקמפיין ההוא עם פארמה

- מחלקת נוער שווה לשלנו. ייתכן שעם הצוות הניהולי החדש עוד נפתח פער, כרגע לא רואה יתרון כלשהו. אם כבר להם יש יתרון גיאוגרפי על כשרונות באזור הצפון

- הגמוניה עירונית - איפה הפועל חיפה ואיפה הפועל תל אביב. עם מה הם מתחרים ועם מה אנחנו

- תקציב ובעל בית יציב. זאת נקודת הפיווט. בגלל כל הנתונים למעלה חיפה כמועדון מספיק מבוססים כדי לשרוד עזיבה של יעקב שחר. אין לי ספק שאם הוא הולך יהיה מי שיקנה אותם ויעמיד תקציבים גבוהים.

זאת היריבה העיקרית שלנו. כל יום שהם הולכים מושפלים עם הראש באדמה זה יום שאנחנו יכולים לשמור את האנרגיות שלנו למאבקים אחרים, פחות קשים.

להוציא את ההעפלה של קלינגר לליגת האלופות, מכבי שלפני עידן קרוייף הייתה עושה בעיקר פאדיחות בגזרה האירופאית. אין מה להשוות אותנו אליהם בהיבט הזה. גם לא להפועל.

אני חושב שנכון לומר שחיפה מועדון יותר חזק מהפועל, אבל לא גדול, לטעמי להיסטוריה (גם הרחוקה) יש משמעות למסורת של המועדון והיא משפיעה על האופי שלו ועל מה שהוא מייצג. אני חושב שהכי רואים את זה כשמסתכלים על מכבי

שונא אותם.

לא משווה להפועל כי זה לא רלוונטי.

השלישיות הקבועות בקריית אליעזר עם דה פיינל קאונטדאון ברקע.. ואז תספרו לי כמה הם לא מעניינים.

מועדון שנוא, קהל שנוא, שמח לאידם.

אני חושב שאנשים כאן קלעו בול המצב הנוכחי.
הפועל היסטורית ומסורתית יותר גדולה מחיפה - מסורת, הזהות הייחודית של המועדון, אפילו במקצת זהות פוליטית (שמאל) , היריבות הגדולה עם בית"ר ומעל הכל - היריבות והשנאה המעבר לספורטיבית עם מכבי בדרבי הכי גדול בישראל.
אבל מבחינת עצמה של מועדון - מכבי חיפה לוקחת בפער ענק.
איך שלא נסובב את זה, מכבי חיפה מועדון גדול, 7 אליפויות ב-17 שנים, יצירת הרתעה בשנים מסוימות מול מכבי.
תוסיפו לזה את אצטדיון סמי עופר על 30 אלף מושביו, כל "הטרמפיסטים" שמצטרפים עכשיו לקהל האוהדים שלהם שחלקם יהפכו בסוף לקהל נאמן (כמו שבתחילת שנות ה-2000 רוב האוהדים שלהם התחילו לאהוד את חיפה בגלל יוסי בניון וההצלחות שלהם והיום הם אוהדים נאמנים), ומעל הכל - הרצון "לרשת" את מכבי ולהחליף אותה כמועדון מספר אחת בישראל. ברור לכולנו שזה לא יקרה כי מכבי כמועדון יותר חזקה ועצמתית מכל מועדון אחר בארץ צריך לקרות כאן מלחמת עולם שלישית שתחריב הכל כדי שזה יקרה (לא מגזים בכלל, תרחיש שהוא מעבר להזוי שהם יחליפו אותנו במספר אחת בארץ).
אז כן, הם האיום הכי גדול על מכבי בטווח הארוך, הם האלטרנטיבה הלגיטימית למכבי.
אבל אנחנו לא דואגים יותר מדי, מכבי עצמתית מחיפה פי כמה ותמיד הייתה בליגה הראשונה, מכבי המעוטרת בישראל וזה לא ישתנה בשנים הקרובות או לפחות בעשור הקרוב ומעל הכל - מכביזם. תמיד המכביזם חי ובועט וה מה שמחזיר אותנו לפסגה פעם אחר פעם, זו הסיבה שנתנו 4 ו-5 להפועל, זו הסיבה שנתנו לחיפה 6 ולא כזה התלהבנו מזה, כי מכבי זה תמיד לחזור לרמוס כל מועדון אחר שבא מולה.
ככה שאני שמח שהם נופלים עכשיו חזק ושיימשך גם עוד עשר שנים, שיסבלו ויבינו מה עברנו בעשור השחור שלנו. שונא אותם ספורטיבית מאוד, אבל הפועל זה משהו מעבר שתמיד אשנא הכי הרבה. פה סיכמתי הכל :)

רוב הדברים שספרת לא ממש חשובים ולא ממש נכונים, את מה שכן חשוב ונכון לא חישבת נכון.

הבדלי הקהל בין הפועל לחיפה למשל הרבה פחות חשובים ממה שאתה מייחס להם כי 9000 בבלופילד עושים אפקט דומה ל 18000 בסמי עופר ובמחירים שחיפה מוכרים מנויים לא בטוח גם כמה כסף יותר נשאר להם מזה.

מאז רומן אברמוביץ הדבר הכי חשוב בכדורגל המודרני הוא הבעלים והניהול השאר הם בעיקר נגזרת של שני אלה.

בכל מקרה בכל שאר האספקטים ההבדלים בין שני המועדנים זניחים עם יתרון קל להפועל, אבל בנושא הבעלים פער ענק לטובת חיפה מה שיוצר את הפער בין הקבוצות.

לכן לכאורה חיפה כמו שאמרת אמורה להיות הנמסיס ולא הפועל ת"א רק שזה הפוך ( ואני אסביר )

שחר: אנחנו מכירים אותו ואת האסטרטגיה שלו השנה הוא הפסיד 50 מיליון ולא סביר שהוא ימשיך ככה עוד הרבה שנים. שחר גם בן 75 ונמצא בירידה ככה שחיפה זאת קבוצה שתעבור בתקופה הקרובה זעזוע של החלפת בעלים.

הפועל לאומתם היא קבוצה עם המון כח והמון יחסי ציבור שנמצאת על המדף ותמצא על המדף גם בשנים הקרובות. קבוצה שיש לה הרבה אוהדים בעליתה השלטת ובקרב טייקוני ישראל ושמה שמרתיע אותם למזלנו זה הקומץ של הפועל. רק להזכירך בעבר החזיק את הקבוצה אחד, סמי סגול ששווה כמה מילארדי שקלים במזומן והילדים שלו שהם גם יורשיו יושבי שער 5 לשער. גם טדי שגיא על מילרדי שקליו אוהד הפועל וגם גפן ( לא יונתן ).

ככה שבלי לזלזל בחיפה,

נכון לעכשיו אלונה ( שיש לה הרבה יותר כסף ממה שאנשים פה חושבים ) ובאר שבע הם היריבה בתקופה הקרובה והפועל הם הסכנה האסטרטגית

חיפה ? יכולים הבלחה פה ושם בעיקר כי שחר רוצה להטביע חותם לפני שהוא יורד מהבמה סופית אבל לטווח הארוך הם קבוצה שיכולה להתחרות במכבי.

"הצבר"

טדי שגיא בדוק אוהד הפועל?

כבר שמעתי בעבר דיבורים שניסו להציע לו לרכוש אותה.

למיטב ידיעתי אבל לא סביר שהוא ירכוש קבוצת כדורגל

אבל אלה רק דוגמאות, בעיקרון כדי להתחרות על אליפות צריך מישהו שיש לו מילארד שקל ומעלה והמון אמביציה.

אם אתה תותח בתחום אז קצת פחות יכול להספיק, אבל כמה אנשים דרומה לאיזי שירצקי עומדים בתנאים האלה ?

אין תחרות למכבי אז קופים קוראים לעצמם מכבי ולהתחשב בזה שיש להם פחות אליפויות מהפועל נראה לי גם שהאוויר שהם נושמים רעיל.

כמועדון חיפה מקום שני בארץ והם לא צריכים להגיד תודה לשחר מבחנתי את הפרחים הם צריכים לשלוח ללה פמיליה שהרג את ביתר ואין איש עסקים הגון שיילך להשקע שם ארגזים של כסף בשביל לשמוע בחגיגות אליפות מוות לערבים כמו שאין איש עסקים הגון לקחת את הפועל בשביל לשמוע שירי שואה.

זאת גם אחד הסיבות שאני חושב ששחר כל כך התבאס על הקהל של חיפה בחגיגות גביעץ ( למה אוהדים שלי מוצצים לגמלים ?!)

אוהדי חיפה יכולים לשנוא אותי הכי בעולם זאת פיקציה שהם מייצרים לעצמם על יריבות כי תאכלס בחיפה אין הפועל .

אני זוכר שישבתי מול הטלווזיה במחזור האחרון של עונת הקיזוז הייתי יותר לבן מאוהדי חיפה הייתי יותר עצבני מאוהדי חיפה הייתי יותר עצוב מאוהדי חיפה, אז אם אוהדי חיפה קוראים פה אתם שרמוטות ורק בגלל האליפות שהפסדם אני שונא אותכם חבורה של לוזרים.

ומה שבגדול באתי להגיד בדיון זה שחיפה לנצח מקום שני בכל דבר

רק מכבי.

רוב הדברים שספרת לא ממש חשובים ולא ממש נכונים, את מה שכן חשוב ונכון לא חישבת נכון.

הבדלי הקהל בין הפועל לחיפה למשל הרבה פחות חשובים ממה שאתה מייחס להם כי 9000 בבלופילד עושים אפקט דומה ל 18000 בסמי עופר ובמחירים שחיפה מוכרים מנויים לא בטוח גם כמה כסף יותר נשאר להם מזה.

מאז רומן אברמוביץ הדבר הכי חשוב בכדורגל המודרני הוא הבעלים והניהול השאר הם בעיקר נגזרת של שני אלה.

בכל מקרה בכל שאר האספקטים ההבדלים בין שני המועדנים זניחים עם יתרון קל להפועל, אבל בנושא הבעלים פער ענק לטובת חיפה מה שיוצר את הפער בין הקבוצות.

לכן לכאורה חיפה כמו שאמרת אמורה להיות הנמסיס ולא הפועל ת"א רק שזה הפוך ( ואני אסביר )

שחר: אנחנו מכירים אותו ואת האסטרטגיה שלו השנה הוא הפסיד 50 מיליון ולא סביר שהוא ימשיך ככה עוד הרבה שנים. שחר גם בן 75 ונמצא בירידה ככה שחיפה זאת קבוצה שתעבור בתקופה הקרובה זעזוע של החלפת בעלים.

הפועל לאומתם היא קבוצה עם המון כח והמון יחסי ציבור שנמצאת על המדף ותמצא על המדף גם בשנים הקרובות. קבוצה שיש לה הרבה אוהדים בעליתה השלטת ובקרב טייקוני ישראל ושמה שמרתיע אותם למזלנו זה הקומץ של הפועל. רק להזכירך בעבר החזיק את הקבוצה אחד, סמי סגול ששווה כמה מילארדי שקלים במזומן והילדים שלו שהם גם יורשיו יושבי שער 5 לשער. גם טדי שגיא על מילרדי שקליו אוהד הפועל וגם גפן ( לא יונתן ).

ככה שבלי לזלזל בחיפה,

נכון לעכשיו אלונה ( שיש לה הרבה יותר כסף ממה שאנשים פה חושבים ) ובאר שבע הם היריבה בתקופה הקרובה והפועל הם הסכנה האסטרטגית

חיפה ? יכולים הבלחה פה ושם בעיקר כי שחר רוצה להטביע חותם לפני שהוא יורד מהבמה סופית אבל לטווח הארוך הם קבוצה שיכולה להתחרות במכבי.

"הצבר"

הפעם אני חולק עליך. הפועל מעולם לא היתה איום אסטרטגי על מכבי, לא רואה את זה משתנה בקרוב.

חיפה צריכה שזה ידבק לה. בסוף זה יקרה. חיפה תודעתית, רואה את עצמה כזוללת תארים. זאת תודעה הכרחית למועדון גדול.