Jump to content

הצרות בכרמל

Recommended Posts

כל עוד הם לא במאבק ישיר איתנו, אותי הם לא מעניינים במיוחד, באותה רמה כמו בית"ר.

בשנתיים האחרונות ב"ש הרבה יותר מעניינים למרות שיש להם אפס מורשת, פשוט כי הם במאבק ישיר איתנו. הם בחיים לא יהיו שנואים כמו הפועל.

זה שהאוהדים שלהם מנסים להפוך ליריבה הגדולה שלנו בכוח עם רבימ ו FCK TLV זה פאתטי

בתור מי שגדל בצפון הם תמיד ירגישו לי יותר שנואים מהפועל, כששמונים אחוז מהאנשים מסביבך אוהדים אותם קשה לא לפתח אנטוגניזם מיוחד לזיהום מחיפה.

בשנתיים האחרונות ב"ש הרבה יותר מעניינים למרות שיש להם אפס מורשת, פשוט כי הם במאבק ישיר איתנו. הם בחיים לא יהיו שנואים כמו הפועל.

שכח רגע מההצלחה של ב"ש בהווה, אם יש מועדון אחד בארץ שיכול לאיים על הדומיננטיות שלך בליגה זה חיפה. יש להם מסורת בארץ ובאירופה, קהל, איצטדיון, ומחלקת נוער רצינית.זה רק עניין של זמן עד שיידבק להם בחזרה.

אם יש מועדון שאני מכבד בארץ מבחינת תחרות לטווח הארוך זה רק הם.

שכח רגע מההצלחה של ב"ש בהווה, אם יש מועדון אחד בארץ שיכול לאיים על הדומיננטיות שלך בליגה זה חיפה. יש להם מסורת בארץ ובאירופה, קהל, איצטדיון, ומחלקת נוער רצינית.זה רק עניין של זמן עד שיידבק להם בחזרה.

אני אומר את זה שנים.

בתור מי שגדל בצפון הם תמיד ירגישו לי יותר שנואים מהפועל, כששמונים אחוז מהאנשים מסביבך אוהדים אותם קשה לא לפתח אנטוגניזם מיוחד לזיהום מחיפה.

אנשים שלא גדלו עם שכבה של רוב מוחלט לאוהדי חיפה לא מבינים מה זאת שנאה ענקית לכימיקלים.

הם לא במאבק ישיר איתנו בערך מאז 02/03, אם לא נחשיב את 03/04 ואת 12/13 שבהן המירוץ הסתיים מוקדם. ועדיין אולי יש כמה שבעיניהם חיפה לא יריבה, אבל ברור שבשביל הרוב המוחלט כן, לפי איך שאנחנו כן שמחים לאידם ומייחסים חשיבות לניצחונות מולם, ואני מזכיר לכם שלרוב הפורום הזה כאב לראות את אלירן עטר לובש ירוק בהתחלה. בכנות נראה לי מגוחך עדיין להכחיש שהם יריבה שלנו.

אני אולי שונא את הפועל יותר, ועדיין אני זוכר שלא הייתי היחיד שצחק כשהפועל ניצחה אותם 4-0 ושמח לאיד, כי אם כבר מישהי מהן מנצחת אז שתדרוס כדי שהשנייה תושפל.

בכלל זאת היריבות שאני הכי אוהב בארץ, דווקא כי המקור שלה ספורטיבי, לפחות בשבילנו. עדיף בהרבה על דרבי הקריקטורות בין הפועל לבית"ר.

בכלל זאת היריבות שאני הכי אוהב בארץ, דווקא כי המקור שלה ספורטיבי, לפחות בשבילנו. עדיף בהרבה על דרבי הקריקטורות בין הפועל לבית"ר.

הסופר קלאסיקו האמיתי.

יש בארץ רק שני מועדוני "על" בקנה מידה ישראלי, זה אנחנו והם.

מתחת יש את בית"ר והפועל. אם ב"ש תצטרף אליהן ימים יגידו.

כל השאר מועדוני נדנדה. לא נראה לי שיש מועדון מחוץ לארבע הגדולות שלא בילה בלאומית מתישהו בשבע השנים האחרונות. סכנין אולי, לא סגור על זה

מה יש לשנוא בהם חוץ מורמוט?

יריבה ספורטיבית ותו לא

איזו עוד סיבה יש לנו לשנוא מועדון חוץ מספורטיבית ועירונית? וגם עירונית, מישהו היה שם על הפועל אם לא היו היסטורית מועדון גדול?

מאז שנות התשעים בקושי נאבקנו איתם על משהו ועדיין במשך עשרים שנה הם מעניינים. תקראו לזה שנאה, תקראו לזה זלזול, תקראו לזה יריבות ספורטיבית - עדיין בשורה התחתונה הם יריבה של מכבי.

בשביל הרקורד גם אין טעם לחפש סיבות למה לשנוא את הפועל. הם פשוט יריבים שלנו ועל זה גדלנו. גם אם כל מה שנגיד נגדם לא יהיה רלוונטי, עדיין יהיו יריבה שלנו. כנ"ל חיפה בעשורים האחרונים.

אתם רוצים שיפסידו כל משחק? אם מתמוגגים מכל הפסד שלהם ומכל בלאגן אצלם? עצבן אתכם לראות אותם חוגגים דווקא עלינו את הגביע, ועצבן אתכם שהפסדנו דווקא להם? אתם בעננים כשמביסים אותם, בעיקר בחוץ? שמחתם שוידאר כבש בסוף המשחק בחיפה כי זאת לא רק נקודה, זה הציל אותנו מהפסד נגדם? התבאסתם שמכל הקבוצות עטר חתם דווקא שם? זאת בדיוק ההגדרה של יריבה. לא צריך להיות תיעוב עמוק ואיחולי מחלות בשביל זה.

איזו עוד סיבה יש לנו לשנוא מועדון חוץ מספורטיבית ועירונית? וגם עירונית, מישהו היה שם על הפועל אם לא היו היסטורית מועדון גדול?

שנאה זה עניין סובייקטיבי, כל היופי בכדורגל ובאהדה שזה אמוציונאלי לא רציונאלי (כביכול, כי הפועל ובית"ר באמת זונות, נבדק אמפירית)

כמו שאי אפשר להחליט מה לאהוב, אי אפשר להחליט מה לשנוא, ככה שלמרות שחיפה היא יריבה ספורטיבית, הם כאלה מ' כל עוד לא מתחרים איתנו על אליפות. אבל זה סובייקטיבי כמובן...

עצם זה שיש כזה ויכוח עתיק על השאלה האם הם מעניינים או לא, ועשרות יוזרים חשים צורך כל פעם לבטא כמה הם לא מעניינים אותם, מראה כמה הם כן מעניינים אותנו.

כשמשהו לא מעניין לא מזיינים עליו ת'שכל כל כך הרבה.

השלישיות המשפילות לאורך העשור שעבר, ה-0:10, ה-0:5, הריקוד על הדם שלנו, איחולי הנכות והמוות לנמני, השיריים הנבזיים על מני לוי... חסרות סיבות לשנוא אותם?

מבחנתי זו היריבות הכי גדולה.
צריך להנות מכל רגע שאנחנו במעלה הגלגל והם 180 מעלות לכיוון השני, הכדורגל מאוד דינמי ודברים יכולים להשתנות מהר מאוד, כמו שבשנות האלפיים הם לרגע לא האמינו שיגיעו שנים כמו אלו.
מקווה שזה ימשך כמה שיותר כי לא לעולם חוסן, בתקווה שהפער באליפויות רק ילך ויגדל.

הסופר קלאסיקו האמיתי.

יש בארץ רק שני מועדוני "על" בקנה מידה ישראלי, זה אנחנו והם.

מתחת יש את בית"ר והפועל. אם ב"ש תצטרף אליהן ימים יגידו.

כל השאר מועדוני נדנדה. לא נראה לי שיש מועדון מחוץ לארבע הגדולות שלא בילה בלאומית מתישהו בשבע השנים האחרונות. סכנין אולי, לא סגור על זה

הפועל מועדון יותר גדול מחיפה, לא רוצה לומר בהרבה כי עם איך שהפועל נראית חיפה עלולה לעקוף אותה בעתיד הקרוב, אבל בלי ספק הפועל מועדון גדול יותר.

בנוגע לחיפה, שונא אותם כי הם שונאים אותי, וכי יש יותר מהם שאתה יכול להתקל בהם ביום יום ולשמוע אותם, מעבר לזה אם אני מפסיד לסכנין או ביתר זה אותו דבר בשבילי כמו להפסיד להם.

בעניין היריבות בהווה ובעתיד? לא יודע אם ברגע ששחר יעזוב הקבוצה הזו תמשיך להיות קבוצה גדולה בישראל, אולי בזכות הקהל שלה תהיה כמו ביתר, השאלה הגדולה היא מה יהיה ההמשך של שחר. (דרך אגב אני שואל את עצמי אותו דבר לגבי שמעון מזרחי במכבי כדורסל, וזה מועדון פי חמישים אלף יותר גדול מחיפה)

איך אפשר לא לתעב אותם? העשור הקודם מילא לי מצבורים של שנאה לחיים שלמים. היה סיוט לגדול בצפון כשהם לוקחים אליפויות על ימין ועל שמאל ואנחנו לא קרובים בכלל לדגדג אותם. אלה זמנים נהדרים, אבל גם עכשיו אני חושש מפעם לפעם מחזרה שלהם לימי השליטה בליגה. נראה לי שאני סובל מפוסט-טראומה.

הפועל מועדון יותר גדול מחיפה, לא רוצה לומר בהרבה כי עם איך שהפועל נראית חיפה עלולה לעקוף אותה בעתיד הקרוב, אבל בלי ספק הפועל מועדון גדול יותר.

בנוגע לחיפה, שונא אותם כי הם שונאים אותי, וכי יש יותר מהם שאתה יכול להתקל בהם ביום יום ולשמוע אותם, מעבר לזה אם אני מפסיד לסכנין או ביתר זה אותו דבר בשבילי כמו להפסיד להם.

בעניין היריבות בהווה ובעתיד? לא יודע אם ברגע ששחר יעזוב הקבוצה הזו תמשיך להיות קבוצה גדולה בישראל, אולי בזכות הקהל שלה תהיה כמו ביתר, השאלה הגדולה היא מה יהיה ההמשך של שחר. (דרך אגב אני שואל את עצמי אותו דבר לגבי שמעון מזרחי במכבי כדורסל, וזה מועדון פי חמישים אלף יותר גדול מחיפה)

למה הפועל מועדון גדול מחיפה? כי הם לקחו 3 אליפויות בשנות החמישים והשישים ועוד אליפויות בשנות השלושים?

חלאס מי שאומר שהם לא מעניינים באמת מדבר שטויות

אוקיי לא ברמה של הפועל כי זה לא יקרה לעולם אבל הם מועדון שנוא מאוד

הקנאה שלהם כלפינו והאובססיה שיש להם עלינו הם בטוחים שהם מכבי וזה מביך ברמות

אני אומנם גדלתי בבית ספר שבשכבה יש הכל מהכל אבל הרוב היה מכבי וביתר

חיפה שנואים אבל הם בחיים לא יגיעו לרמה של השנאה להפועל.

למה הפועל מועדון גדול מחיפה? כי הם לקחו 3 אליפויות בשנות החמישים והשישים ועוד אליפויות בשנות השלושים?

כי הם מקורבים לצלחת, אפילו השופט בבית המשפט המחוזי קופף ( שלא להגיד שבר ) בשבילם את החוקים

רוב התקשורת, חצי כנסת 90% מלשכת עורכי הדין וכן הלאה.... זה כוח שאין לזלזל בו, העובדה שהם נמצאים במרכז נותן להם יתרון גדול על קבוצות כמו חיפה וב"ש.

המזל הגדול שלנו הוא הקומץ שלהם שמתעקש להמאיס את הקבוצה הזאת על כל העולם.

* נחכה נראה מה עומד מאחרי קובמינת הניסנובים ואז נהיה חכמים יותר