Jump to content

ועכשיו גם מלך השערים, קיארטנסון

חןחן

Recommended Posts

האם אנחנו רואים כאן מקרה של זהבי 2 בדרך?

כלומר שחקן מעל הליגה שהכי טוב בהיסטוריה שלה, והופך לסמל הכי גדול של מועדון יריב למועדון בו גדל, ושכששיחק בו אמרו שיש לו אופי שמתאים לצד השני של הכביש? לא, לא נראה.

אנחנו כן רואים שחקן מצויין שמבקיע המון, ושאם יעזוב מכבי תצטרך למצוא לו מחליף טוב. אבל "היום שאחרי" לא יהיה אותו "יום ארור שאחרי" כשאלוהים חתם בסין.

פוטנציאל לגדול חלוצי מכבי.

מפגר.

לא. פוטנציאל ל-honourable mention ברשימה של גדולי חלוצי מכבי. הוא לא יהיה מספיק זמן כדי להיות מגדולי החלוצים.

ראיון א לה זהבי:

גיבור המשחק וידאר קיארטנסון הוסיף: "זו יריבה קשה. היו לנו בעיות במחצית הראשונה. אחרי השער השני יכולנו לשחק משוחרר יותר כי הם יצאו קדימה. אני שמח שיצא לי לכבוש מול קרית שמונה גם במשחק הקודם וגם היום. יש עוד הרבה משחקים וכנראה שמחר הפער מבאר שבע יחזור להיות חמש נקודות. העונה עוד ארוכה ונראה מה יהיה בסיומה. אני לא רוצה שישוו אותי לזהבי, הוא שחקן מדהים וכמובן שמכבי צריכה סקורר שיכבוש הרבה כי יש לנו הרבה הזדמנויות ואנחנו מחזיקים בכדור. אבל מגיע קרדיט לחברים שלי, דסה בישל היום שני גולים נהדרים".

לך תדע

תהיה עליו הצעה, זה בטוח. בקצב שבו הסכומים עולים ונהיים מפגרים משנה לשנה מאמין שמכבי בסוף גם תמכור, בין היתר כדי לא להחזיק שחקן ממורמר. מבחינתו מכבי היא קרש קפיצה ולא יותר מזה, ובצדק. ממה שאני רואה הוא גם לא היסס לעזוב מועדונים קודמים מהר. אני לא אומר לא להיקשר אליו ולאהוב אותו, אני בעצמי מת עליו, רק לא הייתי מפתח ציפיות. הוא שחקן זר שהגיע במטרה להמשיך להתקדם הלאה, ועם הכישרון שלו וכמה שבטח משקיע על הסיומת הזאת אני ממש לא בא אליו בטענות. להיפך, הבן אדם חלוץ קטלני שרוצה להגיע לרמות הגבוהות, כל עוד הוא לא פרימדונה - והוא לא - אני מפרגן לו ומאחל לו שיגשים את החלום שלו.

תהיה עליו הצעה, זה בטוח. בקצב שבו הסכומים עולים ונהיים מפגרים משנה לשנה מאמין שמכבי בסוף גם תמכור, בין היתר כדי לא להחזיק שחקן ממורמר. מבחינתו מכבי היא קרש קפיצה ולא יותר מזה, ובצדק. ממה שאני רואה הוא גם לא היסס לעזוב מועדונים קודמים מהר. אני לא אומר לא להיקשר אליו ולאהוב אותו, אני בעצמי מת עליו, רק לא הייתי מפתח ציפיות. הוא שחקן זר שהגיע במטרה להמשיך להתקדם הלאה, ועם הכישרון שלו וכמה שבטח משקיע על הסיומת הזאת אני ממש לא בא אליו בטענות. להיפך, הבן אדם חלוץ קטלני שרוצה להגיע לרמות הגבוהות, כל עוד הוא לא פרימדונה - והוא לא - אני מפרגן לו ומאחל לו שיגשים את החלום שלו.

האופציה שהמועדון ייצטרך להיאבק על השירותים שלו לעונה הבאה בסיום העונה הקרובה היא רצינית מאוד.

שמח שאופציית דאבור קיימת ברקע גם למקרה שכזה.

זה בדיוק חלק מעניין הרכישה שלו. להרוויח אותו וממנו.

לא תוכל להביא איכות כזאת בעתיד אם לא תמכור אותה כשתוכל.

זה המודל הכלכלי היחיד שמתאים לנו.

מעולה.

שלושער אחרון של זר בליגה (אני יודע שפריצה נתן שלושער בגביע) היה קוביקה?

במכבי? כן.

בליגה באופן בכללי רק השנה היה את לינגנה ששם שלושער באחד המחזורים הראשונים.

אבל מגיע קרדיט לחברים שלי, דסה בישל היום שני גולים נהדרים".

איך הוא חיבק את דסה בגולים, עשה לו ראיקוביץ'

זה בדיוק חלק מעניין הרכישה שלו. להרוויח אותו וממנו.

לא תוכל להביא איכות כזאת בעתיד אם לא תמכור אותה כשתוכל.

זה המודל הכלכלי היחיד שמתאים לנו.

מעולה.

מסכים. בין היתר מקצועית - כי תמיד אומרים פה כשמדברים על חסרונות של שחקנים שזה כביכול בסדר, כי "אם היו עושים את זה יותר טוב הם לא היו פה". אז שיעשו יותר טוב ולא יהיו פה, ובכסף שנקבל עליהם נביא שחקנים חדשים שגם יעשו יותר טוב ואז גם לא יהיו פה, וחוזר חלילה.

לא נראה לי מכבי הביאה אותו כדי למכור.

היא שילמה עליו הרבה כדי לקבל שחקן לעמדה קריטית שיהיה ברמה גבוהה. זה לא מקרה ראיקו.

לדעתי מכבי תמכור אותו רק אם יקבל הצעה ממש גבוהה.

היא שילמה עליו הרבה כדי לקבל שחקן לעמדה קריטית שיהיה ברמה גבוהה. זה לא מקרה ראיקו.

עם פרסומים לא מעטים על מעבר לליגה האנגלית הראשונה והשנייה בלב הרצף שהוא נמצא בו, הסכומים שם יוצאי דופן בהעברות.

6-7 מיליון יורו ואתה מוכר אותו כמו גדול.

בדיוק.

הוא גם חווה מלא העברות, וגם סין לא תקרוץ לו בעליל.

רק אם מועדון אירופאי מדרג ב', יתן עליו הצעה של 5 מיליון .. יש על מה לדבר.. למזלנו - לא רואה את זה קורה בקלות.

לא חושב שזה יהיה קל לפגוע בחלוץ זר ברמה הזאת כל פעם.

לדעתי צריך לעשות הכל כדי להשאיר אותו.

המכבייה ועומר, את מודל לקנות כדי למכור בהרבה כסף בואו נעשה עם צעירים כמו ראיקו, שהם שחקנים טובים ומבטיחים אבל ברי החלפה.

לא עם זרים כמו קיארטנסון שאנחנו צריכים להנות ממנו כמה שיותר עד שפגענו בחלוץ זר.

איך הוא חיבק את דסה בגולים, עשה לו ראיקוביץ'

הכימיה בין דסה לוידאר מתחילה להזכיר את הבישולים על עיוור של מיכה לזהבי (לא משווה את וידאר לזהבי).