Jump to content

ליטו וידיגאל מונה למאמן מכבי

matis

Recommended Posts

השאלה הגדולה היא איך הוא יעשה את המעבר ממאמן של קבוצות מתגוננות ומגיבות לקבוצה שולטת ויוזמת, ראינו עם המאמנים הקודמים שיותר רלוונטי הניסיון שצברו עם קבוצות מובילות ולא משנה באיזו ליגה.
שוטא לדוגמה היחיד שהיה חסר ניסיון בקבוצות יוזמות והוא נכשל כישלון חרוץ.
מקווה שג'ורדי לא יעשה את אותה טעות פעמיים, סומך עליו.

התזמון לא להיט אבל זה נטו מתוך מחשבה על העונה הבאה.

כנראה נמאס למערכת שמאמן יוצא למחנה אימון בלי שהוא יודע את שמות השחקנים.

תהיו בטוחים שהוא מודע לכל מה שעבר על הקבוצה השנה, בדגש על החודשיים האחרונים. רק מאמן טיפש יתחיל לעשות ניסויים במצב כה רגיש, מאמין שהוא יילך על התבנית שגורדי עבד איתה למעט שינויים נקודתיים כמו שילוב רכש.

אם לומר תאמת, השינוי שגורדי הביא הוא יותר מנטאלי מאשר מקצועי, הוא פשוט הרכיב את השחקנים הנכונים כפי שהוא מכיר את הסגל וזה עבד כי הם יותר טוב מ90% מהשחקנים בליגה.

לא ראיתי את גורדי קם ומכוון מהספסל או מנחיל איזה שיטת משחק שלא ראינו פה קודם.

הוא הביא את האדם שבגללו הרמנו ידיים לפני חודשיים, הוא האדם שבזכותו יש כעת לא מעט אוהדים שמאמינים שאפשר לזכות השנה, תנו לו קרדיט לעשות מה שהוא מבין, הוא חי את הקבוצה בתקופה האחרונה באופן טוטאלי, משהו שלא היה מאז 2013 בערך.

אני סומך עליו וחושב שהמהלך לא כל כך הזוי כמו שעשו ממנו.

השאלה הגדולה היא איך הוא יעשה את המעבר ממאמן של קבוצה מתגוננת ומגיבה לקבוצה שולטת ויוזמת, ראינו עם המאמנים הקודמים שיותר רלוונטי הניסיון שצברו עם קבוצות מובילות ולא משנה באיזו ליגה.

שוטא לדוגמה היחיד שהיה חסר ניסיון בקבוצות יוזמות והוא נכשל כישלון חרוץ.

מקווה שג'ורדי לא יעשה את אותה טעות פעמיים, סומך עליו.

סוזה היה מאמן מגיב, כלומר, פרט לחוזקה של השחקנים והקבוצה אל מול היריבה, החוזקה העיקרית היא ההכנה המוקדמת והשינויים טרם ותו"כ המשחק בהתאם יריבה. כלומר-התאמות. סוזה היה מאמן מגיב, הכין את חומר השחקנים ושיטת המשחק פר יריבה. פרט לסוונסי, כלל הקבוצות אותן אימן היו ברובן הגנתיות המתבססות על משחק מעבר מהיר.

היכולת של מאמן לאורך זמן היא לא בהבאת שיטת משחק מוכנה מראש, אלא בהתאמות וזיהוי החוזקות היחסיות של חומר השחקנים שלו אל מול היריבה-אם בצורת משחק סיסטמטית(נוסח בוס, אוסקר ושוטא) ואם ע"י התאמות(יוקאן, סוזה) פר יריבה.

שינויים מרחיקי לכת מבחינת השליטה בכדור ואחוזי החזקת הכדור לא יהיו, אלא באופן בה מוחזק הכדור, באיזורי החזקת הכדור, בבידודים שיצרו וכן הלאה.

מה זאת אומרת? העונה הנוכחית נגמרה ולא עידכנו אותי? יש מטרות העונה ומשימות העונה שבאופן ישיר ישפיעו גם על העונה הבאה...

כנראה נמאס למערכת שמאמן יוצא למחנה אימון בלי שהוא יודע את שמות השחקנים.

תהיו בטוחים שהוא מודע לכל מה שעבר על הקבוצה השנה, בדגש על החודשיים האחרונים. רק מאמן טיפש יתחיל לעשות ניסויים במצב כה רגיש, מאמין שהוא יילך על התבנית שגורדי עבד איתה למעט שינויים נקודתיים כמו שילוב רכש.

אם לומר תאמת, השינוי שגורדי הביא הוא יותר מנטאלי מאשר מקצועי, הוא פשוט הרכיב את השחקנים הנכונים כפי שהוא מכיר את הסגל וזה עבד כי הם יותר טוב מ90% מהשחקנים בליגה.

לא ראיתי את גורדי קם ומכוון מהספסל או מנחיל איזה שיטת משחק שלא ראינו פה קודם.

הוא הביא את האדם שבגללו הרמנו ידיים לפני חודשיים, הוא האדם שבזכותו יש כעת לא מעט אוהדים שמאמינים שאפשר לזכות השנה, תנו לו קרדיט לעשות מה שהוא מבין, הוא חי את הקבוצה בתקופה האחרונה באופן טוטאלי, משהו שלא היה מאז 2013 בערך.

אני סומך עליו וחושב שהמהלך לא כל כך הזוי כמו שעשו ממנו.

ג'ורדי בשמונת המשחק בהם אימן שילב מחדש את משחק הלחץ, החזיר את דסה לעמדת המגן לעומת התפקוד הקודם-מעין קיצוני, כאשר המגן השמאלי מצטרף יחד עם אלברמן לקו ההגנה בהנעת הכדור, ומעל הכל-העביר את אזור החזקת הכדור ללב מחצית היריבות תו"כ שילוב איכותי בין מיכה-סקאריונה\יוסי-דסה ומשחק מסירות מהיר בטווחים קרובים. אני אשמח אם שינוי איכותי יתקיים גם באגף שמאל, שיכול להתבטא באופן טוב יותר מבחינת התקפות מעבר ע"י שילוב ריקן-טב"ח.

מה זאת אומרת? העונה הנוכחית נגמרה ולא עידכנו אותי? יש מטרות העונה ומשימות העונה שבאופן ישיר ישפיעו גם על העונה הבאה...

גולדהאר ויתר על 4 מיליון יורו עבור טב"ח כי הוא מאמין שאפשר להשיג תארים השנה, הוא לא מוכן להרים ידיים.

נראה לך שהוא היה מאשר לג'ורדי להחתים מאמן בגלל שלג'ורדי לא בא לאמן יותר על אף שהוא חושב שזה מהווה הרמת ידיים?

אתה יוצא מנק' הנחה שאם ג'ורדי ממשיך לאמן אנחנו מנצחים עד סוף העונה ופה קבור הכלב.

ייתכן וג'ורדי הרגיש שהלהט וההתלהבות שהוא מביא עמו מתחילים להיעלם, אל תשכח שבקרוב אנחנו בפלייאוף ושם התלהבות לא תספיק.

אם ג'ורדי ומיץ' החליטו שזה איש מקצוע ראוי, לא חושב שהוא זה שיחרבן לנו את העונה, מה שגם אני בטוח שבחודש הקרוב ג'ורדי יהיה מעורב עד רמת ה11.

העיתוי יכל להיות גרוע הרבה יותר (ערב הפליאוף לדוגמא), סה"כ אחרי לוזון יש לנו 3 משחקי בית (איזי, בני יהודה, הפועל חיפה) ומשחק חוץ אחד באשקלון.

ג'ורדי בשמונת המשחק בהם אימן שילב מחדש את משחק הלחץ, החזיר את דסה לעמדת המגן לעומת התפקוד הקודם-מעין קיצוני, כאשר המגן השמאלי מצטרף יחד עם אלברמן לקו ההגנה בהנעת הכדור, ומעל הכל-העביר את אזור החזקת הכדור ללב מחצית היריבות תו"כ שילוב איכותי בין מיכה-סקאריונה\יוסי-דסה ומשחק מסירות מהיר בטווחים קרובים. אני אשמח אם שינוי איכותי יתקיים גם באגף שמאל, שיכול להתבטא באופן טוב יותר מבחינת התקפות מעבר ע"י שילוב ריקן-טב"ח.

אני חושב שמה שאנחנו רואים ממכבי בתקופה שג'ורדי על הקווים זה המינימום שהקבוצה הזו צריכה להציג ואני לא צוחק.

שוטא ארבלזדה היה חסר מושג שבשלב כלשהו איבד את השחקנים שלו ונראינו כמו תחת.

דרך אגב הקדנציה של בוס הוא התחילה בתחילת חודש ינואר כשהמשחק הראשון שלו היה נצחון על מכבי חיפה בבית. אני לא זוכר שהרגשתי שיש לבוס חבלי קליטה. השחקנים שהיו עם יכולת טובה עשו את המעבר בשבילו קל, נקווה שכך יהיה גם הפעם.

כתבה מאוד לא מחמיאה עלתה בספורט 5 על הבחור.

מה אתה בדיוק מצפה מערוץ שכל הכתבים שלו אוהדי חיפה, הפועל, נתניה וב"ש?!

הם ערוץ בדיחה בלי טיפת הבנה בכדורגל היחיד שאיכשהו נורמלי שם הוא קופמן.

גולדהאר ויתר על 4 מיליון יורו עבור טב"ח כי הוא מאמין שאפשר להשיג תארים השנה, הוא לא מוכן להרים ידיים.

נראה לך שהוא היה מאשר לג'ורדי להחתים מאמן בגלל שלג'ורדי לא בא לאמן יותר על אף שהוא חושב שזה מהווה הרמת ידיים?

אתה יוצא מנק' הנחה שאם ג'ורדי ממשיך לאמן אנחנו מנצחים עד סוף העונה ופה קבור הכלב.

ייתכן וג'ורדי הרגיש שהלהט וההתלהבות שהוא מביא עמו מתחילים להיעלם, אל תשכח שבקרוב אנחנו בפלייאוף ושם התלהבות לא תספיק.

אם ג'ורדי ומיץ' החליטו שזה איש מקצוע ראוי, לא חושב שהוא זה שיחרבן לנו את העונה, מה שגם אני בטוח שבחודש הקרוב ג'ורדי יהיה מעורב עד רמת ה11.

העיתוי יכל להיות גרוע הרבה יותר (ערב הפליאוף לדוגמא), סה"כ אחרי לוזון יש לנו 3 משחקי בית (איזי, בני יהודה, הפועל חיפה) ומשחק חוץ אחד באשקלון.

התלהבות יש שניים-שלושה משחקים, לא שבעה. ג'ורדי האיש במקום הנכון בזמן הנכון. כמו שטענתי בתקופת שוטא לא צריך להיות גאון כדורגל בשביל שהשחקנים האלה ישחקו טוב. קצת התאמות, קצת ביטחון, הרכבים הגיונים וקריאה נכונה של המשחק. לג'ורדי יש את כל אלה בנוסף לאופי שהוא החזיר לקבוצה.

כתבה מאוד לא מחמיאה עלתה בספורט 5 על הבחור.

חחחחחחחחחחחח תעשה לי טובה.

למי ששכח:

אוהדי מכבי ת"א - תתכוננו לבונקר אמיתי
פאולו סוסה, המאמן החדש של הצהובים, זכה באנגליה לכינוי "המנג'ר ההגנתי בעולם". הקבוצות שלו ממעטות לכבוש והשחקנים מעידים על אימונים קלים מדי, טיפוס עקשן ואדם לא חברותי. דבר אחד די בטוח - גם אם תבוא אליפות, היא לא תהיה מלאה בשערים / פרופיל
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
אולם, הפחד שלי מגיע ממקום אחר לחלוטין. עדר הפרשנים של יציע החסויות ומקביליהם דואג לטפטף לנו מתחילת השנה כמה סוזה מאמן חלש, הגנתי, גרוע. מנסים להגיד לנו שמכבי תל אביב עם הסגל הנוכחי שלה צריכה לקחת אליפות בהליכה. שהאליפות הייתה צריכה להיות מובטחת עוד בשלבי הסיבוב השני, לפחות מבחינה מעשית. אותם מאמנים כושלים, מאמנים בשאיפה וסתם עסקנים דואגים שנחשוב שזה לא חשוב מי יהיה המאמן, יש דרך, יש סגל, יש אליפות. הם רוצים שנחשוב שסוזה רק מפריע ושהרוטציה פוגעת.
"אנשים מתפללים שסוזה יעוף בקיץ"
מה שבטוח, גם אם ינצח הערב וגם אם יקח אליפות, סוזה לא הביא שום בשורה משודרגת עם ניחוח אירופאי למכבי ת״א. אם בשלב הזה של העונה עם השקעה של מעל מאה מיליון שקלים הוא מחוץ לגביע, מחוץ לאירופה ובמרחק נקודה אחת בלבד מהשניה בטבלה, את זה גם המאמן שעומד הערב בצד השני של הקווים, מנחם קורצקי, היה מצליח לעשות.

חחחחחחחחחחחח תעשה לי טובה.

למי ששכח:

אוהדי מכבי ת"א - תתכוננו לבונקר אמיתי
פאולו סוסה, המאמן החדש של הצהובים, זכה באנגליה לכינוי "המנג'ר ההגנתי בעולם". הקבוצות שלו ממעטות לכבוש והשחקנים מעידים על אימונים קלים מדי, טיפוס עקשן ואדם לא חברותי. דבר אחד די בטוח - גם אם תבוא אליפות, היא לא תהיה מלאה בשערים / פרופיל
אולם, הפחד שלי מגיע ממקום אחר לחלוטין. עדר הפרשנים של יציע החסויות ומקביליהם דואג לטפטף לנו מתחילת השנה כמה סוזה מאמן חלש, הגנתי, גרוע. מנסים להגיד לנו שמכבי תל אביב עם הסגל הנוכחי שלה צריכה לקחת אליפות בהליכה. שהאליפות הייתה צריכה להיות מובטחת עוד בשלבי הסיבוב השני, לפחות מבחינה מעשית. אותם מאמנים כושלים, מאמנים בשאיפה וסתם עסקנים דואגים שנחשוב שזה לא חשוב מי יהיה המאמן, יש דרך, יש סגל, יש אליפות. הם רוצים שנחשוב שסוזה רק מפריע ושהרוטציה פוגעת.
"אנשים מתפללים שסוזה יעוף בקיץ"
מה שבטוח, גם אם ינצח הערב וגם אם יקח אליפות, סוזה לא הביא שום בשורה משודרגת עם ניחוח אירופאי למכבי ת״א. אם בשלב הזה של העונה עם השקעה של מעל מאה מיליון שקלים הוא מחוץ לגביע, מחוץ לאירופה ובמרחק נקודה אחת בלבד מהשניה בטבלה, את זה גם המאמן שעומד הערב בצד השני של הקווים, מנחם קורצקי, היה מצליח לעשות.

חחחחח איזה תקשורת הזויה

אני סומך על ג'ורדי.

מה שכן, יהיה מאוד מעניין לראות איך הניגוד בין סגנון האימון ההגנתי של וידיגאל לבין הדומיננטיות שלנו כקבוצה ומועדון יתבטא על המגרש.

מה גם שסגל השחקנים שלנו לא כ"כ מתאים לסגנון של מתפרצות.

יהיה מעניין.

הוא בטוח לא כל כך מקובע תירגעו... בכל זאת עד היום אימן קבוצות קטנות והיה צריך לשחק הגנתי.

עכשיו הוא ישחק התקפי ורק נקווה שיהיה בסדר.

הייתי מצפה שלאור ניסיון עבר, יתנו פה קצת קרדיט לג׳ורדי בכל נושא המאמנים. פעם אחר פעם אתם נופלים לכתבות של ספורט 5, מזדעזעים ממאמנים ״הגנתיים״ או בעלי ״רזומה לא משהו״ ולמעשה מתבדים בסופו של דבר. להזכירכם, המאמנים הקודמים שדרכו פה לא החזיקו ברזומה משהו, וגם אם כן- תמיד באו עם מטען מסויים. סבלנות, לפחות בקטע הזה.