Jump to content

אחת ולתמיד חייבים לסגור את עניין הקהל הנאמן והגדול ביותר בארץ

אייל שוימר

Recommended Posts

אני לא מתווכח עם זה..

גם טרנר הביא לב"ש 10000 מנויים שלא היו קודם.

אפשר רק לשער מה הכח של מכבי באצטדיון מודרני וגדול.

ולזה שכתב שמכבי בחיים לא הייתה מביאה כמות כזאת במצבם- להזכירך בעונת 2006 - הגלקטיקוס , מכבי שברו שיא מנויים כשחצו את רף ה10000 .

אז בדיוק אותו דבר בחיפה רעבים , רעבים מאוד..

עכשיו תוסיף את ההתלהבות והיח"צ שהיה לסמי עופר, ומסע רכש וציפיות בהתאם אז הם הגיעו ל17-18 k.

צודק מי שאומר שמתקן ראוי מגדיל את כמות האוהדים שבאים בגלל התלהבות אבל אחכ נשארים כי הרעב נשאר, הקהל ממשיך לתת תצוגות עידוד והמחיר שווה לכל כיס.

אני מניח שאם ב"ש וחיפה קפצו ב10-12 k מנויים אז מכבי כנראה לא תקפוץ בפחות, יש לנו סביב ה10 k כבר כמה שנים תוסיף 10-12 וקיבלת שיא חדש, זה ספקולציות ועם זה אפשר להתווכח, אז נצטרך לחכות לאצטדיון שיאפשר להראות את הכח האמיתי של הקהל הצהוב ורק אז יהי'ה אפשר להשוות לטרנר וסמי.

בנתיים אפשר לדבר רק על מה שהיה, זה מספיק בכדי לנער את הטענה על "קהל הצלחות" וכל הבבלט הזה אפשר וצריך להסתכל על נתונים מוכחים מהעבר.

והנתונים מספרים סיפור מאוד ברור, מי הקהל הגדול והנאמן ביותר לקבוצתו וכמובן הכי פחות תלוי בהישגיה/במתקניה.

בנוגע לאצטדיון - זה לא רק איכות המתקן, אלא גם הנגישות התחבורתית אליו.

ממש קל להגיע לסמי עופר בתחבורה ציבורית, זה תענוג. לכו תשוו את זה לנתניה... אפילו לבלומפילד יותר קשה להגיע בתחבורה ציבורית.

הקהל של מכבי הוא הכי גדול, הכי צבעוני והכי נאמן אבל הוא גם הכי דורשני ויש תקופות שהוא כל כך מריר וציני עד שהוא מסוגל לרצוח שחקנים.

אני לא מתווכח עם זה..
גם טרנר הביא לב"ש 10000 מנויים שלא היו קודם.

אפשר רק לשער מה הכח של מכבי באצטדיון מודרני וגדול.

ולזה שכתב שמכבי בחיים לא הייתה מביאה כמות כזאת במצבם- להזכירך בעונת 2006 - הגלקטיקוס , מכבי שברו שיא מנויים כשחצו את רף ה10000 .
אז בדיוק אותו דבר בחיפה רעבים , רעבים מאוד..
עכשיו תוסיף את ההתלהבות והיח"צ שהיה לסמי עופר, ומסע רכש וציפיות בהתאם אז הם הגיעו ל17-18 k.
צודק מי שאומר שמתקן ראוי מגדיל את כמות האוהדים שבאים בגלל התלהבות אבל אחכ נשארים כי הרעב נשאר, הקהל ממשיך לתת תצוגות עידוד והמחיר שווה לכל כיס.

אני מניח שאם ב"ש וחיפה קפצו ב10-12 k מנויים אז מכבי כנראה לא תקפוץ בפחות, יש לנו סביב ה10 k כבר כמה שנים תוסיף 10-12 וקיבלת שיא חדש, זה ספקולציות ועם זה אפשר להתווכח, אז נצטרך לחכות לאצטדיון שיאפשר להראות את הכח האמיתי של הקהל הצהוב ורק אז יהי'ה אפשר להשוות לטרנר וסמי.
בנתיים אפשר לדבר רק על מה שהיה, זה מספיק בכדי לנער את הטענה על "קהל הצלחות" וכל הבבלט הזה אפשר וצריך להסתכל על נתונים מוכחים מהעבר.
והנתונים מספרים סיפור מאוד ברור, מי הקהל הגדול והנאמן ביותר לקבוצתו וכמובן הכי פחות תלוי בהישגיה/במתקניה.

בלומפילד גם אחרי השיפוץ יהיה סולד אאוט.

קשה להשוות בגלל כלכך הרבה אספקטים, מה שלא כתבתם פה זה האספקט שזה מאוד תלוי בעיר,בתל אביב יש לכם עוד כלכך הרבה לחפש חוץ ממכבי והפועל, כלכך הרבה היפסטרים ואמנים והכל מהכל, כי ככה זה תל אביב יש פה הכך והעניין של העיר לכדורגל באופן יחסי לא הכי בולט, קשה קצת להבין מה אני אומר אני אתן דוגמא הייתי עכשיו שבוע בברלין ונסענו למשחק גיי של דורמונד, איך שירדנו מהרכבת בדורטמןמד פשוט תקפה אותנו אווירת כדורגל ואווירת משחק (הרכבת 45 דק הליכה מהאיצאדיון והגענו לשם בבוקר ולא שעה לפני המשחק)

כוחם בעיר עם צעיפים וחולצות צהובות כבר מהבוקר יושבים ושותים בירה, כל חנות שלישית מוכרת גם בגדים ומוצרים של הקבוצה ובכל פינה תראה את הסמל של הקבוצה ותמונות של רויס. בקיצור כל העיר הזאת סובבת את הקבוצה הזו וסובבת כדורגל והתפקוד של העיר עובד לפי המשחקים שלהם. זה משהו שאין בתל אביב וגם לא יהיה כי אנחנו עיר שונה, אנחנו עיר תיירותית שמציעה המון דברים ודורטמונד לא מציעה כמעט כלום חוץ מהכדורגל. בגלל זה בחיפה אן בבאר שבע מהרגע שיש קבוצה רצינית הרבה יותר קל להם להביא כמויות כאלו כי זה הנושא שיחה בעיר, אז אנחנו פשוט עיר עם יותר אנשים כנראה ואנחנו קבוצה שמביאים גם אוהדים מהערים הסמוכות (לא רק) אז לכל קבוצה יש את הסיבות שלה להביא קהל בלי קשר להצלחות, מכבי תל אביב זה פשןט מותג גדול בארץ ובגלל זה המספרים שלנו גדולים, חיפה זה פשוט מה שיש להם בעיר אז זה למה הפ מביאים הרבה

קשה להשוות בגלל כלכך הרבה אספקטים, מה שלא כתבתם פה זה האספקט שזה מאוד תלוי בעיר,בתל אביב יש לכם עוד כלכך הרבה לחפש חוץ ממכבי והפועל, כלכך הרבה היפסטרים ואמנים והכל מהכל, כי ככה זה תל אביב יש פה הכך והעניין של העיר לכדורגל באופן יחסי לא הכי בולט, קשה קצת להבין מה אני אומר אני אתן דוגמא הייתי עכשיו שבוע בברלין ונסענו למשחק גיי של דורמונד, איך שירדנו מהרכבת בדורטמןמד פשוט תקפה אותנו אווירת כדורגל ואווירת משחק (הרכבת 45 דק הליכה מהאיצאדיון והגענו לשם בבוקר ולא שעה לפני המשחק)

כוחם בעיר עם צעיפים וחולצות צהובות כבר מהבוקר יושבים ושותים בירה, כל חנות שלישית מוכרת גם בגדים ומוצרים של הקבוצה ובכל פינה תראה את הסמל של הקבוצה ותמונות של רויס. בקיצור כל העיר הזאת סובבת את הקבוצה הזו וסובבת כדורגל והתפקוד של העיר עובד לפי המשחקים שלהם. זה משהו שאין בתל אביב וגם לא יהיה כי אנחנו עיר שונה, אנחנו עיר תיירותית שמציעה המון דברים ודורטמונד לא מציעה כמעט כלום חוץ מהכדורגל. בגלל זה בחיפה אן בבאר שבע מהרגע שיש קבוצה רצינית הרבה יותר קל להם להביא כמויות כאלו כי זה הנושא שיחה בעיר, אז אנחנו פשוט עיר עם יותר אנשים כנראה ואנחנו קבוצה שמביאים גם אוהדים מהערים הסמוכות (לא רק) אז לכל קבוצה יש את הסיבות שלה להביא קהל בלי קשר להצלחות, מכבי תל אביב זה פשןט מותג גדול בארץ ובגלל זה המספרים שלנו גדולים, חיפה זה פשוט מה שיש להם בעיר אז זה למה הפ מביאים הרבה

הבאת זווית מעניינת.

אני חושב שזה מאוד מתאים לב"ש ופחות לחיפה.

ב"ש מהווה מוקד משיכה לכל מה שמדרום לב"ש כולל ב"ש כמובן כמעט ללא מתחרים.

בקשר לחיפה פורסם בעבר שיותר מחצי מהאוהדים שלהם לא מגיעים מחיפה והאזור, יש להם המון שמגיעים מאזור המרכז.

אזור המרכז וגוש דן בפרט גדול פי כמה מבחינת צרכני תרבות וספורט מכל שאר הארץ ביחד.

וזה נכון שיש גם הרבה קבוצות שמתחלקות בקהל הזה, לדעתי רוב הקהל של ביתר גם הוא מגיע מהמרכז.

ועם כל זה המספרים מראים שמכבי מביאה יותר מאחרות כשמודדים לאורך זמן.

ברור שיש לזה סיבות כמו מותג היסטורי רב דורי, ומכבי סל והכי הרבה תארים וכו'..

אבל זה חלק מהעניין ואי אפשר לנתק את זה.

ברור שהצלחות לאורך זמן משפיעות , אבל בנתיים אפשר להשתיק כל מיני קופים וגמלים שעפים על עצמם מאז שבנו להם אצטדיון שהזכיר להם שיש קבוצה שמשחקת שם..

אז כרגע אפשר לחכות בקנאה ולקוות שגם למכבי כבר יהי'ה מתקן ראוי, ובנתיים אסור להשלים עם שום מילה רעה על הקהל של מכבי מאוהדים של אצטדיונים אחרים.

דורטמונט דוגמה מעולה.

גם מנצ'סטר. אין חדר פנוי בעיר(השלישית בגודלה באנגליה, כן?) במאצ' דיי. בכל רמות המחירים. טירוף מוחלט. לכל משחק בייתי של יונייטד באים אלפים מכל האי ומכל העולם.

לונדון היא הרבה יותר קוסמופוליטית. כך גם תל אביב.

הבעיה שלנו שאנחנו מאמינים בשיט הזה שאומרים ורק אצלנו יש תחביב מאוד מוזר וזה להשמיץ את עצמנו.

שים לב, פתחתי נושא לגיטמי בעניין שבטוח מעסיק המון אוהדים שלנו, בטח בתקופה האחרונה.

מעט מאוד משתפים פעולה ובכל זאת יש תוצאות יפות.

השאר מתחלקים לחובבי הליקיים שניסו לטאטא את הנושא עם הודעות מאאאגניבות , יש פה גם לא מעט נגררים למל"מים ויש פה כמה נשמות טהורות שזה יוצא להם באופן אוטומטי כשהם רואים 'אייל שוימר' ולא משנה באיזה נושא, ממש גורם להם לגרדת, הם מחכים לשבת שאז הדוס לא יכול לכתוב וגם לא מנסים להסתיר את זה, והכי גרוע שהם לא מצליחים לעשות הפרדה בין נושא שאין לו שום קשר ל"גזענות" ימין ושמאל.

ולעניינים שנותרו פה , מתברר שרובנו חולים בתסמונת "הדשא של השכן..."

הנתונים מספרים סיפור אחר, בוא נראה אם העובדות יצליחו לקלקל את התיאוריה.

** נכון לעכשיו יש 14 לייקים!!! (הכי הרבה בנושא) להוא שרשם שהוא לא מבין מה אני רוצה, איזה הסבר הגיוני יש לתופעה הזאת ?!?!

אני רשמתי לך שאני לא מבין מה אתה רוצה ואני עדיין חושב שזה אחד הנושאים הכי מפגרים בפורום

כמו שכבר כתבו פה,

כל הקהלים בארץ אותו דבר.

יש גרעין מסויים של מספר אלפים שמגדיר כל קהל

אבל הקהל הרחב של הקבוצות הוא אותו מיץ זבל ישראלי.

אפשר לנתח עד מחר איזה קהל יותר נאמן

אבל השורה התחתונה היא שהקהל הישראלי, כמו בכל תחום אחר, גם בקבוצות ספורט מחפש טרנדים, אווירה, הצלחות, ושיוך להצלחות.

שמכבי חיפה ימשיכו להוביל בממוצע קהל ושאנחנו ניקח השנה אליפות.

יש עוד נתון כלכלי, באצטדיון חדש וגדול מחיר המנוי הממוצע יותר נמוך וזה מאפשר ליותר אנשים לרכוש מנוי בלי לקרוע את הכיס. מה יקרה בבאר שבע כשהם יצטרכו לשלם מנוי 1800 שח?

אני רשמתי לך שאני לא מבין מה אתה רוצה ואני עדיין חושב שזה אחד הנושאים הכי מפגרים בפורום

אני מתלבט אם לבקש ממך שתנסה להסביר מה בדיוק מפגר בנושא הזה ואז לענות לך שאתה דביל - פופוליסט רודף לייקים ותמיכה סביבתית , או שלא לחכות להסבר המיותר שלך ולהגיד לך את זה כבר עכשיו.

אתה יכול לא להתחבר ולחשוב שזה מיותר, אבל נושא שעוסק בנתונים על כמויות אוהדים לא יכול להיות "מפגר".

התופעה המפגרת היחידה שיש פה, זה יוזרים- לוזרים כמוך שנכנסים לנושאים שלא לטעמם, וכל מה שמעניין אותם זה לתת פאנץ' שישמע חכם וחס וחלילה שלא יהי'ה לגופו של עניין.

והכל בשביל לגרוף קצת תשומת לב, איזה עליבות.

אם היית מתעמת לגופו של עניין, היה אפשר לקבל את זה, אבל אתה סתם..פשוט סתם..

הנושא לא מעניין אותך?! למה אתה לא ממשיך הלאה?

מה יקרה לך אם יעבור יום ולא תקבל פידבק סביבתי ?

כמו שכבר כתבו פה,

כל הקהלים בארץ אותו דבר.

יש גרעין מסויים של מספר אלפים שמגדיר כל קהל

אבל הקהל הרחב של הקבוצות הוא אותו מיץ זבל ישראלי.

אפשר לנתח עד מחר איזה קהל יותר נאמן

אבל השורה התחתונה היא שהקהל הישראלי, כמו בכל תחום אחר, גם בקבוצות ספורט מחפש טרנדים, אווירה, הצלחות, ושיוך להצלחות.

שמכבי חיפה ימשיכו להוביל בממוצע קהל ושאנחנו ניקח השנה אליפות.

לאורך השנים הקהלים של מכבי והפועל הם הקהלים שהשפיעו על תרבות הקהל בארץ הכי הרבה מבחינת נאמנות תצוגות וכו. הפועל יודעים ללקק לעצמםיופי שהם מביאים 8 אלף שהקבוצה יורדת אבל את זהגם אנחנו יודעים. למען האמת שהפועל פתחה העונה עוד עונה מדשדשת בלי ריח פירוק באוויר הם היו מביאים כמויות מביכות לגמרי. פשוט היחצ שלהם והתדמית עולה על שלנו. חיפה זה קהל של איצטדיון בלי ספק אבל גם אם זה נכון או לא, כרגע זה נתן להם דחיפה עצומה והם מגיעים לא רק למשחקי בית בכמויות גדולות. גם למשחקי חוץ. כרגע הם בדוק בפורמה הכי טובה בארץ אחרי שנים שהם היו הכי זבל בארץ. זכורים לי משחקים שלהם שהם היו מקום 6 ששנה לפניי לקחו אליפות והם הביאו בלחץ 4 לסבאלה אליעזר. מעניין מה יקרה אם יבנו לנו סמי עופר בתל אביב.

אגב זה משחק קלאסי שלנו מפעם. גארבג טיים , אחלה כמותאחרי עוד עונה של אכזבהעם משחק על כלום. 7 אלף מזוכיסטים במקום אחד. קהל הצלחותאנחנו פחות. שבע כן

הכי מצחיק שמצד אחד הם טוענים שהם לא קהל של אצטדיון ומצד שני מתרצים את כמויות הקהל המביכות שלהם בקריית אליעזר בכך שזה חרא אצטדיון.

הכי מצחיק שמצד אחד הם טוענים שהם לא קהל של אצטדיון ומצד שני מתרצים את כמויות הקהל המביכות שלהם בקריית אליעזר בכך שזה חרא אצטדיון.

גם זה נכון וגם זה נכון

וזה גם טבעי שהרבה יותר אוהדים יגיעו. לדעתי זה מוכח בכל איצטדיון חדש בעולם

אני לא חושב שאף אחד ציפה לכמויות כאלה. גם לא הם

וזה גם מה שיהיה אצלנו..קל

אני זוכר לפני שהם עברו לאיצטדיון לשם אז כולם פה אמרו שזה יהיה מביך לראות 5000 אוהדים באיצטדיון כזה...

אז להגיד שזה קהל של איצטדיון זה לא נכון

קהל של איצטדיון זה מינוח מאוד ומגוחך.

ניחא אם היה מדובר על משחק או שניים. שלוש שנים אנשים מגיעים כי האיצטדיון סקסי?

חלאס להיות מביכים.

אם בלומפילד בשנים האחרונות היה גדוש עד אפס מקום ובנתניה היה ממוצע של פחות מ 8 אלף אוהדים (עד השבועות האחרונים) זה גם אומר שהקהל שלנו הוא קהל של איצטדיון?

קהל של איצטדיון זה מינוח מאוד ומגוחך.

ניחא אם היה מדובר על משחק או שניים. שלוש שנים אנשים מגיעים כי האיצטדיון סקסי?

חלאס להיות מביכים.

אם בלומפילד בשנים האחרונות היה גדוש עד אפס מקום ובנתניה היה ממוצע של פחות מ 8 אלף אוהדים (עד השבועות האחרונים) זה גם אומר שהקהל שלנו הוא קהל של איצטדיון?

יש לך הסבר אחר לעלייה בכמות הקהל אם לא המעבר מקריית אליעזר לסמי עופר?

הוא גדול, נוח להם להגיע אליו, מחירים זולים..

אי אפשר להשוות למצב שלנו כי אתה מדבר על איצטדיון אחד שנמצא ביפו ואחד אחר שנמצא בנתניה (יחד עם דרכי גישה זוועתיים, שוב, הפוך מסמי עופר)

זה ענין תרבותי

ה-30 אלף בסמי שונים מהעשרת אלפים בבלומפילד של העונה של אוסקר שהיו נטרפים על הקווים.

יש שם אווירה מחמשלת הודות לתפאורה המחמיאה כי זה אצטדיון אדיר, אבל הקווים המאפיינים לדמותו של רוב הקהל של חיפה שונים מהקומץ הגרעיני ביתר הקבוצות

זה סגל אוהדים הרבה יותר רחב, מעטפת אוכלוסייה משפחתית יותר מעגלים שניים ושלישיים ופלח שוק שחודר לאוכלוסיות הרבה יותר מגוונות ממכבי באוסקר לדוגמא:

משפחות (סבים, נכדים, נשים)

בנות בלי קשר למשפחה אלא שבאות לבד

נהריה, עכו הקריות במרחק כמה דקות נסיעה מגיעים מאזור הגבול שנחשב פריפריה למוקד ההתרחשות הארצי.

מועצה אזורית חוף כרמל מלאה בקיבוצניקים ומושבניקים

המגזר הערבי

קבוצות מאורגנות ובכלל העיר כולה אפילו לא מתניעה את הרכב פשוט וקל.

לדוגמא דמיינו דוד (לא דתי) עם אחיין שעכשיו צריך להתארגן על שני כרטיסים לבלומפילד, כנראה דרך ספסר קרב אבוד מראש

בסמי הוא אומר לעצמו, מצויין אעמיס איתי עוד שני אחיינים וקיבלתם את התשובה: פי 4 אוהדים