Jump to content

אחת ולתמיד חייבים לסגור את עניין הקהל הנאמן והגדול ביותר בארץ

אייל שוימר

Recommended Posts

אל תיתן לעובדות להטעות את אוהדי שאר הקבוצות הם ימשיכו להביא לך תמונות ממשחקי גארבג' טיים בסוף העונה שבלומפילד היה חצי ריק ויגידו תראו איזה קהל הצלחות.

הבעיה שלנו שאנחנו מאמינים בשיט הזה שאומרים ורק אצלנו יש תחביב מאוד מוזר וזה להשמיץ את עצמנו.

שים לב, פתחתי נושא לגיטמי בעניין שבטוח מעסיק המון אוהדים שלנו, בטח בתקופה האחרונה.

מעט מאוד משתפים פעולה ובכל זאת יש תוצאות יפות.

השאר מתחלקים לחובבי הליקיים שניסו לטאטא את הנושא עם הודעות מאאאגניבות , יש פה גם לא מעט נגררים למל"מים ויש פה כמה נשמות טהורות שזה יוצא להם באופן אוטומטי כשהם רואים 'אייל שוימר' ולא משנה באיזה נושא, ממש גורם להם לגרדת, הם מחכים לשבת שאז הדוס לא יכול לכתוב וגם לא מנסים להסתיר את זה, והכי גרוע שהם לא מצליחים לעשות הפרדה בין נושא שאין לו שום קשר ל"גזענות" ימין ושמאל.

ולעניינים שנותרו פה , מתברר שרובנו חולים בתסמונת "הדשא של השכן..."

הנתונים מספרים סיפור אחר, בוא נראה אם העובדות יצליחו לקלקל את התיאוריה.

** נכון לעכשיו יש 14 לייקים!!! (הכי הרבה בנושא) להוא שרשם שהוא לא מבין מה אני רוצה, איזה הסבר הגיוני יש לתופעה הזאת ?!?!

הבעיה שלנו שאנחנו מאמינים בשיט הזה שאומרים ורק אצלנו יש תחביב מאוד מוזר וזה להשמיץ את עצמנו.

שים לב, פתחתי נושא לגיטמי בעניין שבטוח מעסיק המון אוהדים שלנו, בטח בתקופה האחרונה.

מעט מאוד משתפים פעולה ובכל זאת יש תוצאות יפות.

השאר מתחלקים לחובבי הליקיים שניסו לטאטא את הנושא עם הודעות מאאאגניבות , יש פה גם לא מעט נגררים למל"מים ויש פה כמה נשמות טהורות שזה יוצא להם באופן אוטומטי כשהם רואים 'אייל שוימר' ולא משנה באיזה נושא, ממש גורם להם לגרדת, הם מחכים לשבת שאז הדוס לא יכול לכתוב וגם לא מנסים להסתיר את זה, והכי גרוע שהם לא מצליחים לעשות הפרדה בין נושא שאין לו שום קשר ל"גזענות" ימין ושמאל.

ולעניינים שנותרו פה , מתברר שרובנו חולים בתסמונת "הדשא של השכן..."

הנתונים מספרים סיפור אחר, בוא נראה אם העובדות יצליחו לקלקל את התיאוריה.

איף אתה לא מבין כמה חבר אוהד בית"ר היה אוכל לי ת'ראש על איזה קהל הצלחות אנחנו כבר התייאשתי מהוויכוחים איתו.

אני תמיד טוען שכל הקהל הישראלי אותו דבר כמו שמישהו כתב פה אבל איכשהו דווקא לנו יצאה תדמית של אוהדי הצלחות שלא בצדק.

אני תמיד טוען שכל הקהל הישראלי אותו דבר כמו שמישהו כתב פה אבל איכשהו דווקא לנו יצאה תדמית של אוהדי הצלחות שלא בצדק.

לא בצדק בלשון המעטה , ביחס לאחרים אנחנו מס' 1

אין מסקנה אחרת שעולה מהנתונים ביחס להצלחת הקבוצה והכי חשוב לאורך זמן.

מול בית"ר

שוב פער של פחות מ500 לא נספר, ושוב הס"א בבלומפילד מגביל את היכולת לפתוח פער גדול יותר , בטדי ב2006/7 זה עובד לטובתם.

2006/7 מכבי (3) בית"ר (1) -5000

2007/8 מכבי (6) בית"ר (1) -1800 (בלבד)

2008/9 מכבי (6) בית"ר (3) -500

2009/10 מכבי (3) בית"ר (5) +1800

2010/11 מכבי (3) בית"ר (11) + 4000

2011/12 מכבי (6) בית"ר (9) + 2700

2012/13 מכבי (1) בית"ר (10) + 3000 (לרוב ס"א)

2013/14 מכבי (1) בית"ר (7) + 4000 (לרוב ס"א)

2014/15 מכבי (1) בית"ר (4) + 3000 (לרוב ס"א)

2015/16 מכבי (2) בית"ר (3) + 2000 (לרוב ס"א)

זה נראה די סולידי כשביתר מעל הם מובילים בקהל וכשמכבי מעל אז הפוך.

הנתון המעניין שלא מופיע פה , זה שהממוצע שלהם בפיק הנמוך מגיע ל7 פעמיים ופעם אחת ל6 בלבד, בהשוואה למכבי שאצלנו הפיק הכי נמוך זה 7800.

מבין ה4 ביתר הכי פחות יציבה ותלויה הכי הרבה ביכולת של הקבוצה.

פיק נמוך - 6000

פיק גבוה - 13000

ובכללי מתוך 10 עונות אנחנו מעליהם ב7 , אחת כמעט תיקו ובשניים הם מובילים (אלופים).

אז נראה לי שקיבלנו תשובה די ברורה למי מארבעת הגדולת הולם התיאור "קהל של הצלחות"

וואלה אחי בלי לפגוע אבל הוראות הכנה של שניצל קפוא יותר מעניין מהנתונים האלה.

למי מזיז החרא הזה? באמת

בלי לפגוע , דעתך מעניינת את השערות בתחת שלי..

מוזמן לחפש לך נושא אחר.

אבל בלי לפגוע - אחי!

אפשר תרגום למזה ס''א/לרוב ס''א/בלבד/מטורף/מטורף1/מטורף2?

ס"א = סולט אווט

מטורף = כשהבאנו יותר קהל מהיריבה שלקחה אליפות או רצה לאליפות, כשאנחנו לא בתמונת האליפות בכלל

בלי לפגוע , דעתך מעניינת את השערות בתחת שלי..

מוזמן לחפש לך נושא אחר.

אבל בלי לפגוע - אחי!

אז אולי פעם הבאה כותרת קצת פחות מפוצצת מ"אחת ולתמיד חייבים"...?

קצת השוואת/קנאת פין כל הנושא הזה

אז אולי פעם הבאה כותרת קצת פחות מפוצצת מ"אחת ולתמיד חייבים"...?

קצת השוואת/קנאת פין כל הנושא הזה

צודק, הכותרת היא הבעיה..

נפיק לקחים להמשך

אם הנתונים שהבאת פה נכונים זה לא רע בכלל. אפילו מרשים. הפועל לא חשבתי שמביאים יותר מאיתנו אולי חיפה.

יותר מעניין אותי מה כמות האוהדים הממוצע לעונה של אוהדים במשחקי בית בעונה הכי גרועה של כל קבוצה מהשנים האלו שהבאת. לדעתי זה ישקף יותר טוב

וואלה אחי בלי לפגוע אבל הוראות הכנה של שניצל קפוא יותר מעניין מהנתונים האלה.

למי מזיז החרא הזה? באמת

דווקא אותי זה מעניין. חבל שאתה אנטי, אתה לא חייב לקרוא את זה אתה יודע...

אם הנתונים שהבאת פה נכונים זה לא רע בכלל. אפילו מרשים. הפועל לא חשבתי שמביאים יותר מאיתנו אולי חיפה.

יותר מעניין אותי מה כמות האוהדים הממוצע לעונה של אוהדים במשחקי בית בעונה הכי גרועה של כל קבוצה מהשנים האלו שהבאת. לדעתי זה ישקף יותר טוב

לפי הנתונים ששלחו פה זה המצב:

מכבי, חיפה* והפועל במינימום מביאים ממוצע של 8

ביתר - 6.

*לפי הנתונים של וואלה ששלחו פה, אז ב2010 חיפה רצה לאליפות עד הסוף (עונת הקיזוז) והממוצע שלה היה השלישי בליגה עם 7000 אוהדים, מכבי שהיתה במקום השלישי ורחוקה מתמונת האליפות הביאה ממוצע גבוה יותר ב1000 אוהדים.

הנתון הכי חשוב לדעתי שבין השנים 2006/7 ל2011/12 הקהל של מכבי מביא ממוצע שמשתווה ולעיתים עולה על שלושת הגדולות למרות שמכבי בשום שנה לא היתה בתמונת האליפות, ומדובר ב5 שנים עקרות שבאו אחרי 5 שנים עקרות (2003-2007).

קיצר, אפשר לאפסן או לרענן כל מיני טענות וסטיגמות על קהל הצלחות ועכברים שיוצאים מהחורים.

"קהל הצלחות" - הכי מתאים לביתר

"קהל של אצטדיון" - חיפה

יאמר לזכות הפועל שהם יציבים סביב ה8 ללא תלות בקבוצה, אך תקרת הזכוכית שלהם מאוד קרובה לזה.

למכבי כמו להפועל יש גרעין גדול (הכי גדול) שלא תלוי בהיישגי הקבוצה ולצערנו הרב בגלל בלומפילד הקטן לא ניתן לדעת מה היא תקרת הזכוכית והפוטנציאל של הקהל הצהוב.

ביתר לדוגמה נעצרה ב13000 בעונת האליפות הראשונה למרות שטדי מאפשר הרבה יותר, מכבי נתקעה על 12000 (סולד אווט) במשך 4 שנים שרצנו/לקחנו אליפות שזה מס' יפה אך לא קשה לנחש שאם היה אצטדיון גדול יותר אז הממוצע בוודאות היב חוצה את הרף הזה.

בכל מקרה אני מסכים איתך שנאמנות וגודל של קהל נמדד בשנים בהם הקבוצה מדשדשת, וע"פ הנתונים שיש כאן אנחנו יכולים להיות מאוד מרוצים מעצמנו.

מי יכול להביא נתונים על קהל חוץ ?

וכמובן מכירת מנויים שזה נתון שמעיד על מחויבות וקרדיט לקבוצה לפני תחילת העונה ?

יש לי כתבה שמספרת על השיא שנשבר בחיפה ב2010 כשהם חצו את רף 5500 המנויים, באותה עונה מכבי והפועל נשקו ל10.

הפועל כי היתה בשיאה, מכבי בלי שום סיבה הגיונית מעבר למחויבות ונאמנות של הקהל למרות שהיינו אז כבר 7 שנים בלי אליפות וגרוע מכך , לא היינו קרובים לאליפות בשום שלב באותם שנים.

3 עומדים על נוסחאות והשוואות מלפני 10 שנים שלא יתנו כלום. לך תחלק פלאיירים עם המחקר המוזר הזה במשחקים של היריבות.

הנושא הכי חשוב על איך להזיז את העניינים בבלומפילד - 2 עמודים.

על זה הכעס, שאנחנו מתעסקים בשיט בעיקר.

מה שבטוח בקהל הכי מפגר בארץ כבר זכינו ס״א.

נמשיך לסבול בנתניה בלי שיזיז לאף אחד ולא נעשה כלום, יותר חשוב זה שלפי וואלה בעונה של אלי כהן היינו ב-14.7% יותר מבית״ר ביחס לפיק שלהם שנתיים אחרי במשחקי חוץ. או מה שזה לא יהיה.

נושא מצחיק.

הקהל הכי נאמן יש לרעננה. אומנם מדובר ב17 אוהדים אבל הם מגיעים לכל מקום בארץ!!!

אחי איפה היית עד עכשיו?

היית רושם את זה בהתחלה וחוסך הרבה זמן ואנרגיות..

הנושא מדבר על גודל ונאמנות, ונראה לי שטיפה השמטת משהו מתוך שני הפרמטרים הללו, רמז - זה מתחרז עם מודל.

אבל הנושא.. הוא ממש מצחיק..

תאמין לי אתה בסדר, העולם דפוק, כאילו מצחיק..

3 עומדים על נוסחאות והשוואות מלפני 10 שנים שלא יתנו כלום. לך תחלק פלאיירים עם המחקר המוזר הזה במשחקים של היריבות.

הנושא הכי חשוב על איך להזיז את העניינים בבלומפילד - 2 עמודים.

על זה הכעס, שאנחנו מתעסקים בשיט בעיקר.

מה שבטוח בקהל הכי מפגר בארץ כבר זכינו ס״א.

נמשיך לסבול בנתניה בלי שיזיז לאף אחד ולא נעשה כלום, יותר חשוב זה שלפי וואלה בעונה של אלי כהן היינו ב-14.7% יותר מבית״ר ביחס לפיק שלהם שנתיים אחרי במשחקי חוץ. או מה שזה לא יהיה.

אחי, אני מסכים איתך בכל מילה..

אבל מה הקשר לנושא הזה? למה לחרב נושא לגיטמי?

על מה שאתה מדבר יש נושא שרץ כבר כמה ימים, נראה לי שהתגובה שלך יותר מתאימה לשם.

או שתפנה למנהלים ותדרוש שבכל זמן נתון יהי'ה אפשר לדון אך ורק בנושא אחד, ואתה תקבע איזה נושא זה יהי'ה - גם אופציה

מצטער אבל לדעתי מזלזלים יותר מידי בחיפה(וגם בקבוצות אחרות אגב). אפשר להגיד בשנה הראשונה קהל של אצטדיון(וגם אני אמרתי) אבל שזאת עונה 3 רצוף עם 18 אלף מנויים, וכשעדיין מגיעים גם השנה למשחקים קטנים מעל 20 אלף אוהדים, אז אי אפשר לזלזל.

אתה באמת חושב שאם היינו במצב שלהם הכמות ואיכות הקהל שלנו הייתה ככה? אתה חושב שהיינו מביאים 28 אלף מול קש או 25 אלף מול כפס? הגיע מצב שאם הם מביאים 15 אלף אז צוחקים עליהם, למה זה? כי התרגלו לכמויות הגדולות.

יש לנו קהל גדול ואולי הכי גדול בארץ אבל לדעתי הוא די פח ולא חושב שבזמן הקרוב ישכנעו אותי אחרת..

מצטער אבל לדעתי מזלזלים יותר מידי בחיפה(וגם בקבוצות אחרות אגב). אפשר להגיד בשנה הראשונה קהל של אצטדיון(וגם אני אמרתי) אבל שזאת עונה 3 רצוף עם 18 אלף מנויים, וכשעדיין מגיעים גם השנה למשחקים קטנים מעל 20 אלף אוהדים, אז אי אפשר לזלזל.

אתה באמת חושב שאם היינו במצב שלהם הכמות ואיכות הקהל שלנו הייתה ככה? אתה חושב שהיינו מביאים 28 אלף מול קש או 25 אלף מול כפס? הגיע מצב שאם הם מביאים 15 אלף אז צוחקים עליהם, למה זה? כי התרגלו לכמויות הגדולות.

יש לנו קהל גדול ואולי הכי גדול בארץ אבל לדעתי הוא די פח ולא חושב שבזמן הקרוב ישכנעו אותי אחרת..

אז איפה היו אותם 20 אלף לפני סמי עופר?

ברור שהם קהל של אצטדיון, הם הגיעו בגלל האצטדיון.

אולע אח"כ הם התלהבו ממשחקים של חיפה ונשארו, אבל הסיבה העיקרית שבזכותה הם בכלל נחשפו למשחקי חיפה היא סמי עופר.

אולי אתה צודק, ואולי לא, אנחנו לא יכולים לדעת.

מישהו היה יכול להאמין שחיפה תביא כמויות כאלה לפני סמי עופר? כולנו זוכרים כמה היו מגיעים בימי קרית אליעזר.