Jump to content

מהעונה הבאה- ליגת פיתוח עד גיל 23

הילד בן 30

Recommended Posts

רוב החברים במנהלת תומכים בהקמת הליגה שתשוחק באמצע השבוע ובמסגרתה ניתן יהיה לשתף 4 שחקנים מהקבוצה הבוגרת וזר אחד. ב"ש וסכנין מתנגדות לרעיון.

מתוך one. קישור

האמת זה מעולה לנו ובכלל לכדורגל.

הייתי מאמץ מהלך כזה מצד אחד ומצד שני מאפשר עוד זרים. ככה לא יוכלו להתלונן ששחקנים צעירים לא מקבלים הזמנויות.

כמובן שצריך לעשות את זה בחוכמה כך שלא יהיו יותר מדי מחזורים לליגה הזאת ואז יהיה יותר מדי עומס וקבוצות פשוט ישלחו לשם את הנוער.

חושב שליגת מילואים זה מעולה אבל חצי מהקבוצות פה בקושי מצליחות להרים 16 שחקנים לליגה אז איך הם יעמידו סגל רחב לליגת המילואים.

אין בארץ מספיק שחקנים כדי לקיים את הדבר הזה.

זה ייצור הבדלי רמות תהומיים בין קבוצות הלאומית לליגת העל.

קחו למשל את בית״ר/רמלה, קבוצה ש80% מהסגל שלה בנוי על מושאלים מהליגות הבכירות.

תוציאו אותם לליגת פיתוח והקבוצה הזאת יורדת ודאית לליגה א׳ ולא מתמודדת בצמרת הלאומית.

זה כן יעבוד לטובת מכבי שתשמור את כלל השחקנים תחת המאמנים והניהול שלה אבל בסופו של יום זה יפגע אנושות בקבוצות הקטנות ואלה שהיכולת הכלכלית שלהן מוגבלת.

בקיצור, זה לא באמת יקדם את הכדורגל בארץ, להפך.

זה יחזק את החזקות, זה יחליש את החלשות ולצערנו, יש בערך 4 קבוצות חזקות בכל הליגות.

עדיף למכבי מאשר המצב הנוכחי, אבל לדעתי למכבי טוב בהרבה אם תהיה קבוצה בת (אמיתית) בליגה הלאומית.

ליגת מילואים יכולה להיות חלשה וסוג של ליגת נוער מבוגרת יותר. חבל שלא יאשרו לעשות מה שעובד כל כך טוב בהולנד וספרד.

בכל מקרה, ברור שב"ש מתנגדת. כל דבר שקשור בשחקני נוער, דבר שהיא מפגרת בו משמעותית לעומת מכבי וחיפה, היא מתנגדת. החל מאיסור על מושאלים לא לשחק נגד הקבוצות שלהם, ועד הדבר הזה שיכול לקדם בעיקר צעירים ממכבי וחיפה. כי הם האיכותיים ביותר בד"כ.

חושב שליגת מילואים זה מעולה אבל חצי מהקבוצות פה בקושי מצליחות להרים 16 שחקנים לליגה אז איך הם יעמידו סגל רחב לליגת המילואים.

בקושי יש פה 3 קבוצות מקצועניות אז רוצים ליגת פיתוח?

דבילי, אין מספיק שחקנים.

האמת, או שהייתי עושה ליגה עם מעט מחזורים (גג 15). או שלא הייתי מחייב את כל הקבוצות להשתתף בו (ואת האמת כל קבוצה עם מחלקת נוער סבירה תרצה להשתתף בסופו של דבר ישתתפו שם כל החריגי גיל מהנוער). ומספיק שיהיו 8 קבוצות שישחקו שם בית חוץ פעם בשבועיים בערך.

בכל אופן אם באמת אין מספיק שחקנים אז זה שומט את הקרקע מהטענה שצריך לתת יותר הזדמנויות ל"ישראלים"

בכל אופן אם באמת אין מספיק שחקנים אז זה שומט את הקרקע מהטענה שצריך לתת יותר הזדמנויות ל"ישראלים"

תנסה לחשוב על שחקן נוער ממכבי שלא מצליח למצוא קבוצה בליגת העל / לאומית.

לא נראה לי שקיים.

לכן גם הצורך במסגרת הזאת לא רלוונטי.

אם השחקן לא מצליח למצוא מקום בהרכב של קבוצה בליגה לאומית, עם כל הכבוד, גם ליגת פיתוח לא תעזור לו.

תנסה לחשוב על שחקן נוער ממכבי שלא מצליח למצוא קבוצה בליגת העל / לאומית.

לא נראה לי שקיים.

לכן גם הצורך במסגרת הזאת לא רלוונטי.

אם השחקן לא מצליח למצוא מקום בהרכב של קבוצה בליגה לאומית, עם כל הכבוד, גם ליגת פיתוח לא תעזור לו.

העניין הוא שרמת האימונים והמעטפת בכל קבוצות הלאומית ורוב קבוצות ליגת העל לא ראויה ולכן שחקנים שיוצאים מהמחלקות לקבוצות הנ"ל, ההתפתחות שלהם נקטעת..

רוצה לומר, שהרעיון הוא שתוכל לתת לשחקנים הצעירים ביד אחת את היכולת לחוות משחקים מול שחקני בוגרים, את הפיזיות וכו' ולא תפגע להם במעטפת שקבוצה כמו מכבי יכולה לתת, אימונים, תזונה, בניה נכונה וכו'

מעניין מה צריך לקרות כדי שיאפשרו לקבוצות להקים קבוצות בת (אמיתיות, מכבי ב', חיפה ב', הפועל ב', ב"ש ב' וכו') שישחקו, אם יצליחו להגיע לשם, בליגה הלאומית.

אתם סתם מגזימים, קודם כל אם זה יחליף את גביע הטוטו העומס שזה יוסיף יהיה מינימלי.

שנית כמו שאמרתי אפשר יהיה לא לחייב קבוצות להשתתף ואם זה לא הולך אז שישחקו עם נוער מחוזק.

לקבוצות שיש להם מחלקת נוער נורמלית זה פשוט מתנה- אתה משאיר את השחקנים אצלך, אתה לא צריך לשחק עם חריגי גיל בנוער ולמנוע מהם להתפתח, הם ממשיכים להתאמן תחתיך ואתה יכול לעקוב אחריהם, אפשר להחזיר שחקנים לכושר (רודריגו חזר לשחק במכבי דרך ליגת המילואים בזמנו) וגם סתם לבחון זרים (שזה מעולה לקבוצות הקטנות דווקא).

וחוץ מזה אחת ולתמיד לא נשמע יותר את המשפט המטופש שיש מלא כשרונות שלא מקבלים הזדמנות.

אין קשר בין הדברים. מי שטוען שאין מספיק הזדמנויות לישראלים טוען שישראלים צריכים לקבל יותר דקות על חשבון זרים, לא שיש להפועל אשקלון מספיק שחקנים ישראלים כדי להעמיד 18 למשחק מילואים, או תקציב לשלם לכל כך הרבה שחקנים. וכמה חריגי גיל קבוצות שהן לא מכבי וחיפה כבר מחזיקות?

אני גם לא רואה מה זה נותן למכבי. עם הבררה שתהיה שם (כל מיני שחקנים שימצאו בשכר חייל) כבר עדיף רמלה. שבגלל שאין לנו אפשרות לרשום מכבי ב׳ יכולה לעלות ליגה ולפגוש אותנו.

מי אמר שזה יבטל את גביע השוקו?

לא אמרו. מישהו פה הציע.

אני גם לא מבין את ההתנגדות כאילו אתם מנהלים של איזה קבוצה קטנה חסרת מחלקת נוער.

כן, פחות איכפת לי שיהיו קבוצות שקשה יהיה להם לעמוד בזה.

זה יעזור לקבוצות שמשקיעות הון במחלקות הנוער? כן.

זה יתן הזדמנויות לעוד המון צעירים? כן.

זה יאפשר מסלול נכון יותר של פיתוח? כן.

בסופו של דבר זה טוב לכדורגל ולמכבי, עם הגדלת מכסת הזרים זה יעשה רק טוב לטעמי.

גם אני הייתי מעדיף פה קבוצת בת, הבעיה היא שהליגה השלישית פה כל כך מחורבנת שאני לא בטוח כמה זה יתרום.

אין קשר בין הדברים. מי שטוען שאין מספיק הזדמנויות לישראלים טוען שישראלים צריכים לקבל יותר דקות על חשבון זרים, לא שיש להפועל אשקלון מספיק שחקנים ישראלים כדי להעמיד 18 למשחק מילואים, או תקציב לשלם לכל כך הרבה שחקנים. וכמה חריגי גיל קבוצות שהן לא מכבי וחיפה כבר מחזיקות?

אבל שוב, ישראלים שקבוצות האם שלהם רוצות שיקבלו דקות משאילות אותם. (וראינו שההשאלות האלה לא עוזרות לפתח כישרונות מחוץ למועדון שלך).

אבל שוב, ישראלים שקבוצות האם שלהם רוצות שיקבלו דקות משאילות אותם. (וראינו שההשאלות האלה לא עוזרות לפתח כישרונות מחוץ למועדון שלך).

אם ההשאלות לא עוזרות, ליגת פיתוח תעזור? זה יהיה ברמה עוד יותר נמוכה מהליגה הלאומית.

בכל מקרה מי שמתלונן טוען שגם קבוצות קטנות צריכות להאמין בכישרונות (או "כישרונות" האלה).

לא אמרו. מישהו פה הציע.

אני גם לא מבין את ההתנגדות כאילו אתם מנהלים של איזה קבוצה קטנה חסרת מחלקת נוער.

כן, פחות איכפת לי שיהיו קבוצות שקשה יהיה להם לעמוד בזה.

זה יעזור לקבוצות שמשקיעות הון במחלקות הנוער? כן.

זה יתן הזדמנויות לעוד המון צעירים? כן.

זה יאפשר מסלול נכון יותר של פיתוח? כן.

בסופו של דבר זה טוב לכדורגל ולמכבי, עם הגדלת מכסת הזרים זה יעשה רק טוב לטעמי.

גם אני הייתי מעדיף פה קבוצת בת, הבעיה היא שהליגה השלישית פה כל כך מחורבנת שאני לא בטוח כמה זה יתרום.

השאלה היא איך זה יקדם את הנוער?

זה שהשון ויסמנים והדור גלילים למיניהם ימשיכו לשחק אחד מול השני רק שבמקום לקרוא להם חריגי גיל יקראו לזה "ליגת פיתוח" לא יקדם כאן את הכדורגל.

נשמע טוב, יכול לעודד קבוצות להגדיל את מחלקות הנוער וייתן להמון שחקנים בגיל ביניים של אחרי נוער עוד הזדמנות.

יש המון חורים כמובן, ובמצב הנוכחי ספק אם יעמידו יותר מ3-4 קבוצות סבירות בגיל הזה. אבל אם קבוצות ישכילו להתאים את עצמן ולהגדיל השקעה בעקבות המהלך זה יכול לתפוס תוך שנתיים או שלוש. יש הרבה שחקנים, בעיקר במועדונים הפחות הגדולים, שמסיימים גיל נוער ופורשים/יורדים לשחק בליגה א' ומטה ונאבדים שם. זה נותן עוד חבל הצלה ועוד אפשרות גם לשחקנים וגם למועדונים שמחפשים אותם.

נראה ממש מיותר, חסר תכלית ויגרור הוצאות מיותרות. אולי יתרום רק בהיבט של לעזור לשחקנים להשתקם מפציעות. שיתאמנו במקום המשחקים האלה.

השאלה היא איך זה יקדם את הנוער?

זה שהשון ויסמנים והדור גלילים למיניהם ימשיכו לשחק אחד מול השני רק שבמקום לקרוא להם חריגי גיל יקראו לזה "ליגת פיתוח" לא יקדם כאן את הכדורגל.

לא בדיוק. גם חריגי גיל היו משחקים שם וגם מושאלי מכבי לבית"ר ת"א וכנראה שגם חלק מהמושאלים בליגה.

תוסיף לזה את דור, אליאל, שחקנים כמו שפונגין שאתה רוצה אותם בכושר לשחק אבל אין לך מתי לתת.

שחקנים בפורמה רעה כמו בן בסט.

שחקנים שחוזרים מפציעות.

האם שווה להפסיד את כל זה רק כי אין מספיק קבוצות? עובדה ש12 מ14 רוצות.