Jump to content

תיאום מס

yuval21

Recommended Posts

לראשונה בחיי יש לי שתי עבודות בו זמנית. הבנתי שאני צריך לעשות תיאום מס כדי לא לצאת פראייר ולהפסיד כסף. ראיתי שיש מקום באינטרנט לעשות את זה. מישהו יודע איך התהליך עובד? אני יודע למשל שאני צריך להגדיר את העבודה הראשית והעבודה המשנית. איל לבחור? האם הראשית היא זאת שאני מרוויח בה יותר? אשמח לפרטים ומידע

העבודות מוגדרות כראשית ומשנית לפי סכום ההכנסה.

גם אם תכתוב שהפחות רווחית היא הראשית, הם ישנו לך את זה.

הראשית היא תמיד הרווחית יותר (משם גם יורד לך המס הגבוה יותר).

וכן, עושים את זה באינטרנט, יש שם כמה טפסים למלא אבל החשוב הוא הערכת שכר שנתית, מזה יגזרו לך את אחוז המס שתצטרך לשלם על כל אחת מהעבודות, אז תמלא את זה בסבלנות וזהירות.

אגב, אם תעזוב באמצע שנה את אחת העבודות, תדאג לעדכן את הטופס, אחרת תשלם מס מוגדל על עבודה אחת.

אגב, צריך לעשות תיאום מס לא כדי לא לצאת פראייר ולהפסיד כסף אלא להפך, כדי שלא יגיע היום שמס הכנסה יפול עליך.

בפועל אתה תשלם יותר מס.

(אלא אם באחת מהעבודות אתה מרוויח סכומים שהם פחות ממינימום ואז יש לך הקלה משמעותית במס)

הבעיה שלי שבכל יום הדברים עלולים להשתנות. יש מצב טוב שאני עוזב את שתיהן כבר בחודש הבא עבור עבודה אחרת. הכל אפשר לעשות אונליין?

אחת העבודות היא בכלל להחליף מישהו לתקופה של חודשיים, שמתוכה חודש אחד כבר נגמר

ממה שאני זוכר אצלי, אפשר לשנות כי מן הסתם הם מודעים שדברים משתנים. אני למשל עשיתי באיחור של חודשיים ויצא ששילמתי בעבודה השנייה כמעט 50 אחוז מס. פשוט אחרי שתיקנתי קיבלתי החזר בתלוש הקרוב.

אם אתה מרגיש איזשהי חוסר ודאות או פחד לטעות אתה יכול ללכת למס הכנסה ויהיה שם מישהו שיסביר לך.

אגב, תבדוק יש גם תיאום ביטוח לאומי.

הבעיה שלי שבכל יום הדברים עלולים להשתנות. יש מצב טוב שאני עוזב את שתיהן כבר בחודש הבא עבור עבודה אחרת. הכל אפשר לעשות אונליין?

אחת העבודות היא בכלל להחליף מישהו לתקופה של חודשיים, שמתוכה חודש אחד כבר נגמר

אפשר לעשות את זה אונליין רק פעם אחת בשנה.