Jump to content

סמארטפון סיני מייזו שיאומי וכל החרא

BMTA

Recommended Posts

3 דקות לפני, Moryo said:

אין מצב שהחזיקו 4-5 שנים ונשארו כל הזמן באותו מצב, סוללות מתחילות לזייף כבר אחרי שנתיים-שלוש, בטח חיית בין מטענים. 

ואיזו חוויית שימוש אתה מחפש? 

אייפון זה אייפון, אנדרואיד זה אנדרואיד (כשלכל חברה הממשק שלה, אבל בגדול זה די דומה). 

ברור שהסוללות התחילו לזייף אבל משכתי את זה, ב-HTC החלפתי סוללה, אבל חוץ מזה לא הייתה בעיה מיוחדת.

חוויית משתמש זה לא רק UI, יש זיכרון, מעבד, רענון מסך, איכות מסך OLED לעומת LCD, שלא לדבר על המצלמה אבל בזה אני פחות משתמש.

כל זה משפיע אם אתה עובד אינטנסיבי. 

ממליץ על ה op 7t למי שרוצה מכשיר דגל לכל דבר עם החומרה הכי חזקה במחיר נמוך משמעותית מהאייפון 11 וה s20

מסך 90 הרץ שאין באייפון ועושה הבדל מאוד משמעותי בחווית שימוש.

וממשק אנדרואיד הכי נוח מכל המכשירי אנדרואד שהשתמשתי (היה לי סמסונג לפני ומהעבודה יש לי שיאומי).

1 hour ago, eran_7 said:

ברור שהסוללות התחילו לזייף אבל משכתי את זה, ב-HTC החלפתי סוללה, אבל חוץ מזה לא הייתה בעיה מיוחדת.

חוויית משתמש זה לא רק UI, יש זיכרון, מעבד, רענון מסך, איכות מסך OLED לעומת LCD, שלא לדבר על המצלמה אבל בזה אני פחות משתמש.

זיכרון ומעבד זה לא חווית משתמש, גם מכשירי ביניים הגיעו למצב שהזיכרון והמעבד שלהם מספיקים לכל שימוש מלבד גיימינג כבד. 

מסך אמולד גם נהיה סטנדרט בשנים האחרונות, lcd נעלם מהעולם. 

המצלמה של מכשירי הביניים היום נותנת תוצאה מצויינת, במכשירי הדגל הסיניים מקבלים תוצאה מושלמת (המכשירים של שיאומי/וואווי מדורגים במקומות הראשונים ב-dx0mark). 

גם מבחינת רענון מסך כולם כבר עברו לקצב גבוה יותר, לא שזה משפיע יותר מדי. 

אם אתה כ"כ מתאמץ לשכנע את עצמך שאייפון ב-5 אלף זה מה שאתה צריך אז לך על זה, אחרת אתה כל היום תשב ותחפש פאקים במכשיר אחר. לא מבין למה אתה מבקש המלצות למשהו אחר. 

1 hour ago, Moryo said:

אין מצב שהחזיקו 4-5 שנים ונשארו כל הזמן באותו מצב, סוללות מתחילות לזייף כבר אחרי שנתיים-שלוש, בטח חיית בין מטענים. 

ואיזו חוויית שימוש אתה מחפש? 

אייפון זה אייפון, אנדרואיד זה אנדרואיד (כשלכל חברה הממשק שלה, אבל בגדול זה די דומה). 

image.png.f3cbdaf248e5d0fec0fb224269b5b84c.png

ואין מה להוסיף...:lol:

1 hour ago, eran_7 said:

בגדול קצב רענון מסך זה בולשיט, רק לאחרונה התחילו לצאת מכשירים עם 90,120 וזה אומנם כן מורגש בשימוש נותן הרגשה "חלקה" יותר כיף אבל לא איזה וואו גדול, מה גם שהם מגיעים בד"כ מכוונים על קצב נמוך יותר כדי לא לאנוס את הסוללה, לא משהו שמשנה יותר מידי ליום יום.

לא חושב שבשום צ'ק ליסט של משתמש ממוצע ואפילו יותר מזה שהוא לא פריק סלולר מוחלט, זה צריך להופיע כחלק מהדברים שהוא בודק לפני שרוכש מכשיר. 

OLED איכותי יותר (ורגיש יותר לצריבות), אבל אני גם מעדיף אותו בעיקר בגלל שהשחור שלו זה שחור אמיתי (הפיקסלים השחורים למעשה מכובים והוא לא סתם מציג "שחור" (אפור כהה) ובכך הוא חוסך המון בסוללה ומאפשר  הקשה להדלקת מסך ועוד פיצ'רים נחמדים.

RAM? לא באמת צריך 12, זה בעיקר כדי לעשות "וואו" בספקס ליסט כשמשווקים מכשיר (אהלן וואן פלוס), 8 ואפילו 6 - תחיה טוב מאוד , מבטיח לך. 

זכרון ROM - זה בעייתי היום כשרוב המכשירים מגיעים ללא חריץ הרחבה , 64 זה קו אדום תחתון בוהק ולדעתי ומנסיוני אסור בשום אופן לרדת מזה, אם בכלל יש עוד יצרנים שמציעים מכשיר עם 32 גיגה. 
בעיניי המומלץ זה 128 גיגה. כשאני אומר מומלץ זה למשתמש הממוצע, לא לפאוור יוזר ולא לסבתא, אלא למשתמש ה"רגיל".

סוללה זה סופר חשוב, בנוסף טעינה מהירה (שוב שלום לוואן פלוס, עם טעינה פשוט פסיכית שמנקה את הריצפה עם כל השאר)

מצלמה כמובן, זה תלוי במשתמש כבר כי היום קשה למצוא מכשירים עם מצלמות גרועות, כל מכשיר ב200 דולר נותן היום מצלמה טובה+ (בעיקר ביום,חלקם גם בלילה)
אבל אם אתה אבא שרוצה לצלם את הילדים, מטייל הרבה ורוצה תמונות באיכות טובה או חובב צילום אז זה גם שיקול, 
אני אוהב מאוד את המצלמה של הפיקסל 4, ואת הוידאו של האייפון 11 , חבל שאי אפשר לחבר בניהם חח..
כמובן שיש עוד מכשירים עם מצלמות סטילס\וידאו טובות לעוד יצרנים כמו חוואווי, סמסונג ועוד, אבל פשוט הפיקסל 4 והאייפון 11 הדהימו אותי יותר השאר. (בודק לפי העין שלי ולא מסתמך על נתונים של אתרים כמו dxomark, היו מצבים שהם דירגו גבוה גבוה מכשירים עם מצלמות שלא עשו לי את זה לעומת מכשירים עם מצלמות שיותר הדהימו שדרגו פחות, אני לא מתיימר להכנס לפרטים הטכניים כמוהם אבל משהו בדירוג שלהם לא תואם למה שהעין שלי אוהבת)

כמו שאמרת גם UI, ממש נקי (IOS של אפל מן הסתם או באנדרואיד אז ממשק נקי של גוגל פיקסלים\אנדרואיד וואן או ממשק כזה שהיצרן לא עשה הרבה שינויים בהם: וואן פלוס, מוטורולה אדג'+ החדש שהוא אגב מכשיר פסיכי לגמרי ועוד)
לצורך העניין אני לא סובל את סמסונג גלל הממשק שלהם, כל מיני דברים מעצבים, אצל סמסונג בפרט זה הבלוט שהם דוחפים לך עם המכשי,  אומם השתפנו מאז ימיי הטאצ'וויז אבל עדיין הממשק שלהם לא בשבילי ועמוס יותר מידי זבל מעיק וגימיקים מיותרים שלא ניתן להעלים בלי לצרוב רום מקסוטם על כל החסרונות שיש בזה (אובדן אחריות\דברים שלא יעבדו וכו'9. 

לכן בעיני זה או אייפון (הSE 2020 נראה מציאה אמיתית למעט המסך הקטן והרזולוציה הנמוכה), 
או אנדרואיד נקי פיקסל\מכשירים של אנדרואיד וואן\או כאלו שלא התרחקו יותר מידי מהכוונה המקורית של גוגל (וואן פלוס, מוטורולה אדג'+ לדוגמה ואני מקווה שהם ימשיכו עם הכיוון הזה בעוד מכשירים שלהם, נוקיה), 
לא נוגע בכל הג'נקיה האחרת, זה לא שאין מכשירים טובים פיסית לסמסונג וכו', אני פשוט לא סובל את הממשק שלהם. 

6 דקות לפני, Moryo said:

זיכרון ומעבד זה לא חווית משתמש, גם מכשירי ביניים הגיעו למצב שהזיכרון והמעבד שלהם מספיקים לכל שימוש מלבד גיימינג כבד. 

מסך אמולד גם נהיה סטנדרט בשנים האחרונות, lcd נעלם מהעולם. 

המצלמה של מכשירי הביניים היום נותנת תוצאה מצויינת, במכשירי הדגל הסיניים מקבלים תוצאה מושלמת (המכשירים של שיאומי/וואווי מדורגים במקומות הראשונים ב-dx0mark). 

גם מבחינת רענון מסך כולם כבר עברו לקצב גבוה יותר, לא שזה משפיע יותר מדי. 

אם אתה כ"כ מתאמץ לשכנע את עצמך שאייפון ב-5 אלף זה מה שאתה צריך אז לך על זה, אחרת אתה כל היום תשב ותחפש פאקים במכשיר אחר. לא מבין למה אתה מבקש המלצות למשהו אחר. 

לא מסכים שמעבד וזיכרון לא משפיעים על מהירות שזה חלק מחווית משתמש. ראיתי גם הרבה דגמים עם LCD עדיין.

ולא דיברתי על מכשיר ב5 אלף, יותר בכיוון 3. מה שביקשתי זה המלצה מה כדאי אייפון או סמסונג.

אהלן

יש לי במשך שנתיים+- שיאומי a1 ,מרוצה ממנו מאוד דווקא (חוץ מהמצלמה),רוצה להשתדרג למשהו חדש יש למישהו המלצה על מכשיר בתקציב של 1500+- נגיד עם מצלמה איכותית? 

20 hours ago, BRoi said:

אהלן

יש לי במשך שנתיים+- שיאומי a1 ,מרוצה ממנו מאוד דווקא (חוץ מהמצלמה),רוצה להשתדרג למשהו חדש יש למישהו המלצה על מכשיר בתקציב של 1500+- נגיד עם מצלמה איכותית? 

אם בא לך לנסות IOS אז אייפון SE 20 החדש עם מצלמה מעולה ב400 דולר בארה"ב אם יש לך איך להביא (בארץ יעלה הרבה יותר כמובן)

אם רוצה להשאר עם אנרואיד וצריך את המכשיר במיידי אז פיקסל 3A שמלכתחילה היה מוזל עם מצלמה אדירה ואחרי שנה עכשיו לקראת ההשקה של החדש בטח אפשר להביא אותו במחיר עוד יותר משתלם. (או לקנות פיקסל 3\פיקסל 3XL (לא A) מחודשים ואז לקבל במחיר טוב מכשיר טוב יותר)

אם יכול לחכות טיפה לפיקסל 4A שכמיטב המסורת שלהם יביא מצלמה אדירה וזה יסגור לך את הפינה שנים קדימה עם חומרה טובה ועדכונים לזמן ארוך.
יש בקנה גם וואן פלוס מוזל ONEPLUS Z אבל איכות המצלמה עדיין לא ברורה, צריך לחכות לחו"ד, לא ידוע עדיי אם ישמרו על מצלת פרימיום בדומה לפיקסל A ולאייפון SE ויחסכו במקומות אחרים כדי להוריד את המחיר או שיקצצו את המצלמה כדי להוריד את המחיר. 

11 דקות לפני, YoC said:

אם בא לך לנסות IOS אז אייפון SE 20 החדש עם מצלמה מעולה ב400 דולר בארה"ב אם יש לך איך להביא (בארץ יעלה הרבה יותר כמובן)

אם רוצה להשאר עם אנרואיד וצריך את המכשיר במיידי אז פיקסל 3A שמלכתחילה היה מוזל עם מצלמה אדירה ואחרי שנה עכשיו לקראת ההשקה של החדש בטח אפשר להביא אותו במחיר עוד יותר משתלם. (או לקנות פיקסל 3\פיקסל 3XL (לא A) מחודשים ואז לקבל במחיר טוב מכשיר טוב יותר)

אם יכול לחכות טיפה לפיקסל 4A שכמיטב המסורת שלהם יביא מצלמה אדירה וזה יסגור לך את הפינה שנים קדימה עם חומרה טובה ועדכונים לזמן ארוך.
יש בקנה גם וואן פלוס מוזל ONEPLUS Z אבל איכות המצלמה עדיין לא ברורה, צריך לחכות לחו"ד, לא ידוע עדיי אם ישמרו על מצלת פרימיום בדומה לפיקסל A ולאייפון SE ויחסכו במקומות אחרים כדי להוריד את המחיר או שיקצצו את המצלמה כדי להוריד את המחיר. 

יש צפי להשקה של A4 ?

המצלמה זה החלק הפחות טוב שיש למכשירים של שיאומי. אם זה משהו שממש חשוב לך לא ממליץ ללכת על מכשיר שלהם. 

2 hours ago, Afrojack said:

המצלמה זה החלק הפחות טוב שיש למכשירים של שיאומי. אם זה משהו שממש חשוב לך לא ממליץ ללכת על מכשיר שלהם. 

זה ממש לא נכון. 

במכשירי הדגל שלהם המצלמה היא מהטובות בעולם, וגם במכשירי הביניים המצלמה שלהם לא רעה. 

1 hour ago, Moryo said:

זה ממש לא נכון. 

במכשירי הדגל שלהם המצלמה היא מהטובות בעולם, וגם במכשירי הביניים המצלמה שלהם לא רעה. 

המצלמה שלהם(בתור משתמש כזה) היא סבירה, לא יותר מזה. 

כשיש מכשיר פיקסל חדש יחסית בתקציב של 1500(ראיתי אפילו פחות איפשהו) 

או איזה סמסונג s10 יד שנייה(למרות שמדובר בסדרה ככה ככה מבחינת מצלמה) אז זה עדיף על השיואמי. 

רק הדגמים החדשים של המי נוט 10 והמי 10 פרו מגיעים עם חיישן חדש שלא היה עד כה לשיואמי. 

לכן אולי פה יגיע השינוי הרציני. 

כל מכשיר פחות מזה עדיף למצוא תחליף אחר. 

רוצה טלפון בלי מצלמת סלפי, מצלמה אחת ראשית בקושי ו4.7 אינץ' אבל שלא יהיה ב 90 דולר בהודו. 

רוצה נקסוס 4 עם בטריה גדולה יותר ומפרט בן שלוש ככה. 

חלומות. 

3 hours ago, Jolly Roger said:

רוצה טלפון בלי מצלמת סלפי, מצלמה אחת ראשית בקושי ו4.7 אינץ' אבל שלא יהיה ב 90 דולר בהודו. 

רוצה נקסוס 4 עם בטריה גדולה יותר ומפרט בן שלוש ככה. 

חלומות. 

אתה קולט שבכללי אין באנדרואיד טלפונים קטנים כאלו כבר שנתיים.

פשוט אין בשוק מכשיר טוב שמתקרב בגודל אפילו למשל לאייפון se החדש. 

הכי קרוב זה הגלקסי s10e וגם מבחינת אחיזה וגודל זה נחשב פערים גדולים. 

IMG_20200502_010059.jpg

8 hours ago, Meron's said:

המצלמה שלהם(בתור משתמש כזה) היא סבירה, לא יותר מזה. 

כשיש מכשיר פיקסל חדש יחסית בתקציב של 1500(ראיתי אפילו פחות איפשהו) 

או איזה סמסונג s10 יד שנייה(למרות שמדובר בסדרה ככה ככה מבחינת מצלמה) אז זה עדיף על השיואמי. 

רק הדגמים החדשים של המי נוט 10 והמי 10 פרו מגיעים עם חיישן חדש שלא היה עד כה לשיואמי. 

לכן אולי פה יגיע השינוי הרציני. 

כל מכשיר פחות מזה עדיף למצוא תחליף אחר. 

באיזה מכשיר אתה משתמש? 

אם הוא לא מסדרת מי או מי נוט, הוא לא מגיע עם המצלמה הכי טובה שלהם. 

לפי כל הביקורות בעולם, המצלמה שלהם במכשירי הדגל היא ברמות הכי גבוהות. 

10 hours ago, Moryo said:

באיזה מכשיר אתה משתמש? 

אם הוא לא מסדרת מי או מי נוט, הוא לא מגיע עם המצלמה הכי טובה שלהם. 

לפי כל הביקורות בעולם, המצלמה שלהם במכשירי הדגל היא ברמות הכי גבוהות. 

לא יודע איזה ביקורות. 

יש לי את המי9 se עם מצלמה דומה למי9 הרגיל(דגם הדגל). 

בלי קשר לזה שהשוואתי תמונות לאייפון ופיקסל, המצלמה לא מספיק טובה.

היא לא רעה בכלל שלא תבין,  אבל המחירים ירדו ויש תחליפים טובים יותר. 

ההבדל העיקרי הוא כמובן שהאור מתחיל לרדת, לא בתמונות של אור יום.

ובלי קשר אני צלם, אני יודע לעשות השוואות בין מצלמות. 

20 hours ago, Meron's said:

אתה קולט שבכללי אין באנדרואיד טלפונים קטנים כאלו כבר שנתיים.

פשוט אין בשוק מכשיר טוב שמתקרב בגודל אפילו למשל לאייפון se החדש. 

הכי קרוב זה הגלקסי s10e וגם מבחינת אחיזה וגודל זה נחשב פערים גדולים. 

IMG_20200502_010059.jpg

ברור.

המצלמה בשיאומי גרועה 

והזול בסופו של דבר יוצא יקר

אחרי שקניתי לילדה (בת 12)

נאלץ להחליף לה את הטלפון לאייפון.

למביני דבר 

מה ההבדל בין אייפון 11 רגיל ל11 פרו? 

מתי יצא למכירה האייפון 12?

13 דקות לפני, hen34 said:

המצלמה בשיאומי גרועה 

והזול בסופו של דבר יוצא יקר

אחרי שקניתי לילדה (בת 12)

נאלץ להחליף לה את הטלפון לאייפון.

למביני דבר 

מה ההבדל בין אייפון 11 רגיל ל11 פרו? 

מתי יצא למכירה האייפון 12?

11 הרגיל יותר גדול(בהרבה בטח לידיים של ילדה) ועם 2 עדשות(רגילה ורחבה) ולא 3  עדשות כמו שיש בפרו.

מסך ips לעומת אמולד בפרו. 

בגדול זה ההבדלים שהכי קריטי זה רוחב המכשיר שברגיל הוא גדול מאוד. 

On 1.5.2020 at 14:59, Moryo said:

זה ממש לא נכון. 

ביקורות בכל מיני אתרים לא שוות כלום. 

מנסיון עם 3 מכשירים שלהם (שלי ושל המשפחה) המצלמות שלהם סבירות באור יום וגרועות במצבי חוסר תאורה. 

סתם לדוגמא רדמי נוט 7 מגיע עם מצלמה 48 מגה אם אני לא טועה, אבל בתכלס התמונה גרועה ממש. בכל השאר הם די סבבה אבל המצלמה זה החלק הפחות טוב במכשיר.