Jump to content

אוהדי כדורגל,לא עכברי מעבדה.

שומע מ

Recommended Posts

ההגדרה שלך לגזענות ומה הוא "שחור" הוא ההוכחה המושלמת לצדקת המחאה שלנו כנגד הפגיעה בחופש הדיבור שמנסים לעשות לנו כבר שנים.

​וגם שהארגון כן מסכים להימנע ממה שגורם לקבוצה קנסות ליפי נפש כמוך שחושבים שהם יקבעו לאחרים איך להתבטא זה לא מספיק והוא חייב לבוא ולמתוח את הגבול עוד ועוד...

אחלה דרך לנסות לקחת חלק בהתקרבות ובאיחוד שהצדדים מנסים לעשות, בכלל לא דרך חשיבה שרק תזיק לתהליך.

עם כל הכבוד לך, "סלים טועמה מחבל" כי הוא ערבי זה שחור משחור. לפי ההודעה שלך אני מבין שאתה קשור לארגון. פעם ראשונה שאני שומע את העמדה הזו של הקנסות ואני גאה להגיד שאני במובהק חושב שזו עמדה גזענית. אם אתה לא שר משהו רק כי מישהו אמר לך שזה קנס, אבל אתה כן שר משהו אחר שעם כל הכבוד לטענות שלך לחופש הביטוי - הוא גזעני, אז הבעיה בך ולא בי. תלמד משפטים במקום סתם לנפנף במושגים. חופש הביטוי הוא לא חופש מוחלט, יש איזונים, יש הגבלות. אני לא אומר שכל מה שאתה שר הוא גזעני או פגיעה מהותית בחופש הביטוי, אבל בוודאות חלק הוא כן. וגם אם לא - לא מבין למה אתה שואב הנאה מלפגוע באנשים גם אם זה במסגרת החוק. "לא יגידו לי איך להתבטא" - עוד התבטאות של מישהו שהוא או טינאייג'ר או לא התבגר מאז השנים האלו.

אבל בסדר, זכותך למתוח גבולות ולהרגיש מלך, לקלל ולטנף כי זה עושה לך תחושה טובה. לדעתי אין לזה מקום בבכלל, ובפרט במגרש, גם אם זה לא נותן לך קנס כי מישהו מעלים עין. אתה תמשיך לקרוא לי יפה נפש, אני אמשיך לחשוב שיש לכם בעיות. הכל טוב.

מעבר לזה - כל הכבוד על הרצון להתקרב ולהתגמש. זה באמת לא מובן מאליו. כל שאני אומר הוא שלדעתי הצד שלך הוא זה שצריך להתקרב אפילו עוד. אבל בכל זאת - כל הכבוד על ההתקדמות בתוצאה, תהיה הסיבה אשר תהיה..

עם כל הכבוד לך, "סלים טועמה מחבל" כי הוא ערבי זה שחור משחור. לפי ההודעה שלך אני מבין שאתה קשור לארגון. פעם ראשונה שאני שומע את העמדה הזו של הקנסות ואני גאה להגיד שאני במובהק חושב שזו עמדה גזענית. אם אתה לא שר משהו רק כי מישהו אמר לך שזה קנס, אבל אתה כן שר משהו אחר שעם כל הכבוד לטענות שלך לחופש הביטוי - הוא גזעני, אז הבעיה בך ולא בי. תלמד משפטים במקום סתם לנפנף במושגים. חופש הביטוי הוא לא חופש מוחלט, יש איזונים, יש הגבלות. אני לא אומר שכל מה שאתה שר הוא גזעני או פגיעה מהותית בחופש הביטוי, אבל בוודאות חלק הוא כן. וגם אם לא - לא מבין למה אתה שואף הנאה מלפגוע באנשים גם אם זה במסגרת החוק. "לא יגידו לי איך להתבטא" - עוד התבטאות של מישהו שהוא או טינאייג'ר או לא התבגר מאז השנים האלו.

אבל בסדר, זכותך למתוח גבולות ולהרגיש מלך, לקלל ולטנף כי זה עושה לך תחושה טובה. לדעתי אין לזה מקום בבכלל, ובפרט במגרש, גם אם זה לא נותן לך קנס כי מישהו מעלים עין. אתה תמשיך לקרוא לי יפה נפש, אני אמשיך לחשוב שיש לכם בעיות. הכל טוב.

מעבר לזה - כל הכבוד על הרצון להתקרב ולהתגמש. זה באמת לא מובן מאליו. כל שאני אומר הוא שלדעתי הצד שלך הוא זה שצריך להתקרב אפילו עוד. אבל בכל זאת - כל הכבוד על ההתקדמות בתוצאה, תהיה הסיבה אשר תהיה..

אתה יכול לכנות אותי גזען כמה שאתה רוצה, אני לא רואה בזה גזענות במיוחד בהתחשב בזה שטועמה קודם כל אינו מוסלמי, שיתף לא מעט פעמים פעולה בבדיחות בנוגע להיותו מחבל ומעל הכל המניע לשיר מאז ומתמיד היה לעצבן אותו ולהוציא עצבים עליו אישית כי הוא בן זונה מהפועל שזיין אותנו לא מעט פעמים (שזה תפקיד קהל כלפי שחקני היריבה וזה למה אנחנו שרים על שחקנים מקבוצות יריבות).

לצורך העניין לשחקנים ערבים מוסלמים ויש אין ספור כאלה בליגה לא נכתב מעולם שיר, שוב כי המניע אינו גזעני.

וכל זה לא קשור שאתה הלכת מעבר לסלים טועמה שבעיקר על זה דיברתי על דברים כמו "רק הדם היהודי".

עכשיו איזה קטע נפלת בטעות על בן אדם שכן למד משפטים ולא טיינאייג'ר שלא התבגר אלה על בן אדם שבאמת אכפת לו מהזכות הכי בסיסית של בני אדם והיא חופש הביטוי, אני יודע שליפי נפש קצת קשה להתמודד עם הדבר שנקרא אדיאולוגיה כי מבחינתם כניעה היא בדרך כלל ברירת המחדל אבל מה לעשות יש אנשים שעדין חירות היא ערך עליון בשבילהם.

​חופש הביטוי בכלליות הוא מלא לחלוטין חוץ מההגבלה הפלילית של הסתה לאלימות והסתה לגזענות (וגם זו הגבלה שלא מוסכמת בכל הדמוקרטיות למשל ארהב)

​אפילו השופט ברק אליל השמאל התבטא בנושא בתיק של הרב עידו אלבה שחופש הביטוי חל באופן עקרוני גם על ביטוי גזעני.

וההבדל ביני לבינך שכן אני מודה שלפעמים אני מקלל ולפעמים אני יכול להיות מאוד לא נחמד ולהעליב אנשים וזאת זכותי המלאה גם אם תאהב את זה וגם אם לא, זכות חופש הביטוי קיימת במיוחד בשביל האפשרות להשמיע דברים שלא כולם מקבלים ולא יהיו נעימים לכולם וזכותך לחשוב שזה עושה אותי בן אדם רע.

מצד שני אתה מנסה למנוע ממני ומאחרים את הזכות שלנו להגיד את מה שאנחנו רוצים ולצמצם את טווח חופש הביטוי שאתה מחשיב אותו למקובל וחושב שאנחנו צריכים להתפשר על מה שיש לנו להגיד כדי שיהיה לך נעים לאוזן ולפי קו המחשבה מההודעות שלך אני לא אתפלא אם אתה גם תתמוך בזה שאם לא נתפשר צריך להכריח אותנו, זה עושה אותך פאשיסט.

כל אחד יכול לחשוב ולהגיד מה שהוא רוצה וזה חלק מהדמוקרטיה וחופש הביטוי.

בשורה התחתונה כל ההסכמים האחרונים הם כדי למנוע ממכבי לקבל קנסות, שזה בסופו של דבר מה שמעניין את מיטש. הלוואי וזה יצליח, אם כן קברניטי המועדון יכולים לחסוך את הכסף של המאבטחים עם מצלמות הגו פרו היקרות ואולי אפילו לתרום חלק קטן מהסכום, כאות הערכה לארגון ויעזור לו להחזיר לנו את התפאורות שאנחנו ממעטים לראות ביציע כבר 3 שנים.

בשורה התחתונה כל ההסכמים האחרונים הם כדי למנוע ממכבי לקבל קנסות, שזה בסופו של דבר מה שמעניין את מיטש. הלוואי וזה יצליח, אם כן קברניטי המועדון יכולים לחסוך את הכסף של המאבטחים עם מצלמות הגו פרו היקרות ואולי אפילו לתרום חלק קטן מהסכום, כאות הערכה לארגון ויעזור לו להחזיר לנו את התפאורות שאנחנו ממעטים לראות ביציע כבר 3 שנים.

זאת בידיוק היתה הנקודה שלי, המטרה היתה להתאחד מאחורי מטרה משותפת.

​ואחרי שהצדדים מצליחים לעשות את זה ומגיעים לעמק השווה יש אנשים שעדין באים לכאן לנסות למתוח את הגבול עוד ועוד ורק להמשיך את הפילוג בקהל.

​ואחרי שהצדדים מצליחים לעשות את זה ומגיעים לעמק השווה יש אנשים שעדין באים לכאן לנסות למתוח את הגבול עוד ועוד ורק להמשיך את הפילוג בקהל.

אתה כבר יודע שלא כל מי שכותב פה טובת מכבי לנגד עיניו, זה לא מה שהיה לפני 10 שנים ויותר.

צריך לאחד את החלק הטוב והנאמן של מכבי ולהתעלם מרעשי הרקע של אנשים שמונעים משנאה ומחפשים לפרוק את העצבים מהבית/ עבודה על הארגון, השחקנים ומה שנקלע להם בדרך.

הלוואי ויהיה פיק חדש בקהל, כמו שהיה לפני 4 שנים עם פירוק השחקן והקמת הארגון המאוחד. גוש עידוד חזק יחזיר את הדרייב לכולם (וברור שהמגרש בנתניה זה מכשול לא קטן בדרך).

עם כל הכבוד לך, "סלים טועמה מחבל" כי הוא ערבי זה שחור משחור. לפי ההודעה שלך אני מבין שאתה קשור לארגון. פעם ראשונה שאני שומע את העמדה הזו של הקנסות ואני גאה להגיד שאני במובהק חושב שזו עמדה גזענית. אם אתה לא שר משהו רק כי מישהו אמר לך שזה קנס, אבל אתה כן שר משהו אחר שעם כל הכבוד לטענות שלך לחופש הביטוי - הוא גזעני, אז הבעיה בך ולא בי. תלמד משפטים במקום סתם לנפנף במושגים. חופש הביטוי הוא לא חופש מוחלט, יש איזונים, יש הגבלות. אני לא אומר שכל מה שאתה שר הוא גזעני או פגיעה מהותית בחופש הביטוי, אבל בוודאות חלק הוא כן. וגם אם לא - לא מבין למה אתה שואף הנאה מלפגוע באנשים גם אם זה במסגרת החוק. "לא יגידו לי איך להתבטא" - עוד התבטאות של מישהו שהוא או טינאייג'ר או לא התבגר מאז השנים האלו.

מעבר לעובדה שלדעתי לשנוא את האויב זה לא גזענות (אבל זה דיון אחר וארוך יותר) ספציפית השירה נגד טועמה נועדה כי אנחנו שונאים אותו בתור שחקן. להגיד שזה גזענות, זאת בעצם הגזענות.

ורק כדי לתת פה קנה מידה לאנשים- בעונה שעברה במשחק מול באר שבע בטרנר, ארגון האוהדים של באר שבע התחייב להנהלה שלו שלא יוכנסו אבוקות מתחת לדגל הפריסה שמרמז עליהם, מה שהדליק את קציני המשטרה שהבינו שיוכנסו אבוקות. הארגון התחייב להנהלה ואלונה ברקת בשיתוף העירייה שם לחצו על המשטרה ובסופו של דבר קיבלו אישור להכניס דגל פריסה.

כמובן שהחשש התברר נכון,בדקה ה2 אם אני זוכר נכון כל היציע נדלק באבוקות וכולם היו בטוחים שעכשיו ההנהלה שם תיכנס בהם. אמ-מה? לא רק שההנהלה שם לא הכניסה להם מאבטחים עם גו פרו, היא שלחה "קוף" למשטרה (לכאורה) כדי שיפיל עליו את התיק ויוציא נקי את שאר האנשים שהדליקו.

לא טחנו את הדיון גזענות הזה לפני שבועיים? כאילו אפשר בכל פעם פשוט לעשות קופי פסט בואו נקווה שיהיה יותר טוב וזהו.

יום ראשון יהיה המבחן האמיתי שנראה לאן פנינו מועדות.

אתה יכול לכנות אותי גזען כמה שאתה רוצה, אני לא רואה בזה גזענות במיוחד בהתחשב בזה שטועמה קודם כל אינו מוסלמי, שיתף לא מעט פעמים פעולה בבדיחות בנוגע להיותו מחבל ומעל הכל המניע לשיר מאז ומתמיד היה לעצבן אותו ולהוציא עצבים עליו אישית כי הוא בן זונה מהפועל שזיין אותנו לא מעט פעמים (שזה תפקיד קהל כלפי שחקני היריבה וזה למה אנחנו שרים על שחקנים מקבוצות יריבות).

לצורך העניין לשחקנים ערבים מוסלמים ויש אין ספור כאלה בליגה לא נכתב מעולם שיר, שוב כי המניע אינו גזעני.

וכל זה לא קשור שאתה הלכת מעבר לסלים טועמה שבעיקר על זה דיברתי על דברים כמו "רק הדם היהודי".

עכשיו איזה קטע נפלת בטעות על בן אדם שכן למד משפטים ולא טיינאייג'ר שלא התבגר אלה על בן אדם שבאמת אכפת לו מהזכות הכי בסיסית של בני אדם והיא חופש הביטוי, אני יודע שליפי נפש קצת קשה להתמודד עם הדבר שנקרא אדיאולוגיה כי מבחינתם כניעה היא בדרך כלל ברירת המחדל אבל מה לעשות יש אנשים שעדין חירות היא ערך עליון בשבילהם.

​חופש הביטוי בכלליות הוא מלא לחלוטין חוץ מההגבלה הפלילית של הסתה לאלימות והסתה לגזענות (וגם זו הגבלה שלא מוסכמת בכל הדמוקרטיות למשל ארהב)

​אפילו השופט ברק אליל השמאל התבטא בנושא בתיק של הרב עידו אלבה שחופש הביטוי חל באופן עקרוני גם על ביטוי גזעני.

וההבדל ביני לבינך שכן אני מודה שלפעמים אני מקלל ולפעמים אני יכול להיות מאוד לא נחמד ולהעליב אנשים וזאת זכותי המלאה גם אם תאהב את זה וגם אם לא, זכות חופש הביטוי קיימת במיוחד בשביל האפשרות להשמיע דברים שלא כולם מקבלים ולא יהיו נעימים לכולם וזכותך לחשוב שזה עושה אותי בן אדם רע.

מצד שני אתה מנסה למנוע ממני ומאחרים את הזכות שלנו להגיד את מה שאנחנו רוצים ולצמצם את טווח חופש הביטוי שאתה מחשיב אותו למקובל וחושב שאנחנו צריכים להתפשר על מה שיש לנו להגיד כדי שיהיה לך נעים לאוזן ולפי קו המחשבה מההודעות שלך אני לא אתפלא אם אתה גם תתמוך בזה שאם לא נתפשר צריך להכריח אותנו, זה עושה אותך פאשיסט.

מצטער ידידי אבל אתה לא מרשים אותי. ההפך, נתתי לך יותר מדי קרדיט כשחשבתי שאתה לא מדבר ממקור של ידע. עכשיו כשאתה אומר שאתה לומד משפטים, הגישה שלך הרבה יותר מעציבה. אתה מנצל את "הידע" שלך כדי להפיץ שנאה. אני לא אכנס איתך לדיון המשפטי (למרות שאם למדת אתה יודע שברק היה בדעת מיעוט, והציטוט הדמגוגי הזה שבאופן עקרוני חופש הביטוי חל גם על גזענות לא אומר שזה חל על כל רמה של גזענות - אלא גם לשיטתו יש מבחן התסברותי להסתה). הרבה יותר מפריע לי מהתפלפלויות המשפטיות שלך, העיקרון שעולה מהדברים שלך. מביא את ברק כ-"אליל השמאלנים" (שגם הכינוי הזה כשלעצמו הגזמה דמגוגית). אתה כנראה עושה את זה כי אתה מניח שאני שמאלני וגם שלדעתך זה גנאי. מצטער לאכזב אותך אבל אני די בטוח שהדעות הפוליטיות שלי לא רחוקות משלך. הדבר הכי עצוב פה זה שאתה חושב שמי שנגד קללות ושנאה ללא סיבה הוא "שמאלני" או "יפה נפש".

אתה טוען שאתה לא טינאייג'ר, אבל אתה מנסה להצדיק את השיר טועמה מחבל במניע התמים שלך - "אבל לא התכוונתי". כמו שאתה יודע, לא הכל נשפט לפי המניע. התוצאה גם משנה. אנשים בוגרים חושבים על ההשלכות של הדברים שלהם ולא רק על הכוונה של המעשים שלהם. אפילו במשפטים שאתה כל כך לומד קיימות "עבירות תוצאה" שהמניע לא רלוונטי בהן בכלל. אמנם אין משמעות משפטית למה שאני אומר, אבל יש לזה משמעות עקרונית. אתה מסרב להכיר בתוצאה העצובה של 7000 הילדים ששומעים אותך שר את זה, לא מבינים את ההקשר ומבחינתם אתה קורא לערבי מחבל, וששער 5 מוסלמים ושלכן יש סיבה לשנוא אותם.

ו-Krishi. באמת? לחשוב שהשיר על טועמה הוא גזעני זה גזענות? אותה טמינת ראש בחול שדיברתי עליה. ליהודי היית קורא מחבל? לא, נכון? למה? כשתענה על התשובה הזו תחזור אלי.

בוודאי שהדיון הזה הוא אידיאולוגי. אני לא יכול להכריח אותך לשיר או לא לשיר משהו. ואגב בוודאי שאני מקלל- ולא מעט. אבל בכל זאת אני שם לעצמי גבולות ומבין שלמעשים יש הלשכות גם על אחרים. אתה סתם מוציא את עצמך בזול, או שפשוט לא כל כך איכפת לך. אתה מקל עם עצמך ומנסה לצייר לעצמך מסגרת של "רק ספורט" או "הלעצבן" ו"רק להעליב" - ומסרב להבין שיש הבדל בין לשיר דברים שברור לך שיכולים להסית אנשים לשנאה של קבוצת אנשים שלמה על רקע גזעני, - כמו "שער 5 מוסלמים", לעומת לשיר למישהו ספציפי "מניאק". כל מה שאתה מנמק לי זה רק במטרה להראות שלא ניתן להטיל עליך אחריות פלילית ולהגיד שאתה עבריין - לא מעבר. וזה ממש לא העיקר בעיני. מבחינתך - למה לא לקלל קבוצה שלמה של אנשים אם לא תיכנס על זה לכלא\עונש אחר. זו הבעיה מבחינתי.

אני סיימתי לברבר פה כי יש לי עוד דברים לעשות. זה דיון אידולוגי והוא לא ייפתר, בוודאי שלא כאן. מקווה שאנשים יקראו את הדעות שלנו ויחשבו עם עצמם מי הם רוצים להיות. בסופו של דבר כל אחד יעשה מה שהוא מאמין בו. מקווה שאנשים יאמינו במחשבה על ההשלכות של הדברים שלהם והדוגמא שהם מהווים לאלפי אנשים ביציע.

מצטער ידידי אבל אתה לא מרשים אותי. ההפך, נתתי לך יותר מדי קרדיט כשחשבתי שאתה לא מדבר ממקור של ידע. עכשיו כשאתה אומר שאתה לומד משפטים, הגישה שלך הרבה יותר מעציבה. אתה מנצל את "הידע" שלך כדי להפיץ שנאה. אני לא אכנס איתך לדיון המשפטי (למרות שאם למדת אתה יודע שברק היה בדעת מיעוט, והציטוט הדמגוגי הזה שבאופן עקרוני חופש הביטוי חל גם על גזענות לא אומר שזה חל על כל רמה של גזענות - אלא גם לשיטתו יש מבחן התסברותי להסתה). הרבה יותר מפריע לי מהתפלפלויות המשפטיות שלך, העיקרון שעולה מהדברים שלך. מביא את ברק כ-"אליל השמאלנים" (שגם הכינוי הזה כשלעצמו הגזמה דמגוגית). אתה כנראה עושה את זה כי אתה מניח שאני שמאלני וגם שלדעתך זה גנאי. מצטער לאכזב אותך אבל אני די בטוח שהדעות הפוליטיות שלי לא רחוקות משלך. הדבר הכי עצוב פה זה שאתה חושב שמי שנגד קללות ושנאה ללא סיבה הוא "שמאלני" או "יפה נפש".

אתה טוען שאתה לא טינאייג'ר, אבל אתה מנסה להצדיק את השיר טועמה מחבל במניע התמים שלך - "אבל לא התכוונתי". כמו שאתה יודע, לא הכל נשפט לפי המניע. התוצאה גם משנה. אנשים בוגרים חושבים על ההשלכות של הדברים שלהם ולא רק על הכוונה של המעשים שלהם. אפילו במשפטים שאתה כל כך לומד קיימות "עבירות תוצאה" שהמניע לא רלוונטי בהן בכלל. אמנם אין משמעות משפטית למה שאני אומר, אבל יש לזה משמעות עקרונית. אתה מסרב להכיר בתוצאה העצובה של 7000 הילדים ששומעים אותך שר את זה, לא מבינים את ההקשר ומבחינתם אתה קורא לערבי מחבל, וששער 5 מוסלמים ושלכן יש סיבה לשנוא אותם.

ו-Krishi. באמת? לחשוב שהשיר על טועמה הוא גזעני זה גזענות? אותה טמינת ראש בחול שדיברתי עליה. ליהודי היית קורא מחבל? לא, נכון? למה? כשתענה על התשובה הזו תחזור אלי.

בוודאי שהדיון הזה הוא אידיאולוגי. אני לא יכול להכריח אותך לשיר או לא לשיר משהו. ואגב בוודאי שאני מקלל- ולא מעט. אבל בכל זאת אני שם לעצמי גבולות ומבין שלמעשים יש הלשכות גם על אחרים. אתה סתם מוציא את עצמך בזול, או שפשוט לא כל כך איכפת לך. אתה מקל עם עצמך ומנסה לצייר לעצמך מסגרת של "רק ספורט" או "הלעצבן" ו"רק להעליב" - ומסרב להבין שיש הבדל בין לשיר דברים שברור לך שיכולים להסית אנשים לשנאה של קבוצת אנשים שלמה על רקע גזעני, - כמו "שער 5 מוסלמים", לעומת לשיר למישהו ספציפי "מניאק". כל מה שאתה מנמק לי זה רק במטרה להראות שלא ניתן להטיל עליך אחריות פלילית ולהגיד שאתה עבריין - לא מעבר. וזה ממש לא העיקר בעיני. מבחינתך - למה לא לקלל קבוצה שלמה של אנשים אם לא תיכנס על זה לכלא\עונש אחר. זו הבעיה מבחינתי.

אני סיימתי לברבר פה כי יש לי עוד דברים לעשות. זה דיון אידולוגי והוא לא ייפתר, בוודאי שלא כאן. מקווה שאנשים יקראו את הדעות שלנו ויחשבו עם עצמם מי הם רוצים להיות. בסופו של דבר כל אחד יעשה מה שהוא מאמין בו. מקווה שאנשים יאמינו במחשבה על ההשלכות של הדברים שלהם והדוגמא שהם מהווים לאלפי אנשים ביציע.

נכון, כי אתה יוצא מנקודת הנחה שאני קורא לו ככה רק כי הוא ערבי, שזה לא נכון, זה כי הוא מסמל בשבילנו את היריבה שלנו הפועל. לכן להגיד על זה שזה גזענות, זאת בעצם גזענות. וכן, ברור שלא הייתי אומר על זה על יהודי, מצד שני, אני לא קורא לכל שחקן ערבי מחבל. רק כאלה שאני רוצה להקניט, כי אני שונא אותם, בתור שחקני הפועל. אם הייתי צועק שהוא בן זונה במקום מחבל זה היה יותר טוב? בשבילך אולי כן. אבל זה כי אתה גזען.

רודריגול אחי מה באת לחפש אש? יש פה התקדמות עצומה מבחינת ההנהלה ומבחינת הארגון.

אתה פה כדי לחנך או בשביל מכבי? שכל אחד יחשוב מה שבזין שלו ויעשה בזמנו הפרטי מה שהוא רוצה. כל עוד מה שמתבצע במגרש חוקי ולא פוגע במועדון, אשרינו

אתה פה כדי לחנך או בשביל מכבי? שכל אחד יחשוב מה שבזין שלו ויעשה בזמנו הפרטי מה שהוא רוצה. כל עוד מה שמתבצע במגרש חוקי ולא פוגע במועדון, אשרינו

בדיוק. שחרר אותנו מהדיון האידאולוגי הזה. אולי אתה צודק, אולי לא, בכל מקרה אין טעם. גם אני ניהלתי פה ויכוחים אידאולוגיים מרים עם אנשים שהיו גזענים יותר ופחות. זה לא מעניין בתוך הפורום וגורם רק לנזק וקיטוב מחוץ לפורום, ביציע, שהוא המקום החשוב באמת. נכון שהיו מחאות והסכמים בעבר אבל כל מי שמעורה בדברים יותר מאשר מה שנכתב בפורום השחקן ה-12 מרגיש שהפעם הדברים, אולי, שונים, ובטוח שווה לתת לזה צ'אנס. אז בתור אחד שניהל פה ויכוחים כאלה במשך כמה שנים - שחרר ממלחמות הצדקנות ותחושת השליחות והחינוך.

למה מי אני? סתם בן אדם שאומר את הדעה שלו ומנסה להניע יותר אנשים מתנדנדים לא לשיר שירים שבעיני עושים רע. כולה שיחה בין שניים שלושה אנשים בפורום.

אין קשר אמיתי בין מה שאני אומר להסכם בין הארגון להנהלה. מה,אני אחראי על מה שרים וכמה מצלמות יש ביציע?

רק מנסה בשכנוע טהור לגרום לאנשים לחשוב קצת בכיוון שלי.

לא הייתי ציני,אני באמת מעריך את ההתקדמות ומודה לכל הצדדים על ההתגמשות שלהם. אמיתי אמיתי. ואם קאנטור קשור לזה אז אני מודה גם לו.

רק אציין שכל קו המחשבה שלך תרצה או לא וצודק או לא מתאים יותר לאחותנו הקטנה מעבר לכביש שדי אוהבת את השחקנים המוסלמים.

כדורגל זה הפאן שלנו (פאן שמעורבב עם דיעות פוליטיות שבאות מהבית) ושם אנחנו פורקים את על שעל ליבנו בתצורת בבון או קוף בג'ונגל שמגיע לדציבלים עצומים.

קללה או לא גזענות או לא - ברגע שזה עולה למיטש כסף נדרש מאיתנו לשחרר מאותו שיר ופשוט להמשיך הלאה. מפה לקשר את המציאות למגרש כדורגל זה שיט אחד גדול.

תודה אבל לא תודה.

מעבר לעובדה שלדעתי לשנוא את האויב זה לא גזענות (אבל זה דיון אחר וארוך יותר) ספציפית השירה נגד טועמה נועדה כי אנחנו שונאים אותו בתור שחקן. להגיד שזה גזענות, זאת בעצם הגזענות.

כל כך נכון ואמיתי.

עכשיו תנו לי בפעם האחרונה לשיר את אותו פזמון מהילדות...

אין אדומים אין פגועים שער 5 הם מוסלמים לא מייצגים את ישראל סלים טעמה מחבל.

למה שלא נתאחד למען מטרה משותפת שזה לגרום למכבי להיות יותר הוגנת בחלוקת כרטיסים למשחקים כאלו?

הרי אם הארגון רוצה הוא יכול (ולא מדבר על ההקצאה של הארגון שמגיע לו כל כרטיס)

רק אציין שכל קו המחשבה שלך תרצה או לא וצודק או לא מתאים יותר לאחותנו הקטנה מעבר לכביש שדי אוהבת את השחקנים המוסלמים.

כדורגל זה הפאן שלנו (פאן שמעורבב עם דיעות פוליטיות שבאות מהבית) ושם אנחנו פורקים את על שעל ליבנו בתצורת בבון או קוף בג'ונגל שמגיע לדציבלים עצומים.

קללה או לא גזענות או לא - ברגע שזה עולה למיטש כסף נדרש מאיתנו לשחרר מאותו שיר ופשוט להמשיך הלאה. מפה לקשר את המציאות למגרש כדורגל זה שיט אחד גדול.

תודה אבל לא תודה.

ומי אתה חמוד שתקבע לי כאוהד מכבי דיעות קיצוניות כאלה ואחרות?

ביום שתבינו שכדורגל זה הכל חוץ מ"פאן שמעורב עם דיעות פוליטיות" אולי משהו ישתנה.

אנחנו אוהדי מכבי, לא פעילי כהנא, יש אצלנו ימנים ויש שמאלנים, במגרש זה לא אמור לעניין.

בהצלחה לכולם, מקווה שבאמת מדובר בשינוי

ומי אתה חמוד שתקבע לי כאוהד מכבי דיעות קיצוניות כאלה ואחרות?

ביום שתבינו שכדורגל זה הכל חוץ מ"פאן שמעורב עם דיעות פוליטיות" אולי משהו ישתנה.

אנחנו אוהדי מכבי, לא פעילי כהנא, יש אצלנו ימנים ויש שמאלנים, במגרש זה לא אמור לעניין.

בהצלחה לכולם, מקווה שבאמת מדובר בשינוי

אני החמוד שיבהיר לך שלא מעניינת אותי הדעה הפוליטית שלך אבל כשאתה משייך עצמך כאוהד מכבי קח החשבון שהדיעה הרווחת בקהל נוטה לכיוון הימין.

לא מעניין אותי מה אתה שר ביציע או מה אתה עושה עם עצמך ועם הדיעות שלך - כל עוד שזה לא פוגע בקבוצה שלי לא מזיז לי שום דבר - אתה צריך לחשוב ולעשות את אותו הדבר

ובוא נצא מנקודת הנחה שאם אני אשיר על שחקן מוסלמי ואתה תסנן מילה על צהל כנראה אתעצבן יותר ממך אתה יודע אנחנו עדיין ב"מדינת היהודים".

אני החמוד שיבהיר לך שלא מעניינת אותי הדעה הפוליטית שלך אבל כשאתה משייך עצמך כאוהד מכבי קח החשבון שהדיעה הרווחת בקהל נוטה לכיוון הימין.

לא מעניין אותי מה אתה שר ביציע או מה אתה עושה עם עצמך ועם הדיעות שלך - כל עוד שזה לא פוגע בקבוצה שלי לא מזיז לי שום דבר - אתה צריך לחשוב ולעשות את אותו הדבר

ובוא נצא מנקודת הנחה שאם אני אשיר על שחקן מוסלמי ואתה תסנן מילה על צהל כנראה אתעצבן יותר ממך אתה יודע אנחנו עדיין ב"מדינת היהודים".

ררררררק

ביתרררר

המשטרה שיחררה הצהרה לגבי אביזרי עידוד(ציטוט מאתר וואחד):

בתום הליך שנמשך מספר שנים, שיחררה משטרת ישראל את נוהל אביזרי העידוד המותרים באירועי ספורט, ובו מפורטים הנוהל לשימוש בהם, והאביזרים המותרים.

מטרת האחידות היא אחידות באופן ההיערכות ואישורי משטרת ישראל, וקביעת דרישות ותנאים אחידים מארגוני האוהדים.

במסגרת הנוהל החדש, ימונה בכל קבוצה נציג אוהדים האחראי על אביזרי העידוד. הנציג ימונה על ידי הקבוצה ויאושר על ידי נציג המשטרה הטריטוריאלית. בהגדרת התפקיד: אחריות על אביזרי העידוד של קבוצתו, שאושרו על ידי משטרת ישראל. ברשותו של האחראי גם יהיו אביזרי העזר וכלי העבודה לפריסה וקביעה באצטדיון של אביזרי העידוד.

רשימת אמצעי העידוד, ההגבלים והסייגים להשתמש בהם:

# דגלים ללא מוט נשיאה ניתן להכניס על ידי כל אוהד.
# דגלים בעלי מוט נשיאה מחומר רך – בתיאום מוקדם.

# מארז של קונפטי ללא שרוול פירוטכני: בתיאום מוקדם מול נציג משטרת ישראל ובכפוף לבידוק האמצעי שלילת חשד להסלקת אמצעים אסורים. הכנסת האמצעי על ידי נציג אוהדים שזוהה, תועד ואושר.

# ערכת קונפטי במארז פירוטכני מחייבת תיאום מוקדם מול משטרת ישראל, זיהוי ותיעוד של מפעיל האמצעי, בידוק ואישור על ידי חבלן משטרה, סימון משטרתי לאישור הבידוק ובתנאי שהוא מורשה בהכנסה על ידי אוהד מורשה ובתאום נציג קשר האוהדים.

# במתקני ספורט סגורים חל איסור מוחלט לאפשר הכנסת ערכת קונפטי או תפזורת קונפטי.

#תוף ומקלות תיפוף ייעודים מחייבים תיאום מוקדם, אותו הנוהל גם לגבי דגל פריסה, כששניהם מורשים בהכנסה על ידי אוהד מורשה ובתאום אחראי קשרי האוהדים.

שימוש לרעה באביזרי העידוד יגרור שלילת היתר השימוש באביזרי העידוד כנגד קהל האוהדים/יציע ספציפי/הקבוצה למשך זמן שיקבע בשת”פ הגופים.

הוראות לאביזרי העידוד:

על דגלי הפריסה, דגלים, בלונים וכיו”ב יהיה כיתוב שאינו חורג ממגבלות חוק איסור אלימות בספורט. אסורה התבטאות גזענית או התבטאות אחרת שיש בה משום איום, השפלה או אלימות. בסמכות מפכ”ל המשטרה לאסור הכנסת דגלי לאום לתחום מתקן הספורט, למעט דגל ישראל שמותרת הכנסתו בכל מקרה.

הליך קבלת אישור והכנסת האמצעים:

נציג קשרי האוהדים ימסור לאג”מ התחנה /מחוז את רשימת אביזרי העידוד המחייבים אישור מוקדם להכנסתם. אישור האמצעים ברשימה ייבחן בהערכת המצב למשחק. באחריות אחראי קשרי האוהדים ריכוז האמצעים שאושרו והבאתם במרוכז לשער שיקבע לצורך בדיקתם, עד שלוש שעות לפני המשחק. אביזרי העידוד יוצגו בפני החבלן המשטרתי לצורך אישור הכנסתם למגרש.

אני אוהד מכבי, רק מכבי, רוב המדינה נוטה לימין כנראה גם היציע, זה אומר שהמגרש הוא זירה פוליטית?

הדגל שתחתיו מתאחדים ביציע הוא מכבי, לא הבית היהודי ולא כהנא, ביום שזה יובן לכולם, באמת יהיה אפשר לאחד תקהל המפולג ביותר בישראל.

ומילה רעה על צהל כנראה לא תצא לי, בכל זאת 8 שנים מחיי נתתי לו.

שאלה (לאו דווקא אליך אישית, פשוט המשפט המודגש העלה לי משהו...)

זכור לי (במעומעם אמנם) שלפני שנה-שנתיים דובר על כך שאחת המחאות מול ההנהלה התחילה אחרי שההנלה הקשיחה תנאים לאחר שהארגון סירב לקבל מימון מלא לכל הציוד והתפאורות מההנהלה שדרשה בתמורה התחייבות שלא יהיו שירים גזעניים ואבוקות.

הנימוק היה שלא מוכנים לתת להנהלה להיכנס לשירים.

אז לפי הכתבה ב-ONE (נדמה לי שבמקור הזכירו גם את שיר האונס שם, אבל אחרי זה הסתכלתי שוב על הכתבה וראיתי שזה הושמט) - עכשיו לא יהיו שירים גזעניים בתמורה לזה שלא יהיו מצלמות ופחות חדירה לפרטיות שלנו כשאנחנו קונים כרטיסים / נכנסים ליציע.

אם אני צודק, והזכרון שלי לא מטעה אותי, וגם הכתבה ב-ONE מתארת את ההתחייבות של הארגון בצורה הנכונה (נשים בצד את שיר האונס) - בסופו של דבר הארגון "נכנע" לתכתיבי ההנהלה מבחינת המילים של השירים, ובמקום לקבל מימון, הוא קיבל חזרה למצב של לפני כשנתיים?

חשוב לי להבהיר - אני באמת לא רוצה להרגיז או לעצבן אף אחד, ואני מקווה שכל הצדדים יחזרו ליחסים נורמטיביים בין קהל אוהדים שדוחף את הקבוצה לקבוצה שאמורה לחבק את הקהל שלה (ואני מתייחס לא רק לארגון ולאספקטים של עידוד, אלא גם למנויים, רוכשי הכרטיסים ואוהדי הכורסא בבית באופן כללי על כל המשתמע מכך), אבל אם התיאור הזה נכון - אז למה מה שהיה נכון בזמנו בסירוב, השתנה? (ושוב, אני מברך על כך שהשתנה)

לא היה עדיף להסכים לזה מלכתחילה? ושיהיו תפאורות? ואולי זה גם היה מוביל לערוץ הידברות בנוגע למחירי כרטיסים, מנויים, מרצ'נדייז, באיזה אצטדיון נשחק בזמן השיפוץ בבלומפילד וכו'?