Jump to content

אוהדי כדורגל,לא עכברי מעבדה.

שומע מ

Recommended Posts

כמה דברים שלי:

- דבר ראשון,באמת מגיע כל הכבוד לארגון שעמד במילתו ואכן המשחק עבר עם כמעט 0 קריאות גזעניות(היו פה ושם,משהו זניח,אם תמיד יהיה ככה דיינו).

- שנית,אם כבר אני במוד של מחמאות,אז הנה עוד אחת: הכל הרבה יותר פשוט ומובן כשמשתפים במידת האפשר את הקהל הרחב ולא מתנהלים כמו CIA.זה כולה כדורגל. זה בהחלט צעד ראשון לקראת(אולי) ישור ההדורים בין הארגון לשאר הקהל.

- "איזהו חכם,הרואה את הנולד". חצי שעה לפני תחילת המשחק ולפני המעצרים,אחד היוזרים בפורום רצה לרדת למטה ולעמוד עם הגוש,לאחר 2 דקות חזר ואמר שעדיף שלא כי יהיה בלאגן לדעתו.מיותר לציין שהוא צדק. הארגון הרי ידע שהוא עדיין מה שנקרא "על הכוונת",לדעתי ההחלטה למקם את הגוש בקו-ראשון לאבטחה\משטרה הייתה טעות קריטית.

נכון,מה שהיה שם לא היה צריך לקרות ועדיין, עדיף לפעמים להיות חכם ולא צודק. הארגון היה צריך להתמקם במרכז היציע ולהפחית חיכוך עם כוחות האבטחה.

- דבר אחרון והמלצה אישית- קברניטי הארגון חייבים,על אף התקרית הזו,להמשיך באותו קו.קרי - הפחתת האווירה האלימה והגזענית ביציע וקירוב מחדש של שאר הקהל. אני מאמין שלאורך זמן גם במכבי יתיישרו ולאט לאט דברים יתחילו להסתדר.אין לנו ברירה אחרת.ככל שהקהל יהיה מאוחד יותר יהיה יותר קל לצאת למלחמות צודקות על מה שצריך, כשזה יהיה הארגון נגד שאר העולם,זה מועד לכשלון וכולם יצאו נפסדים. המשחק הבא יהיה לדעתי מבחן בגרות,לארגון לקהל,להנהלה. מאמין שאם נצלח אותו דברים יתחילו להראות אחרת.

כמות המצלמות מטורפת פשוט. אם הארגון היה יושב באמצע אז היו שולפים מהאמצע. אני לא תמים ובכל זאת לא מובן לי מה שהלך שם. לשלוף ככה אנשים? לעצור לנו את העידוד על מה ולמה?

כמובן שלא הייתי בדרבי :dry: אבל התגובות פה רק מראות לאנשים שממש אין פה שנאה עיוורת לארגון כמו שחלק פה אוהבים לכתוב. יש הרבה ביקורות ובצדק אבל כשצריך יש גם הבנה כמו עם מה שאתם מספרים שהלך בדרבי שעבר את הגבול.

נקווה שהמשחק נגד סכנין יעבור בשלום גם מצד ההנהלה וגם מצד הארגון.

הודעת ארגון

הקרב הסתיים, הנצחון הוא של כולנו.

לאחר שבדרבי האחרון קיבלנו יחס מחפיר הן מהמשטרה והן מחברת האבטחה הפרטית של מכבי לאורך כל הדרבי, הבינה הנהלת הקבוצה שלה אין את הסיבות להמשיך בדרך הזאת, ושלנו כקהל אין יותר סבלנות להיות שפני נסיונות של משטרת ישראל ומאבטחים פרטיים.

כתוצאה מהתנהלות הקהל בדרבי, בו כולנו יישרנו קו והראנו אחדות מהי אל מול התנהלות הקבוצה הוחלט להפסיק את תופעת "האח הגדול" ביציעי מכבי תל אביב כבר החל מהמשחק הקרוב מול סכנין.

לא עוד מאבטחים עם מצלמות גו פרו על הראש ולא עוד חצובות עם מצלמות וידאו שמצלמות את כולכם למשך 90 דקות.

לא עוד חדירה לפרטיות.

לא עוד כתבי התחייבות.

לא עוד איסוף כרטיסים מותנה בבידוק תעודות זהות ב3 תחנות שונות בכניסה ליציע.

הקהל כולו התאחד כנגד התופעה הזו וזה מה שהביא לתוצאות, ורק ככה נחזק ונתחזק. כוחנו באחדותינו!

הודעת ארגון

הקרב הסתיים, הנצחון הוא של כולנו.

לאחר שבדרבי האחרון קיבלנו יחס מחפיר הן מהמשטרה והן מחברת האבטחה הפרטית של מכבי לאורך כל הדרבי, הבינה הנהלת הקבוצה שלה אין את הסיבות להמשיך בדרך הזאת, ושלנו כקהל אין יותר סבלנות להיות שפני נסיונות של משטרת ישראל ומאבטחים פרטיים.

כתוצאה מהתנהלות הקהל בדרבי, בו כולנו יישרנו קו והראנו אחדות מהי אל מול התנהלות הקבוצה הוחלט להפסיק את תופעת "האח הגדול" ביציעי מכבי תל אביב כבר החל מהמשחק הקרוב מול סכנין.

לא עוד מאבטחים עם מצלמות גו פרו על הראש ולא עוד חצובות עם מצלמות וידאו שמצלמות את כולכם למשך 90 דקות.

לא עוד חדירה לפרטיות.

לא עוד כתבי התחייבות.

לא עוד איסוף כרטיסים מותנה בבידוק תעודות זהות ב3 תחנות שונות בכניסה ליציע.

הקהל כולו התאחד כנגד התופעה הזו וזה מה שהביא לתוצאות, ורק ככה נחזק ונתחזק. כוחנו באחדותינו!

אחלה בשורה!

כמו שכתבו פה כל הכבוד על ההתנהלות של האירגון

אני מקווה שהתוצאות האלה יראו לכם שעדיף לכם לשתף את הפורום והפייסבוק יותר במהלכים שלכם מה שיתן לכם יותר לגיטימציה מצד הקהל הרחב ואולי בהמשך גם העידוד שלנו יחזור להיות מה שהיה פעם

ההנהלה של מכבי שבויה באיזה קונספציה שעדיף לה במגרש קהל מהסוג הרגוע (משפחות, יושבי המערבי, אנשים שקונים מרצנדייז ב500 שקל בשנה) מאשר הסוג "הפרוע" (אנשי הארגון, האנשים מסביב לגוש, אלה שהולכים למשחקי חוץ, גביע הטוטו וכו). מכבי באה בביטחון שאם היא תסרס את הסוג הפרוע הסוג השני שהיא כל כך חפצה בו ימלא את החסר, יבוא מספיק קהל ולכל משחק עדיין יביאו 10 אלף אוהדים, בעיקר מהסוג שהיא חפצה בו.

השנה מכבי חוותה מכה בכל הגישה הזאת שלה - הסוג אוהדים שהיא רוצה מעדיף לא להגיע לנתניה, אם מבחינת רמה או אם מבחינת נוחות (תחבורה, גישה). מכבי לא ציפתה שתהייה רמה לא טובה שתגרום לפחות להגיע + לאנשים לא יהיה קל להגיע ובכך היא פגעה בסוג אוהדים שמתמיד להגיע למשחקים וגורם שבכל זאת עוד יהיו 6 אלף במשחק.

אם מכבי לא תשתחרר מהקונספציה הזאת שעדיף לה סוג אוהדים מאוד מסוים היא תפגע בכלל הקהל שלה.

מכבי מתחילה לשנות גישה?

ברכות לארגון על התנהלות ראויה במחלוקת הזאת.

מקווה שעכשיו הכל ירגע ושני הצדדים ינהגו כמו שצריך.

ההנהלה לא תתייחס בצורה מבזה והאגון לא יעשה שטויות.

אני לא רואה בהודעה של הארגון התייחסות להתחייבויות מהצד שלהם. יש כאלה? לא עקבתי יותר מדי, רק ניזונתי מהתקשורת פה ושם. האם יש התחייבות של הארגון לא לשיר שירים גזעניים וכו'?

אני לא רואה בהודעה של הארגון התייחסות להתחייבויות מהצד שלהם. יש כאלה? לא עקבתי יותר מדי, רק ניזונתי מהתקשורת פה ושם. האם יש התחייבות של הארגון לא לשיר שירים גזעניים וכו'?

בהודעה של הארגון לא אבל לפחות בוואן רשום שהארגון התחייב להפסיק לשיר "סלים טועמה מחבל".

כמו שאמרתי - מקווה ששני הצדדים יתנהגו כמו שצריך כדי שלכולנו יהיה כיף ביציע.

חדשות טובות. כל הכבוד.

רק דבר אחד חורה לי: ההתעקשות של הארגון להמשיך להתייחס להנהלה כאל "אויב" ולקרוא לכל הדבר הזה "קרב".

זה יוצר בידול בין האוהדים לבין המועדון. אסור לשכוח שכולנו עומדים מאחורי אותה מטרה: הצלחת מכבי.

למה נתפסים על שיר גזעני כזה או אחר.

ואז בודקים אם לקרוא לשער 5 מחנה פליטים זה גם לא בסדר ואז שורה כזאת ואחרת.

אין בעיה למצוא שורה אחרת.

אבל תכלס צריך לבוא גורם מוסמך ולהגיד למכבי (לא לקהל) השיר הזה/השורה הזאת לא תואמת את תקנון אוופא. ואז מכבי תפנה לקהל.

אי אפשר שכל אחד יחליט על דעת עצמו מה בא לו שנשיר ומה לא. אי אפשר לפי מצב הרוח של כל אחד על הבוקר לסתום לנו את הפה.

אגב, אולי לא קשור לפה אבל באותה הרוח - למה הפורום הזה נקרא "מדינת היהודים"? אולי זה לא גזעני פר סה אבל זה כן מדיר מפה אוהדים מדתות שונות, אני מניח. לכן, אולי זה בגדר "חילול השם", אבל למה לא לשנות את השם הדבילי הזה?

יש לי רעיון יותר טוב

למה שלא נוריד את המגן דוד מהסמל ובכלל לשנות את השם מכבי כי זה פוגע בכל בן אדם שמאמין באליליו?

למה נתפסים על שיר גזעני כזה או אחר.

ואז בודקים אם לקרוא לשער 5 מחנה פליטים זה גם לא בסדר ואז שורה כזאת ואחרת.

אין בעיה למצוא שורה אחרת.

אבל תכלס צריך לבוא גורם מוסמך ולהגיד למכבי (לא לקהל) השיר הזה/השורה הזאת לא תואמת את תקנון אוופא. ואז מכבי תפנה לקהל.

אי אפשר שכל אחד יחליט על דעת עצמו מה בא לו שנשיר ומה לא. אי אפשר לפי מצב הרוח של כל אחד על הבוקר לסתום לנו את הפה.

מצטער אבל זו הקטנת ראש. די להיתמם.

יש דברים שהם שחור\לבן - כמו "סלים טועמה מחבל\תרדו מהארץ אתם לא יהודים\שער 5 הם מוסלמים\רק הדם היהודי.

יש דברים שהם אפורים - כמו "נראה כמו מחנה פליטים".

בוא נתחיל מהשחור\לבן. הנה, הצעה ראשונה - במקום "לא כידונים לא חניתות\רק הדם היהודי", לשיר "לא כידונים לא חניתות\ רק הדם המכבי." - זה נשמע יותר טוב, יותר קשור לקבוצה, ולא גזעני.

אגב, אולי לא קשור לפה אבל באותה הרוח - למה הפורום הזה נקרא "מדינת היהודים"? אולי זה לא גזעני פר סה אבל זה כן מדיר מפה אוהדים מדתות שונות, אני מניח. לכן, אולי זה בגדר "חילול השם", אבל למה לא לשנות את השם הדבילי הזה?

יש לי רעיון יותר טוב

למה שלא נוריד את המגן דוד מהסמל ובכלל לשנות את השם מכבי כי זה פוגע בכל בן אדם שמאמין באליליו?

אני חושב שיש הבדל בין לשנות את סמלי הקבוצה, לבין לשנות את שם פורום האוהדים הזה שמתיימר להיות מקבל ונאור.

אבל בסדר אני מקבל שזה משהו לא כזה מובהק. כמו שישראל נקראת מדינת היהודים (אפשר להתווכח גם עם זה כי ישראל היא מדינת היהודים היחידה ומכבי תל אביב היא לא הקבוצה היהודית היחידה\ הקבוצה היחידה שנקראית מכבי. מה גם שמכבי זה ציטוט מהתורה והמוסלמים מאמינים בתורה כשלעצמה, במנותק משאר התנך) רק העלתי נקודה.

אשמח אם תתייחס לשאר ההודעה שכתבתי (ששיחזרתי כי היא נדפקה בעריכה)

בשורה התחתונה מה שמפריע לכוווווולם זאת השורה סלים טועמה מחבל על שלל צורותיה, תפטר מזה ואף אחד לא יזיין את המוח על כלום, לא על תרדו כבר מהארץ אתם לא יהודים ולא על הדם היהודי.

הבעיה שהשירים "שער 11 שר בקול" ו"ללב נכנסת" הם בין השירים הטובים שיש לנו בתור קהל להציע מבחינתי, הארגון צריך לחשוב איך לא להוריד אותם לטמיון כי חבל.

צריך לשנות את המילים ושזה יתפוס, בהחלט אתגר.

הפורום נקרא על שם ספרו של הרצל, "מדינת היהודים" ועל הרקע הציוני שלשמו נוסדה מכבי תל אביב.

אם זה גזענות בעיניך, אולי גם חוק השבות, שמאפשר ליהודים לקבל אזרחות חופשי ולערבים/נוצרים שאין להם קשר משפחתי ליהדות לא לקבל, אולי גם גזעני.

אולי בכלל כל הרעיון הזה של מדינה יהודית הוא גזעני. למה צריך בכלל מדינה ליהודים. שתהיה כל אזרחיה בלי "להפלות" גזע וגזע.

הפורום נקרא על שם ספרו של הרצל, "מדינת היהודים" ועל הרקע הציוני שלשמו נוסדה מכבי תל אביב.

אם זה גזענות בעיניך, אולי גם חוק השבות, שמאפשר ליהודים לקבל אזרחות חופשי ולערבים/נוצרים שאין להם קשר משפחתי ליהדות לא לקבל, אולי גם גזעני.

אולי בכלל כל הרעיון הזה של מדינה יהודית הוא גזעני. למה צריך בכלל מדינה ליהודים. שתהיה כל אזרחיה בלי "להפלות" גזע וגזע.

אגב, אני כן חושב שיש הפליה לא צודקת במדינה. להבדיל מהפליה צודקת. לא חייבים להגיע ל"מדינת כל אזרחיה" כפי שאתה קורא לה כדי לא להפלות כל מיני מיעוטים במדינה. בכל מקרה, אם תקרא מה שכתבתי, אתה תראה טיעונים שלדעתי לפחות מקשים על ההשוואה בין מדינת ישראל, המדינה היהודית היחידה וחוקיה לבין פורום של אחת מיני רבות מקבוצות הכדורגל בארץ שנקראות מכבי. וחוץ מזה, אפשר גם לריב על מהי ציונות בעיניך. אבל, גם תראה שאני מכיר בעובדה שזו לא סוגיה קלה ולא בטוח שיש לשנות את השם. העלתי נקודה למחשבה. קשה להאשים אותי שהגעתי למחשבות כאלו כאשר כל שבוע במגרש (וגם פה בפורום לפעמים) אני נתקל בגילויים גזעניים מהקהל של הקבוצה שאני אוהב.

בוא נסכים שיותר דחוף להתעסק בגזענות הברורה במגרשים, ולא בשם הפורום........

ההגדרה שלך לגזענות ומה הוא "שחור" הוא ההוכחה המושלמת לצדקת המחאה שלנו כנגד הפגיעה בחופש הדיבור שמנסים לעשות לנו כבר שנים.

​וגם שהארגון כן מסכים להימנע ממה שגורם לקבוצה קנסות ליפי נפש כמוך שחושבים שהם יקבעו לאחרים איך להתבטא זה לא מספיק והוא חייב לבוא ולמתוח את הגבול עוד ועוד...

אחלה דרך לנסות לקחת חלק בהתקרבות ובאיחוד שהצדדים מנסים לעשות, בכלל לא דרך חשיבה שרק תזיק לתהליך.