Jump to content

הגרלה לדרבי

העטלף

Recommended Posts

יש קייס גדול, אם יש פה עורכי דין בפורום אני מאמין שיסכימו איתי.

אמרתי כבר למעלה.

דיברתי עם עורך דין שאמר שאין בעיה עם המסמך.

לא מוכן להצדיק דבר כזה וכמו שרשמתי אני אוהד רגיל מהקהל הרחב ויש גבול. נראה לך הגיוני שלא יתנו לאוהדים שאין להם זמן אפשרות לרכוש כרטיס רק בגלל המסמך הזה? בלי קשר לזה שבאופן עקרוני לא הייתי חותם על דבר כזה גם אם אני יודע שלא יעשו לי כלום.

הקטע של הלבוא לקחת את הכרטיס באמת בעייתי. לדעתי גם ישנו את הנוהל הזה למשהו יותר גמיש.

באופן עקרוני, הצגתי את הסיבה בגללה ההנהלה עשתה את זה לפי דעתי. תכלס אני אישית בהתלבטות. אין לי דעה חד משמעית בנושא.

אני לא מדבר פה על מה יש במסמך או על מה אין, אני מדבר על זה שמכריחים אותך לחתום פיזית על מסמך(!) למרות שיש לך מנוי, כשקנית את המנוי לא הודיעו לך שעלולים לשלול ממך כניסה לאיצטדיון אם לא תחתום על מסמך כלשהו.

לגבי משחקי חוץ אני לא בדיוק יודע אם זה חוקי או לא כי עדיין הם לא מונעים מאף אחד כניסה, הכרטיסים עצמם עוד לא חולקו.

לדעתי זה חוקי לגמרי, כי זה משחק חוץ. אם זה היה במשחק בית זה אכן לא היה חוקי להוסיף פתאום תנאים למי שכבר מנוי. בגלל שזה משחק חוץ זה חיצוני למנוי ולא נראה לי יש בעיה להוסיף תנאים לקניית כרטיס.

העניין של ההגעה הפיזית בהחלט תמוה בעיניי. לדעתי יוציאו הודעה שתשנה את הנוהל הזה, ויהיה אפשר לחתום על המסמך גם בדרכים אחרות.

וואלה. אתה שופט?

לא אבל אני מפעיל את ההיגיון הפשוט, אם ההנהלה תחייב אותך לפני המשחק להירשם לחברות מועדון שלהם באינטרנט, ואתה לא תרצה ובגלל זה הם ישללו לך את הכניסה לאיצטדיון, אז נראה לך שזה חוקי? ברור שלא, אותו דבר עם המסמך.

לדעתי זה חוקי לגמרי, כי זה משחק חוץ. אם זה היה במשחק בית זה אכן לא היה חוקי להוסיף פתאום תנאים למי שכבר מנוי. בגלל שזה משחק חוץ זה חיצוני למנוי ולא נראה לי יש בעיה להוסיף תנאים לקניית כרטיס.

העניין של ההגעה הפיזית בהחלט תמוה בעיניי. לדעתי יוציאו הודעה שתשנה את הנוהל הזה, ויהיה אפשר לחתום על המסמך גם בדרכים אחרות.

על זה דיברתי חבר משחק ביתי, משחק חוץ אני עוד לא סגור על זה אם חוקי או לא.

על זה דיברתי חבר משחק ביתי, משחק חוץ אני עוד לא סגור על זה אם חוקי או לא.

נו בסדר, כשיידרשו ממך באמצע עונה לחתום על מסמך כזה כשיש לך מנוי שכולל את המשחק זה לא יהיה חוקי. ותהיה בטוח- זה לא יקרה, כי גם ההנהלה יודעת שזה בעייתי.

זה לא המצב וזה לא המקרה פה. לכן אין פה שום דבר לא חוקי. מי שלא רוצה לחתום לא חייב לבוא.

נו בסדר, כשיידרשו ממך באמצע עונה לחתום על מסמך כזה כשיש לך מנוי שכולל את המשחק זה לא יהיה חוקי. ותהיה בטוח- זה לא יקרה, כי גם ההנהלה יודעת שזה בעייתי.

זה לא המצב וזה לא המקרה פה. לכן אין פה שום דבר לא חוקי. מי שלא רוצה לחתום לא חייב לבוא.

על הנושא הספציפי הזה משחקי בית התחלתי לדבר עמוד קודם, כי אני חושש שההנהלה המנותקת שלנו כל כך ממוקדת במסמכים ותביעות משפטיות שעל הזין שלה האוהדים שכבר יש להם מנוי.

מי אתה יביצה ילד עם חצקונים

אז אני מבין שאתה העורך דין, תפרוש אחי אתה במקצוע הלא נכון

חוות דעתי המשפטית הצנועה:

1. האינוס לחתום על מסמך מצד גוף פרטי על מנת להיכנס למקום בעל זיקה לציבור אכן נשמע בעייתי ויכול בהחלט להיות שבית משפט בעתירה מנהלית יבטל את זה. קל וחומר אם יהיה מדובר במשחקים במנוי שם כבר נקנה הכרטיס ואז בנוסף לעילה החוקתית תהיה גם עילה חוזית.

2. בהנחה שאף אחד לא הולך להגיש עתירה מנהלית המסמך קיים. מה המשמעות שלו? די אפסית.

3. המסמך מעגן למעשה בחוזה בין האוהד לקבוצה דברים שדי ברור שאסורים על פי חוק פלילי. אבל בעוד חוק פלילי הוא משהו שנאכף על ידי המדינה בלבד, חוזה הוא משהו בין שני גופים פרטיים שיכול להאכף על ידי אחד הצדדים לחוזה.

4. זה לא אומר שבלי זה מכבי לא יכולים לתבוע אזרחית. הם תמיד יכולים. ההבדל הוא עילת התביעה.

5. בלי המסמך הזה העילה היא נזיקית גרידא - כלומר נדרשת עוולה, נזק ממשי וקשר סיבתי בינהם. עם המסמך הזה העילה הופכת להיות חוזית והתביעה יכולה לנוע גם במישור של הפרת חוזה.

6. בנוסף המסמך יכול גם לשמש כראייה תומכת בתביעות נזיקיות ופליליות.

7. אם להתעכב על עניין הפרת החוזה. בחוק החוזים יש מה שנקרא חוזה אחיד. בגדול מדובר על חוזים שנחתמים אישית אבל מנוסחים באופן כללי מאד, כמו לדוגמא חוזי התקשרות עם חברות תקשורת וביטוח. חוזים כאלה, או לפחות סעיפים מהם שיוכרו כ'תנאי מקפח' קל מאד לבטל רטרואקטיבית בבית משפט. סיכוי סביר שאנחנו מתעסקים במשהו כזה כאן.

8. אז המשמעות המשפטית של המסמך לא רצינית בכלל. ועדיין, העובדה שכל הפרטים בצירוף מסמך חתום נמצאים אצל גוף שמחפש שעירים לעזאזל זו עובדה מטרידה. התחושה שלי שמדובר במסמך שמיועד בעיקר להפחיד ולא תהיה לו השלכה במציאות, אבל החשש בהחלט מובן והאפשרות קיימת.

ההודעה נכתבה ב2 וחצי בלילה אז ט.ל.ח ויכול להיות ששכחתי משהו ביי

חוות דעתי המשפטית הצנועה:

1. האינוס לחתום על מסמך מצד גוף פרטי על מנת להיכנס למקום בעל זיקה לציבור אכן נשמע בעייתי ויכול בהחלט להיות שבית משפט בעתירה מנהלית יבטל את זה. קל וחומר אם יהיה מדובר במשחקים במנוי שם כבר נקנה הכרטיס ואז בנוסף לעילה החוקתית תהיה גם עילה חוזית.

2. בהנחה שאף אחד לא הולך להגיש עתירה מנהלית המסמך קיים. מה המשמעות שלו? די אפסית.

3. המסמך מעגן למעשה בחוזה בין האוהד לקבוצה דברים שדי ברור שאסורים על פי חוק פלילי. אבל בעוד חוק פלילי הוא משהו שנאכף על ידי המדינה בלבד, חוזה הוא משהו בין שני גופים פרטיים שיכול להאכף על ידי אחד הצדדים לחוזה.

4. זה לא אומר שבלי זה מכבי לא יכולים לתבוע אזרחית. הם תמיד יכולים. ההבדל הוא עילת התביעה.

5. בלי המסמך הזה העילה היא נזיקית גרידא - כלומר נדרשת עוולה, נזק ממשי וקשר סיבתי בינהם. עם המסמך הזה העילה הופכת להיות חוזית והתביעה יכולה לנוע גם במישור של הפרת חוזה.

6. בנוסף המסמך יכול גם לשמש כראייה תומכת בתביעות נזיקיות ופליליות.

7. אם להתעכב על עניין הפרת החוזה. בחוק החוזים יש מה שנקרא חוזה אחיד. בגדול מדובר על חוזים שנחתמים אישית אבל מנוסחים באופן כללי מאד, כמו לדוגמא חוזי התקשרות עם חברות תקשורת וביטוח. חוזים כאלה, או לפחות סעיפים מהם שיוכרו כ'תנאי מקפח' קל מאד לבטל רטרואקטיבית בבית משפט. סיכוי סביר שאנחנו מתעסקים במשהו כזה כאן.

8. אז המשמעות המשפטית של המסמך לא רצינית בכלל. ועדיין, העובדה שכל הפרטים בצירוף מסמך חתום נמצאים אצל גוף שמחפש שעירים לעזאזל זו עובדה מטרידה. התחושה שלי שמדובר במסמך שמיועד בעיקר להפחיד ולא תהיה לו השלכה במציאות, אבל החשש בהחלט מובן והאפשרות קיימת.

ההודעה נכתבה ב2 וחצי בלילה אז ט.ל.ח ויכול להיות ששכחתי משהו ביי

כל מילה

כפי שנאמר פה הם נותנים לעצמם הקלות במקרה והם ירצו להכנס במישהו מהיציע (לא צריך לשחק אותה ראש קטן אנחנו יודעים במי הם ירצו להכנס) עזבו בצדק לא בצדק... החוזה הזה שבן אדם חותם עליו והגו פרו של המאבטחים תצלם אותו גם אם רק צועק בן זונה לשופט מספיק להרחקה ומעלה לפי החוזה הזה. לא יודע משהו פה מסריח. לפני יומיים אמרו היה שיחה של הארגון עם ההנהלה אבל ככה זה שכל אחד יורק לשני בפרצוף.

הדבר האחרון שאני רוצה זה שהאצטדיון יהפוך לקונצרט.

השאלה היא אם מה קורה ולא נרכוש את הכרטיסים בלאן אלא רק בקופות (הכי תיאורטי שיש כי לא יקרה שאנשים לא יקנו אם תנתן להם האופציה) כמו שהיה שמלא עשו בביתר? גם אז ידרשו מאיתנו חוזה חתום והצגת תעודה מזהה? לא נראלי כי פה כבר יותר קשה לאכוף מי קונה ומי לא ואתה לא מחויב לבוא עם מנוי וכו וכו.

מבחינה לוגיסטית גם זה נראה די בעייתי להחתים אלף איש על חוזה בקופות בשעתיים ובלחץ של תורים וקופות.

השאלה היא אם מה קורה ולא נרכוש את הכרטיסים בלאן אלא רק בקופות (הכי תיאורטי שיש כי לא יקרה שאנשים לא יקנו אם תנתן להם האופציה) כמו שהיה שמלא עשו בביתר? גם אז ידרשו מאיתנו חוזה חתום והצגת תעודה מזהה? לא נראלי כי פה כבר יותר קשה לאכוף מי קונה ומי לא ואתה לא מחויב לבוא עם מנוי וכו וכו.

מבחינה לוגיסטית גם זה נראה די בעייתי להחתים אלף איש על חוזה בקופות בשעתיים ובלחץ של תורים וקופות.

האמת שעד ההודעה שלך חשבתי שזה בכל מקרה win-win של ההנהלה.

הפאנטיקס יחרימו? מעולה. הדרבי יעבור בשלום.

הפאנטיקס יגיעו? אם יעשו בלאגן נתבע אותם אזרחית.

אבל הרעיון שלך יכול לתת נוקאאוט למהלך שלהם.

אף אחד לא נרשם להגרלה, 1000 איש עומדים בקופות שעה לפני המשחק.

לצערי, הארגון כל כך מאוס שלא משנה כמה הצעד של ההנהלה מסוכן, הרבה אנשים יחתמו על החוזה רק כדי להכניס לארגון.

האמת שזה גם היה האינסטינקט הראשוני שלי עד שהפנמתי את ההשלכות העתידיות שעשויות לקרות אם התקדים המסוכן הזה יצליח.

כן יש לי כרטיס לדרבי אבל האם שווה לי לחתום על המסך בשביל לקבל אותו ?

כי תאכלס

1. עד יומי האחרון המשיך לשיר אותו פזמון "אין אדומים אין פגועים שער חמש הם מוסלמים לא מייצגים את ישראל סלים טועמה מחבל "

2. אני שר את משחקיתה קיצוניים אבל לא את "שנאנוס אותם"

3 . אני שר שופט אתה הולך למות היום ( ושזה ריינשריבר בכלל כיף)

בקיצור אם מכבי ממש רוצים הם יכולים לתבוע אותי אזרחי אם אני חותם על המסמך הזה ?

התשובה היא כן .

אוי אוי הנהלת מכבי יצאת למלחמה שתהרוס את כולנו .

הטופס הזוי במידה מסויימת אבל רבאק מציגים פה את זה כאילו ההנהלה קמה ביום בהיר וחיפשה לזיין את הקהל שלה סתם

להזכירכם הקהל חצוי ל3 :

1. אנשים ששרים שירים גזעניים ומגבירים את הווליום עם הבוז שנשמע מהצד השפוי

2. אנשים ששורקים בוז לשירים גזעניים ( לרוב גם לשיר האונס)

3.אנשים שנגד השירים הגזעניים אך לא שורקים בוז

עם כמות הבוז שאני שומע כלפי השירים

אני יודע שיציע של אנשים שמוכנים לחתום אנחנו נמלא

ומי שהמצפון שלו שקט לא מפחד מכלום

אל תנסו להפחיד כאן אף אחד סתם

ברור לכם שלא ייפגעו באף אחד על שירים עם קללות לא גזעניות

ואלה שזורקים חפצים למגרש זה הראשונים שלא צריכים להגיע לכדורגל

מעניין שכבר כמה חודשים אנחנו לא שומעים מהארגון כאן שום תגובה

על אף אחד מהמהלכים ההזויים שעשו ופגעו בקבוצה בלי סיבה

אבל עכשיו מנסים לעמוד על הרגליים האחוריות כדי לעצור את המהלך הזה ולהיעזר בפורום או ברשתות החברתיות

מה היה דחוף להנהלה לדחוף את המסמך הזה דווקא עכשיו הרי זה דרבי הכי פחות טעון שהולך להיות,באים נטו לצחוק עליהם ולהתעלל בהם.

רק לי יותר מפריע לבוא לאסוף כרטיס במיוחד, תוך 24 שעות, ממקום בלי חניה ולשלם יותר. מאשר מסמך שגם ככה התוכן שלו מעוגן בחוק?

טירטרו אותי יותר מידי העונה הזאת.

לא נרשם. בהצלחה לאלו שכן. רוסונרי הגיע הזמן!

מעניין שכבר כמה חודשים אנחנו לא שומעים מהארגון כאן שום תגובה

על אף אחד מהמהלכים ההזויים שעשו ופגעו בקבוצה בלי סיבה

אבל עכשיו מנסים לעמוד על הרגליים האחוריות כדי לעצור את המהלך הזה ולהיעזר בפורום או ברשתות החברתיות

ברור לי שלא יחפשו אותי אם אני אחתום על המסמך הזה (בכל מקרה אני מהצפון ולא יוכל להגיע במיוחד לאסוף כרטיס כנראה אני אוהד סוג ב בשבילם). אני מוכן ללכת לדרבי אם יהיה בסמי עופר, טדי או טרנר אבל אני לא אחתום על מסמך כזה באופן עקרוני כי אין שום סיבה שאוהד נורמטיבי יחתום על זה.

בנוגע לפנאתיקס אתה צודק כבר שלוש שנים שהם הולכים ראש בקיר עם ההנהלה ובסוף כולנו סובלים מזה וחבל שההנהלה מנותקת ודופקת את כלל האוהדים.

עזבו אותי מניתוחים משפטיים ושאר הבולשיט.

עצם זה שאוהד צריך לברר עם עורך דין משמעות של חוזה שמכבי מחייבת לחתום עליו כדי להיכנס למשחק של מכבי זה חתיכת דבר הזוי ביותר.

אף אחד לא מתעכב על הציטוט של הפנאטיקס:

אנחנו לא ניתן לאנשים כאלה להמשיך לנהל את המועדון

אני מניח שהם מתכוונים למאירי, אבל מה אם יש לו גיבוי 100% של מיטש? מה אם בסופו של דבר זה הולך להתנקז לאחת משתי האופציות הבאות:

1. מפסיקים להביא פירו, לשיר טועמה מחבל, את שיר האונס ושירים אחרים שמעמידים אותנו לדין עליהם, הרדיפה מפסיקה, לא צריך לחתום על כלום ואחרי כמה חודשים רגועים אין יותר מאבטחים עם גו פרו.

2. מלחמה של הארגון בהנהלה שמובילה לזה שמיטש עוזב את הקבוצה.

הייתי שמח לשמוע תגובות של היוזרים שאנחנו יודעים שהם מהארגון/בסביבה המיידית שלו. פירו ולא לשנות כמה מילים בשירים באמת שווים את זה שמיטש יעזוב?

יש לי 5 מנוים ואני לא הולך להירשם ובטח שאני כבר שנה הבא לא יעשה מנוי (כי בשבילי ולצאת מעבודה ב6 ועוד שעתיים פקקיים זה סיוט)

חלק מאווירה בכדורגל זה הקללות גרעינים תפאורה העידוד בלי שיגידו לנו מה ללשיר ושיר אונס בשבילי לגיטימי מאוד

חייב לעשות מעשה ולהעיף את זה שאחרי לכול מלחמות אלה עם הקהל ולא לסלוח להם אחרי הדרבי ולהגיד "הקבוצה מעל הכול" "אנחנו פה עד המוות" "אין קבוצה בלי אוהדים"

המשפטים אלה לא מזיזים לקבוצה הזאת לא אכפת להם בכלל