Jump to content

מחאה - מו, מי , מה?

דורון

Recommended Posts

נמני הוא מגדולי השחקנים שקמו במכבי.

ובכל זאת שאלה - האם לכל שחקני העבר יש כבוד היום לקבוצה?

מזה משנה, התפיסה הזו שגויה מהיסוד. שרים לזכר העבר ההווה לא מעניין. לא עולה לי תמונה של נמני ביציע העיתונות כשהאניות עוגנות בלב המפרץ, אלא תקליט של יורם ארבל ״עובר את השוער, שלוש אחת וזה נגמר, אבי נמני עם שער מס׳ שמונה על הגב הוא המספר״

זה לא משנה אם זה נימני, טועמה, ראדי, נוסא או כל מיני מחאות אקראיות. הדיון בהם בנפרד נעשה כבר מיליון פעם.

הנקודה תמיד תהיה שהארגון מקצה את עצמו ומתנהג כאילו הוא נמצא מעל הקבוצה. זה יוצר מתיחות עם שאר הקהל שרוצה בטובת הקבוצה בלבד.

מזה משנה, התפיסה הזו שגויה מהיסוד. שרים לזכר העבר ההווה לא מעניין. לא עולה לי תמונה של נמני ביציע העיתונות כשהאניות עוגנות בלב המפרץ, אלא תקליט של יורם ארבל ״עובר את השוער, שלוש אחת וזה נגמר, אבי נמני עם שער מס׳ שמונה על הגב הוא המספר״

בקיצור שרים (וגם שומעים שירים ביציע) רק לפי מה שנוח לתפיסה שלך.

דווקא במשחק שהביאו את הותיקים של מכבי של 95/6 נדמה לי שנה שעברה כל הקהל עודד את נימני בטירוף

אתה יודע כמה נמני חשש שיובך בבוז על הדשא (מידיעה)? חדי העין יכלו להבחין בזה. עצם החשש הזה מהווה תעודת עניות לקהל. סיפור עצוב.

זה לא משנה אם זה נימני, טועמה, ראדי, נוסא או כל מיני מחאות אקראיות. הדיון בהם בנפרד נעשה כבר מיליון פעם.

הנקודה תמיד תהיה שהארגון מקצה את עצמו ומתנהג כאילו הוא נמצא מעל הקבוצה. זה יוצר מתיחות עם שאר הקהל שרוצה בטובת הקבוצה בלבד.

מדויק, הסיבה היא סתם תירוץ בשבילם למחות. הם מוחים כל כל הרבה שהלמה כבר באמת הפך להיות הדבר הכי שולי לא נמאס להם כל הזמן לחפש על מה למחות? הם אמורים להיות ארגון עידוד ולא ארגון מחאות.

כל זה ואנחנו עוד בלי ערבים בקבוצה. מה היה קורה אם ראדי / מונאס / אעבד היו במכבי עכשיו ? :/

חכה לינואר

אתה יודע כמה נמני חשש שיובך בבוז על הדשא (מידיעה)? חדי העין יכלו להבחין בזה. עצם החשש הזה מהווה תעודת עניות לקהל. סיפור עצוב.

נו באמת..

הקהל שלנו(ברובו לפחות...) לא מטומטם. רשמתי את זה גם אז כשכל הקהל שר לנמני בטירוף. כשזה במינון הנכון ובזמן המתאים, אין אחד שלא יתן לו כבוד, גם אם הוא חושב שלא ממש מגיע לו. כשזה נעשה סתם להכעיס בלי קשר לכלום, זה יגרור שריקות בוז.

סה טו.

נו באמת..

באמת נו...

הקהל שלנו(ברובו לפחות...) לא מטומטם. רשמתי את זה גם אז כשכל הקהל שר לנמני בטירוף. כשזה במינון הנכון ובזמן המתאים, אין אחד שלא יתן לו כבוד, גם אם הוא חושב שלא ממש מגיע לו. כשזה נעשה סתם להכעיס בלי קשר לכלום, זה יגרור שריקות בוז.

סה טו.

אני מבין ולא מסכים. לעולם השירה לנמני לא נועדה להתריס גם אם תגובת הבוז הייתה צפויה. אין להיכנע לה. בריונות יש בשני הצדדים ולהיכנע בגלל התגובה זה להיכנע לבריונות.

הויכוח הוא על הזמן הנכון והמינון הנכון. לדעתי השירה לאבי לעולם לא חרגה משני התחומי האלה. אם לדעתך הזמן והמינון הנכון הוא רק כשנמני במגרש.. אז אנחנו חלוקים.

באמת נו...

אני מבין ולא מסכים. לעולם השירה לנמני לא נועדה להתריס גם אם תגובת הבוז הייתה צפויה. אין להיכנע לה. בריונות יש בשני הצדדים ולהיכנע בגלל התגובה זה להיכנע לבריונות.

אז תסביר לי מה נותן לשיר לשחקן שפרש בדקה קריטית במשחק? שלא יובן אחרת.אני חולה על נמני, אבל לאף שחקן שפרש הקהל לא שר. והיו לא מעט שחקנים גדולים.

הייתה גם פעם אחת שהוא היה בבלומפילד בתור פרשן והקהל שר לו בסיום המשחק בלי שריקות בוז. הוא שאמרתי, מינון וטיימינג.

אז תסביר לי מה נותן לשיר לשחקן שפרש בדקה קריטית במשחק? שלא יובן אחרת.אני חולה על נמני, אבל לאף שחקן שפרש הקהל לא שר. והיו לא מעט שחקנים גדולים.

הייתה גם פעם אחת שהוא היה בבלומפילד בתור פרשן והקהל שר לו בסיום המשחק בלי שריקות בוז. הוא שאמרתי, מינון וטיימינג.

באמת נו...

הויכוח הוא על הזמן הנכון והמינון הנכון. לדעתי השירה לאבי לעולם לא חרגה משני התחומי האלה. אם לדעתך הזמן והמינון הנכון הוא רק כשנמני במגרש.. אז אנחנו חלוקים.

לא יודע להסביר רגש, יודע לשיר אותו. עד היום לא קרה שזה לא הרגיש לי נכון לשיר לנמני כרגע. שוב, אין פה ויכוח! כל אחד שיעשה מה שמרגיש לו נכון. באמת, כל המסביב הזה.. ככ לא מעניין. רוצה תשיר לא רוצה אל תשיר. אבל מה עוזר הבוז הזה בחייאת דינק, איזה מיותר.. כאילו בחירת השירים היא עניין מדעי, האמן לי שהבוז לא נובע כי ״השיר לא תורם לקבוצה ברגע זה״ וגם אם כן, אז זה עוד יותר מביך, אפשר לחשוב כל דקה ומילה חשובות- האמן לי שהעצמה יותר חשובה גם אם שרים שיר של חווה אלברשטיין, עצוב לי שהשירה בעד נמני נתפשת כמחאה. השלמתי עם זה ומאז, הקהל ממש לא מעניין אותי. תביאו גולים ותנו להעביר את הלילה בשקט.

הלוואי, אחלה שחקן

אחלה שחקן אבל עאבד לא מתאים למכבי, יש אנשים שרוצים אותו במכבי כי הוא ערבי ולא מסתכלים על היכולת שלו, כי שחקן טוב הוא לא.

הוא מתאים לקבוצה קטנה לא למכבי, מכבי צריכה להילחם על האליפות ובאירופה.

דווקא במשחק שהביאו את הותיקים של מכבי של 95/6 נדמה לי שנה שעברה כל הקהל עודד את נימני בטירוף

בהחלט. זכור לי עידוד רציני בלי שום שריקות בוז.

לדעתי זה מראה שכשהעידוד לעניין זורמים איתו, לא שורקים בוז סתם.

שנת 2017, 9 שנים לאחר הפרישה של אבי נימני ועדיין יש דיון על השיר שלו.

מדהים כמה שזה מטומטם

2016, 8* אין זמן טיפולוגי מזה לדיון ממש בדקה ה88 לפני שהשנה השמינית חולפת :)

לא יודע להסביר רגש, יודע לשיר אותו. עד היום לא קרה שזה לא הרגיש לי נכון לשיר לנמני כרגע. שוב, אין פה ויכוח! כל אחד שיעשה מה שמרגיש לו נכון. באמת, כל המסביב הזה.. ככ לא מעניין. רוצה תשיר לא רוצה אל תשיר. אבל מה עוזר הבוז הזה בחייאת דינק, איזה מיותר.. כאילו בחירת השירים היא עניין מדעי, האמן לי שהבוז לא נובע כי ״השיר לא תורם לקבוצה ברגע זה״ וגם אם כן, אז זה עוד יותר מביך, אפשר לחשוב כל דקה ומילה חשובות- האמן לי שהעצמה יותר חשובה גם אם שרים שיר של חווה אלברשטיין, עצוב לי שהשירה בעד נמני נתפשת כמחאה. השלמתי עם זה ומאז, הקהל ממש לא מעניין אותי. תביאו גולים ותנו להעביר את הלילה בשקט.

1. לגבי ההדגשה הראשונה, לדעתך כש-11 שחקנים בצהוב מתרוצצים על הדשא כדי להביא ניתחון במשחק בדקה 88 לא ראוי יותר לעודד אותם?

2.גם לי זה עצוב. אבל תסכים איתי שהסאב-טקסט של השיר הזה היה ברור לכולם. מבחינת שער 11 זה היה " שמים עליכם זין ומעודדים את נמני בלי קשר" ושאר האצטדיון : "שמים עליכם 1000 זין ולמרות שזה מבזה את נמני אנחנו נשרוק בוז".

1. לגבי ההדגשה הראשונה, לדעתך כש-11 שחקנים בצהוב מתרוצצים על הדשא כדי להביא ניתחון במשחק בדקה 88 לא ראוי יותר לעודד אותם?

2.גם לי זה עצוב. אבל תסכים איתי שהסאב-טקסט של השיר הזה היה ברור לכולם. מבחינת שער 11 זה היה " שמים עליכם זין ומעודדים את נמני בלי קשר" ושאר האצטדיון : "שמים עליכם 1000 זין ולמרות שזה מבזה את נמני אנחנו נשרוק בוז".

1. אין לי דעה, יש לי רגש. ואני לא מרגיש ששירה אדירה לנמני חסרת כל ערך לשחקנים על הדשא. יהיה טירוף? קהל שזוכר את העבר? קהל עם ערכים? אם 20,000 איש יעשו או-אה כמו קופים, גם זה יתמוך בשחקנים תאמין לי. הכי חשוב הטירוף. הרגש מאפשר לי להיכנס לטירוף בזכות השירה הזו הרבה יותר מכל מיני שירים אחרים. כי בשירה הזו יש הרבה יותר ממילים, יש לה היסטוריה.

2. לא אכנע לסאב טקסט שנולד בבריונות. זה שקול לבוא לא נניף דגלי ישראל בסכנין כי הסאב טקסט ברור לכולם. עזוב שזה דיון בפני עצמו שדגל ישראל נהיה דגל של גזענים בחסות השמאל.

1. אין לי דעה, יש לי רגש.

2. לא אכנע לסאב טקסט שנולד בבריונות. זה שקול לבוא לא נניף דגלי ישראל בסכנין כי הסאב טקסט ברור לכולם. עזוב שזה דיון בפני עצמו שדגל ישראל נהיה דגל של גזענים בחסות השמאל.

אם הרגש שלך לשחקן עבר יותר חזק מהקבוצה אז אין ממש על מה לדון.

אם הרגש שלך לשחקן עבר יותר חזק מהקבוצה אז אין ממש על מה לדון.

אין פה דיון. אם אתה לא מרגיש כמוני אתה לא תבין. אני מודה ששירים אמיתיים שזוכרים את העבר ומעצימים את ההיסטוריה מוציאים ממני יותר מאשר שירים בעלי תוכן דמיוני. אני לא חושב את זה, זה מהמבטן. העצמה והטירוף, הרבה יותר חשובים מהתוכן, הקושי הוא להשיג אותן. ממך שירים אחרים מוציאים, כמו עד המוות וכל מיני דברים אחרים שלעולם לא תקריב בשביל הקבוצה. ממני שירים אמתיים מוציאים. אז אם פעם בכמה משחקים אנשים מנסים להשיג את הטירוף מחבר׳ה כמוני, למה לבוז להם? תראה מה יש להם למכור.

לא חושב שזה בעיה, לא היה שם משהו שאין לו הסבר הגיוני שמיישב את הדעת או איזה תגובה לא פרופורציונלית וחריגה שתעלה קיא, הארגון לא חושב/חושב ולא מזיז לו, שמדובר בשירים גזעניים אבל בכל מקרה נמנע מלשיר אותם מתוך הבנה שזה מציק למכבי ולקהל הרחב, אבל הקהל הרחב במקום להתפשר ולכבד את הקומץ ולהצטרף/להמנע משריקת בוז, בשירה לנמני- בחר לשרוק בוז. אז אולי בפורומים של הכנסת (וגם ספק גדול), חילוקי הדעות היו נפתרים בדרך יותר דיפלומטית. אבל בכדורגל זה לא ככה. סה״כ הקומץ רצה לומר ״אנחנו מכבדים אתכם ואתם בוחרים לשים עלינו זין גם בשירים שלא מזיקים אז אתם יודעים מה? גם אתם על הזין שלנו״. מה לעשות שאין שיר כזה והדרך להסביר את זה היה השירים הגזעניים לכאורה. לא כזה ביג דיל.. גילוי נאות- גם אותי הטריף הבוז. אני משתגע מזה. וואלה בארגנטינה יש נרקומן מת, איש שהוא הכל חוץ מדוגמא ומופת. אבל ביציעים יודעים לעשות את ההפרדה בין האדם לבין אגדת המשחק.

איפה היה הכבוד לזהבי

גם כשהוא היה פה היו אוהדים שקיללו אותו

מול אלקמאר שהוא בא שרנו לו

והיו כאלה שעשו לו זין