Jump to content

מחאה - מו, מי , מה?

דורון

Recommended Posts

גם אם תאורתית הרוח הזאת עדיין חיה בנו (והיא לגמרי שם אצל רובנו), התפזרנו ליותר מדי כיוונים כשלרובנו פשוט נגמר הכוח להילחם את המלחמות הפנימיות.

דור המקימים של השחקן והליבה ה"איכותית" כבר לא נמצאת במקום בו היא יכולה או רוצה להיות חלק מארגון כזה או אחר.

אגב שחקן, אני לא חושב שהיה ארגון בארץ שאכל כל כך הרבה חרא מכל כך הרבה כיוונים (הנהלה, קבוצה, יריבות, מבית) ועדיין הצליח לשמור על הדרך שלו באדיקות... (כן, היו פלטות פה ושם)

או בקיצור, הפנאטיקס עוד לא התחילו לגרד את כמות החרא שמצדיקה כל כך הרבה מחאות.

הם קיימים בתקופת הזהב, יש קבוצה איכותית, הצלחות, תארים, היה להם גב מהקהל ברגע האיחוד...

אם אלה לא תנאים אידיאלים אני לא יודע מה כן...

לא מצליח להבין איך מתנהלת שם קבלת ההחלטות אבל כן ממליץ בחום לחשב מסלול מחדש.

נראה לי שיישור קו עם ההנהלה במספר נושאים שהם הרבה פחות מהותיים ממה שעושים אותם היה מעיף אותם לרמות אחרות.

חבל שהולכים ראש בקיר, כולם מפסידים.

גם אם תאורתית הרוח הזאת עדיין חיה בנו (והיא לגמרי שם אצל רובנו), התפזרנו ליותר מדי כיוונים כשלרובנו פשוט נגמר הכוח להילחם את המלחמות הפנימיות.

דור המקימים של השחקן והליבה ה"איכותית" כבר לא נמצאת במקום בו היא יכולה או רוצה להיות חלק מארגון כזה או אחר.

אגב שחקן, אני לא חושב שהיה ארגון בארץ שאכל כל כך הרבה חרא מכל כך הרבה כיוונים (הנהלה, קבוצה, יריבות, מבית) ועדיין הצליח לשמור על הדרך שלו באדיקות... (כן, היו פלטות פה ושם)

או בקיצור, הפנאטיקס עוד לא התחילו לגרד את כמות החרא שמצדיקה כל כך הרבה מחאות.

הם קיימים בתקופת הזהב, יש קבוצה איכותית, הצלחות, תארים, היה להם גב מהקהל ברגע האיחוד...

אם אלה לא תנאים אידיאלים אני לא יודע מה כן...

לא מצליח להבין איך מתנהלת שם קבלת ההחלטות אבל כן ממליץ בחום לחשב מסלול מחדש.

נראה לי שיישור קו עם ההנהלה במספר נושאים שהם הרבה פחות מהותיים ממה שעושים אותם היה מעיף אותם לרמות אחרות.

חבל שהולכים ראש בקיר, כולם מפסידים.

לא חושב שיש להם דרך חזרה לצערי הם כבר עברו את השלב שבו ניתן לגשר על הפערים וגם לא עושה יותר מדי רושם שהם רוצים לגשר על הפערים האלו (מי אתם הקהל הרחב וכל זה), כמו שרשמת בעונה של סוזה הם קיבלו את כל הגב שאפשר אחרי שהייתה אשליה שסוף סוף הקהל שלנו מאוחד ואחרי שהקהל כבר מאס במחאות וריבים מבית. הם בחרו בבידול מזה שהם לובשים חולצות שחורות ולא באים בצבע של הקבוצה שלהם, יוצאים למחאה כל שבועיים כשאף אחד לא יודע על מה ולמה ועוד מצפים שאנשים יתמכו בהם מבלי לדעת כלום, לא יודעים להתמודד עם ביקורות ועושים משחקי דווקא וכל זה בשנים הכי טובות שלנו אחרי עשר שנים שהיינו כלום ושום דבר.

גם שהשחקן יצא למחאה לפחות הם יצאו על דברים שבאמת חשובים לקהל כמו אצטדיון רמת גן, מחירי כרטיסים ואפילו אבי נמני גם אם היו כאלו שלא הסכימו איתם לפחות הם ידעו על מה הם לא מסכימים.

הפנאטיקס עשו טעות אחרי טעות עד שאיבדו כל לגיטימציה וחבל כי היה להם הזדמנות להיות הארגון הכי גדול וחזק בארץ עם יציע עידוד מאוחד במקום זה הגענו למצב שבו היציע עידוד נראה כמו שהוא נראה היום והשיא שהיה ביום שבת.

אני אתייחס ספציפית להתנגדות לתרבות האולטראס שקיימת. לכל המתנגדים, מעניין אותי איך הרגשתם שקיבלנו רימון באמצע שער 11 נגד ב"ש, או מצד שני 4 קונטרות בפנים של הפועל בדרבי.

הנקודה היא שהשנאה והיריבות בין הארגונים היא חלק בלתי נפרד מהכוח של היציע וכן- משליך גם על העידוד והצבע והאחדות.

לא חושב שמה שהיה נגד אשדוד לגיטימי ושהפנאטיקס צודקים במהלכים שלהם. אבל להגיד שאין מקום לתרבות הזו( תרבות שנאמר פה כבר שגם השחקן "התלכך" בה) זה פשוט ניתוק מהמציאות.

אני אתייחס ספציפית להתנגדות לתרבות האולטראס שקיימת. לכל המתנגדים, מעניין אותי איך הרגשתם שקיבלנו רימון באמצע שער 11 נגד ב"ש, או מצד שני 4 קונטרות בפנים של הפועל בדרבי.

הנקודה היא שהשנאה והיריבות בין הארגונים היא חלק בלתי נפרד מהכוח של היציע וכן- משליך גם על העידוד והצבע והאחדות.

לא חושב שמה שהיה נגד אשדוד לגיטימי ושהפנאטיקס צודקים במהלכים שלהם. אבל להגיד שאין מקום לתרבות הזו( תרבות שנאמר פה כבר שגם השחקן "התלכך" בה) זה פשוט ניתוק מהמציאות.

איך הרגשתי? הרגשתי שהתבגרתי.
כאשר הייתי צעיר יותר וחבר בארגון זה היה נראה לי כמו הדבר הכי משפיל / מרגש בעולם. ברגע שהשתחררתי מהצבא וטיילתי קצת בעולם קיבלתי פרופורציות והבנתי שזה לא באמת קשור לכדורגל ולמי איכפת למען השם (וכדורגל, בפרפראזה על המשפט המפורסם של ביל שאנקלי, זה הרבה יותר מעניין של חיים ומוות).
אתה באמת חושב ששער 8 או שער 7 או שער 13 מושפעים מרימון באמצע שער 11? צא מהבועה שלך רגע. אם כבר, להיפך. זה רק מדליק אותם יותר. היחידים שמושפעים מזה זה אנשים שאפשר לכנות "מושפעים". אם כבר, הפגיעה בעידוד היא רק כי אנשים והארגון בשער 11 מייחסים לדברים האלה חשיבות.
השנאה והיריבות בין הארגונים לא הייתה חלק בלתי נפרד מהכוח של היציע עד לפני חמש שנים (ואני לארג' ונותן אקסטרה זמן). גם היום השנאה והיריבות, מבחינת רוב האנשים ורוב הקהל, לא קשורה לגניבת ציוד ולאלימות.
אני לא מרגיש מושפע או מושפל אם לקחו שלט. וואו. איזה גברים. מטורף. אולטראס רוסי משולב עם פולני אוקראיני ותורכי וחרבות של יוונים. נו באמת.
אם אנשים רוצים להתעסק בזה? בכיף. זכותם. אני לא אגיד להם כלום. זה ילדותי ומפגר בעיניי אבל זכותם. זאת מדינה חופשית (כלומר, הם מסתכנים בזה שיעצרו אותם וירחיקו אותם אבל זה סיכון שהם לוקחים באופן מודע).
מה שאסור בתכלית האיסור שיקרה הוא שדברים כאלה ישפיעו על העידוד במהלך המשחק.
אני גדלתי והתחנכתי על לעודד 90 דקות. לא לקלל שחקנים שלובשים צהוב (וגם בימי השחקן ה-12 רבתי לא פעם ולא פעמיים עם אנשים שקיללו שחקנים, ואמרתי שאם כבר, עדיף להתעלם כי זה הרבה יותר מעליב שאין לך שיר שחקן מאשר שמקללים אותך).
זה הבסיס - לעודד 90 דקות ולא לקלל את הקבוצה שלך. אם אתה לא מסוגל לעשות את זה, לא מעניין אותי אם אתה אולטראס, רולקס או סתם מנוי כפוי טובה.
אגב, בימים שהחזקתי ושמרתי על כמה שלטים שהיינו משתמשים בהם בהדר יוסף אתה יודע מי בסוף לקח את השלטים? הפנאטיקס. אתה יודע מה קרה לשלטים האלה? הגיעו לזבל ולקהל של יריבות כי זרקו אותם באיזה חיריה.
אני מדבר איתך על תקופה שהיינו שלושה אנשים עם שלט ותוף בהדר יוסף. אולטראס הפועל היו מגיעים בסיום המשחק שלנו כי היה איזה משחק או משהו של הפועל אוסישקין באותו אולם. אפס עימותים. אפס ניסיונות לגנוב שלטים. הייתי הולך עם תוף ושלט והרגשתי הכי בטוח בעולם.
שנאה? אחושרמוטה. עקיצות מילוליות? כל הזמן. מעולם לא הדרדר לאלימות.
אתה רוצה להגיד לי שזאת לא יריבות ספורטיבית עדיפה ומתדלקת יותר? אולי זמנים השתנו אבל הכוח של היציע נמדד ביכולת לרתום אנשים ולהוביל, ביכולת לעודד. הפנאטיקס קיבלו תנאי פתיחה שלא היו לאף אחד בקהל של מכבי.
הם קיבלו פירגון מטורף. תמיכה מקיר לקיר. עשרות עד מאות אנשים התגייסו נגד ההנהלה כשלא נתנו להם להכניס ציוד מול באזל (נדמה לי) ושינו את ההחלטה. לאן כל הדברים האלה נעלמו? למה? אתה רוצה להגיד לי שלא הייתה יותר עוצמה אז? הייתה פי אלף יותר עוצמה כי הקהל נרתם לטובת מכבי ולטובת היכולת של הקהל לעזור למכבי. או כמו שקוראים לזה בז'רגון האולטראס "אגרוף אחד".
אגב, השחקן ה-12, שלא היה חף מאלימות ולא היה חף מסטיות נקודתיות (ואדגיש, נקודתיות) מהדרך שלו, לפחות מהתרשמותי האישית במספר השנים שהייתי חבר ארגון, בעיקר התמקד באלימות "מגננתית".
רוצה להתעסק איתנו? תקבל בראש. לא רוצה? לא יקרה כלום.
כמו שציינו כאן קודם, האלימות הכי בעייתית כלפי השחקן ה-12 הייתה בתור היציע, ולא מגורמים חיצוניים.
אתה רוצה להגיד לי שאין לך אף חבר או קרוב משפחה שהוא אוהד הפועל או באר שבע? אם כן, אתה מדבר איתו על רימוני עשן ביציע שלנו או שלהם או על תצוגות על המגרש?
וואלה, רימון עשן מעולם לא גרם לי לבכות. אליפות ב-2003 כן. הרביעי של ראדי בדרבי בעונה של אוסקר כן.

חייב להגיד שמבחינתי (ולדעתי זה היה לפני הפנאטיקס) אחד מרגעי השפל היו הדרבי שאחרי הרימונים הצהובים בשער 5... מרוב פחד מרימון עשן אדום, לא עודדנו את השחקנים, לא הייתה אווירה בכלל, רק אנשי הארגון צורחים על כל אחד שקם לשבת כדי שלא יהיה רימון אדום.

מבחינתי, היה עדיף לעודד כמו מטורפים ומקסימום יהיה רימון... ביג פאקינג דיל... הפחד המשתק מהרימון שמבטל אותנו לפני המשחק הוא הרבה יותר גרוע

יונייטד אין לי כל כך זמן עכשיו לקראו את מה שכתבת אבל תפס אותי בעין שאמרת שהשחקן התמקד באלימות מגננתית

איזה שקר גס!!!! כאילו לא חצי מהשחקן והקומץ היו הולכים לחפש לפני ואחרי משחקים....אתה יכול להגיד שזה לא נכון?

אני מבין שאתם מתגעגעים לתקופה של לפני 10 שנים אבל למה לעוות את המציאות?!

כאילו לא חצי מהשחקן והקומץ היו הולכים לחפש לפני ואחרי משחקים.

מעיין, אני מת עליך, אבל זה פשוט נכון.

יותר מזה, גם בתוך היציע, הופנתה ולא פעם, אלימות כלפי אוהדי מכבי.

כולם פה מציירים את השחקן לפי הזיכרון המתוק אבל הזיכרון שלנו לא משהו כנראה.

מה עם מנודי שער11? מה עם "עוברים היום לאמצע ומעיפים את האולטראס מהיציע", מה עם המסכן שחטף מכות רק כי חשדו שהוא הדליק את הרימון האדום ההוא ב"דרבי מהפכים" (הוא לא. הפנים שלו היו מוכרות ביציע. לא לאלה שחילקו לו כמה בעיטות)

היו ימים שהיו פה מנהיגים ביציע, היום יש רק הנהגה.

האלימות והקיצוניות הפכו למטרה על חשבון האהבה לקבוצה והרצון להרים את הקהל לגבהים. קשה מאוד היום להרגיש חלק. הפוטנציאל כל כך גדול. כל כך חבל. מקווה שהמצב ייפתר מהר ונצא לדרך חדשה.

מעיין, אני מת עליך, אבל זה פשוט נכון.

יותר מזה, גם בתוך היציע, הופנתה ולא פעם, אלימות כלפי אוהדי מכבי.

כולם פה מציירים את השחקן לפי הזיכרון המתוק אבל הזיכרון שלנו לא משהו כנראה.

מה עם מנודי שער11? מה עם "עוברים היום לאמצע ומעיפים את האולטראס מהיציע", מה עם המסכן שחטף מכות רק כי חשדו שהוא הדליק את הרימון האדום ההוא ב"דרבי מהפכים" (הוא לא. הפנים שלו היו מוכרות ביציע. לא לאלה שחילקו לו כמה בעיטות)

כתבתי שזאת ההתרשמות האישית שלי.
בתור חבר בשחקן ה-12, אני יכול להגיד ולהעיד שאני ורוב החברים שלי מהארגון שהייתי הולך איתם למשחקים ויושב איתם במשחקים ונוסע איתם בהסעות וכו' (שוב, זה לא כל הארגון אלא החלק שאני הייתי קרוב אליו בתור חבר בארגון) מעולם לא הלכנו לחפש מכות, רוב הזמן הלכנו עם הציוד ושמרנו על הציוד. בפעמים הבודדות שנחשפתי לאלימות (לא אישית אבל כן לידי) היו כשארגונים אחרים יזמו.
האם היו מקרים של אלימות יזומה? בטוח שהיו, ואפילו בצורה מאורגנת על ידי חברים בארגון, אבל לא משהו ברמת הארגון שראשי הארגון אמרו "קבענו מכות ביער עם ארגון X Y Z". ההתרשמות שלי (אולי אני נאיבי אולי לא מחובר) הייתה שרוב האלימות עסקה סביב הגנה על ציוד וסביב הגנה על אנשי הארגון ולא כדי לבנות מוניטין של אולטראס מפחידים.
לא הבנתי את כוונתך במנודי שער 11. שוב, אציין ואדגיש - מדובר בהתרשמות האישית שלי מהשנים שלי בארגון.
בכל מקרה, כדי לא להסיט את הדיון - המסר שניסיתי להעביר הוא הבסיס.
הבסיס הוא לעודד 90 דקות ולא לקלל את הקבוצה שלך. אם אתה לא מסוגל לעשות את זה, לא מעניין אותי אם אתה אולטראס, רולקס או סתם מנוי כפוי טובה.
אני גדלתי והתחנכתי על לעודד 90 דקות. לא על לקלל שחקנים שלובשים צהוב.

• מנהלים ראשיים

ותיקי היציע יעידו כי הניתוק מהקהל החל כשהשחקן איבד את מנהיגיו ואת דרכו, והפירוק היה עניין של זמן.

אתה מדבר שטויות

לכל האלה שרוצים את הגייט 11

אל תשכחו שבמשחקים של כדורסל הם בקושי באים 15 איש

אז הם לא מה שיציל אותנו...

אתה. מדבר פה על משחקים שהם שווה ערך לגביע הטוטו מבחינת חשיבות, אני רוצה לראות כמה אוהדים יגיעו במידה וישחקו משחקים כאלה בכדורגל כל שבוע מחדש.

הבעיה היחידה עם הגייט זה שיש הרבה משחקים שמשוחקים באותו יום בכדורגל ובכדורסל.

אני אתייחס ספציפית להתנגדות לתרבות האולטראס שקיימת. לכל המתנגדים, מעניין אותי איך הרגשתם שקיבלנו רימון באמצע שער 11 נגד ב"ש

העציב אותי מאד ש50% מחברי הארגון המעודד התרוצצו ביציע שעה כמו תרנגולות חסרות ראש וחיפשו את השתול, כאילו היה להם איזשהו סיכוי לתפוס אותו, במקום להתעסק בעידוד. וממש הרגשתי מושפל כששמעתי את הקהל היריב שר בטירוף, בעוד הגוש שלנו מתעסק בלשחק אותה שב"כ וחוקר אוהדים אם הם ראו מישהו רץ או בורח או פותח.

ברצינות, למי אכפת.

שוב זה חוזר לאותה נקודה - אנשים שמתעסקים בכבוד במקום בלעודד את מכבי.

מה עוזר בזה שתשלח את זה לכאן? השחקן הארגון הכי טוב שהיה (וכנראה שיהיה)

אבל הסיכוי שהוא יחזור הוא בערך כמו הסיכוי שישחקו בבלומפילד עוד שנתיים...

צריך להתעסק במציאת פתרון למצב סתם דוגמה להרים את הקהל ואת הפנאטיקס לעודד בלי הפסקה\ גם מצידי שלטים ומחאות נגד הפנאטיקס ובקשת ארגון אחר (סתם דוגמאות מפגרות שמצאתי לי) אבל בואו לא נתעסק בעבר...

עצוב שאותו בן אדם שפעם לבש צהוב היום לובש שחור.

בחיים לא הבנתי ואבין את הקטע הזה של ללבוש שחור באופן תמידי. אתה ארגון אוהדים של הקבוצה שלך צהוב וכחול זה לא מספיק מגניב?

השחור זה מהדברים שפחות מפריעים בארגון בוא נגיד שיש דברים יותר חשובים שאין או יש בארגון ובהם צריך להתמקד.

השחור זה מהדברים שפחות מפריעים בארגון בוא נגיד שיש דברים יותר חשובים שאין או יש בארגון ובהם צריך להתמקד.

אחד הסימפטומים