Jump to content

לגליזציה/אי הפללה

הנדון

Recommended Posts

אני קפיטליסט חזירי. אני מסתכל רק על האספקט הכלכלי של הנושא.

לגליזציה תאפשר למדינה לגרוף רווחים נאים מאוד ממס על מוצרי קנאביס.

לגליזציה תפתח עסקים קטנים ותייצר מקומות עבודה.

לגליזציה תפיל את חברות התרופות כמו טבע שעושות כסף רב מתרופות.

לגליזציה, אם תחול, צריכה להיות חופשית ולא מונופוליסטית. שמעתי כבר שמועות על כך שאם תהיה לגליזציה, יתנו את הסמכויות בידיי טבע לגידול ושיווק המוצר.

אם זה יקרה, עדיף כבר שלא תהיה לגליזציה.

אני קפיטליסט חזירי. אני מסתכל רק על האספקט הכלכלי של הנושא.

לגליזציה תאפשר למדינה לגרוף רווחים נאים מאוד ממס על מוצרי קנאביס.

לגליזציה תפתח עסקים קטנים ותייצר מקומות עבודה.

לגליזציה תפיל את חברות התרופות כמו טבע שעושות כסף רב מתרופות.

לגליזציה, אם תחול, צריכה להיות חופשית ולא מונופוליסטית. שמעתי כבר שמועות על כך שאם תהיה לגליזציה, יתנו את הסמכויות בידיי טבע לגידול ושיווק המוצר.

אם זה יקרה, עדיף כבר שלא תהיה לגליזציה.

הערת אגב- אם יש משהו שמפריע לי שהאסוציאציה הראשונה למילה קפיטליזם בישראך היא חזירי.

קפיטליזם היא תפיסה לא פחות מוסרית (ולטעמי אף יותר מוסרית) מסוציאליזם (ואני מודה שעייפתי מויכוחים בנושא), וקצת מפריע לי שאפילו קפיטליסטים אימצו את הטרמינולוגיה השגויה הזאת שבעיקר בגלל התחיל פה השיח הבלתי נגמר שמי שרוצה לדחוף לאחרים ידיים לכיס הוא חברתי ונשמה טובה, ומי שרוצה לקדש את החירות הכלכלית של הפרט הוא או עשיר ומנוול או עובד אצל אחד כזה. תחשוב על זה.

בעולם המערבי השאלה היא שאלה של "מתי" ולא של "האם", אני רק מקווה שאנחנו חלק ממנו. ברור מעל לכל ספק שהחומר הזה פחות מסוכן מאלכוהול, הן לצרכן והן לסובבים אותו. אבל הנקודה החשובה באמת היא שהשאלה האם יש בזה בכל זאת מידה מסוימת של אלמנט ממכר היא שאלה לא מעניינת ולא רלוונטית. כנראה שסיגריות ממכרות יותר בצורה משמעותית, שלא לדבר על תרופות מרשם פסיכיאטריות ממכרות ובעלות נזק בלתי הפיך גדול בהרבה מזה של מריחואנה. אבל הנקודה הקריטית היא שהמדינה צריכה לתת לאזרח את החופש להפוך את עצמו למכור לחומר כזה בדיוק כפי שהיא מאפשרת לאדם לצרוך סיגריות ואלכוהול מבלי לספור לו את המנות. האזרחים צריכים את החופש שלהם מהמדינה שמתעקשת להתערב לנו בפרטיות וזה כמעט לא משנה מה טיב החומר.

עד כמה לדעתך המדינה צריכה לתת יד חופשית? האם רק קנאביס או גם דברים כמו קוק, הרואין, אקסטות וכו'?

עד כמה לדעתך המדינה צריכה לתת יד חופשית? האם רק קנאביס או גם דברים כמו קוק, הרואין, אקסטות וכו'?

לא יודע, אין לי תשובה חד משמעית לשאלה הזאת. אבל עצם העובדה שקשרת בהינף פסיק בין קוק ואקסטות לבין הרואין רק מעידה על תפיסת הציבור של "סמים קלים", כלומר קנאביס על נגזרותיו השונות, אל מול "סמים קשים" - כל השאר. במציאות אותם "סמים קשים" נחלקים אף הם לקשים יותר ופחות, ממכרים יותר ופחות, אורך השפעה שמתחיל מ-20 דקות עבור סם אחד ויכול להגיע ל-5-7 שעות או יותר בסם אחר, סוג השפעה שונה לחלוטין וכו'. גם סמים "קשים" כמו קוק ואקסטזי הם סמים שחלק גדול מהמשתמשים בהם הם אנשים נורמטיביים ופרודוקטיביים חברתית, כשהרואין הוא כמעט בלעדית סם לנרקומנים והומלסים. אני לא בטוח שלגליזציה מלאה היא הדרך לצעוד בה בהקשר הזה (אני גם לא בטוח שלא) אבל אולי אי-הפללה על חומרים מסוימים - אקסטזי כן, הרואין לא. בעיקר הייתי רוצה שתהיה הבחנה ביניהם.

לא מסכים עם כל הקונספירציות האלה, כמה כבר יגדלו בבית, ובחיאת, אנשים שלוקחים אדוויל או נורופן באמצע יום עבודה לא יעשו קטנה במקום.

דווקא כל תיאוריות הקונספירציה מחזקות את המעמד של קנאביס כ"סם של הזויים" לדעתי.

בואו נקרא לילד בשמו, קנאביס חוקי לא ישנה את איך שאנחנו חיים (אלא אם יש לנו מצב רפואי שהקנאביס יעזור לו ולא יכולים להשתמש בו כרגע), אלא פשוט יאפשר לאנשים להתמסטל עם החבר׳ה בערב יום חמישי בלי להיחשב עבריינים. זאת סיבה מספיק טובה לדעתי.

על איזו קונספירציה אתה מדבר?

כל חברת תרופות גדולה שמכבדת את עצמה תורמת באופן קבוע למתמודד לפי בחירתה לנשיאות ומצפה ממנו לפעול בהתאם לאחר שיבחר (אובמה הוא רק דוגמה, הדרך שבה דיבר לפני שנבחר ולאחר שנבחר מעידה על כך).

אם תדע שיש זן ספציפי שמתאים לכאבי ראש לדוגמה (וכבר היום ידוע על מאות זנים שמתאימים לשיכוך כאבים ספציפיים) לא תשים פרח בוופורייזר שלך ותשאף?

תעדיף להכניס כדור מתרכובת כימית לגוף?

זה שאנשים רוצים לשבת בסתלבט בבית זה ידוע אני רק מביא עוד דוגמאות למה כן קנאביס משמש.

עדיף להיות בור מאשר מסומם מושפע חברתית, "יגבר"

שוב זה רק מראה עד כמה אתה אהבל אחי.

אני לא צורך קנאביס באופן קבוע, אני לא מכור ואני בטוח לא מסומם.

אני לא אשם שהמוח שלך עובד הפוך מותק, זה בינך לבין ה'.

לא יודע, אין לי תשובה חד משמעית לשאלה הזאת. אבל עצם העובדה שקשרת בהינף פסיק בין קוק ואקסטות לבין הרואין רק מעידה על תפיסת הציבור של "סמים קלים", כלומר קנאביס על נגזרותיו השונות, אל מול "סמים קשים" - כל השאר. במציאות אותם "סמים קשים" נחלקים אף הם לקשים יותר ופחות, ממכרים יותר ופחות, אורך השפעה שמתחיל מ-20 דקות עבור סם אחד ויכול להגיע ל-5-7 שעות או יותר בסם אחר, סוג השפעה שונה לחלוטין וכו'. גם סמים "קשים" כמו קוק ואקסטזי הם סמים שחלק גדול מהמשתמשים בהם הם אנשים נורמטיביים ופרודוקטיביים חברתית, כשהרואין הוא כמעט בלעדית סם לנרקומנים והומלסים. אני לא בטוח שלגליזציה מלאה היא הדרך לצעוד בה בהקשר הזה (אני גם לא בטוח שלא) אבל אולי אי-הפללה על חומרים מסוימים - אקסטזי כן, הרואין לא. בעיקר הייתי רוצה שתהיה הבחנה ביניהם.

אתה צודק שיש הבדלים ולא קטנים בין הרואין לבין קוק ואחרים וזה נכון שאלו שמשתמשים בהרואין אלו כבר אנשים שבד"כ, או אולי תמיד, כבר לא מסוגלים לתפקד באופן יום יומי מבחינת עבודה וכו' בניגוד למי שעושה קוק או לוקח אקסטזי שלא מעט אנשים שחיים חיים נורמטיביים לוקחים אותם לפעמים.

עדיין גם בקרב רוב אלו שאינם רואים בקנביס משהו מזיק ותומכים בהפיכתו לחוקי בד"כ רואים בקוק ואקסטזי כבר פאזה אחרת ובד"כ אין תמיכה בלגליזציה שלהם או שאם יש היא מאוד מינורית לעומת קנאביס.

אם אני לא טועה משתמשים בכמה מדינות בmdma (אקסטזי) לטיפול בדיכאון קליני, תוציא את ההרואין מהסיפור, וגם קוק אפילו שהמון עושים הוא מאוד ממכר

ומסוכן.

אני חושב שבהדרגה אפשר לתת יד חופשית, אבל קודם כל שיהיה אי הפללה על קנאביס ואז נתחיל לפנטז על דברים אחרים.

אם אני לא טועה משתמשים בכמה מדינות בmdma (אקסטזי) לטיפול בדיכאון קליני, תוציא את ההרואין מהסיפור, וגם קוק אפילו שהמון עושים הוא מאוד ממכר

ומסוכן.

אני חושב שבהדרגה אפשר לתת יד חופשית, אבל קודם כל שיהיה אי הפללה על קנאביס ואז נתחיל לפנטז על דברים אחרים.

נראה לי שהשימוש באקסטזי כמרכיב לתרופה פסיכיאטרית כבר לא בשימוש היום, לא? אני חושב שהפסיקו עם זה לפני לא מעט שנים

נראה לי שהשימוש באקסטזי כמרכיב לתרופה פסיכיאטרית כבר לא בשימוש היום, לא? אני חושב שהפסיקו עם זה לפני לא מעט שנים

אקסטזי מורכב מMDMA וממריצים.

MDMA משחרר סרטונין וגורם למצב רוח מרומם, מחסור בסרטונין במוח גורם לדיכאון.

דוגמה למחקר:

http://www.maps.org/research-archive/mdma/PTSDandMDMA-infographic-hebrew.pdf

משהו שממש מפריע לי בכל מה שקורה עכשיו הוא התירוץ העלוב שהמון אנשים משתמשים בו.

לא יכול לשמוע יותר שאומרים משפטים כמו "אנחנו מעשנים קנאביס בגלל שנמאס לנו מהלחצים שהממשלה הזאת מפעילה עלינו וזו הדרך שלנו להתמודד איתה וזה בכלל לא ממכר".

חלאס למכור חרטות, זה ממכר אחושרמוטה כמו כל דבר בחיים, ולא, אף אחד לא מעשן כדי לשכוח לרגע מהממשלה אלא נטו כי זה כיף, ואולי אולי לשכוח מהלחצים האישיים שלו.

לא יכול לשמוע יותר שאומרים משפטים כמו "אנחנו מעשנים קנאביס בגלל שנמאס לנו מהלחצים שהממשלה הזאת מפעילה עלינו וזו הדרך שלנו להתמודד איתה וזה בכלל לא ממכר".

חלאס למכור חרטות, זה ממכר אחושרמוטה כמו כל דבר בחיים, ולא, אף אחד לא מעשן כדי לשכוח לרגע מהממשלה אלא נטו כי זה כיף, ואולי אולי לשכוח מהלחצים האישיים שלו.

קנאביס לא ממכר אחושרמוטה הוא אפילו לא ממכר נטו.

תסמיני גמילה הם לא רק גוף האדם שמפתח תלות (המילה "קריז" למשל זו קריסה של מערכת העצבים, הזעת יתר, אי שליטה בצרכים וכו')

אלו תופעות לוואי שאינן קיימות למי ש"מתנקה" מקנאביס, אם תעשן כל יום במשך חודשיים ואז תפסיק, לא יקרה כלום.

אם אתה מתמכר לתחשה של לשבת על הספה ולאכול במבה אז יש לך בעיית עצלנות לא התמכרות לקנאביס.

אם זה ממכר אני שיאן העולם בגמילות.

אני לא חושב ש-MDMA משמש כיום כמרכיב פעיל בתרופת מרשם כלשהי שנמכרת בבית מרקחת, אבל יש המון מחקרים בנושא. בכלל בשנים האחרונות הנושא של חומרים פסיכדליים בהקשרים טיפוליים הולך וצובר תאוצה בחוגים אקדמיים. אני אישית מכיר ניסויים שמתבצעים בארץ ב-MDMA ובקטמין, כשהגיליון האחרון של Journal of Psychopharmacology (כתב עת אקדמי ויוקרתי שעוסק בפסיכו-פרמקולוגיה) עוסק כולו בחומרים פסיכדליים, פסיכואקטיבים ואמפטמינים בהקשר טיפולי, החל מ-MDMA וכלה ב-LSD, איוואסקה וכו'. הדרך מכאן ועד לגליזציה או אי-הפללה היא ארוכה מאוד אבל כשהמיינסטרים מתחיל לקבל את הרעיון של לגליזציית קנאביס, האקדמיה וה"שוליים" כבר עובדים על הצעד הבא.

מאיפה אנשים מביאים את זה שזה ממכר אחושרמוטה?

יש תקופות שאני מעשן יותר ויש פחות עד בכלל לא, אף פעם לא חשתי שום סימני גמילה.

טוני ועמוס אני מסכים איתכם לחלוטין שלא תבינו לא נכון.

עניין של התמכרות בעיני הוא נטו בראש ובכמה חזק בן אדם מול אותו דבר שעושה לו כיף או לא יודע מה עושה לו.

ובגלל זה אני מגדיר את זה כממכר בדיוק כמו כל דבר ממכר בחיים (חוץ מסיגריות ואלכוהול שלדעתי זה פי כמה וכמה).

בממכר אחושרמוטה אני מתכוון לכך שאדם יכול למצוא את עצמו בקלות מכור לזה אם הוא לא יודע לעשות סטופ בחיים שלו ולעצור בזמן. ושוב, כמו כל דבר, לווא דווקא קנאביס.

באותה מידה הוא יכול למצוא את עצמו מכור למלח בלי לשים לב.

אני אחדד את הכוונה שלי כי הניסוח שלי באמת היה שגוי בהודעה הראשונה וה"אחושרמוטה" היה מוגזם אז אני חוזר בי.

לצרכן הבסיסי שלא הופך את זה לדרך החיים שלו אין שום סכנה בהתמכרות ואני בדיוק ההפך מלהיות נגד (וכן גם אני שיאן הגמילות).

פשוט אני שונא שמתייחסים לזה כאל משהו תלוש מהמציאות כשבפועל אני אישית מכיר כמה אנשים שכבר איבדו את זה לגמרי (חד וחלק אני אומר שזה באשמתם).

והאמת שעיקר ההודעה שלי הייתה הקטע של התירוץ ללמה מעשנים בהקשר של הממשלה ופחות בהקשר של ממכר/לא ממכר.

אקסטזי מורכב מMDMA וממריצים.

MDMA הוא עד היום מרכיב בתרופות פסיכיאטריות נוגדות דיכאון, פוסט טראומה וכו'.

MDMA משחרר סרטונין וגורם למצב רוח מרומם, מחסור בסרטונין במוח גורם לדיכאון.

דוגמה למחקר:

http://www.maps.org/research-archive/mdma/PTSDandMDMA-infographic-hebrew.pdf

אאל"ט זה בשלב מחקר, לא בשלב הפצה. אלא אם פספסתי משהו.

לא נכנס לעניין הממכר או לא (אין לי מושג, אומרים שלא ממכר. יש כאלו שיגידו שאצל חלק כן. באמת לא יודע), אבל ברור שלהגיד ש"אנחנו מעשנים בגלל הלחצים של הממשלה" זה חרטא בריבוע. מעשנים כי זה כיף. פה, וגם במדינות הכי רגועות בעולם.

אאל"ט זה בשלב מחקר, לא בשלב הפצה. אלא אם פספסתי משהו.

מחקרים בנושאים של החומרים האלו נפסק ולא מומן מחוסר עניין של חברות התרופות.

אני יודע שזה נשמע מאוד קונספירטיבי אבל זו האמת.

כך גם מחקרים בנושא LSD נעצרו בשלהי שנות ה-60.

אגב, הדבר החשוב מכל הוא -

כל סם שמיוצר עצמאית על ידי אנשים חסרי אחריות אינו עובר בקרת איכות, אינו נמצא בבקרת כמויות, אינך יודע באמת מה נמצא בתרכיב של אותו הסם.

השפעת מעבדה על MDMA, מחקר נכון והוצאת המרכיב הפסיכודלי מתוכו יביא למצב של עיכוב הסרטונין שיביא להשהיית הדיכאון (ממש כמו כל תרופת SSRI).

אם זה ממכר אני שיאן העולם בגמילות.

חחחחחחחח

מזדהה ממש

תמיד יש את התקופות האלה שיושבים עם החבר׳ה כל יום, לפעמים שבוע, לפעמים שבועיים ואפילו חודש, שבהם אני מעשן כל יום.

ואני תמיד עושה ״קאט״ למשך כמה חודשים כשאני צריך לחזור לשגרה, קלי קלות.

סיגריות רגילות, שכן ממכרות, אני לא מעשן.

אני אחדד את הכוונה שלי כי הניסוח שלי באמת היה שגוי בהודעה הראשונה וה"אחושרמוטה" היה מוגזם אז אני חוזר בי.

לצרכן הבסיסי שלא הופך את זה לדרך החיים שלו אין שום סכנה בהתמכרות ואני בדיוק ההפך מלהיות נגד (וכן גם אני שיאן הגמילות).

פשוט אני שונא שמתייחסים לזה כאל משהו תלוש מהמציאות כשבפועל אני אישית מכיר כמה אנשים שכבר איבדו את זה לגמרי (חד וחלק אני אומר שזה באשמתם).

כל העניין בהתמכרות הוא שגם את תרצה וגם אם לא, אתה מתמכר, הגוף מפתח תלות.

סיגריות לדוגמה, תעשן במשך תקופה קצרה ולאחר הפסקת שימוש אתה תראה תופעות כמו תיאבון מוגבר, ירידה בחשק המיני, חרדה, הזעה, הפרעות שינה, עצבים).

וכן אתה צודק חתול, אין שימוש נכון ל2016 בMDMA.

אני אערוך את ההודעה שבה רשמתי את זה כדי לא להטעות אף אחד.

מה שכן אני אוסיף -

The Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS) is currently funding pilot studies or clinical trials investigating the use of MDMA in psychotherapy to treat posttraumatic stress disorder (PTSD), social anxiety in autistic adulte and anxiety in terminal illness. In November 2016, the United States Food and Drug Administration (FDA) approved large-scale phase 3 clinical trials involving the use of MDMA for the treatment of PTSD in individuals who do not respond to traditional prescription drugs or psychotherapy — a final step before the possible approval of MDMA as a prescription drug in the United States

איזה כיף/עצוב לקרוא את הנושא הזה מאמסטרדם עם ג'וינט ביד.

עטלף - הידעת שפחות מ10 אחוז מההולנדים מעשנים קנאביס?

בסביבות ה20% מעשנים טבק, ויותר מ87% שותים אלכוהול.

עכשיו בוא ספר לי עוד עד כמה הסם מסוכן מסוג קנאביס ממכר ביחס לסמים האחרים.

אגב אם נושא סמים פסיכדליים, סמים באופן כללי, ממריצים וקנאביס מעניין מישהו

https://www.youtube.com/watch?v=T5jMC8j7ElI

יש לו גם סרט על dmt "מלוקולת הרוח" באופן כללי סמים פסיכדליים זה אחד הנשואים המעניינים והשנוים במחלוקת שנתקלתי בהם