Jump to content

לגליזציה/אי הפללה

הנדון

Recommended Posts

5 hours ago, טוני said:

בנוגע לחרדים - הם קיבלו בחודשים האחרונים המון דברים שהם ממש היו לחוצים לגביהם. עישון באופן כללי הוא לא בריא לגוף, ולכן ההמלצה של הרבנים היא לא לעשן. עישון הוא לא חטא, ולכן זו מטרה מיותרת מבחינתם להילחם נגדה. זה לא רכבת בשבת, גיוס חובה או שאר הדברים שפוגעים באמונה או בחיי היומיום שלהם. אז בגלל שעישון הוא לא בריא הם מעדרו מההצבעה, לא מביעים דעה, יש להם נושאים חשובים יותר שבהם הם יכולים להרגיז את הציבור.

אז אתה רוצה להגיד לי שאם אני אלך לחרדים ואכיר להם דרך לצרוך ללא עישון הם אול אין לגלזיציה?

1 hour ago, אקיטה said:

אז אתה רוצה להגיד לי שאם אני אלך לחרדים ואכיר להם דרך לצרוך ללא עישון הם אול אין לגלזיציה?

לא, כי הם ברובם אנשים מיושנים. המכשיר (וופוריזר) שתמיר שם למעלה הוא מבוסס אדים, והוא צורת צריכה בריאה (בעיקר לחולי **** ריאות). אולי אם תמצא פסוק שאומר באופן חד משמעי שפעם בשנה מותר להם לצרוך קנאביס כחלק מריטואל דתי (כמו נגיד שתית אלכוהול בפורים) הם ישמחו לאשר דבר כזה. באופן כללי, צריכה קבועה של קנאביס כן תשחית את הצעירים המלומדים, אני לא רוצה להכניס להם דברים לפה או לקבוע להם דעה אבל זה פותח צוהר לדברים מקובלים פחות בחברה החרדית. ועדיין, מכיר לא מעט שכן צורכים קנאביס - נחמנים, דתיים לאומיים וגם חרדים מבני ברק שהם חברים טובים שלי. ובגלל זה בדיוק הם נעדרו מההצבעה, לא רוצים שיכריחו אותם להביע דעה שהיא בעד או נגד משהו שלא באמת משנה להם. הם בסה"כ די טובים במשחק הפוליטי.

טוני מעניין אותי למה הפעם אתה אופטימי דווקא.

אני כבר למוד אכזבות ואני די מצפה שזה ייפול איפשהו בדרך, כמובן אני הכי אשמח לטעות.

לגבי החרדים - נכון שהם כאילו שמרנים וזה, אבל תכלס לא חושב שאי אפשר לקנות את ההסכמה שלהם בעניין.

זה לא איזה משהו עקרוני שהם לא יתפשרו, מה גם שאין שום איסור מהתורה, ההפך אם כבר.

זה נטו להבטיח דבר או שניים למפלגות החרדיות.

אבל באופן כללי אני יותר מודאג מהלוביזם של חברות התרופות (ליצמן אצלם בכיס, דרעי קצת פחות)

החברה החרדית והחברה הערבית הן חברות שמרניות יותר ברמה ההצהרתית וכל שינוי שאינו נוגע ישירות לאותו ציבור מתקבל במידה מסוימת של ספק, גם אם הנושא אינו נתון תחת איסור דתי מפורש. 

יש המון תהליכי עומק בחברה החרדית שאמנם קיימים אבל כמעט ולא מדברים עליהם. כמו אינטרנט ביתי למשל, דבר שמאד תפס תאוצה בתקופת הקורונה ויש דיווחים על שיאי כניסה לאתרים כמו כיכר השבת.

גם קנאביס הוא דבר ידוע וקיים במגזר החרדי, ודבר נפוץ מאד במגזר הערבי, אבל זה לא יהיה נושא שיחה בגלל זרמים שמרניים וטאבו מסוים סביב נושאים המצויים במחלוקת הלכתית/תרבותית/אישית. 

יש מעט נבחרי ציבור שאומרים לא באופן מפורש וגם מנמקים את הסיבות להחלטתם כמו בצלאל סמוטריץ לדוגמה. השאר בוחרים להיות על מי מנוחות - לא מתנגדים ומצד שני לא מביעים תמיכה במהלך. 

• 3 months later...
5 דקות לפני, avi atias said:

מסר מגלעד אלפר:

שלחו SMS לניסנקורן ברוח דומה ותמנעו ממנו למסמס את הלגליזציה.

הטענה של כחול לבן (ששמעתי מכמה פעילים שם, אין לי מושג אם היא אמיתית, פשוט כדי להביא אותה) היא שכל עוד אין תקציב, כל חוק שדורש שינוי גדול (ולפיכך - תקציב בשביל השינוי הזה) יקוצץ לחלוטין מכל פואנטה בוועדה לפני הקריאה השניה והשלישית, ולכן אם רוצים באמת להעביר לגיליזציה (ולא רק חוקים תחת השם הזה שלא באמת ישנו משהו), צריך למצוא דרך לעכב אותם עד אחרי שיעבור תקציב ולא יפעלו רק לפי 1/12 מהתקציב הקודם, והדרך של כחול לבן לעכב את זה היא להעביר את זה קודם בוועדה אצלו.
כלומר, לפיהם, הם מנסים להציל את מהלך הלגיליזציה, והליכוד מנסה למסמס את זה בגלל חוסר התקציב.

3 דקות לפני, hairy2hell said:

הטענה של כחול לבן (ששמעתי מכמה פעילים שם, אין לי מושג אם היא אמיתית, פשוט כדי להביא אותה) היא שכל עוד אין תקציב, כל חוק שדורש שינוי גדול (ולפיכך - תקציב בשביל השינוי הזה) יקוצץ לחלוטין מכל פואנטה בוועדה לפני הקריאה השניה והשלישית, ולכן אם רוצים באמת להעביר לגיליזציה (ולא רק חוקים תחת השם הזה שלא באמת ישנו משהו), צריך למצוא דרך לעכב אותם עד אחרי שיעבור תקציב ולא יפעלו רק לפי 1/12 מהתקציב הקודם, והדרך של כחול לבן לעכב את זה היא להעביר את זה קודם בוועדה אצלו.
כלומר, לפיהם, הם מנסים להציל את מהלך הלגיליזציה, והליכוד מנסה למסמס את זה בגלל חוסר התקציב.

בלי קשר ללגליזציה, צריך להעביר תקציב דו שנתי דחוף שכולל קיצוצים רוחביים משמעותיים לדעתי.

גנץ ונתניהו חייבים להתאפס ולעשות את זה.

הבעיה שיש הרבה גורמים כמו חרדים / מפלגת העבודה שיתנגדו לקיצוצים. וזה אומר בחירות.

זה כבר תלוי בגישה. יש נושאים שצריך לקצץ בהם, אבל יש גם המון נושאים שחובה להשקיע בהם יותר, כדי להזניק מחדש את הכלכלה.

אבל זה כבר נושא אחר, זה נושא על לגיליזציה, אז אני לא אכנס למדיניות רווחה מול מדיניות קיצוצים, זה וויכוח ענק אחר.

אבל בלי קשר, אני בספק אם העבודה בעמדה של להתנגד למשהו, בין אם זה צודק או לא.

גם אם הם יפרשו מהממשלה ומהקואליציה, זו לא תיפול וההחלטות עדיין יעברו, והדבר הכי נורא עבורם זה בחירות, הם ימחקו לגמרי.

אני מעריך שמבחינתם צריך למשוך כמה שיותר זמן עד הבחירות בתקווה שהם יתאוששו, ואם לא, אז להתאחד עם כחול לבן. בשביל זה הם צריכים לא ללכת נגד עמדת כחול לבן, אז אם גנץ יתמוך בתקציב - הם יתמכו איתו. אם הוא יתנגד - הם יתנגדו איתו.

כך או כך, הם כבר לא רלוונטים.

במדינות נורמליות, העם מחליט על דברים כאלה.

משאל עם שקורה השבוע בניו זילנד:

The Bill legalises restricted access to cannabis

The Bill would allow people to possess and consume cannabis in limited circumstances.

A person aged 20 or over would be able to:

• buy up to 14 grams of dried cannabis (or its equivalent) per day only from licensed outlets
  • enter licensed premises where cannabis is sold or consumed
  • consume cannabis on private property or at licensed premises
  • grow up to 2 plants, with a maximum of 4 plants per household
  • share up to 14 grams of dried cannabis (or its equivalent) with another person aged 20 or over.

גם במדינות ארצות הברית שהייתה לגיליזציה זה הוחלט במשאל עם. פה כל דבר הוא פוליטיקה קטנה לא משנה באיזה נושא.

במדינה עם הסכמיות נמוכה כמו שלנו - משאל עם הוא כנראה לא הכלי הכי יעיל. למרות שבנושא הלגליזציה יש בשנים האחרונות עליה ניכרת בכמות התומכים, אני עדיין לא משוכנע שבמשאל עם (שהוא בתכלס רק כלי מייעץ, אלא אם הוא מעוגן בחקיקה) יהיה רוב תומך בלגליזציה.

לפני2 שעות , הנדון said:

גם במדינות ארצות הברית שהייתה לגיליזציה זה הוחלט במשאל עם. פה כל דבר הוא פוליטיקה קטנה לא משנה באיזה נושא.

הבעיה שגם אי אפשר לצאת להפגין על זה, כי ישר יצטרפו אנשי קריים מיניסטר וישנו את הנושא של ההפגנה.

On 16.10.2020 at 15:42, avi atias said:

הבעיה שגם אי אפשר לצאת להפגין על זה, כי ישר יצטרפו אנשי קריים מיניסטר וישנו את הנושא של ההפגנה.

אם לא תנסה לא תדע נשמה