Jump to content

לגליזציה/אי הפללה

הנדון

Recommended Posts

רציתי לרשום בסוף ההודעה שלי שזה שקוף שטענה לי במשהו סתמי שלא מוכיח כלום חוץ מזה שאין לך משהו חכם להגיד. תמשיך להתנשא אני מקבל את זה באהבה

רציתי לרשום בסוף ההודעה שלי שזה שקוף שטענה לי במשהו סתמי שלא מוכיח כלום חוץ מזה שאין לך משהו חכם להגיד. תמשיך להתנשא אני מקבל את זה באהבה

לטעמי זה דווקא היה די מתוחכם.

אבל כדי להסביר לך את זה בשפה שתבין:

אתה יודע מה אני אוהב בשקרנים חרטטנים כמוך, שאין לך מושג בכלום ובגלל זה אין לך משהו חכם ונכון לרשום אז אתה מנסה להוציא אותי קטן.

זה נורא אירוני משפט כזה, כי התגובות שלך לגבי אי הפללה הן חרטא במקרה הטוב ושקר במקרה הרע, אין לך מושג על מה אתה מדבר ובגלל זה אין לך משהו חכם ונכון לרשום, אז אתה מנסה להוציא אותי קטן.

מבין?

היי חברים מעשנים. בזכות הליכודניקים החדשים, שהכניסו את שרן השכל לכנסת, אם יתפסו אתכם עם שאכטה, לא יפתחו לכם תיק פלילי, אלא תקבלו קנס חפיף. תתחדשו. אין צורך להודות לנו, פשוט, אם עוד לא התפקדתם, תתפקדו היום.

*עד הניצחון

**יש למישהו במבה?

16265807_10155641841703765_1158068862541

שרן השכל מקום 31 ברשימה, נכנסה בגלל שדנון הלך להיות שגריר.

זה הכוח שלכם?

לקדם אדם למקום 31?

אם כן, שמח שאתם קצת :)

אבל תתנחם בעובדה שבבחירות הבאות הליכוד יקבלו 35+ מנדטים(במידה וילכו לבחירות בתקופה הקרובה) אולי ייכנסו עוד כמה ממכם ומי יודע אולי גם מהצד השני של המפה.

ד"א,

שרן השכל לא אחראית על האי הפללה אלא ארדן והאמת שאני בז להחלטה הזאת. אני נגד הקנאביס(אנשים פה הבינו כבר) אבל ליבי ליבי אל המעשנים.... למדינה עדיף לקנוס אנשים מאשר לפתוח להם תיק פלילי. מסחטה של כספים. בדיוק כמו דוחות חניה, פשוט בושה.

מה שאמרו שיתנו קנסות כל פעם ובפעם הרביעית יפתחו תיק פלילי, אז מה בשורה טובה? אולי לי, לכם? נו באמת.... זה כישלון

הממשלה צריכה להחליט - או לאסור את השימוש בקנאביס או לאפשר את השימוש בקנאביס.

קנסות?

ממש לא.

לטעמי זה דווקא היה די מתוחכם.

אבל כדי להסביר לך את זה בשפה שתבין:

זה נורא אירוני משפט כזה, כי התגובות שלך לגבי אי הפללה הן חרטא במקרה הטוב ושקר במקרה הרע, אין לך מושג על מה אתה מדבר ובגלל זה אין לך משהו חכם ונכון לרשום, אז אתה מנסה להוציא אותי קטן.

מבין?

מבין, רק תסביר איפה החרטא ואיפה השקר?

תגידו אתם רצינים??? התחלקתם על המוח שלכם???

לא עברו ארבע שעות מההכרזה הזאת ואתם כבר מחפשים את הרע או את הפוליטי? הלו, זה צעד! התינוק כבר לא זוכר וממלמל, הוא עשה צעד.

כמובן שכמו כל תינוק שעושה את הצעד הראשון, מוקדם לדעת מה משמעות הצעד הזה, בטח ובטח עד שיוצג התיקון לחוק במלואו ויעבור בכנסת, אבל משמעות שלילית לדבר? רגע רגע, אולי זה קצת מוקדם מדי? תנו לחגוג שניה.

חלקכם לא כל כך מבין את משמעות ההכרזה הזאת אולי, תדליקו רגע משהו ותבינו שבמקבילה לרגע זה ממש, אתמול, משמעות הדבר היה התחלת הליך פלילי שמעבר למשמעות התיק שברורה לכולם, כרוכה גם לפעמים בהוצאות כספיות גבוהות לעו"ד (סדר גודל של 6000 שקל לסיכוי גבוה של סגירה בהסדר כלשהו, לעניות דעתי). מרגע שהצעד הזה יעבור בכנסת, ככל הנראה, גם שוטר שיכנס לבית שלכם לא כל כך יתלהב. כן, כנראה תקבלו קנס, אבל תמשיכו הלאה כאילו כלום לא קרה, אפילו בלי ללכת לחקירה ומעצר קל. מעבר לכך, מהמעט שאני שמעתי מההכרזה, המודל הוא קנס של אלפייה במקום ציבורי. במקום ציבורי! בבית, ככה"נ, זה יהיה מופחת. כמה? הלוואי שזובי, זה יהיה ממש כיף לתת כיף לשוטר פעם אחת ולהזמין אותו לשאכטה.

למה שלשוטרים תהיה יותר מוטיבציה לתפוס אנשים? מה, הם רואים שקל מזה? כן, יש את עניין מינימום הדוחות שיחידות אכיפה צריכות להגיש (לכאורה), אבל יש גם את עניין מינימום התביעות שתובע צריך להגיש (לכאורההההההההההה), ונורא קל להגיש תביעה כנגד אדם שנתפס עם 10 גרם בביתו והודה בכך. מעכשיו לתובעים לא תהיה את המוטיבציה הזו, המינימום של המינימום זה שהלחץ שלהם על המשטרה יופנה מתפיסת כלל הצרכנים באשר הם שם, לאנשים שעיסוקם מעט יותר "כבד" באשר הם כאן (שוב, לכאורה וכד', לא שאני מתבסס על עו"ד שעוסק בתחום).

עכשיו, אם תתחילו לחשוב בגדול, הצעד הזה עלול להרחיק בעצם את כלל החיפוש המשטרתי בבית, לשוטרים כבר לא תהיה מוטיבציה להפוך לכם את הבית כשתשבו עם חברים, הם יתנו קנס וימשיכו הלאה, ובפועל, מה שעלול לקרות, חלילה ולכאורה וללא שום כוונה לשכנע אנשים לעבור על כל חוק שהוא מחוקי מדינת ישראל באופן זה או אחר לרבות כל מעשי ואמירות הלכאורה המקובלים על השוק המשפטי (כל מילה הייתה אמורה להיות מחוברת במקף, אבל יותר נוח ככה), זה שאנשים ינצלו את המרחב הפרטי-אישי-כמעט-באמת שלהם לגידול עציץ, דבר שכבר הופך בעיני השופטים ללגיטימי יותר כך או אחרת. ריבוי של מעשים כאלה (ויותר מכך, לצערי, ריבוי של תפיסות מקרים כאלו, לדעתי) יוביל לחקיקה נוספת שתתיר לנו לגדל עציץ או שניים, ומבחינתי, בכך, אני מסתפק, וכל המרבה הרי זה משובח, אבל דיינו.

העניין השני, הייחוס לפוליטיקאים או תנועה זו או אחרת... מה באמת? הנושא שחצה את כל קצוות הקשת הפוליטית בצורה הרחבה ביותר, אולי (מפייגלין ועד זנדברג), את כל קצוות המדיה (מדוקו ונשיונאל ג'אוגרפיק, עד גדי וילצ'רסקי והצינור), מהנושאים הבודדים שאפשר לדבר עליהם בלי להיכנס לוויכוחים רציניים (למעט עם העטלף אהוב ליבינו ויקר נפשנו שמתבקש לברך אותנו שהגיענו לזמן הזה. אמן.), אני לא מבין את מי לעזאזל זה מעניין מי אחראי על זה כרגע (מובן שאת הכסף יספרו במדרגות ביום הבוחר, למרות הנטייה לשכוח דברים כעבור שבוע, או כעבור ארבע שעות), תנו קצת להנות, הלו - צ'ילאקס!!! דבר שני, אני לא מבין איך לעזאזל אפשר בכלל לקחת קרדיט (ועוד באופן מלא) על הדבר הזה. היחידים שאולי יכולים לזקוף לראשותם קרדיט בנק' הזמן המיידית אלו האבות המייסדים של התנועה ללגליזציה בארץ ישראל (מצחיק אה?), שפעלו במשך שנים רבות ושילמו על זה מחיר קצת יותר כבד מ-מאה שקל התפקדות לליכוד (ולא משנה מי תרם יותר), להם מגיע קרדיט על פריצת הדרך, זה המינימום, וזה היה עוד מלפני הבוקר.

יאלללללללה כל אחד נהיה לי פה מומחה שממומחה, קורא דינים, מצטט עיתונאים, מעלה מחקרים, כותבים פה מגילות על לגליזציה, מי ישמע מה קרה כבר

מזל טוב לכם, תתרפקו על הניצחון בקרב הקטן, על הצעד האמיתי הראשון, תמצו את השמחה הזו, מה אתם לוקחים את זה כמובן מאליו? תנו לעניין כמה זמן ואז תתפנו לעסוק בקרב הבא, ראבק, אנשים פה במדינה מעשנים עשרים שנה ומעלה בפחד, בסוף זה יקרה.

שרן השכל מקום 31 ברשימה, נכנסה בגלל שדנון הלך להיות שגריר.

זה הכוח שלכם?

לקדם אדם למקום 31?

אם כן, שמח שאתם קצת :)

אבל תתנחם בעובדה שבבחירות הבאות הליכוד יקבלו 35+ מנדטים(במידה וילכו לבחירות בתקופה הקרובה) אולי ייכנסו עוד כמה ממכם ומי יודע אולי גם מהצד השני של המפה.

ד"א,

שרן השכל לא אחראית על האי הפללה אלא ארדן והאמת שאני בז להחלטה הזאת. אני נגד הקנאביס(אנשים פה הבינו כבר) אבל ליבי ליבי אל המעשנים.... למדינה עדיף לקנוס אנשים מאשר לפתוח להם תיק פלילי. מסחטה של כספים. בדיוק כמו דוחות חניה, פשוט בושה.

מה שאמרו שיתנו קנסות כל פעם ובפעם הרביעית יפתחו תיק פלילי, אז מה בשורה טובה? אולי לי, לכם? נו באמת.... זה כישלון

הממשלה צריכה להחליט - או לאסור את השימוש בקנאביס או לאפשר את השימוש בקנאביס.

קנסות?

ממש לא.

לא מאמין שאני מבזבז עליך אוויר וירטואלי, אבל... בתור משתמש ממוצע עדיף לך לקבל קנס של אלפייה וללכת הביתה עם המסקנות שלך מהסיטואציה מאשר לקבל פתיחה של תיק פלילי, הוצאות משפט וכל הבעיות העתידיות שנלוות לתיק שנפתח לך. ואני עוד יותר לא מאמין שבכלל צריך להסביר לך את זה. כדי להיתפס 4 פעמים אתה צריך להיות ממש מוכשר או ממש אידיוט, וגם במקרה הזה אתה מקבל את העונש שהיית מקבל אחרי שנתפסת פעם אחת.

ד"א, הכסף הזה שהמדינה תקבל מהקנסות - אמור (על פי ההצהרות לפחות) ללכת לערוצים של הסברה, טיפול ומניעה, ולא לערוצים אחרים שאינם קשורים לקנאביס.

מבין, רק תסביר איפה החרטא ואיפה השקר?

תרגישו חופשי להסתובב עם עד 15גר' רק לא לעשן במקומות ציבוריים (מקובל כמו סגריות דרך אגב), לא ייכנסו יותר לפשיטות בבתים ותוכלו לעשן אצלכם או אצל חברים בכיף שלכם

קנאביס חוקי במרחב הפרטי

נאמר בבירור: "תהיה מדיניות אי הפללה במרחב הפרטי"

אפשט לך את זה, כמו סיגריות שבמקומות ציבוריים יש ענישה בצורת קנס- אז ככה. במרחב פרטי לא תהיה אכיפה של החוק.

בברכה,

סאחי בלטה אמיתי

אורן כל מילה!

רק תיקון קטן, אני לא מבין למה משתמשים חושבים שאני לוקח קרדיט... באמת כל הכבוד לכל מי שאי פעם עסק במלאכה וקידם את עניין הלגליזציה/אי הפללה, רק רציתי להדגיש שאי אפשר להתעלם מכך שהשר ארדן "משום מה" שינה את דעתו ב 180 מעלות בזמן כלכך קצר... הלוואי והייתי יכול לשתף את כל מה שקורה מאחורי הקלעים אבל לחברי הליכוד שלחצו על השר ועל חברי הכנסת ועל חברי הוועדה היית השפעה עצומה על ההחלטה.

כתבות מוואלה ומגזין קנאביס עם תשובות למספר שאלות שעלו כאן:

http://news.walla.co.il/item/3035060

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/01/%D7%90%D7%A8%D7%93%D7%9F-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%A8-%D7%90%D7%99-%D7%94%D7%A4%D7%9C%D7%9C%D7%94-%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%91%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA/

סוקראטס שים לב להטעיית הציבור, אני בטוח שהכתבים והעורכים יהיו פוליטיקאים נהדרים :D

אני כבר לא יודע באיזה מילים להשתמש כדי להסביר לך...

האם פירוש הדבר שקנאביס יהפוך לחוקי בישראל?

לא. המדיניות שהציג ארדן מגדירה עד 15 גרם ככמות לשימוש עצמי. עם זאת, אין פירוש הדבר שעישון סמים קלים הוא חוקי, אך בדומה לעבירות כמו חציית כביש שלא במעבר חצייה או עבירה על חוק הרעש בשעות הלילה - לא יהיה מדובר בעבירה פלילית, אלא בכזו שהעונש עליה יהיה קנס כספי בלבד, לפחות בשלוש הפעמים הראשונות.

צריכה / החזקה - לא חוקי, בדיוק כמו שכתבתי. אתה טועה, אז אל תשלח אנשים להסתובב עם 15 גרם עליהם כאילו לא יעשו להם כלום.

כיצד ינהגו הרשויות בצרכני קנאביס?

במסגרת המדיניות החדשה, הסביר ארדן כי המשטרה תתמקד באכיפה במרחב הציבורי - ולא בבתיהם של המשתמשים.

כמו שכתבתי, החזקה / צריכה במרחב הפרטית - לא חוקי. אתה טועה.

העובדה שהמשטרה פחות תחפש אנשים במרחב הפרטי, לא הופך את זה לחוקי כמו שכתבת, אם יתפסו אותך, תיענש, אז אל תתן לאנשים את ההרגשה שיש להם הבטחה שלא יעשו להם כלום בבית.

אז כל עוד תמשיך לטעון שהדבר חוקי באיזשהו אופן, אתה מטעה.

קנאביס לא חוקי, נקודה, אין פה דיון.

השינוי, כמו שכתבתי מראש, הוא בשיטת הענישה וזה מבורך.

התחושה של עישון בפחד מתיק פלילי בסה״כ התחלפה בעישון בפחד מקנס גבוה.

זה יותר טוב, זה לא מספיק טוב אבל כן, זה צעד בכיוון...

אתה צודק! זה אנחנו פסיכים

כנראה זה שהפייסבוק שלי מלא סטלנים שמחים זה בגלל שאין לאף אחד מושג... בקיצור שחרר אחי אתה תאמין במה שבא לך ואני במה שבא לי ומבחינתי זה לא פחות מיום חג עם שינוי אדיר למשתמשי הקנאביס בארץ!

אגב גם לא בטוח כמה זמן זה יקח ארדן הגיע כבר עד ל- 5 חודשים אחרי כל מיני תירוצים שהוא אמר ע"מ שזה ישמע הגיוני. אז לכו תדעו אולי יהיו שוב בחירות ואז שוב ידחה..

לא צועקים יש לפני הגול.

אגב גם לא בטוח כמה זמן זה יקח ארדן הגיע כבר עד ל- 5 חודשים אחרי כל מיני תירוצים שהוא אמר ע"מ שזה ישמע הגיוני. אז לכו תדעו אולי יהיו שוב בחירות ואז שוב ידחה..

לא צועקים יש לפני הגול.

צודק אבל בכל זאת קיבלנו פנדל עכשיו רק לא לתת ליצחקי לבעוט

פק"ל לשוטר - תעודה, אקדח, טייזר, אזיקים ומשקל כיס דיגיטלי.

עריכה:

פק"ל לשוטר - תעודה, אקדח, טייזר, אזיקים ומשקל כיס דיגיטלי מבצעי.

אני מעיק וטרחן אז אתה מוזמן להתעלם, בכל מקרה המטרה שלנו זה להוציא את החברי כנסת הביזיוניים מהכנסת ולהחליפם בחברי כנסת טובים. ושרן השכל היא רק דוגמא למה כח פוליטי יכול לעשות (בבחירות האחרונות היו פחות מ 2000 מהליכודניקים החדשים).

אז אם לנסות ולשנות את העתיד לטובה זו טרחנות מבחינתך... אין לי מה להגיד.

שכחת להדגיש את הביזיוניים ל-ד-ע-ת-ך, ואת הטובים ל-ד-ע-ת-ך.

בנתיים דעתך היא מיעוט גדול, ביבי בשלטון.

בכל מקרה - זה שינוי גדול אבל צעד קטן, מעניין עוד כמה שנים יתחילו לדון בלגילזציה מלאה..גם ככה בתל אביב אני יכול לעשן כמעט חופשי ברחובות, מקווה שבגלל הקנסות לא יתחילו לאכוף את זה בטירוף

בלי להכנס יותר מדי ל"טוב" "רע" אני חייב להגיד שגיא לרר ו"הצינור" ביחד עם כל פרויקט "החזית" מביאים תוצאות אמיתיות ככאלה שמשנים דברים במדינה הזאת (לפעמים אפילו יותר מחברי כנסת) ואני מוריד את הכובע בפני ה"צבא" הזה שפשוט פעם אחרי פעם מוכיח שיש תמורה לפעילות אזרחית ותקשורתית.

(וגם גיא לרר מודל לחיקוי בלי קשר)

לרר אחלה בן אדם אבל אין לו קשר אמיתי להקלה הזו.

זה יקרה ממש בקרוב כי טבע וסופר-פארם נכנסות לשוק הקנאביס אחי אל תדאג (אמא שלהם זונה).

טוני, האינטרס של סופר פארם וטבע זה לא שתהיה לגליזציה אלא להפך להקשות על צרכני הקנביס "הרגילים" על מנת לדחוף אותנו למונופול שהם מתכננות ושנצתרך מרשמים וכו'...

הסיכוי היחיד ללגליזציה זה שיהיו מספיק ח"כים שיצביעו בעד, זה הכל. איך זה קורה? תתפקדו!!! לא משנה לאן (עדיפת לליכודניקים החדשים כמובן ;) )

אתה טועה.

האינטרס של חברת תרופות גדולה היא קודם כל שמכירת המוצרים שלה לא תרד, אם קנאביס פוגע בצריכת תרופות המרשם אז קנאביס בחוץ כי טבע לדוגמה השקיעה עשרות שנים בתרופות מרשם.

אם טבע תוכל למצוא דרך להרוויח מקנאביס (למשל, איסור על גידול ביתי אבל מכירה של קנאביס בתור מזון, שמנים וכו' שהם ישווקו) אז קנאביס הוא אחלה כי הוא מכניס כסף.

אף אחד באף תאגיד גדול לא חושב שקנאביס הוא סם מסוכן שחייבים לאסור אותו, הם מוכרים לנו אותו ככזה כדי לשרת את האינטרס.

האינטרס של תאגידי ענק הוא קודם כל להשתלט על השוק המצומצם שקיים כאן.

לאחר מכן הוא יטפטפו לכולם שלגליזציה היא לא דבר נורא ותוך כמה שנים לאחר מכן יהיה ניסוח ראשוני לסוג של אישור שימוש לצורכי הנאה.

זה סוג של כמו הדרכון הביומטרי? בהתחלה הציעו את הרעיון, כולם היו נגד, לאחר מכן אמרו שיתנו את האופציה למי שרוצה לקבל ביומטרי וזה לא יהיה חובה ובסופו של תהליך יהיה רק דרכון ביומטרי.

לאחר עשור שמדברים על ביומטרי כל האוכלוסייה כבר מקבלת את זה שזה בלתי נמנע, זה נעשה מאות פעמים לאורך ההיסטוריה.

אם היה הימור על האי הפללה הייתי מיליונר.