Jump to content

יתר- מחזור 12

Omer

Recommended Posts

החומר במכבי נועד לדומיננטיות. זה הדנא שלה בשנים האחרונות. אני לא חושב שבוס/אוסקר שירטטו על הלוח תרגילי התקפה מרהיבים.זה לא כדורסל וזה לא עובד ככה.אני חושב שזה יותר קשור לכושר משחק לא טוב של הרבה שחקני מפתח פלוס אובדן ביטחון(וזה עליו). זה הכדורגל- אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך.

כנראה ששוטא הוא בעיה אבל לא הגדולה ביותר.

לא צריכים להיות תרגילים משורטטים לפרטי פרטים, עם חסימות ועמידה קבועה כמו בכדורסל, אבל צריכים להיות עקרונות משחק ברורים, פריסה מסודרת של השחקנים, תרגול של מהלכים שאפשר יהיה לבצע בתיאום, על עיוור, מהר. אצל אוסקר דברים כאלה מאוד בלטו למשל, אצל שוטא יש המון בלאגן בקטע הזה. המהלכים בהתקפה לגמרי מאולתרים, נראה שהוא פשוט אומר לשחקנים שיראו מה קורה במגרש וינסו לזהות בעצמם פירצות. זה לא עובד ככה.

תראה את באר שבע בקטע הזה - אפשר לזהות מהלכים חוזרים - למשל הסטה לשחקן באגף אחד, שמושך אליו בלם ומגן, מסירה לחלוץ המרכזי שמושך בלם נוסף, והמשך תנועה, מה שפותח שטח לתנועה לעומק של קשר שבא מאחור או שחקן האגף השני/חלוץ שני. ככה הם סחטו פנדל אתמול, ככה הם כבשו מול אינטר, וזה חוזר שוב ושוב.

ההפסד לבית"ר אצל אוסקר בגביע היה מסריח. לא עניין של מזל כמו העובדה שהוא עלה שם עם הרכב משני.

ואז בסוף קיבלנו את השני . איזה עצבים.

זה לא באמת נכון, פשוט ככה הרוב זוכרים את זה.

אניימה, ורד, טיבי, קרלוס, פידלף, אלברמן, ראדי, לוגאסי, זהבי, עטר, קולאוטי.

זה לא ההרכב הכי חזק (ורד ופידלף בעיקר), אבל זה להציג את זה כהרכב שני זה הגזמה.

פשוט משחק נאחס כמו שקורה לכל קבוצה לפעמים. לצערנו זה קרה בגביע.

לא צריכים להיות תרגילים משורטטים לפרטי פרטים, עם חסימות ועמידה קבועה כמו בכדורסל, אבל צריכים להיות עקרונות משחק ברורים, פריסה מסודרת של השחקנים, תרגול של מהלכים שאפשר יהיה לבצע בתיאום, על עיוור, מהר. אצל אוסקר דברים כאלה מאוד בלטו למשל, אצל שוטא יש המון בלאגן בקטע הזה. המהלכים בהתקפה לגמרי מאולתרים, נראה שהוא פשוט אומר לשחקנים שיראו מה קורה במגרש וינסו לזהות בעצמם פירצות. זה לא עובד ככה.

תראה את באר שבע בקטע הזה - אפשר לזהות מהלכים חוזרים - למשל הסטה לשחקן באגף אחד, שמושך אליו בלם ומגן, מסירה לחלוץ המרכזי שמושך בלם נוסף, והמשך תנועה, מה שפותח שטח לתנועה לעומק של קשר שבא מאחור או שחקן האגף השני/חלוץ שני. ככה הם סחטו פנדל אתמול, ככה הם כבשו מול אינטר, וזה חוזר שוב ושוב.

אף אחד לא מתחיל מאפס. לא השחקנים ולא המאמן.יש ידע ותנועות מובנות שנצברות משנים קודמות. מכבי של לפני חודשיים היתה מאד ברורה לי. המשחק באלקמר היה מעולה בהדגש של החיוב והסדר.

האריס רקד והיה נייד, סקריונה, דסה והאריס יצרו משולש יפה בצד ימין(כך הגיע השער הראשון), טבח בודד, הנעת הכדור היה סבלנית ומתודית. והכושר משחק של כמעט כולם היה מעולה. אפילו נוסא כמחליף היה טוב. לאן זה נעלם? הקבוצה הזאת היתה משכנעת ברמה כזאת או אחרת בתחילת דרכו של שוטא. דברנו כאן בפה מלא ובגאווה על חוסר התלות בערן ושהגולים יכולים לבוא מכל מקום.

שוטא לא עוצר את הסחף והוא כנראה מהפחות מוצלחים שיורדי הביא, אבל לא להבקיע מול אשקלון ובני יהודה? וואלה, אפילו מכבי של נמני היתה מבקיעה רק מעצם הכישרון והעליונות בכל עמדה.

עכשיו, מה קרה? בהתחלה לא הבקענו אבל יצרנו טונה מצבים. עכשיו גם מצבים אנחנו מתקשים לייצר. בעיני, הרבה מאד מזה על השחקנים וזה נפך לכדור שלג קלאסי, לנבואה שמגשימה את עצמה. אני לא מתיימר לדעת בדיוק מה הולך כאן אבל נודף מזה ריח קצת לא נעים.

אין כאן במובהק נתינה של מאה אחוז מכולם. וזה באנדרסטייטמנט.

אף אחד לא מתחיל מאפס. לא השחקנים ולא המאמן.יש ידע ותנועות מובנות שנצברות משנים קודמות. מכבי של לפני חודשיים היתה מאד ברורה לי. המשחק באלקמר היה מעולה בהדגש של החיוב והסדר.

האריס רקד והיה נייד, סקריונה, דסה והאריס יצרו משולש יפה בצד ימין(כך הגיע השער הראשון), טבח בודד, הנעת הכדור היה סבלנית ומתודית. והכושר משחק של כמעט כולם היה מעולה. אפילו נוסא כמחליף היה טוב. לאן זה נעלם? הקבוצה הזאת היתה משכנעת ברמה כזאת או אחרת בתחילת דרכו של שוטא. דברנו כאן בפה מלא ובגאווה על חוסר התלות בערן ושהגולים יכולים לבוא מכל מקום.

שוטא לא עוצר את הסחף והוא כנראה מהפחות מוצלחים שיורדי הביא, אבל לא להבקיע מול אשקלון ובני יהודה? וואלה, אפילו מכבי של נמני היתה מבקיעה רק מעצם הכישרון והעליונות בכל עמדה.

עכשיו, מה קרה? בהתחלה לא הבקענו אבל יצרנו טונה מצבים. עכשיו גם מצבים אנחנו מתקשים לייצר. בעיני, הרבה מאד מזה על השחקנים וזה נפך לכדור שלג קלאסי, לנבואה שמגשימה את עצמה. אני לא מתיימר לדעת בדיוק מה הולך כאן אבל נודף מזה ריח קצת לא נעים.

לדעתי לשוטא יש חלק ענק בזה.

א. אני חושב שהעובדה שלא הצליח לייצר איזון ב-11 היא זו שבכלל התחילה את כל התהליך.

ב. במקום להרגיע את הקבוצה הוא רק הכניס אותה לפאניקה. אחרי המשחק מול פ"ת הוא איבד את הצפון, במקום להרגיע את המערכת ולשדר עסקים כרגיל התחיל לעשות כל מיני חילופים ושינוי מערכים מוזרים (בתחילת העונה באו אלי בטענות שלא עושה חילופים מוקדם...) ולשדר חוסר אונים ושליטה.

ג. הוא קיבל מתנה עם הניצחון בדקה 94 בק"ש. במקום לנצל אותה, ניהל את הסגל בצורה שערורייתית שנגמרה בהפסד לבני יהודה ונמשכה לתיקו ביתי מביך מול אשקלון.

ד. נניח ואתה צודק, למה שהשחקנים לא ייתנו 100%? חצי מהסגל שלנו בערך בשנת חוזה, זה הזמן שלהם לתת 200%. חוץ מזה, רוב הסגל לא משחק שנה ראשונה במכבי. בשנים שעברו לא היו שום מקרים כאלה, מה קרה עכשיו?

זה לא באמת נכון, פשוט ככה הרוב זוכרים את זה.

אניימה, ורד, טיבי, קרלוס, פידלף, אלברמן, ראדי, לוגאסי, זהבי, עטר, קולאוטי.

זה לא ההרכב הכי חזק (ורד ופידלף בעיקר), אבל זה להציג את זה כהרכב שני זה הגזמה.

פשוט משחק נאחס כמו שקורה לכל קבוצה לפעמים. לצערנו זה קרה בגביע.

ממש מרגיז אותי גם עכשיו לקרוא את זה. איך הפסדנו לזבלים האלה ? זה היה בשיא הבלגן עם סדייב וקדאייב. כוס אימם.

ממש מרגיז אותי גם עכשיו לקרוא את זה. איך הפסדנו לזבלים האלה ? זה היה בשיא הבלגן עם סדייב וקדאייב. כוס אימם.

וחודש אחר כך בליגה פירקנו אותם 5-0.

כרגיל, זונות של הליגה עד שזה מגיע למשחקים מולינו שהם פתאום הופכים לאריות (אע"פ שבליגה פתחנו אותם באותה עונה).

כרגיל, זונות של הליגה עד שזה מגיע למשחקים מולינו שהם פתאום הופכים לאריות (אע"פ שבליגה פתחנו אותם באותה עונה).

בסיבוב הראשון היה 1-1 לא? עם הגול של מויאל הערס בר"ג בגשם.

לדעתי לשוטא יש חלק ענק בזה.

א. אני חושב שהעובדה שלא הצליח לייצר איזון ב-11 היא זו שבכלל התחילה את כל התהליך.

ב. במקום להרגיע את הקבוצה הוא רק הכניס אותה לפאניקה. אחרי המשחק מול פ"ת הוא איבד את הצפון, במקום להרגיע את המערכת ולשדר עסקים כרגיל התחיל לעשות כל מיני חילופים ושינוי מערכים מוזרים (בתחילת העונה באו אלי בטענות שלא עושה חילופים מוקדם...) ולשדר חוסר אונים ושליטה.

ג. הוא קיבל מתנה עם הניצחון בדקה 94 בק"ש. במקום לנצל אותה, ניהל את הסגל בצורה שערורייתית שנגמרה בהפסד לבני יהודה ונמשכה לתיקו ביתי מביך מול אשקלון.

ד. נניח ואתה צודק, למה שהשחקנים לא ייתנו 100%? חצי מהסגל שלנו בערך בשנת חוזה, זה הזמן שלהם לתת 200%. חוץ מזה, רוב הסגל לא משחק שנה ראשונה במכבי. בשנים שעברו לא היו שום מקרים כאלה, מה קרה עכשיו?

א- תוכל לפרט? כי אני לא הבנתי את המושג הכללי הזה.איזון באחד עשרה, מה זה אומר? טענו נגדו כל הזמן על חוסר ברוטציה, זאת אומרת שההרכב היה ברור מאד.

ב- בעיני החילופים שלו סבירים ולא חושב שיש כל כך המון אופציות לשחק איתן. מסכים שהעיתוי שלו בחילופים קצת בעייתי ולרוב מאוחר.

ג- אני סבור שאם תבחר 11 שחקנים בצורה עיוורת לגמרי, אתה עדיין אמור להבקיע מול אשקלון ובני יהודה. אם אנחנו נזקקים לסופר מאמן נגד יריבות חלשות כאלה, מצבנו אנוש. אנוש מאד.

ד- אולי הנפקדות המסויימת של יורדי. אולי חסרונה של פרסונה בקליבר של ערן. אולי מירמור של שחקני ספסל שמחלחל?

אתה יודע, שנה אחרונה לחוזה לא מנעה בעבר דברים דומים.

האם אתה חש במאה אחוז מאמץ?

הלוואי והחלפת שוטא תפתור את כל הבעיות. בעצב אני חושב שזה לא המקרה. אבל אני גם מודע שככה זה עובד בקבוצת כדורגל.

הרבה יותר מעניין אותי כרגע מה קורה מאחורי הקלעים ומה מתוכנן לעונות הבאות.

מיטש יחזור עם תשובה ראויה, אין לי ספק.

בסיבוב הראשון היה 1-1 לא? עם הגול של מויאל הערס בר"ג בגשם.

כן, בנוסף השופט המזדיין התעלם מהקיצוץ רגליים שעשו לדאבור מול הפרצוף שלו בתוך הרחבה.

א- תוכל לפרט? כי אני לא הבנתי את המושג הכללי הזה.איזון באחד עשרה, מה זה אומר? טענו נגדו כל הזמן על חוסר ברוטציה, זאת אומרת שההרכב היה ברור מאד.

ב- בעיני החילופים שלו סבירים ולא חושב שיש כל כך המון אופציות לשחק איתן. מסכים שהעיתוי שלו בחילופים קצת בעייתי ולרוב מאוחר.

ג- אני סבור שאם תבחר 11 שחקנים בצורה עיוורת לגמרי, אתה עדיין אמור להבקיע מול אשקלון ובני יהודה. אם אנחנו נזקקים לסופר מאמן נגד יריבות חלשות כאלה, מצבנו אנוש. אנוש מאד.

ד- אולי הנפקדות המסויימת של יורדי. אולי חסרונה של פרסונה בקליבר של ערן. אולי מירמור של שחקני ספסל שמחלחל?

אתה יודע, שנה אחרונה לחוזה לא מנעה בעבר דברים דומים.

האם אתה חש במאה אחוז מאמץ?

הלוואי והחלפת שוטא תפתור את כל הבעיות. בעצב אני חושב שזה לא המקרה. אבל אני גם מודע שככה זה עובד בקבוצת כדורגל.

הרבה יותר מעניין אותי כרגע מה קורה מאחורי הקלעים ומה מתוכנן לעונות הבאות.

מיטש יחזור עם תשובה ראויה, אין לי ספק.

א - חוסר איזון, הכוונה להגנה והתקפה. לא ל-11 הפותחים. הכוונה שלי היא שלא הצליח למצוא הרכב/ מערך/ שיטת משחק בה הקבוצה מחד לא תובך כל התקפה שנייה ומאידך תצליח לייצר מספיק מצבים כדי לנצח.

ב - הכוונה שלי שבהתחלה לא עשה חילופים בכלל, ואז התחיל לעשות שלושה חילופים עד דקה 60. כנ"ל לגבי רוטציות ובאנקרים בהרכב. זה סימן מובהק לפאניקה ואיבוד שליטה.

ג - תלוי באיזה מצב מנטלי נמצאים השחקנים. במצב שהיו, כנראה שלא. היה צריך לתזמן את הרוטציה שיעלו השחקנים ששוטא הכי מאמין בהם, ולא אליאל פרץ ושגיב יחזקאל אחרי שלא פתחו פעם אחת בהרכב לפני.

ד - נכון. אבל זה לא קרה עד עכשיו, למה שיקרה דווקא עכשיו? בשנת החוזה? אולי קשור למאמן....

בכל מקרה, נראה לי שמיצינו את הדיון על שוטא. נשפכו הרבה יותר מדי מילים בהינתן זה שהוא פה כדי להישאר.

אני אסכם בזה שבעיניי הוא לא הסיבה היחידה למצב של הקבוצה, אבל הוא כן הסיבה העיקרית.

1- כתבתי, הכושר ואובדן הביטחון זה עליו.

2- טיעון קו הגנה גבוה פשוט לא מחזיק אם אתה רוצה דומיננטיות. אתה לא תשלוט בכדור אם לא תהפוך את הקבוצה לקצרה. וקצרה אומר צימצום המרחק בין כל חלקי הקבוצה.

3- במקרה של הגנה גבוהה, אתה זקוק לפקמן שילחץ על המסירה האחרונה. הפקמן שלנו קצת התעייף(גל).

4- מיכה תמיד! חתך למרכז. זה הדיפולט שלו.מה השתנה עכשיו? שדסה בכושר רע. כל העניין בלקנות אותו מלכתחילה היתה העזרה ההתקפית שלו.

5- מסכים לגבי הרוטציה.

6- סקריונה חלוץ זה כבר מזמן(חיפה בית היה המשחק האחרון שבו הוא שיחק כחלוץ). לא רעיון מוצלח במיוחד אבל גם לא כזה שגרם לנזק גדול.

7- התנועה לעומק של נוסא היא יתרון ולא חיסרון.

לדעתי זה בידיוק העניין. 2 הכלים הכי חזקים שלנו בשנים האחרונות שנתנו לנו את היכולת לשחק בקו הגנה גבוה זה טיבי עם המהירות ואלברמן בתור הפקמן הזה שדיברת עליו. שניהם בכושר ירוד העונה. אז במקום לגוון או לשנות מערך או שחקנים הוא ממשיך עם אותו דבר במשך אינספור משחקים. כל הרצף משחקים ההזוי הזה לא היה שינוי פעם של המערך מבחינה הגנתית.

-לגבי סאקריונה זו סתם הייתה נקודה שמראה על טעות מקצועית שלו.

-העניין עם נוסא שהוא עושה את זה בצורה לא חכמה או יותר מידי ופשוט נתקע בין כל הבלמים ומצופף יותר.

- מיכה השנה עושה את זה יותר מתמיד. לא זוכר בתקופת ייני שכל הקו היה שלו מהסיבה שלא חשבו שהוא יעשה יותר מידי. הקטע שדסה העונה בידיוק כמוהו מבחינה התקפית ומחרבן כל התקפה.

וחודש אחר כך בליגה פירקנו אותם 5-0.

אחלה נקמה היתה אחרי ההפסד הבאמת מדכא בגביע. במשחק הזה אלוהים הבקיע את אחד השערים הראשונים שלו בליגה (יש סיכוי שהראשון?).

אחלה נקמה היתה אחרי ההפסד הבאמת מדכא בגביע. במשחק הזה אלוהים הבקיע את אחד השערים הראשונים שלו בליגה (יש סיכוי שהראשון?).

הראשון בליגה, שני כללי אחרי הגול בגביע מול נתניה.

איזה חודש, זה היה בהפרש של כמה ימים. אני זוכר שהקופים בכו שבליגה הם נתנו לנו ובגביע נלחמו.

איזו עונה עם ראיונות לפנתאון של בנאדו כמו "שמכבי תמעד אנחנו נהיה שם" והקלסיקה של "תבוסה או לא תבוסה".

הראשון בליגה, שני כללי אחרי הגול בגביע מול נתניה.

וואלה רואה את התקציר הזה וצובט לי בלב איך מגרף עלייה כזה חד קיבלנו כזאת צלילה.

האמת נראה לי שבחיים אני לא יתרגש יותר כמו שהתרגשתי בעונה ההיא באליפות עם אוסקר, איזה כיף היה בעונה הזאת.

אני מבין מה שאתה אומר, אבל מצד שני לפניה חשבתי שאני בחיים לא אתרגש כמו שהתרגשתי ב-02/03.

איזו עונה עם ראיונות לפנתאון של בנאדו כמו "שמכבי תמעד אנחנו נהיה שם" והקלסיקה של "תבוסה או לא תבוסה".

"תבוסה או לא תבוסה" עונה אחרי.

הדבר הכי גרוע שאפשר לומר על מאמן זה שהוא מסתמך על מה שעשו קודמיו. גם אם יש לו רעיונות דומים.

ובלי שום קשר, גם מהלכים שהיו קבועים לאורך השנים חייבים להיות מתורגלים בשוטף, שחקני כדורגל הם לא רובוטים. אצל שוטא לי לפחות נראה שאין ממש תרגול כזה.

הדבר הכי גרוע שאפשר לומר על מאמן זה שהוא מסתמך על מה שעשו קודמיו. גם אם יש לו רעיונות דומים.

ובלי שום קשר, גם מהלכים שהיו קבועים לאורך השנים חייבים להיות מתורגלים בשוטף, שחקני כדורגל הם לא רובוטים. אצל שוטא לי לפחות נראה שאין ממש תרגול כזה.

זה לא מה שכתבתי אבל עזוב. הרנדומליות בכדורגל היא גדולה. הטקטיקה לא מטרידה אותי מול אשקלון, לא צריך גאון טקטי בשביל זה.התשוקה והמאמץ מטרידים אותי.

יש לא מעט עיניים באימון של מכבי. אני משער שעובדים שם על מציאת פתרונות. אבל אין דרך בטוחה יותר, להשיב ביטחון שאבד, מכדור ברשת וניצחונות. אין תירגול טקטי לזה.