Jump to content

הפועל

Sawyerdroid

Recommended Posts

אז כן יש קשר

בפועל הם עברו פירוק אבל שום דבר לא השתנה, נותנים להם להמשיך להשתולל

זה כמו בן אדם עם חריגה במסגרת בויזה, לוקח הלוואה לכסות אותה ושוב ממלא אותה בקניות.

הדוגמא שלך לא קשורה לכלום.

זה כמו בן זונה שאני שונא שאונס ילדות ובמקום לחתוך לו את הזין אומרים לו כמה הוא חשוב ומביאים לו ילדות ישר לחדר שיהנה..

ככה זה

אה, הדוגמא הקלאסית של משהו שבאמת קיים ומזכיר כל כך הרבה דברים בעולם הזה.

אני במקום אשקלון מביא תותחים במאות אלפי דולרים מתרחק מהתחתית והולך לפירוק לא מזיק, שווה אש!

הלו הלו כמעט שכחת את הדבר הכי חשוב בסיבוב ההישרדות: הם חייבים בנוסף להקים חברת אחזקות שתוכל להיות פח הזבל של כל ההוצאות שיווצרו.

רק אצל הפועל שבוע אחד הם קרובים להגיע לליגה ג', ושבוע אחרי הם כבר מחתימים שחקנים רציניים...

מה יהיה הסוף איתם?

את האמת טיפה ריחמתי עליהם שחשבתי שיתפרקו, היום אני מבין שאין ברירה כי משהו בעייתי שם מהשורש אם ממשיכים לקנות שחקנים יקרים

רק אצל הפועל שבוע אחד הם קרובים להגיע לליגה ג', ושבוע אחרי הם כבר מחתימים שחקנים רציניים...

מה יהיה הסוף איתם?

את האמת טיפה ריחמתי עליהם שחשבתי שיתפרקו, היום אני מבין שאין ברירה כי משהו בעייתי שם מהשורש אם ממשיכים לקנות שחקנים יקרים

העונה הזו לא מדד לכלום.

אם לא יגיע רוכש עד הקיץ (מה שלא נראה סביר כרגע) הם יהיו בבעיה רצינית להעמיד קבוצה ראויה.

נורא קל לתחזק חצי עונה בעלויות נמוכות.

חוץ מפורום השחקן ה12, עוד אנשים וגופים בעולם מודעים לאבסורד של קבוצה בחובות, שלא שילמה לשחקנים שלה ולא שילמה על השחקנים שלה, ועדיין מחתימה שחקנים חדשים בלי הפסקה..?

למה לא עושים על זה משהו???

חוץ מפורום השחקן ה12, עוד אנשים וגופים בעולם מודעים לאבסורד של קבוצה בחובות, שלא שילמה לשחקנים שלה ולא שילמה על השחקנים שלה, ועדיין מחתימה שחקנים חדשים בלי הפסקה..?

העונה הזו לא מדד לכלום.

אם לא יגיע רוכש עד הקיץ (מה שלא נראה סביר כרגע) הם יהיו בבעיה רצינית להעמיד קבוצה ראויה.

נורא קל לתחזק חצי עונה בעלויות נמוכות.

ההיפך

עונה הבאה אם הם נשארים בליגת העל יש להם הכנסות ויכולים להעמיד תקציב של 20-25 מיליון ש"ח מבלי להביא שקל מהבית או למכור שחקנים (מנויים, כרטיסים, טוטו וכו')

מתוך זה הם יצטרכו להפריש 2% לקופת הנושים (במשך 3 שנים), שזה בערך 400-500 אלף ש"ח בלבד.

דווקא בחצי עונה הנוכחית היו אמורות להיות כל הבעיות, כי להפועל אין הכנסות מכיוון שהם שיעבדו כבר את כל ההכנסות מהעונה הזאת, מה שלא מפריע להם להמשיך לקנות שחקנים (גם עם דמי העברה) מבלי למכור אף שחקן.

הייתי אומר שהשחקנים שחותמים שם טיפשים אם הם לא רואים איך הפועל מתייחסים לשחקנים כמו גוטליב או אלטמן, גם מבחינה כספית וגם מבחינה הומנית, אבל כנראה שמי שחותם שם מקבל את הכסף בדרכים אחרות לכאורה, ממישהו שהוא לא הבעלים לכאורה, שהשם שלו מתחיל ב-ו' ונגמר ב-ן'. הכל לכאורה. ובחוזה כפול. שוב לכאורה.

רואים שיש שינוי.

מצחיק דווקא, החלון שלדעתי הכי עשה להם חור בכיס זה הינואר ההוא שהם החתימו 21 קשרים. ופתאום מי היה מאמין בתוך כל הבלאגן שהם נמצאים ההיסטוריה חוזרת על עצמה והם מחתימים 8 שחקנים בינואר, איזה עיוורון.

דווקא לשון החוק ברורה כאן - החוזה של השחקנים תקף, החובות לא נעלמו, לתשלומים עדיין יש תוקף חוקי, כשכל התשלומים מרגע רכישת הקבוצה הם על קבוצת ניסנוב, וכל מה שקדם לכך באחריות הראל אחזקות, כשהתשלומים מבין אלו שלא שולמו נכללים בקופת הנושים. הכל תקף, ויש פיצול של אחריות של 2 גופים על התשלומים, לפי הזמן שהם היו אמורים להתבצע בו.

אם הולכים רק לפי לשון החוק, זה ברור לחלוטין, ואין כאן וויכוח. אבל לטעמי יש כאן יותר מרק החוק. החוק נועד לפירוק של חברות רגילות, ושנינו יודעים שכדורגל זה לא כמו כל עסק אחר, ופירוק של חברה שנועדה אך ורק להחזיק קבוצת כדורגל, אי אפשר להתייחס אליה לחלוטין כמו פירוק של חבר רגילה.

זה דיון יותר מוסרי בעיני, ולכן כן היה מקום להתגמש איפה שאפשר, כמו למשל לוותר על זה שהשחקנים שלא מוכנים לחוזה החדש יעברו לרשות המפרק שימכור אותם בעצמו והכסף ייכנס לקופת פירוק. זה אמנם היה נותן לנו חתיכת מקפצה במו״מ מולם, וסביר להניח שזגורי ועזרא לא היו עוזבים, אבל צריך להיות אנושיים.

וזה נכון גם כלפי השחקנים, אבל גם כלפי שאר הנושים. גוטליב נדפק כאן, למשל, אבל לשנות את החוק בשבילו גם ידפוק את שאר הנושים. וזה בעייתי.

כשלא שילמו משכורות, יותר עצבן אותי שלא משלמים לעובדי מנהלה ולצוות של הנוער מאשר לשחקנים. לא כי פחות מגיע לשחקנים או משהו, ממש לא, אלא כי ידעתי שבגלל שרואים רק את השחקנים שוכחים את כל השאר. הנושים זה לא רק בנק לאומי ומס הכנסה, יש גם המון עובדים יותר קטנים, עסקים קטנים, וגם אותם עובדי מנהלה וצוות של הנוער שלא שילמו להם. לאפשר לגוטליב להתיר את החוזה למרות מה שהחוק קובע בנושא, כי זה אנושי יותר (וזה באמת אנושי יותר), זה לגרום להם לקבל פחות כסף מהמעט שגם ככה הם יקבלו, ולדפוק אותם עוד יותר בשביל לעזור לו, כי בתור שחקן הוא בולט יותר.

ואני באמת לא יודע מה להגיד כאן.

(אני נותן על גוטליב כדוגמא ולא על אלטמן כי אצלו לא ברור לי בכלל מה הלך שם ואחריות של מי זה, אז קטונתי מלהגיד משהו בנושא, בעוד אצל גוטליב החוזה ברור ומוסכם על 2 הצדדים)

החובות לא נעלמו מבחינה משפטית אבל החובות שייכים לישות משפטים שאין לה אפילו נכס אחד. האחריות נשארה על הראל אחזקות שנמצאת בפירוק בעוד שהנכסים עברו לניסנוב ושות' בלי תמורה אמיתית מעבר להבטחה (שלא קוימה) לכבד את החוזים הקיימים של השחקנים או לשחרר אותם ולהפריש אחוז מסוים (וזעום) מהכנסות עתידיות.
לכאורה יש כאן פיצול אחריות. בפועל, אם הנאמנים של הראל אחזקות לא יצליחו להוציא שקל מהתביעות שלהם נגד טביב, רמון וכבירי, אין כאן בכלל אחריות (מעבר לכמה אחוזים בודדים).
מצד אחד אתה כותב לשון החוק מצד שני מדבר איתי על מוסר. או בקיצור הפועל קלאסי - כשנוח לכם אז רותמים את החוק לטובתכם, כשלא נוח לכם אז מדברים על מוסר וזה שכדורגל זה לא כמו עסק רגיל. הפועל במיטבה.
זה בלי לדבר על הקומבינה עם ההתאחדות והבקרה שמתגייסות כדי להשאיר את הפועל בחיים (והשתיקה המביכה של אשקלון ובני יהודה ויתר קבוצות התחתית).
אף על האמור לעיל ולמרות כל התמרון המשפטי הזה, עדיין לא ברור איזה שחקנים ואיזה חוזים קיימים מעבר לסיום העונה, והאם ניסנוב ושות' בכלל יוכלו לעמוד בחוזים האלה. לכן כתבתי שבלי רוכש אתם תהיו בבעיה כי החובות לפיפ"א ובגלל פסקי דין של קאס לא ייעלמו. שני המוסדות האלה לא מתעניינים בהראל אחזקות ובניסנוב ושות', אלא רואים לנגד עיניהם מועדון, ובאופן לא מפתיע, עומדות לרשותם גם סנקציות.

נראה לי העניין הוא שאת עזרא וזגורי לא היה אכפת להם לשחרר כי הם לא נכסים רציניים. הם יודעים שלגוטליב יש ביקוש יחסית גבוה אז הם מנסים לסחוט את המיץ.

התשובה היא פשוטה. בקצרה:

הפועל תל אביב לא בחובות. הראל החזקות היא החברה שבחובות (ובפירוק), הפועל ת״א כבר לא שייכת להראל החזקות.

מישהו יכול להסביר לי מה הסיפור עם גוטליב ?

איך עזרא וזגורי יכולים לעזוב בחינם והוא לא ?

הפועל החליטה לא לכבד את החוזים של עזרא וזגורי, ולכן הם שוחררו.

הפועל החליטה כן לכבד את החוזה של גוטליב, ולכן הוא שחקן הקבוצה. גוטליב מצידו טוען שכיוון שלא שולמו לא מענקים מתחילת העונה, החוזה לא כובד, אבל המענקים האלו הם חוב של הראל החזקות, לא של ניסנוב.

התקציב שלהם לא יותר קטן משל אף קבוצה חוץ ממכבי, ב"ש, חיפה ובית"ר. לדעתי הוא פחות או יותר כמו של מכבי פ"ת. איך זה הגיוני?!

טוב תקשיבו, טוטו תמוז, צ'בויקה וסיטון הזה כמחליף, אמנם חשבתי על זה עוד לפני ONE כי זה פשוט הגיוני אבל הם בוודאות נערכים לעזיבת שויינפלד, מעניין לאן :)

איך הם בכלל מחתימים את כל השחקנים האלה? אין להם חוזה? פשוט בשום מקום לא מציינים שהם משלמים דמי העברה או משהו כזה ומדובר בשחקנים לא רעים כך שספק אם הקבוצות שלהם משחררות אותם בחינם.