Jump to content

נושא מלפפונים לחורף 2017 ע"ש רכש, רק תבוא רכש

פנחס שוף

Recommended Posts

הכי חשוב לא להשתגע עם הרכש בפזיזות. הכי גרוע שעכשיו נאבד את הראש וננסה בכח לקנות כל דבר שזז, ניפול ואז נהיה גמורים ל3 עונות עם חוזי עתק.

מכבי חייבת קודם כל עוגן. חשוב כרגע לשים יד על כמה ישראלים בכירים בטווח של שני החלונות הקרובים שיביאו אופי ובטחון לקבוצה. שחקנים בסדר גודל של ייני, אצילי, גרשון, חמד וכו'.

אם אנחנו כבר לא בריצה לאליפות, אז אפשר לקחת יותר צ'אנסים וסיכונים עם שחקנים צעירים שכרגע בקבוצה ואולי עם שינויי תפקידים כאלה ואחרים להרוויח שחקנים מחדש.

כיוון שהחוליה שקרסה במכבי העונה היא חוליית הקישור הייתי מנסה לעשות בה מהפכה שלא תסכן כסף:

1. דור פרץ בלט העונה בצעירה והיה פשוט מעולה בעמדת הקשר האחורי, אפשר לקחת מאלברמן דקות (שמסיים חוזה העונה?) ולהתחיל לתת לדור. לדעתי יש פה משהו שיכול להתבשל מהר. אם לא, אז חייבים להשאיל כי חבל על כל רגע.

2. גולסה מצוות אצל שוטא כקשר אחורי. אפשר להזיז אותו עמדה קדימה לעבר 50-50. לא רואה בנוסא שידרוג לעומתו. בנבחרת ישראל הוא נראה טוב ונמרץ בעמדה הזאת, נתן בישול לחמד למי שזוכר.

3. ריקן זה שחקן שבעונת 12/13 נתן 11 שערים ו4 בישולים בעמדת הקשר בבית"ר במשחקי הליגה, שם הוא פרץ. אולי כדאי להחזיר אותו לתפקוד המקורי? הוא קיבל בכלל צ'אנסים אצלנו בעמדה הזאת? יתכן ויכול תפוס משבצת של קשר מחליף מהספסל? כמה קשרים אצלנו הגיעו לכמות השערים האלה בעונה כלשהי בקריירה שלהם? חוץ מסקאריונה שהוא שחקן של דו-ספרתי עונתי (ובניון בעברו המפואר) - אף אחד!

4. מה מונע מנוסא להיות קשר אחורי טוב? לטעמי לשם הקריירה שלו הייתה צריכה ללכת מלכתחילה.

5. אם תוכנית שינוי התפקידים תצליח, אז בסוף העונה במקום משבצות ל-2 קשרים זרים (מדו ונוסא כרגע שמסיימים חוזה). אפשר להעביר משבצת אחת לבלם זר. נוסיף לזה מגן שמאלי זר (זר שישי שיגיע בינואר?) ונקבל קבוצה שתהיה יותר מאוזנת אם נפגע ברכש.

אחלה סעיפים, בעיקר נושא דור פרץ שצריך להפסיק לעשות לו (ולנו) את העוול הזה של להיות "מגן ימני" ולשלוח אותו להשאלה. בלם, מגן שמאלי ומאמן תהיה תוספת נהדרת בינואר. אני מאמין שלדסה עוד יש סיכוי מסוים להצליח. אשמח לראות חיזוק לסגל כמו קניוק, אבל אין סיכוי שנקבל אותו במחיר שפוי מהלוזונים.

בנוגע לקישור האחורי: חזרתי לראות כמה תקצירים פחות סקסיים מהעונה של סוזה, וחייב לומר: 1. אין תחליף לזהבי ופריצה (לא חדש). 2. בהשוואה לסוזה, שוטא לקח קבוצה עם אינפלציה בקשרים, ואו שהוא שולח אותם לתפקודים מוזרים, או שהם פשוט עושים מה שהם רוצים על המגרש, או שבדקה ה-60 הוא מחליט "ללכת על כל הקופה" ושובר את הסדר (= אין לו באמת תוכנית משחק). השילוב אלברמן-מיטרוביץ'-ראדי היה קונספטואלית מוצלח לדעתי וחבל שאין לנו תבנית דומה עכשיו, ובטח שעד המשחק של גולסה בנבחרת לא באמת השתמשנו בו כמו שצריך. מעניין אם שוטא חושב על הדברים האלה. נוסא צריך להיות יותר על תקן איינבינדר, כך שהכניסות שלו לרחבה הם פלוס ו-80% מהתפקיד שלו זה להרוס התקפות ליריב ולייצר שליטה במרכז, במקום נראה שנוסא עכשיו מתופקד כקשר התקפי שמצפים ממנו לעשות ספרינטים לרחבה וחזרה כל הזמן. בזמנו אפילו השילוב איינבינדר-מיטרוביץ' היה מאוזן ולא רע בחלק מהמשחקים.

ראיון עם ז׳ורדן פושה, במכבי הוא ככל הנראה לא יהיה..

אבל תהיה עליו מלחמה של הרבה קבוצות

לפי הראיון בעונה הבאה שחקן חופשי וככל הנראה בינואר ימכר

https://youtu.be/O98Y2Orvspc

איזה מרגש הוא עם המבטא הישראלי שלו.

גם עושה רושם של בן אדם סבבה, אם אפשר להביא בזול בינואר הייתי הולך על זה, בחינם בסוף העונה הייתי הולך על זה בלי לחשוב פעמיים.

ואריאל שיימן הזה בן אלף זונה ("מעכשיו יש לו כבר קנס")

ראיון עם ז׳ורדן פושה, במכבי הוא ככל הנראה לא יהיה..

אבל תהיה עליו מלחמה של הרבה קבוצות

לפי הראיון בעונה הבאה שחקן חופשי וככל הנראה בינואר ימכר

https://youtu.be/O98Y2Orvspc

איך אני יכול לראות את זה אם אני בחו"ל?

לא רוצה להשמע כמו תקליט שבור

אבל השחקן שיחק בבית"ר במשחקים הראשונים של הטרום עונה, אחרי זה בגראדנה זה אומר 2 קבוצות, קבוצה שלישית אי אפשר.

אז השם לא רלוונטי

הא יש כזה שחקן חתול צהוב, דווקא הוא השחקן הכי משמעותי באשדוד והוא צעיר, לפני שב"ש תקטוף אותו כי היא בענין שלו.

ברור לכם שמה שיקרה זה שטביב יחזיר את אצילי בגרושים בינואר (מניח שיש לו זכות ראשונים עליו) וימכור לנו אותו ב-2 מיליון יורו בקיץ נכון?

גם אם יש לו זכות ראשונים ( ולדעתי אין לו ) הוא חייב להשוות הצעתו למחיר הכי גבוה שהוצע עבור השחקן . ...אז לא יקנה בגרושים ולא ימכור ביוקר ...

יש פה קונצנזוס, שלא מובן לי בכלל, על זה שצריך זר מגן שמאלי.

מגן ימני הרבה הרבה הרבה יותר דחוף.

אומנם לבן הרוש יש כל משחק טעות קבועה, אבל לפחות שאר הזמן הוא עסוק בהגנה, טוב ויציב. הוא גם לא מנסה יותר מידי בהתקפה, שזה מבורך.

דסה פשוט איום ונורא. הסדר עדפויות שלו, זה שהוא תמיד מעדיף התקפה על פני הגנה, פשוט מעוות. לא עושה כלום בהגנה ומנסה הרבה יותר מידי בהתקפה.

מבחינתי דסה הוא חור גדול הרבה יותר גדול מבן הרוש.

יש פה קונצנזוס, שלא מובן לי בכלל, על זה שצריך זר מגן שמאלי.

מגן ימני הרבה הרבה הרבה יותר דחוף.

אומנם לבן הרוש יש כל משחק טעות קבועה, אבל לפחות שאר הזמן הוא עסוק בהגנה, טוב ויציב. הוא גם לא מנסה יותר מידי בהתקפה, שזה מבורך.

דסה פשוט איום ונורא. הסדר עדפויות שלו, זה שהוא תמיד מעדיף התקפה על פני הגנה, פשוט מעוות. לא עושה כלום בהגנה ומנסה הרבה יותר מידי בהתקפה.

מבחינתי דסה הוא חור גדול הרבה יותר גדול מבן הרוש.

אני מסכים איתך שדסה איום ונורא, לא ברור איך יצא לו שם של איזה דני קרבאחל אבל עמבה זה פשוט בושה. מביך לראות אותו משחק כדורגל. אם לא הפיזיות הוא בליגה א' היום.

מתלבט אם התלונות לדסה באות מגזענות או חוסר הבנה בכדורגל.

דסה מגן מצוין. משחק ההגנה שלו מעולה(הוא שיפר את כל החורים מתחילת העונה) ויודע גם לסגור אישית ברמה גבוהה.

בהתקפה הוא יודע להתקדם ולתרום הבעיה היחידה והקריטית ביותר זה שהוא לא מרים טוב,אספקט שלמזלו אפשר לשפר גם בגיל הזה.

ביום שחצי מההרמות שלו יהיו עם כתובת,הוא לא יהיה פה.

אקוס(?) זה דברים שהייתי מסכים איתם ואפילו מחזק בעונה שעברה אבל העונה הוא פשוט לא קיים כמה פאדיחות שלו ושל בן הרוש זה פשוט לא נורמלי שמישהו יראה את הגולים שאנחנו מקבלים נגד זניט בחוץ נגד זניט בבית נגד דאנדוק בחוץ ונגד דאנדוק אתמול זה פשוט עצוב מישהו בדק את זה? זה אותו גול כל פעם של מסירת רוחב ברחבה שנובעת מזה שמישהו עובר את בן הרוש/ דסה ומוסר לשחקן שדסה/ בן הרוש אמורים לשמור עליו ועושים פדיחה. זה מטריף

מתלבט אם התלונות לדסה באות מגזענות או חוסר הבנה בכדורגל.

דסה מגן מצוין. משחק ההגנה שלו מעולה(הוא שיפר את כל החורים מתחילת העונה) ויודע גם לסגור אישית ברמה גבוהה.

בהתקפה הוא יודע להתקדם ולתרום הבעיה היחידה והקריטית ביותר זה שהוא לא מרים טוב,אספקט שלמזלו אפשר לשפר גם בגיל הזה.

ביום שחצי מההרמות שלו יהיו עם כתובת,הוא לא יהיה פה.

חחחח אז מעכשיו אסור להעביר ביקורת על שחקנים שחורים כי זה נובע מגזנות? איזה שטויות.

כשהוא היה מעולה (בחודשיים הראשונים שלו) כולם התלהבו ממנו. מה לעשות שהוא פח אשפה חסר מוח או הבנה בכדורגל? למזלו יש את בן הרוש שהוא מצליח לשבור שיא ולהיות יותר גרוע ממנו, אז פחות מבקרים אותו.

משעמם לי בחיים ואני אוהב לראות ליגה לאומית ימי שישי

ויקי כחלון מנתניה בולט כבר כמה משחקים

גם צעיר, גם כשרוני

בישל שלושה שערים היום כולם הרמות מהצד

יכול להיות אחלה רוטציה אצלנו, לפחות רוטציה

וחוצמזה אם כבר להוציא איזו קבוצה מהמינוס עדיף שזו תהיה נתניה

חחחח אז מעכשיו אסור להעביר ביקורת על שחקנים שחורים כי זה נובע מגזנות? איזה שטויות.

כשהוא היה מעולה (בחודשיים הראשונים שלו) כולם התלהבו ממנו. מה לעשות שהוא פח אשפה חסר מוח או הבנה בכדורגל? למזלו יש את בן הרוש שהוא מצליח לשבור שיא ולהיות יותר גרוע ממנו, אז פחות מבקרים אותו.

כל ההודעה שלך מייצגת את כל מה שחרא ביציע שלנו, החלק המודגש מייצג את מה שחרא בבני אדם.

מאחל לך להבריא גבר.

משעמם לי בחיים ואני אוהב לראות ליגה לאומית ימי שישי

ויקי כחלון מנתניה בולט כבר כמה משחקים

גם צעיר, גם כשרוני

בישל שלושה שערים היום כולם הרמות מהצד

יכול להיות אחלה רוטציה אצלנו, לפחות רוטציה

וחוצמזה אם כבר להוציא איזו קבוצה מהמינוס עדיף שזו תהיה נתניה

אם הוא יחליף שם יהיה על מה לדבר