Jump to content

סיכום הניצחון על ק"ש בחוץ אחריי צפייה בש.ח | וידאר קיארטנסון על תקן ערן זהבי מביא 3 נקודות.

Sawyer

Recommended Posts

איזה תקופה רעה עוברת על הקבוצה שלנו, ואוו. ויש רק דבר אחד שיכול לעזור לנו עכשיו - ניצחון. רק ניצחון.

היריבה מולנו היא קריית שמונה שמאפירה העונה, אבל אסור לשכוח שמדובר במגרש חוץ קשה שאנחנו לא נוטים להביא בו נקודות. ההרכב של שוטא היה אופטימלי לדעתי.

המשחק נפתח בהלם כשרק 5 דק במשחק וכבר כדור ארוך עובר את כל הגנת מכבי ת"א ומוציא את איזיקה מול ראייקוביץ', איזיקה לא מתבלבל ושולח כדור מדוייק לרשת. 1-0 ק"ש. אחריי השער המהיר והמפתיע של ק"ש הצהובים השתלטו על המשחק והניעו כדור אבל הצליחו להגיע רק לחצאי מצבים. דקה 16 ק"ש כמעט עוקצת בעוד מתפרצת כששלומי אזולאי מרים כדור לאיזיקה שנוגח מ12 מטר חזק אבל ראייקו מציל לקרן. דקה 19 קיאטרנסון עט על כדור תועה ברחבה מסתובב ובועט חזק מזווית קשה אבל ניצן במקום. דקה 20 כדור ארוך נשלח לקיארטנסון שמזווית קשה מנסה לבעוט לשער אבל הכדור הולך חלש ולשומקום. הלחץ הצהוב מתגבר. דקה 23 כדור חופשי חזק של סקאריונה מ27 מטר נהדף ע"י ניצן. דקה 24 נסיון הרמה של מאוריסיו עשה את דרכו לרשת של מכבי אבל ראייקוביץ' באינסטיקנט טוב מוציא לקרן. דקה 36 מדוניאנין שולח כדור נהדר באגף לבן חיים שמלהטט ומחזיר למדו שמגיע מקו שני כדי לבעוט בנגיעה מ16 מטר בעיטה נהדרת שמפספסת את החיבור רק במעט. דקה 38 מהלך גדול של סקאריונה שמחפש את העומק וגם מוצא אותו בעזרת דאבל פס עם טבח מסתבך מעט ברחבה אבל מוציא כדור רוחב נהדר לקיארטנסון שמקרוב לא מתבלבל וקובע 1-1 מוצדק.

מחצית שניה נפתחה כמו הראשונה עם חצאי מצבים ושליטה צהובה, דקה 53 דווקא המארחת הגיעה להזדמנות כששלומי אזולאי ירה כדור מ25 מטר מעל המשקוף של ראייקוביץ', ככל שהדקות חלפו הצהובים התקרבו אל השער, דקה 69 אלי דסה פורץ מצויין ומכניס כדור נהדר לוידאר שמסתובב פנטסטית ובועט כדור חזק אבל למרכז השער לידיים של ניצן. לא חולפת דקה והצהובים מגיעים לעוד הזדמנות כשהרמת כדור של ריקן נהדפת בהגנת ק"ש למיכה שמתוך הרחבה בועט כדור שמפספס את השער של ניצן. דקה 78 זה היה חייב להיות היתרון של מכבי, מיכה יוצא מצויין ושולח כדור אמן לוידאר שמזוית קשה לא מוסר ומחליט לשחרר פצצה שמפספסת את המשקוף של ניצן רק במעט. דקה 89 בעיטה מ40 מטר של ק"ש נעצרת אצל עאבד שמשתחרר בצורה גאונית ברחבה ומשחרר בעיטה חזקה אבל ראייקו באינסטיקנט אדיר מונע שער ודאי. דקה 94 דור מיכה מקבל את הכדור באגף ימין מתקדם לרחבה ומרים כדור מדוד לוידאר קיארטנסון שלא מכוסה ומ5 מטרים שולח את הכדור לרשת כדי לקבוע 2-1 דרמטי למכבי ת"א. GameOver.

אז מה היה לנו?

מחצית ראשונה טובה עם ספיגה מוקדמת ואח"כ שליטה מוחלטת במשחק והרבה מצבים עד לשער הראשון.

מחצית שניה הייתה המשך של הראשונה ברוב הדקות מכבי לחצה, היו רגעים שזה כבר היה נראה שזה לא יגיע אבל בדקה ה94 הגיע וידאר וקבע 2-1 מוצדק.

שופט: סביר- (צריך להתחיל תוספות זמן מ8 דק רק על השיחות שהוא עושה, שורק בכוונה הפוך כדי לעצבן (בעיקר אותנו) פשוט שופט מגעיל.)

שחקנים:

ראייקו - אין לו אשמה בגול כמובן, עצר כמה כדורים קשים + הביא הצלה אחת ענקית שעשתה את ההבדל בין ניצחון להפסד - סה"כ נהדר.

דסה - הצטרף הרבה, עשה תנועה טובה וכמה פעולות נחמדות, אבל יכול להיות יותר מדוייק. בחלק ההגנתי לצד כמה פעמים שהיה שם הצליח לאכזב אותנו שוב בפעולות הגנתיות חלשות.

טיבי - אני חושב שהיה בסדר, לא היה אשם בשער או באיזה מצב מיוחד. יכול להיות קצת יותר מאיים (מהיר וחזק). אבל אחרי התקופה האחרונה אני מקבל גם את זה.

טבח - לא היה צריך לצאת בגול הראשון, ולא היה שם גם במצבים האחרים של ק"ש, אבל גם בלט יותר בפעולות ההגנתיות, חילוצי הכדור ובלימת היריב מחברו למרכז ההגנה.

ריקן - ניסה פה ושם להצטרף אך לא היה משמעותי. בהגנה לא מכר אותנו במקסימום האפשרי אבל כואב לי מאוד להתפשר על יכולת כזאת.

אלברמן - משחק סביר של אלברמן, הוא ירד מאוד בכושר שלו. הוא אולי לא מוכר אותנו כמו במשחקים מסויימים אבל זה לא אלברמן שאנחנו מכירים וצריכים, תתן הכל העונה - מכבי צריכה אותך.

מדו - משחק פושר של מדו, ניווט את המשחק של מכבי לא רע אבל גם הרבה פעמים לא מספיק טוב, כשאנחנו ככ תלויים בו הוא חייב לתת את המסירות מפתח יותר פעמים ובדיוק מקסימלי. עדיין מהחשובים בקבוצה.

סקאריונה - כנראה רץ הכי הרבה במגרש, הגורם המרכזי בשער הראשון, ניסה לא פעם בדריבל או דאבל פס לפרוץ את הבונקר של ק"ש. בסה"כ מרוצה ממנו, עוד קצת מספרים יחזקו את התחושה.

מיכה - היה משחק פושר של מיכה ברוב דקות המשחק אבל ככ שמחתי שהוא נשאר שם בדקות האחרונות כי הוא הכי רוצה והכי מנסה ובסופו של דבר זה ששם את הכדור על הראש של וידאר ובישל את שלושת הנקודות האלו.

טבח - פתח את המשחק לא רע, נתן כדור טוב למדו וגם לסקאריונה בגול הראשון. הבעיה היא שהוא לא מבריק, לא עושה את המהלך טב"ח שמביא את הגול. היה רק בסדר. חייב להיות הרבה יותר.

וידאר - שורה תחתונה, ניצח לנו את המשחק היום עם שתי נגיחות שמצאו את הרשת, זה מה שאני רוצה ממך. (אהבתי גם את שאר המצבים שבהם הוא חיפש את השער וירה כדורים חזקים למסגרת)

פיקנטריה:

- מכבי כובשת אחריי 4 משחקים רצופים ללא שער

- מכבי חוזרת לנצח בליגה

- מנצחים בק"ש אחריי 4(?) שנים.

- שני טב"ח נגד שני שלומי אזולאים

- מכבי משחקת בלבן

- TIM CANT BE STOPPED

- איתמר ניצן נראה כאילו הוא מתעלף בגול של וידאר.

קהל:

בצד החיובי אני אשים הפעם את ה..כמות! באמת כמו יפה של אוהדי מכבי (למרות שהיו המון סתם צפוניים) - היציע היה צבוע צהוב.

בכל הקשור לעידוד בקושי והיינו קיימים עידוד עייף, חלש, חסר רצון - כמעט אפס תרומה לקבוצה.

כל מי שנוסע ביום חמישי לזניט, שיהיה לנו בהצלחה ושתחזרו בשלום

לילה טוב וצהוב (ומוקדם לק"ש חוץ!)

חצי מהפורום נהיו פתאום פרשנים אובייקטיבים- לא הגיע לנו, לא משחקים טוב, ניצחון מרמה וכו.
עשינו ניצחון חשוב עם הרבה אופי (ומזל - מה שלא היה לנו הרבה זמן בליגה) במגרש קשה, ניצחונות כאלה יכולים לשנות עונה ולחבר את הקבוצה.
לליגה היכולת שהצגנו עד הפגרה הקודמת מספיקה ואנחנו בהחלט יכולים לחזור לאותה יכולת טובה.
אשתקד גם ב״ש מהשליש הראשון של העונה לא היתה טובה בהרבה משחקים אבל הצליחה לחבר כמה ניצחונות לא מרשימים עד שהכל התחבר (1:0 על הפועל חיפה דקה 86, 2:1 דקה 94 על ק״ש ועוד).

כמות הקהל הפתיעה לטובה, לא מבין למה אוהדים נוסעים עד ק״ש רק בשביל להתלונן על השחקנים.
הגול דקה 94 הזכיר את הגול של פריצה מול בני יהודה לפני שנתיים, גם דקה 90 ובישול של מיכה.

יש כמה דברים לקחת (תוך כדי ששוכחים את היכולת)

3 נק'

קאמבק לניצחון (מעל לשנה שלא עשינו את זה)

סוף סוף ניצחון במגרש המאוס הזה עם הכרוז המאוס הזה

ניצחון בדקה האחרונה

הייתי אומר שאולי זה יוציא אותנו לדרך חדשה, אבל כרגע יש יותר מדי בלאגן, חוסר סדר ומקריות במשחק שלנו בשביל זה.

סיכום הערב: סוף סוף.

סוף סוף מכבי כבשה. סוף סוף וידאר כבש. סוף סוף מכבי ניצחה. סוף סוף מכבי ניצחה את קש בחוץ.

וסוף סוף מכבי סל ניצחה את הפועל ירושלים.

מקווה לראות קישור של נוסא וגולסה בפעם הבאה שנפתח במערך כזה עם 2 קשרים באמצע. הם הרבה יותר מתאימים לזה מהאריס ואלברמן (שכבר חודשיים לא פוגע)

לגבי דסה- לדעתי היה היום טוב מאוד בחלק ההגנתי. כמה חילוצים יפים. ובחלק ההתקפי לא נדחף יותר מידי שזה מעולה. המשחק הכי טוב שלו כבר הרבה זמן.

סקאריונה גם במשחק כזה מראה כמה הוא טוב, לדעתי מגיע לו יותר פירגון...(לא שמשמיצים אותו או באים בטענות, אבל עדיין)

סקאריונה גם במשחק כזה מראה כמה הוא טוב, לדעתי מגיע לו יותר פירגון...(לא שמשמיצים אותו או באים בטענות, אבל עדיין)

שחקן טוב אבל עדיין לא נראה שהוא מוצא את עצמו במגרש. בישול גדול. לא הרים בכח, חיכה לתנועה.

איבדתי אותך בשופט סביר.

גם אם הוא נותן לנו שלושה פנדלים מומצאים הוא לפחות חייב למות.

נהיה פייסן סוויר. הגיל.

סוויר איך הכביש החדש? נכון כיף?

לגבי השופט - כששמיר תופס את סקאריונה מאחור - עבירה של צהוב. למה הוא לא קיבל אחד נוסף כשתפס שוב באותו מהלך? אם נשפוט לפי מקרה דסה, הוא היה צריך לדעת שהגיע לו צהוב אחד, והצהוב הבא היה צריך להיות אדום, לא ככה?

יש משמעות לTIM?

לא מאמין שלא הכנסת לפיקנטריה את ההפסקת מחצית הכי מצחיקה בהסטוריה

הבחור עם המשקפיים? הזוי שהוא לא הצליח לגעת בכדור

אם אני זוכר נכון הטים הזה הוא אוהד אייאקס שנפטר לפני כמה שנים (היה גם עושה להם את כל הגראפיטי, לא?)

אולי היום זה יום השנה שלו או משהו כזה

לגבי השופט - כששמיר תופס את סקאריונה מאחור - עבירה של צהוב. למה הוא לא קיבל אחד נוסף כשתפס שוב באותו מהלך? אם נשפוט לפי מקרה דסה, הוא היה צריך לדעת שהגיע לו צהוב אחד, והצהוב הבא היה צריך להיות אדום, לא ככה?

דסה כבר סחב צהוב אחד כשקיבל צהוב שני ואדום. העונש המשמעותי היה בעיטה לא ישירה ברחבה. שמיר קיבל צהוב על עבירה מתמשכת באותו מהלך ונכון וטוב עשה השופט שנתן יתרון ורק בסוף שלף את הכרטיס.

באמת שאני לא מבין את התלונות על משחק רע. נכון, לא שטפנו את המגרש, אבל רע?? ניצחון, כמות מכובדת מאוד של מצבים שבאו ממהלכי כדורגל, מגרש מנחוס ולחץ מצטבר. אני חושב שהיה בהתאם לנסיבות סביר פלוס. אם ב"ש עושים ניצחון כזה מה הייתה כמות המציצות פה... בעצם רק שנה שעברה אותו דבר בטרנר, גנבו ניצחון מול ק"ש דקה 94 וכולם הללו אותם אז מה אני מצפה.

באמת שאני לא מבין את התלונות על משחק רע. נכון, לא שטפנו את המגרש, אבל רע?? ניצחון, כמות מכובדת מאוד של מצבים שבאו ממהלכי כדורגל, מגרש מנחוס ולחץ מצטבר. אני חושב שהיה בהתאם לנסיבות סביר פלוס. אם ב"ש עושים ניצחון כזה מה הייתה כמות המציצות פה... בעצם רק שנה שעברה אותו דבר בטרנר, גנבו ניצחון מול ק"ש דקה 94 וכולם הללו אותם אז מה אני מצפה.

רע וטוב הם מושגים שנתונים לפרשנות אישית וכל אחד רואה אותם אחרת.

טוב - חזרנו להבקיע ולא פחות חשוב, לנצח. וידאר חזר להבקיע ואני מניח שזה ייתן לו עוד ביטחון בהמשך ומשחק כזה עם ניצחון של אופי שסוגר מומנטום של כמה משחקים פחות טובים יכול לעזור רק להמשך.

רע - יש לך כמה שחקני מפתח שרחוקים מהיכולות שמאפיינות אותם: טיבי, מיכה, טב״ח 2, אלברמן. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה במיוחד (לדעתי, למעט הסיומת, נגד פתח תקווה שיחקנו טוב יותר). היכולת הנוכחית לא תספיק נגד קבוצות פלייאוף עליון.

רע וטוב הם מושגים שנתונים לפרשנות אישית וכל אחד רואה אותם אחרת.

טוב - חזרנו להבקיע ולא פחות חשוב, לנצח. וידאר חזר להבקיע ואני מניח שזה ייתן לו עוד ביטחון בהמשך ומשחק כזה עם ניצחון של אופי שסוגר מומנטום של כמה משחקים פחות טובים יכול לעזור רק להמשך.

רע - יש לך כמה שחקני מפתח שרחוקים מהיכולות שמאפיינות אותם: טיבי, מיכה, טב״ח 2, אלברמן. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה במיוחד (לדעתי, למעט הסיומת, נגד פתח תקווה שיחקנו טוב יותר). היכולת הנוכחית לא תספיק נגד קבוצות פלייאוף עליון.

מה זאת אומרת היכולת לא תספיק נגד קבוצחת פליאוף עליון? עובדתית היא לא הספיקה(בש,ביתר,חיפה,פת)כל הפליאוף העליון לא נצחת,ועוד ששלושה משחקים מתוך הארבעה האלה היו "בבית",המצב לא מזהיר בלשון המעטה