Jump to content

סיכום ההפסד לב"ש בטרנר אחריי צפייה בש.ח | מכה כואבת, עונה ארוכה - הכל בסדר.

Sawyer

Recommended Posts

שטויות.

כדור אחד ברשת מבין עשרות המצבים שהיו לנו ב-2 המשחקים והכל היה נראה (ומדובר) אחרת.

לא היה נוק-אאוט טקטי ב-2 המשחקים לשום צד.

בכלל, לא הייתה יותר מדי טקטיקה, היה כדורגל נורא בסיסי, כזה שבו לפעולות מקריות יש הרבה יותר משקל ממשחק מסודר, בגלל זה הם ניצחו.

זה אגב, מזכיר לי בדיוק את המשחק בסיבוב הראשון נגדם בעונה הראשונה, רק הפוך.

ברור שלא הייתה פה עליונות טקטית או חשיבה גאונית שהכריעה את המשחק.

אבל תגיד לי אתה. מתוך 10 משחקים עם ההגנה החדירה הזאת בכושר של טיבי ועם איך שהמגנים שלנו נראים תמיד.

מה נראה לך יגיע קודם? שער מה10 הזדמנויות שלנו או שער מהצד השני במתפרצת אחת וטעות של ההגנה?

לי זה מרגיש כאילו השער במתפרצת יגיע קודם מחל כל קבוצה עם איכויות התקפיות. וזאת בעיה.

גם אני חזיתי וציפיתי את התפתחות המשחק. את הנסיון של בש לצאת קדימה והכישלון, את ההשתלטות של מכבי על מרכז המגרש, הנעת הכדור ונסיונות החפירה אל מול המתפרצות של בש.

אבל מי החליט שהקבוצה ששולטת ומתקיםה היא הטובה יותר?

כי עם כזה בוקר של בש, והגנה ככ לא אחראית של מכבי זה ברור שהגול שלהם במתפרצת יגיע לפני הגול שלנו במצב מסודר.

קצת נמאס לי לשלוט ולהניע. בא לי גם לשחק בונקר ומתפרצות.

המצב הזה מייאש. שכל קבוצה נגדנו משחקת סגור ולאט, מעיפה כדורים קדימה ועוקצת במתפרצת.

מה נעשה מול מפ"ת?

את זה פאקו הבין לדעתי הכי טוב, לכן הוא תמיד עלה עם שלישית גרזנים באמצע (נוסא,מיטרו ואלברמן) ושיחק פחות הרפתקני וזה מתוך הנחה שהוא הבין שהקישור שלו לא מספיק טוב בשביל להתמודד עם 2 באמצע ושיש לו הגנה פח.

הוא גם הבין שהחלק הקידמי שלו מספיק אכותי בשביל להכריע משחקים גם במערך כזה

את זה פאקו הבין לדעתי הכי טוב, לכן הוא תמיד עלה עם שלישית גרזנים באמצע (נוסא,מיטרו ואלברמן) ושיחק פחות הרפתקני וזה מתוך הנחה שהוא הבין שהקישור שלו לא מספיק טוב בשביל להתמודד עם 2 באמצע ושיש לו הגנה פח.

הוא גם הבין שהחלק הקידמי שלו מספיק אכותי בשביל להכריע משחקים גם במערך כזה

הוא מקסימום הבין שהזהבי שלו יכריע משחקים.

ברור שלא הייתה פה עליונות טקטית או חשיבה גאונית שהכריעה את המשחק.

אבל תגיד לי אתה. מתוך 10 משחקים עם ההגנה החדירה הזאת בכושר של טיבי ועם איך שהמגנים שלנו נראים תמיד.

מה נראה לך יגיע קודם? שער מה10 הזדמנויות שלנו או שער מהצד השני במתפרצת אחת וטעות של ההגנה?

לי זה מרגיש כאילו השער במתפרצת יגיע קודם מחל כל קבוצה עם איכויות התקפיות. וזאת בעיה.

שער מ-10, קל.

זה גם הוכח בכל משחק כמעט מעבר ל-2 האחרונים.

בגלל זה גם כתבתי שהרבה יותר מטרידה אותי העובדה שההתקפה לא פוגעת מאשר ההגנה הבעייתית.

שער מ-10, קל.

בגלל זה גם כתבתי שהרבה יותר מטרידה אותי העובדה שההתקפה לא פוגעת מאשר ההגנה הבעייתית.

עדיף שההגנה שלך תהיה חזקה מאשר ההתקפה. ככה זה לפחות בליגת העל ואני מאמין שגם ברוב הליגות בעולם.

קטע מפגר שלא הצליחו להביא בלם ומגן ובמקום מזה מחפשים יהודים בכל העולם! הקטע הזה צריך לחלוף ולנסות בינואר להביא גם בלם וגם מגן.

ולא יודע להסביר למה תמיד נגד באר שבע שאם אנחנו נבקיע ראשונים אז השוויון שלהם יגיע תוך כמה דקות והפוך זה מרגיש שרק אחרי שהם ישימו את השני אז נצליח אולי להבקיע לא מבין למה יש לי את ההרגשה הזאת וזה מחרפן אותי

האמת אותו הדבר גם אצלי וזה מה שאמרתי ביציע אתמול,שבש מביקעים אין צאנס לחזור לעומתנו שהם ישר יודעים להשוות

שער מ-10, קל.

שכחת עוד פונקציה לתיאוריה. היריבה.

מול בש/חיפה/קבוצות שיודעות לסגור משחק ולהכות במתפרצת - מרגיש לי כאילו השער שלהם יבוא לפני שלנו. ברוב מוחלט של המקרים.

אחריי אלקמר אנחנו הולכים לשחק מול מפ"ת. אם המושבות והבונקר ומתפרצות. איך זה יראה לדעתך?

מול בש/חיפה/קבוצות שיודעות לסגור משחק ולהכות במתפרצת - מרגיש לי כאילו השער שלהם יבוא לפני שלנו. ברוב מוחלט של המקרים.

אחריי אלקמר אנחנו הולכים לשחק מול מפ"ת. אם המושבות והבונקר ומתפרצות. איך זה יראה לדעתך?

זה כי לבכר אין אגו הוא לא אכפת לו להסתגר ולעשות מתפרצות,מתי אנחנו נלמד להתאים תשיטה משחק בהתאם ליריבה? לעלות בהרכב יותר זהיר ולסמוך על מתפרצות של טבח?

זה כי לבכר אין אגו הוא לא אכפת לו להסתגר ולעשות מתפרצות,מתי אנחנו נלמד להתאים תשיטה משחק בהתאם ליריבה? לעלות בהרכב יותר זהיר ולסמוך על מתפרצות של טבח?

פאקו עשה את זה מול ק"ש חוץ בגביע (אגב, המאמן שלהם היה ברק בכר), עבד יופי.

וזה לא קשור לאגו, זה קשור לפילוסופיה של המועדון.

פאקו עשה את זה מול ק"ש חוץ בגביע (אגב, המאמן שלהם היה ברק בכר), עבד יופי.

וזה לא קשור לאגו, זה קשור לפילוסופיה של המועדון.

יש פילוסופיה כללית ויש לדעת להתאים את עצמך.

ריאל מדריד המועדון שהכי שואף לשלמות בכדור הארץ נבין שנגד ברסה חייב להתאים את עצמך בשנים האחרונות כי אם לא תחטוף בראש,אם המאמן לא ידע לשנות כשצריך בהתאם למי שנגדך מה שווה תפקיד המאמן ?

עדיף שההגנה שלך תהיה חזקה מאשר ההתקפה. ככה זה לפחות בליגת העל ואני מאמין שגם ברוב הליגות בעולם.

כדי להצניע הגנה רעועה, אתה צריך משחק התקפה טוב ולהפך.

אין פה עניין של עדיף.

היריבה לא פונקציה, מכבי לא צריכה לעשות התאמות בליגה הישראלית, עם כל הכבוד ליריבות.

מכבי מספיק עוצמתית כדי להסתדר עם כל יריבה בליגה בלי לשנות סגנון משחק.

גם במצב של התאמת מערך למשחק ספציפי, מדובר על שינוי פנימי אחד גג שניים, לא בסגנון המשחק.

לא תראה את מכבי עושה בונקר כי מכבי לא בנויה לעשות בונקר, זה חלק מפילוסופית המשחק של מכבי, ולא משנה אם קוראים ליריבה הפועל ב״ש, הפועל רעננה או זניט.

לגבי פ״ת? כן, יש סיכוי שהם יעקצו (יש סיכוי כזה מול כל קבוצה), להגיד לך שאני רואה את מכבי מפסידה את המשחק? לא.

אני חושב ששני ההפסדים האלה, אם כבר הגיעו, הגיעו בזמן, כי אפשר ללמוד מהם המון ולתקן להמשך הדרך.

עכשיו השאלה היא אם האיש על הקווים רואה, מבין ויודע לעשות את השינויים הנדרשים.

האידיאל זה להישאר חזק בתמונה עד ינואר, ואז לבצע גם שינויים פרסונליים בסגל.

לחזק את ההגנה ולהביא עוד חלוץ על חשבון אחד מהנמצאים.

לא צריך הרבה יותר מזה כדי לקחת אליפות.

חלאס לפאר את ברק ״פפ״ בכר.

שינוי השיטה שלו ל-3 בלמים היה הדבר הכי מטומטם שמאמן עשה מול מכבי, זה כמעט עלה לו בספיגה, למזלו, ההגנה של מכבי עדיין לא יודעת להתמודד עם משחק מעבר מהיר בצורה טובה.

לא היה שום סדר במשחק של ב״ש אתמול, בטח לא עמידה טקטית.

בונקר ויציאה למתפרצות זה לא גאונות טקטית, בטח לא מול קבוצה שלא יודעת לעלות במערך מתגונן, לא נגד ב״ש, לא נגד כפ״ס ולא נגד זניט.

בסופו של יום ב״ש ניצחה מ-2 פעולות אינדיבידואליות מקריות, טעויות בהגנה של מכבי וקצת מזל.

זה לא היה ניצחון של יכולת, זה לא היה ניצחון של טקטיקה.

חיכיתי מאוד להודעה כזאת. מהללים את בכר בתקשורת כאילו הוא מינימום מוריניו. זה זולג גם לפורום ובכלל לאוהדי מכבי שהוא מאמן על. בסופו של דבר, אתמול מכבי הייתה עדיפה בכל אספקט ואף אחד לא היה מופתע אם היינו יוצאים עם ידינו על העליונה.

בכר טעה במערך שעלה איתו, טעה בשינוי שיטה ל3 בלמים בזמן שאוגו לבד באמצע, אבל ייצב את המערך שהכניס את ראדי במקום אוחנה.

התכנון שלו היה להסתגר ולשלוח כדורים ארוכים על בן הרוש וטיבי, זה הצליח לו ובענק.

עוד חלוץ? כן? איפה הוא ישחק?

קיבלת מתנה ממני את ניקוליץ. באיזה הרכב (עזוב הגנה וראייקו) אתה עולה? ואת מי אתה גומר בספסל/יציע?

לא יודע איזה שינוי פרסונלי התקפי יעזור לך.

היה עדיף להם אוחנה על ראדי

מכבי פשוט הסתכנה יותר כדי להשוות

העתק של כל המשחקים מולם, רק ששיחקו אפילו פחות, וההגנה שלהם טובה יותר

קיבלת מתנה ממני את ניקוליץ. באיזה הרכב (עזוב הגנה וראייקו) אתה עולה? ואת מי אתה גומר בספסל/יציע?

אצילי לקו ימין, דאבור לשמאל

בסו העונה שעברה בוס שיחק במערך התקפי שכלל את: אלברמן, מדו, מיכה, זהבי, טבח וסה.

דווקא. במערך כזה התקפי בקושי ספגנו בפלייאוף, אולי שווה לחזור למערך כזה.

לדעתי משחק ההגנה דווקא מתייצב ונראה הרבה יותר טוב מאשר בתחילת השנה, אבל זה לא עוזר אם עומדים טובים 75 דקות אבל בכל משחק יש את הרבע שעה הלא טובה של מכבי שמכניסה את כל הקבוצה ואת ההגנה בפרט לפאניקה פסיכית שתמיד, אבל תמיד, נגמרת בגול ממצב אחד בדיוק. זה הזוי.

עליונות ברורה מאוד עוזרת.

מכבי נאיבית בחלק האחורי ובשני המשחקים האחרונים גם בחלק הקדמי, זה עדיין לא אומר שהיא משחקת רע.

כדורגל זה לא שחור ולבן והרבה מאוד פעמים הקבוצה הטובה יותר מפסידה.

למכבי לא הגיע להפסיד אתמול, אפילו תיקו לטעמי לא היה משקף את הבדלי הרמות במשחק.

אבל זה חלק מהמשחק.

עד הגול הראשון מצבת האיומים הייתה 10-2 למכבי.

כשאתה מייצר 10 איומים ולא שם כדור ברשת, אתה בבעיה.

למה עליונות עוזרת? כי קודם כל, לאורך זמן, עליונות מנצחת משחקים, יוצאי הדופן הם הפסדים כמו אתמול וכמו נגד חיפה (וכן, זה יכול לקרות, גם ברצף).

למה עליונות עוזרת? כי היא נותנת ביטחון במשחק, כי במגרש הכי קשה בארץ היית טוב יותר.

למה עליונות עוזרת? כי במפגשים הבאים תוכל לבצע את ההתאמות כדי שהפסדים כאלו לא יחזרו על עצמם והעלינוות גם תתורגם לנקודות. (במידה והמאמן מספיק חכם).

בקיצור, זה באסה רצח להפסיד להם, במיוחד שהיית טוב יותר והגיע לך יותר, אבל ההפסד הזה הוא לא הפסד רע, הוא לא הפסד של יכולת או שיטה, הוא הפסד של חוסר ריכוז.

לא שזה עושה את זה יותר טוב, אבל הרבה יותר קל לתקן ריכוז של שחקן מיכולת.

בעיניי שתי ההודעות שלך הם סיכום מדיייק של המצב.

אליפות לוקחים עם נקודות, לא עם שליטה בכדור, ועדיין זה מעודד לדעת שאתה יותר איכותי.

שלא תטעו. המשחק הזה לא דומה ל-0-0 או ה-1-1 בפלייאוף, ובטח שלא להפסד בבלומפילד. אז שלטת בכדור ולא הגעת למצב אחד, היום הגענו בחצי שעה שלוש פעמים לרחבה של ב"ש. גם הגול של ב"ש, אפילו שהגיע ממתפרצת, היה קומדיה של טעויות/ מזל שלא בטוח שיחזרו על עצמן במשחק נבא. כמו שאמרתי אתמול בלילה, בכר אולי מדבר על יעילות, אבל גם הוא יודע שעם יכולת כזו של הקבוצה שלו, האליפות לא תלויה בו.

זה תלוי לגמרי בנו. העובדה שארבלדזה בינתיים לא הביא איתו בשורה מעלה בי תהיות קשות האם אנחנו מסוגלים לקחת את זה העונה. עם הסוזה על הקווים הייתי כבר מתחיל לקרר את השמפניות...

מיכה סקאריונה וטבח על הספסל עם בניון יצחקי עדן ושגיב?

אין מקום לשוער...

סקאריונה מתחת לחלוץ\במטוס

מיכה ספסל

פאדי נג'אר מגן שמאלי

יצחקי ועדן לא במועדון

טבח ושגיב נמכרים

התחושה הכי מעצבנת במכבי זה שהכל צפוי ומכאן הסרטן בעיניים :

רואה את דסה מקבל כדור באגף - ויודע שלא תבוא הרמה מדוייקת .

רואה את מדו, עם כל הריספקט שמקבל מכולם, משתלט על כדור חוזר מחוץ לרחבה ובמקום להביא טיל משחרר דרדלה.

רואה את מיכה משתחרר יפה לבעיטה שאתה יודע שהוא יוציא מסירונת ליידים של השוער.

רואה את נוסא מקבל כדור טועה 5 מטר מהשער במצב לגול ויודע שהוא יחמיץ

רואה את בן בסט או יצחקי נכנסים ועושה פחחחח

רואה את את בן הרוש פותח ויודע בידיוק איזה תפוקה הוא ייתן של טעויות בהגנה ובעיטה שאפתנית אחת לכיוון השער

רואה את אלברמן ועושה וואו כי הוא משתלט יפה על כדורים באמצע, אבל שום דבר חוץ מזה.

רואה את רייקו ואומר אחלה שוער אבל יודע שאם צריך הצלה הזויה כזה להציל אותנו אז לא נקבל את זה ממנו

רואה 60 אחוז ומעלה נתוני אחזקת כדור ויודע שזה בעיקר בגלל אין סוף מסירות רוחב והתמסרויות בהגנה וחוסר תכלס

לא אמרתי שזה צריך להיות חלוץ בכיר ולא אמרתי שהוא צריך לפתוח.

אבל כן צריך אופציה על הספסל שיכולה לעשות אימפקט בכניסה שלה.

מה שבבסט ויצחקי לא עושים.

מה שבדש היה חסר היום למכבי בטירוף.

קיארטנסון חלוץ טוב, אבל הוא לא יכול לשחק כל הזמן, למכבי אין שום כלי אחר לעמדה הזאת שיכול להוות אפילו סוג של תחליף, לא בבסט, לא יצחקי, לא סקאריונה ולא שום דבר.

לכן הצורך המתבקש הוא להביא חלוץ נוסף ולשחרר את אחד מהשניים הקיימים, כשהנותר יראה מעט מאוד דשא.

לא צריך שינוי פרסונלי בהתקפה, כרגע כל הקבוצה חסרת בטחון אבל ברגע שיגיע נצחון הבטחון קצת יחזור ונחזור להבקיע כמו שהיינו עושים עד עכשיו.

מה שכן גם בתקופות היותר טובות שלנו כקבוצה העקב אכילס שלנו היה ההגנה ונגמרה הסבלנות צריך שינוי בהגנה כבר בינואר.

בלם ומגן שמאלי שיהיו שחקני כדורגל ממוצעים אבל יותר טובים מהבררה שקיים וזה יספיק לאליפות.