Jump to content

סיכום ההפסד לב"ש בטרנר אחריי צפייה בש.ח | מכה כואבת, עונה ארוכה - הכל בסדר.

Sawyer

Recommended Posts

מדינת ישראל לובשת חג, הסופר קלאסיקו החדש של הכדורגל הישראלי בין הסינדרלה הנצחית מהדרום לאימפריית המיליונים של גולדהאר TAKE 1.

ב"ש מגיעה בפורמה טובה בליגה ובבית שלה בטרנר יודעת שהיא חייבת שלוש נקודות מול הסגנית שלה מעונה שעברה שמגיעה אחריי הפסד צורם למכבי חיפה.

שוטא העלה את ההרכב החזק של מכבי למעט הרכבתו של טב"ח שאיבד את מקומו בהרכב לדור מיכה, התבאסתי מחסרונו של טב"ח אבל האמנתי בדור במשחק כזה.

המשחק נפתח בצורה קצת הססנית של שתי הקבוצות, רק בדקה ה14 נרשמה ההזדמנות הראשונה במשחק כשכדור חופשי של בוזגלו עבר את כל הגנת מכבי ת"א והגיע לויטור שמ5 מטרים נוגח רע ומעל השער. דקה 16 הזדמנות אמיתית ראשונה במשחק כשדור מיכה מחליף כדורים עם מדוניאנין ומהתל בהגנת ב"ש כדי למסור כדור גדול לסקאריונה שמקרוב ומזווית קשה בועט כדור למרכז השער, גורש השמיט אבל השתלט לפני שאיגיבור הספיק לדחוק פנימה. דקה 18 זה עוד פעם דור מיכה שפורץ דרך הגנת ב"ש ומשגר בעיטה מ16 מטרים אבל גורש לא מתרגש וקולט את הכדור. דקה 21 דאבל פס של סקאריונה וגל נגמר בבעיטה רעה של סקאריונה מ25 מטר לשמיים. אלו הדקות של הצהובים, דקה 25 בעיטה חופשית ממצב נוח של סקאריונה הלכה חזק אבל מחוץ למסגרת. דקה 28 ובניגוד למתרחש במגרש, מתפרצת של ב"ש עם כדור לא טוב שמתבלבל בין טיבי לראייקוביץ' ובסופו של דבר נוחת ברגליו של בן סהר שמול רשת חשופה מגלגל בקלות פנימה, 1-0 ב"ש. דקה 30 הרמה של דסה מקבלת דיפלקשן אבל מגיעה לנוסא שמצליח לנגוח ללב הרחבה שם וידאר שיחרר בעיטה מהירה שפספסה את הקורה של גורש במטר. האדומים קיבלו אנרגיות מהשער והם מחפשים את השני, דקה 31 עוד מתפרצת קטלנית של ב"ש עם קוהורוט שדוהר את כל הדרך עד לרחבת מכבי ת"א שם הוא משחרר בעיטה שחולפת סנטימטרים מהקורה. לא חולפת דקה ושוב פעם קורוט מניף את הרגל הפעם מ18 מטר עם כדור חד ושטוח אבל ראייקוביץ' באינטסיקנט אדיר נמתח ומוציא את הכדור ממש מהקורה. דקה 40 כדור עומק נהדר של מיכה לסקאריונה שלא מתמהמה ומשחרר בעיטה אבל צדק עוצר אותה בדרך לשער.

דקה 50 מבצע ענק של מליקסון באגף שמאל שעובר בין שני שחקנים ברחבה ומשחרר בעיטה חלשה שלידיים של ראייקוביץ', דקה 56 זה שוב פעם מליקסון באגף שמאל עם חדירה למרכז, הפעם הכדור שהוא משחרר פוגע בדסה ויוצא לקרן. דקה 60 עבירה טפשית של אלברמן על ראדי 18 מטר מהשער מתורגמת לבעיטה חופשית פנטסטית של מאור בוזגלו שמסובב את הכדור למשקוף ופנימה מול ראייקוביץ' ההמום, 2-0 ב"ש. דקה 69 טבח הטרי מרים כדור טוב שגורש יוצא אליו נורא ותופס אוויר, כדור חוזר לנוסא שמ12 מטר ובלי שוער בשער מפספס את השער בצורה עלובה. דקה 71 מדו מוסר כדור במרכז המגרש לסקאריונה שמסתובב מתקדם ומשחרר בעיטה חזקה שגורש הודף רע לעדן בן בסט שרק דקה על המגרש מוצא את הרשת, אבל בנבדל. הצהובים לוחצים ושולחים את כל מה שיש להם כדי למצוא את השער אבל ללא הצלחה, דקה 74 עוד פעם סקאריונה משחרר בעיטה אבל התערבות של רגל אדומה מסיטה את הכדור לקרן. דקה 89 מהלך טוב של מכבי ת"א נגמר בבעיטה של בניון אבל צדק גולש בשניה האחרונה ומרחיק את הסכנה.

שופט: רע. (פשוט היה חד צדדי ברגעים המכריעים, ויתר להם על צהובים ללא הכרה, נתן להם שריקות משנות מומנטום. בן זונה ביתי)

לסיכום קצר,

עוד משחק לא מדוייק שלנו. שלטנו במרכז המגרש, הגענו ליותר מצבים אבל שוב פעם לא השכלנו לכבוש ועל ההגנה שלנו כבר אין מה לדבר.

אנחנו קבוצה טובה ואיכותית, אבל טעויות של שוטא בהרכבים ובחילופים יחד עם העובדה שעוד לא התחברנו בעייתית, העונה עוד בתחילתה אבל חייבים להכנס לפורמה כבר.

שחקנים:

ראייקו - לפחות קצת אשם בכל אחד מהשערים, מהמשחקים הפחות טובים של הסרבי הצעיר.

דסה - דסה הפתיע היום, לא ביכולת חלילה אלא בזה שהוא היה הפוך, לא רע בהגנה, כמעט ולא מכר אותנו. אפילו ירד כמה פעמים יפה. בהתקפה? תצוגת נפל, לא הרים כדור טוב אחד והיה לא מדוייק בכללי.

טבח - משחק סביר של טיבי אם מתעלמים מהחוסר נוכחות שלו בגול הראשון. מתפקד נהדר כבלם שמול חלוץ בודד שמעיפים אליו כדורים.

טיבי - ממשיך עם היכולת הרעה שלו מהחודש האחרון, לא יודע מה קורה לטיבי אבל שוב פעם הוא מבולבל, עושה טעויות של גול וכמובן רושם לעצמו קרדיט בכל שער של היריבה. תתעורר!!

עמבה - אולי לא היה אשם בשערים אבל הדברים שבוזגלו עשה לו מביכים, כמה פעמים הוא פשוט העיף אותו בפאולים. אמנם לא זוועה אבל מתסכל, תמיד מתסכל אותי עומרי.

אלברמן - משחק סביר שלו, לא מבין מה חשב לעצמו בפאול בשער של בוזגלו. הרוויח כדורים באמצע אבל גם הפסיד אותם ובמאבקים מול שחקני ב"ש. לא בפורמה טובה.

נוסא - משחק טוב של נוסא איגיבור, שיתק את אוגו, הרוויח כדורים, השתתף יפה במשחק ההתקפי אבל היה חייב לקנח עם החמצה כמו שרק הוא יודע, כל פעם שהוא עושה את זה בא לי לשבור משהו.

מדו - משחק טוב גם למדוניאנין שבלט במיוחד במחצית הראשונה עם הנעת כדורים נהדרת וצרופי מסירות יפים עם דור מיכה, ציפיתי ממנו לתת איזה כדור לגול שהוא לא נתן, אבל קשה לבוא אליו בטענות.

מיכה - הטוב במגרש, היה פנטסטי במחצית הראשונה עם אחוזי דיוק מדהימים, אחראי לכל ההתקפות שלנו עם כדורי אמן אחד אחרי השני, דריבל מצויין וחדירה לעומק. אפילו איים על השער (חלש, אבל איים). נקודת אור.

סקאריונה - כולם קוטלים אותו אבל חוץ מהעבודה ההגנתית הנהדרת עם הלחץ שלו על התקפת היריבה הוא רושם לעצמו עוד נתון, הוא בערך היחיד שמגיע למצבי הבקעה ומשחרר בעיטות מאיימות לשער. הוא חייב להיות מדוייק יותר, אבל הוא חשוב.

וידאר - זה לא שהוא רע, הוא מוריד כדורים טוב ויש לו את הנוכחות ברחבה. אבל הוא פשוט לא מגיע למספיק מצבים וגם כשהוא מגיע לחצאי מצבים הוא לא מצליח לכבוש (לא מצבים שחייבים לשים, אבל בשביל זה באת..)

פיקנטריה:

- ברק לוי בסגל של מכבי ת"א

- טבח בצד אחד וטוני בצד השני, לא בהרכב.

- הסיוט בסיום, שעות ביציאה, מכות עם שוטירים, דוחק, אלימות - גהנום.

- 2 הפסדי ליגה רצופים למכבי ת"א מאז 14/15.

קהל:

עד לשער הראשון של ב"ש היינו מצויינים, עידוד חזק. מעטים מול רבים, גרונות שלופים. אחריי השער של ב"ש הייתה דעיכה גדולה. היו עוד פיקים אח"כ אבל זה לא היה זה.

דווקא בדקות שהקבוצה הייתה הכי צריכה אותנו כרגיל לא תפקדנו. לוקח את הרגעים הטובים, מתבאס מהרעים. חבל שזה היחס בינהם.

תנוחו, תנשמו אוויר. הכל בסדר. מבטיח.

הטירוף נמשך. יש לנו השבוע את אלקמר בבית במשחק שחייבים לנצח ואח"כ את פ"ת בעוד משחק משוגע. לא להוריד תראש.

לילה טוב וצהוב!

טובים מבש

וטובים מחיפה ב4 דרגות

וסיימנו את המשחקים איתם ב0\6

רק מראה כמה החולשות שלנו הן עקב אכילס שלחיצה עליהן מפרק את כל העליונות שלנו

תדרש הרבה מחשבה להמשך

יש לנו קישור אחורי טוב, זה הספיק ב2014 ו2015 שבבש היה מאמן מפגר. נגד בש של בכר זה לא באמת משנה, הוא יודע שהוא לא ישלוט אז הוא עוקץ הגנה חלשה. פשוט

לא מבין איך לאלברמן ומדוניאנין היה משחק סביר/טוב (בהתאמה) בעינייך.

בטח כשמשקללים את כל 90 הדקות ולא רק את החצי שעה הטובה של מכבי.

עם אלברמן פרגנתי מדי. שאף לסביר, היה פחות גרוע מחיפה זה בטוח.

מדוניאנין לא בלט, אבל הוא כן זה שיחד עם דור יצר פה ושם.

היה במשחק חלש לעצמו אבל ביחס למתרחש במגרש.. היה מהחיוביים.

עם אלברמן פרגנתי מדי. שאף לסביר, היה פחות גרוע מחיפה זה בטוח.

מדוניאנין לא בלט, אבל הוא כן זה שיחד עם דור יצר פה ושם.

היה במשחק חלש לעצמו אבל ביחס למתרחש במגרש.. היה מהחיוביים.

אלברמן היה רע לטעמי.

לא מרגיש לי רציני לקפוץ למסקנות ולהגיד ש״הגיל עושה את שלו״, אני מעדיף להתייחס לזה כרגע פשוט כאל כושר אישי ירוד.

מה שכן, הוא מפספס לאחרונה את התזמון בגליץ׳ שלו בצעד וחצי, ובאופן עקבי.

ברגע שהוא מפספס, מה שקורה המון, הוא מוציא את עצמו לחלוטין מהסיטואציה ומשאיר בור עצום מאחוריו.

קרה היום כמה וכמה פעמים, ויצר צרות מיידיות למכבי. בשני השערים יש לו חלק לא מבוטל.

מדוניאנין לא טרח לערב את עצמו מספיק במשחק, וזה כשמכבי מחזיקה 65% מהזמן בכדור, ולא ממש

צריכה להתמודד עם לחץ רציני מצד שחקני הקישור של ב״ש. משחקים בעלי אופי כזה צריכים להיות הלחם והחמאה שלו.

המסירות הבנאליות ימינה ושמאלה אל שחקני האגף הפנויים הן נחמדות, אבל אתה מצפה ליותר ממנו.

לא זכורה לי מסירת עומק משמעותית אחת שלו, כזו שהצליחה לשבור קו הגנה.

בנוסף, המצבים הנייחים שלנו, והיו לא מעט כאלה, היו די אומללים הערב.

יכול להיות שיש מקום לחשוב על חלוקת דקות גם בעמדה שלו, העומס עליו גדול.

אלברמן וטיבי היו לא טובים בכלל בעיני, אלברמן במיוחד, ולדעתי הוא ההבדל הגדול בגולים שאנחנו סופגים ב2 המשחקים. עונה שעברה הוא היה מונע את הדברים האלה.

מיכה נעלם קצת מחצית שניה יחד עם כל הקבוצה.

לא מבין מה רוצים מסקריונה, בגדול היה היחיד בערך שסיכן את השער שלהם.

בקשר למכבי ,יש תקופות שפשוט לא הולך והכדור לא נכנס, הכי חשוב שזה לא יפגע בביטחון העצמי יותר מידי, כי גם אתמול ראו מי יותר טובה, צריך להשתפר כמובן, אבל לא לשכוח שמבחינת יכולת מכבי עדיין שומרת על עליונות.

זה לא עוזר לקחת נקודות (כרגע)אבל זה חשוב מאוד לביטחון העצמי ולהמשך הדרך.

הקבוצה עברה 20 משחקים ועמדה בציפיות עם עמדה סבירה לעלייה באירופה (תלויה במשחקי בית)

הובלת הטבלה עם אפשרות לשלוח לים את חיפה במחזור 8 ולהיות ב 6 נקודות מעל בש, ועם 0-5 היסטורי.

ב 2 משחקים די חירבנו את זה אבל לא לחלוטין.

אני לא יודע מה שוטה בידיוק צריך לעשות אבל אני מקווה שיש הנחות יסוד שלפיהם הוא יפעל :

* אלברמן שחקן מיותר ומערך של אלברמן-נוסא-מדו בשילוב של הגנה גבוה זה מתכון לאסון הגנתית אפילו שעל פניו זה נראה "קישור מעובה"

* צריך לשחק עם אוסקר מתחת לחלוץ ולא באגף כלומר לעבור לצמד בקישור באמצע שלפניו אוסקר .

* בניון או מיכה אחד מהם חובה בהרכב.

* השליטה בכדור בלי יכולת להחזיק אותו בחלק הקדמי היא בעוכרינו, די בקלות בהתקפות מעבר היריבה מגיעה למצב של 3 מול 3 או 4 מול 3. מול חיפה זה יותר בלט מאתמול.

* טב"ח חייב לשחק בהרכב וזה יהיה אסון אם עכשיו פתאם הוא יאבד את כל המומנטום של תחילת העונה.

אלברמן אוויר

מדו פאסיבי

שורה תחתונה - לא מנצחים משחקים קשים (בית"ר, חיפה , ב"ש) כששניים מהם בבית.

אני אופטימי מטבעי אז אני מאמין שבסיבוב הבא זה ייראה לטובתנו, אבל זה אומר שנופיע למשחקים האלו

אחרי שהבאנו חיזוק בינואר בדמות בלם ומגן שמאלי.

אם דסה היה בהגנה, איפה הוא היה כשכל פעם היה מליקסון? איום ונורא. במה הוא עדיף מה60 דקות של שפונגין?

מיכה היה מדהים עשרים דקות, ואז נעלם.

טבח הבלם היה מעולה, ניקה את כל הכדורים ביעילות, הזכיר לי את המשחקים נגד פלזן ובאזל... מה קרה עם הקהל בסיום, אפשר פירוט?

אלברמן היה רע, היה אמור לסגור את האמצע ולעשות איפון על אוחנה בגול הראשון

עשה עבירה של ילד עם נזלת בגול השני

ובכלל יותר מידיי פעמים עברו אותו כמו מרגרינה כשהוא היה חייב לעצור את התקפת המעבר לפחות בעבירה

מדו היה רחוק מהכדור ולצערי הוא מאיים מעט מאוד לשער וגם כשהוא עשה את זה הוא בעט חלש מאוד

נוסא עשה עבודה טובה באמצע לצערי שוטה משחק איתו גבוהה מידיי ומהמשחק יזכרו לו את הלחץ הגבוהה שהוביל לראשון ואת ההחמצה כשקיבל כדור מהאוויר

טיבי את בן הרוש חושך ולא בפעם הראשונה העונה

רייקו מאכזב מאוד ,משוער ברמתו אתה מצפה להצלות שמביאות נקודות, היום ,שוער ברמתו חייב לקחת את שני השערים

דסה היה סביר הגנתית אבל מזמן הרמתי ידיים ממנו התקפית

בן חיים היה בסדר גמור אבל קשה לשחק לבד בהגנה

מיכה 2 רמות מעל כולם אבל רואים שחסר לו שחקן כמו זהבי שידע לנצל את חוכמת המשחק שלו

וידר היה נראה שלומאלי מידיי, היו לו 2 מצבים שהיו חייבים להסתיים אחרת (היותר טובה הייתה ההשתלטות הרעה שלו על הכדור כשמכבי חטפו והיה מצב של 3 על 1)

סקאריונה בכושר הבקעה רע אבל לפחות היא כל הזמן עובד

ולצערי הכי גרוע שהפער בנינו הוא בספסל (סהר לא מפסיק לכבוש,בוזי היה מצוין וכבש,ראדי/אוחנה משפיעים על המשחק) בעוד החילופים שלנו כל הזמן מחלישים אותנו

והעצוב שלפחות כרגע בכר עושה לנו בית ספר , נכון יש כאלה שיגידו בא לשחק בונקר ושוב הראה לוזריות,בעניי מהלך גאוני ,זאת השיטה הכי טובה להביך את מכבי ,איך הוא אמר לפעמים צריך להיות יעיל, עם יד על הלב למזלנו זה נגמר רק 2-0

שוטה תבין יש לנו הגנה רעה,קישור דפנסיבי בכושר נוראי והדבר האחרון שמכבי צריכה הוא לשחק גבוהה ובטח שלא לעדות לחץ גבוהה , תשאל את בוזי,שהר,עטר ושות'

למזלנו ינואר מתקרב

גם ינואר לא יציל אותנו אם לא ישנו פילוסופיית משחק ויתחילו ללמוד להפתיע מחדש קבוצות ולגרום לעוד שיטת משחק חדשה לעבוד

אתם חושבים שהבעיה בשחקנים?

אני לא חושב

למזלנו סקיורנה עוד בעט כדורים מבחוץ ובניון שנכנס עשה כמה תנועות יפות לאמצע

אני די בטוח שברגע שהמאמן שלנו יבין את הסגל שיש לו

אנחנו נראה יותר טוב

כי בהיעדר זהבי יש שחקן אחר שאסור לו להוציא וזה את המוח(הכוונה שכמו שאת זהבי היה אסור להוציא ככה גם את המוח)

וגם שבליגה שלנו אפשר לעלות עם 2 קשרים אחורים ושזה בסדר גמור

חחחחח ינואר

כל הקיץ ג'ורדי רדף אחרי מגן בן 21 מצלסי.

במקום לפתוח את האינטרנט, להוציא רשימה של כל המגינים שמשחקים בנבחרות מדירוג 20-60 של פיפא

ולהתחיל לראות את מי אפשר להביא.

קטע מפגר שלא הצליחו להביא בלם ומגן ובמקום מזה מחפשים יהודים בכל העולם! הקטע הזה צריך לחלוף ולנסות בינואר להביא גם בלם וגם מגן.

ולא יודע להסביר למה תמיד נגד באר שבע שאם אנחנו נבקיע ראשונים אז השוויון שלהם יגיע תוך כמה דקות והפוך זה מרגיש שרק אחרי שהם ישימו את השני אז נצליח אולי להבקיע לא מבין למה יש לי את ההרגשה הזאת וזה מחרפן אותי

לא מסכים שהכל בסדר.

בשני המשחקים האחרונים חזרו הרעות החולות של עונה שעברה- חוסר תכליתיות מול השער שבאה לידי ביטוי בהתמזמזות עם הכדור על סף ה16 ואף בתוך הרחבה.

כשאתה מעלה את עדן מחליף במשחק עונה אז אי אפשר להגיד שהכל בסדר.

עליונות ברורה לגמרי של מכבי לאורך כמעט כל המשחק (להוציא 10 דקות ראשונות).

בדיוק כמו נגד מכבי חיפה.

הבעיה כרגע היא בשיטה, כי כמו נגד חיפה, גם אתמול, היה נורא קל ליריבה לבטל את הקישור של מכבי בהתקפות מעבר (2 הגולים שלהם הגיעו מכאלה, פריצה של אוחנה ופריצה של שהר נראה לי).

האנמיות ההתקפית גם מטרידה, אבל לא ברמה שצריכה להדליק נורות אדומות, כי מכבי מייצרת מצבים ומצליחה לאיים (אתמול לשם שינוי זה בא אפילו מהנעת כדור מסודרת ולא ממסירה גאונית של האריס), לא יודע אם לייחס את זה לחוסר חדות או לא יודע מה, אבל צריך לשים כדור ברשת כדי לשחרר את הפלונטר, זה יבוא בקרוב.

הנקודה שהכי הפריעה לי אתמול במשחק היו החילופים, ולא מבחינה מקצועית, השחקנים שנכנסו לא הביאו שום ערך מוסף למשחק.

חילוף בבסיסו מתבצע על מנת לשנות משהו, לרענן, להכניס אנרגיות, שום דבר מזה לא קרה, לא בחילוף של טבח לא בבסט ולא בניון. (וזה קרה גם נגד מכבי חיפה)

להתייחס לב״ש זה לא רלוונטי כרגע, היא קבוצה טובה, אבל אתמול הוכח מעבר לכל ספק שהיא במקסימום שוות כוחות, בטח לא עדיפה.

על פניו, סיימנו את לוח המשחקים ה״קשה״ עד סוף הסיבוב, אבל כאן בדיוק מתחילה הליגה האמיתית.

מכבי תצטרך להשיג מאזן טוב נגד שאר הקבוצות ולא לאבד יותר מדי נקודות בדרך על מנת להישאר רלוונטית במאבק.

כבר הוכח שהאליפות לא מוכרעת במפגשים ישירים בין האלופה לסגניתה אלא בתוצאות מול שאר קבוצות הליגה, וזה צריך לשבת טוב טוב לכל השחקנים בראש.

את התוצאה הזאת אפשר וצריך לתקן במפגש הבא מולם.

יש לנו משימה סופר חשובה ביום חמישי, לדפדף את ההפסד הזה מסדר היום ולהתרכז באיך עושים את העבודה מול אלקמאר.

דווקא שבניון נכנס היה כניסה לעומק שלו

היחיד שיודע להכנס לעומק ולאיים על השער

מיכה לא מספיק בשרי להכנס לאמצע והכדורים שלו לאמצע שקופים

עליונות ברורה לא עוזרת.

לא עזרה בחיפה.

לא אתמול.

ב99 אחוז מהמשחקים אתה עליון.

מה זה עוזר כשאתה חוטף אחד לפחות בצד השני?

אני באמת לא חושב שזו טעות בשיטה, פשוט כושר אישי גרוע של שחקנים בראשם אלברמן.

הגולים של מכבי הגיעו מאיבודי כדור והתנהלות פשוט לא נכונה של השחקנים שאמורים לעצור מתפרצות.

אלברמן וטיבי בכושר נורמלי היה מחלצים לדעתי גם את ההזדמנויות האלה של ב"ש.

ובכללי לא מצליח להבין איך קבוצה שמשחקת על מתפרצות נחשבת לקבוצה "טובה יותר בכל מפרמטר", היתרון שלהם עלינו זה ההגנה וזהו.

ב 20 דקות הראשונות ב"ש ניסו להכתיב קצב, עוד לפני הגול שלהם הם חזרו אחורה עם הזנב בין הרגליים ונראה לי שהיו לנו איזה 2-3 מצבים אל רעים בכלל, מכבי קבוצה שתשלוט גם בבית של אלופת המדינה המהוללת הפועל ברצלונה ב"ש.

אני אכתוב שוב ואומר שעוד לפני המשחק ידעתי שככה יתנהל המשחק, השאלה היא אם הטעות הפארודית התורנית בהגנה תקרה, ולצערי הפחד התממש.

ושוב אכתוב שטוב שזה מגיע עכשיו ולא ממש במאני טיים, אנחנו נאנוס אותם ואת חיפה השנה אני מבטיח.