Jump to content

מכבי - מכבי חיפה | המשחק החשוב העונה

Sawyerdroid

Recommended Posts

אכן היו מצבים למכבי, אבל זה לא היה נראה כ״כ טוב.

ההגבהות הבלתי פוסקות שפשוט לא עבדו, העובדה שהם פשוט הגיעו כל כך הרבה פעמים ל16 והתמהמהו. הייתה הרגשה של בלאגן ושאין מי שינהיג את מכבי ברגעים של לחץ.

כמובן שלפני כמה ימים דיברנו אחרת אבל המשחק מול הגמלים מאוד מלחיץ אותי כרגע.

טיבי אולי היה נראה יותר מושפל, אבל גם לטבח הם עשו שם דברים שלא הייתי גאה בהם.

בכל מקרה, אני מבין מה אתה אומר בתמונה הכללית, אבל זה לא רק האיכות שלהם והאימפוטנטיות הזמנית שלנו היום, לא הרגשתי את האמצע שלנו ברזל. היו לא מעט דקות שהם לחצו אותנו ואיבדנו את זה.

האמצע שלנו לא היה ברזל כי אלברמן בכושר לא טוב, ומדוניאנין היה קצת מנומנם.

עדיין - שלטת במשחק, הנעת כדור בקצב לא רע ועם רמת דיוק מספקת. הגענו למצבים שלנו, והיו מספיק כאלו, דרך משחק מתוכנן ומסודר.

באמת שאני חושב שנגד אלקמאר נראנו פחות טוב מהיום ! שם ניצחנו, היום הפסדנו.

למה אם רוב ההרמות של עמב"ה ודסה לא עובדות ימשיכו לנסות 90% את זה בהתקפה הבאה?

מוציא אותי מהכלים

כי האמצע צפוף ולא ממש חדיר.

גם אוסקר לקח הרבה קרוסים, חלקם מצויינים שהגיעו לכתובת.

מבחינת התבנית ההתקפית, מכבי שיחקה נכון.

Cosmic - אני אישית אומנם מבואס מהתוצאה כי אילו 3 נק' במשחק בית מול יריב נחות ממך (מה לעשות, עם כל הצניעות) שבניתי עליהן, אבל בסדר, אי אפשר לנצח את כל המשחקים לאורך כל העונה, לא דרמה וממשיכים הלאה.

מה שבעיקר מבאס אותי זה שהפסדנו בגלל אותן הבעיות שיש לנו לאורך כל העונה, גם במשחקים שניצחנו ואפילו בתוצאות יפות, ואילו אותן הבעיות שכבר ראינו בעונה שעברה ולא טופלו בקיץ: ההגנה והעדר אופציות התקפיות. אז נכון הביאו את אוסקר לקישור, טב"ח העונה השתפר, מדוניאנין השתפר, גולסה היה החתמה טובה, אפילו אייגבור השתפר ובניון אופציה נחמדה מהספסל, כך שהקישור בסדר, אבל מה עם חלוצים? וידאר חלוץ מעולה (עזוב את המשחקים האחרונים, קורה), אבל מה יקרה כשהוא יפצע חלילה/ יורחק/ יהיה בתקופה פחות טובה, או סתם ירצו להחליף אותו ולתת לו לנוח? בן בסט/יצחקי/שגיב יחזקאל? זה לא רציני, בפועל, יש לנו חלוץ נורמלי אחד בכל הסגל, זה בלתי נתפס, ואנחנו עוד לא באמצע העונה אפילו והיו ראינו שנאלצנו לעלות למשחק מול חיפה בלי חלוץ כי רצו לתת לחלוץ היחיד שלנו לנוח. אם שוטא היה חושב אחרת ממני (שבן בסט/יצחקי/יחזקאל כן שחקנים ראויים) הוא כבר היה פותח עם אחד מהם, מה שהוא לא עשה.

ובהגנה? טיבי נותן באופן קבוע בשנתיים האחרונות (ואולי יותר מזה ושכחתי), פתיחת עונה רעה מאוד, לאט לאט מתייצב באמצע העונה ובסוף כבר משחק בסדר גמור וזה מה שזוכרים ממנו, אבל בפועל נכון לעכשיו הוא ממש לא טוב, למזלנו טב"ח (שאני אישית מודה שכבר שלחתי אותו לפנסיה מוקדמת) קם לתחיה, אחרת היינו עכשיו עם שני בלמים בכושר לא טוב ולצידם בן הרוש, שהוא בכלל אסון מהלך.

למה אם רוב ההרמות של עמב"ה ודסה לא עובדות ימשיכו לנסות 90% את זה בהתקפה הבאה?

מוציא אותי מהכלים

למה שחקן מקצועני שמתאמן כל החיים פחות או יותר, לא מצליח להרים כדור (עזוב את דסה, אני מדבר באופן כללי על הכדורגלן הישראלי)?

ולמה המעסיק שלו לא דורש ממנו לשפר את זה או שמחליף אותו בשחקן שכן יודע להרים כדור?

כי האמצע צפוף ולא ממש חדיר.

גם אוסקר לקח הרבה קרוסים, חלקם מצויינים שהגיעו לכתובת.

מבחינת התבנית ההתקפית, מכבי שיחקה נכון.

דןווקא מהאמצע יצאו מצבים מעניינים כשאנשים נתנו כדורים רכים על הקרקע

וחוץ מתבנית נכונה צריך גם את השחקנים הנכונים\מתאימים לתבנית

דןווקא מהאמצע יצאו מצבים מעניינים כשאנשים נתנו כדורים רכים על הקרקע

וחוץ מתבנית נכונה צריך גם את השחקנים הנכונים\מתאימים לתבנית

גם מהאגפים יצאו מצבים מעניינים.

מכבי גיוונה את המשחק שלה בצורה יפה עם התקפות גם מימין, גם משמאל וגם מהמרכז.

אני חושב שברור מאוד שהפציעה של גולאסה שיבשה לגמרי את התוכניות של שוטא (בנה על מרכז של נוסא-חאריס-גולאסה שיחזיק באמצע ויתן עומק לסקאריונה) חשוב לדעתי לזכור שמי שמכיר הכי טוב את סקאריונה מכל המאמנים באיצטדיון ובפורום זה שוטא, אז לא הייתי ממהר להספיד את המהלך הזה עם "סקאריונה זה לא זהבי" (כמובן מבחינת תפקיד) או "מי עולה נגד חיפה בלי חלוץ".

לעומת זאת החילוף של טב"ח לא ברור לי, לדעתי להכניס את וידאר על חשבון מישהו אחר (יוסי או סקאריונה, אולי נוסא למרות שזה ריסקי) היה מוציא הרבה יותר גם מוידאר וגם מטל.

אפשר גם היה לראות שאלברמן הרגיש הרבה יותר בבית (עדיין עשה טעויות כי הוא פשוט היה חלש היום) כשעברו לשלושה בלמים והוא היה צריך לתמוך בהגנה (זכור לי איזה גליץ' שלו שממש הבנתי את זה)

מעל הכל צריך לזכור שחיפה עמדה היום מאוד יפה בהגנה, משכה זמן כמו שכל קבוצה בליגה תמשוך מול מכבי כשהיא ביתרון, ובעטה סה"כ פעמיים לשער.

מכבי בעטה איזה 20 בעיטות ו9 לשער, וכולנו זוכרים כמה מצבים היו שם שלא הסתיימו בבעיטה.

בקיצור הרבה חוסר מזל מהפציעה של גולאסה ועד כל בעיטה והזדמנות שהייתה במשחק הזה.
להרים תראש ומבחינתי לבוא אנדרדוג לטרנר, יותר נוח לבוא אנדרדוג לכל משחק.

יאללה מכבי!

גם מהאגפים יצאו מצבים מעניינים.

מכבי גיוונה את המשחק שלה בצורה יפה עם התקפות גם מימין, גם משמאל וגם מהמרכז.

השאלה מכמה כדורים. מהרגשה ולא ממסטטיסטיקה, יחס מצבים לכדורים נמוך בהרבה.

אם להחליף את גולסה באלברמן משבש את המשחק של מכבי ככה שאי אפשר לנצח את חיפה בבית אז העולם באמת השתגע ואפשר לנעול את הקבוצה וללכת כבר עכשיו לים.

מה עשיתם מגולסה?!

ולא פחות חמור ואולי אפילו יותר - מה עשיתם מאלברמן?!