Jump to content

האם אתה בעד לסגור תפורום בכיפור?

Sawyerdroid

138 members have voted

1. 1. האם אתה בעד לסגור תפורום בכיפור

• לא
      87
    • כן
      51

Recommended Posts

אתה יודע מה ההבדל?

יום הזיכרון מבוסס על מוות של אנשים אמיתיים.

יום השואה מבוסס על מוות של מליוני יהודים - אמיתי ודאי.

יום כיפור...? זה מומצא. זה סתם בדיה. לא מבוסס על כלום.

אני אפילו לא מצליח להבין את ההגיון. מותר לך להיות רשע כל השנה ואז אתה צם בכיפור? ואם היית סבבה אז לא צריך לצום?

ומה בכלל הצום אומר? מה אלוהים רוצה? שיהיה לך רע? כל החיים רע לי. שיתן לי עוד איזה עונש, בגב עוד אין לי בעיות

סעמק. איך זה אפילו נשמע נורמלי לאנשי.

אתה מבין אבל שאני לא צם כדי לכפר על חטאים? שזה לא מסיבה דתית או מתוך איזה אמונה כלשהי?

שפשוט מדובר במסורת?

פתחת תיבת פנדורה.

כמו שאמרו כאן, להשוות בין הימים זה על גבול הטמטום.

השוויתי בין הימים? בסך הכל כתבתי שהפורום במתכונת שונה בימים האלה, שהם ימים מיוחדים בלוח השנה, וכן, יום כיפור הוא יום מיוחד בלוח השנה.

מה מטומטם בזה?

הכל ממוצא ממעמד הר סיני ש600 אלף איש שנכחו בו העבירו מדור לדור, דרך בתי המקדש ואולי גם שיבת ציון וקיבוץ הגלויות זאת המצאה.

אפשר לא להאמין. להגיד המצאה שיש ביסוסים אריכאולוגים לבית המקדש (וכפועל יוצא של זה לאמונה היהודית), זה לא הכי חכם.

בכל מקרה, סוויר, אין אדם שלא חטא שלא זקוק לחשבון נפש ולקצת חושבים איך הוא משתפר.

הכל ממוצא ממעמד הר סיני ש600 אלף איש שנכחו בו העבירו מדור לדור, דרך בתי המקדש ואולי גם שיבת ציון וקיבוץ הגלויות זאת המצאה.

אפשר לא להאמין. להגיד המצאה שיש ביסוסים אריכאולוגים לבית המקדש (וכפועל יוצא של זה לאמונה היהודית), זה לא הכי חכם.

בכל מקרה, סוויר, אין אדם שלא חטא שלא זקוק לחשבון נפש ולקצת חושבים איך הוא משתפר.

זה שיש הוכחות לקיומה של דת עוד בימי קדם לא אומר שאלו הוכחות לנכונותה. אל תתבלבל.

אגב, לא ציינתי את זה בהודעה הראשונה שלי, אבל אני בהחלט מבין את האמונה בכוח עליון, גם אם אני לא מסכים איתה.

יש לי עוד כמה דברים להגיד, אבל זה כבר יהיה אוף טופיק של ממש.

זה שיש הוכחות לקיומה של דת עוד בימי קדם לא אומר שאלו הוכחות לנכונותה. אל תתבלבל.

בבית המקדש היו עשרה ניסים על טבעיים שאדם יכל לראות.

הוכחה לקיום בתי המקדש זה קצת יותר ומעבר להוכחה שהיתה לפני אלפי שנה איזה דעה בשם "הדת היהודית".

ומה עם מעמד הר סיני והתגלות הקב"ה בו לעיני 600 אלף איש? לא התגלות ליחיד שיכול להמציא. למאות אלפים.

לפי השיטה הזאת, אם מחר איכשהו כל הסרטים והתמונות מהשואה נעלמים, יגידו שהשואה זה המצאה כי אין ערך להעברת אירוע מדור לדור שלא מגובה בסרטון ביוטיוב?

כתבתי לך תגובה ממש ארוכה בהתחלה אבל ככל שהמשכתי הבנתי שאין לי באמת איך להגיב לבורות הזאת חוץ מזה שאני מתבייש לקרוא את זה.

מעריך אותך אבל יצא לך פה חרא טהור מהמקלדת.

יכול להיות,אבל זאת האמת זה שמהנקודת מבט שלך(בגלל שזה לא נוגע אלייך) יום כיפור לא משתווה ליום השואה/הזכרון לא הופך את היום הזה לפחות חשוב לאנשים אחרים,אז יום אחד לא יהיה לך פורום,וואלה על הזין שלי תעשו מה שטוב לכם כל עוד זה מוחצן ומפריע לאלה שכן צמים

בבית המקדש היו עשרה ניסים על טבעיים שאדם יכל לראות.

הוכחה לקיום בתי המקדש זה קצת יותר ומעבר להוכחה שהיתה לפני אלפי שנה איזה דעה בשם "הדת היהודית".

ומה עם מעמד הר סיני והתגלות הקב"ה בו לעיני 600 אלף איש? לא התגלות ליחיד שיכול להמציא. למאות אלפים.

לפי השיטה הזאת, אם מחר איכשהו כל הסרטים והתמונות מהשואה נעלמים, יגידו שהשואה זה המצאה כי אין ערך להעברת אירוע מדור לדור שלא מגובה בסרטון ביוטיוב?

זה שהיה בית מקדש זה עניין אחד, שאפשר לבסס ארכיאולוגית- הסיפורים עצמם על הניסים שהתרחשו בו זה כבר עניין אחר.

הבעיה בהעברה מדור לדור שאתה מדבר עליה (מעבר לעובדה שמדובר על אלפי שנים אחורה ויש מעט עדויות מהתקופה- לדוגמה ממה שאני יודע אין שום עדות מהתקופה על מעמד הר סיני, מה שנכתב נכתב מאות שנים אחרי) היא שעל אותו בסיס של סיפורים מדור לדור אני יכול לבסס את זה שהנצרות נכונה, האסלאם נכון, האלים הרומיים והיוונים קיימים וכך פחות או יותר כל דת אחרת שאי פעם התקיימה- כי בכולם יש סיפורים על קבוצות גדולות שראו ניסים.

זה שהיה בית מקדש זה עניין אחד, שאפשר לבסס ארכיאולוגית- הסיפורים עצמם על הניסים שהתרחשו בו זה כבר עניין אחר.

הבעיה בהעברה מדור לדור שאתה מדבר עליה (מעבר לעובדה שמדובר על אלפי שנים אחורה ויש מעט עדויות מהתקופה- לדוגמה ממה שאני יודע אין שום עדות מהתקופה על מעמד הר סיני, מה שנכתב נכתב מאות שנים אחרי) היא שעל אותו בסיס של סיפורים מדור לדור אני יכול לבסס את זה שהנצרות נכונה, האסלאם נכון, האלים הרומיים והיוונים קיימים וכך פחות או יותר כל דת אחרת שאי פעם התקיימה- כי בכולם יש סיפורים על קבוצות גדולות שראו ניסים.

לא התעמקתי בנוגע ליוונים או הרומים, אבל לגבי האסלאם והנצרות זה פשוט לא נכון, ההתגלות קרתה לישו או למוחמד, ואחר כך בנצרות לכל מיני קדושים אבל לא משהו שנכח בו עם: בנצרות אין עם בכלל בסיפור הזה והם מתבססים בגדול על מעמד הר סיני כחלק מהסיפור שלהם, באסלאם הכל עבר מאלוהים למוחמד וממוחמד הלאה.

סיפור של התגלות לכזו כמות של אנשים והדרך שהיא עברה ביהדות לא דומה לאיזה מישהו שכתב שהוא ראה את ישו הולך על המים.

צריך לזכור שאנשים לא ידעו קרוא וכתוב והדפוס לא היה קיים, אי אפשר להעביר ככה משהו מדור לדור בלי שיהיה איתו איזה ממש. קשה לעמוד מאחורי טענה שמישהו היפנט את כולם להגיד שהם חוו אותו דבר או שכולם שיקרו וכולם הגזימו.

בכל אופן לא אגיד שזה הטיעון שיגרום לי להאמין שהכל נכון, אבל זה טיעון שבהחלט קשה להתמודד איתו לדעתי.

אתה מבין למה זה מצחיק?

כי אתה בחור חכם, ואתה מדבר פה על מעמד הר סיני ברצינות תהומית, אבל הוא לא באמת קרה.

המקום היחיד שבו נטען שהתורה ניתנה במעמד הר סיני זה בתורה עצמה. זה כמו שאני אעיד על עצמי שבר רפאלי התעקשה עליי ממש. להוכיח? עזוב, אני אמרתי ואני מעיד על עצמי. בר מכחישה, הריאיות לא תומכות, היסטוריונים יגידו שבר ואני מעולם לא דיברנו ולא היינו באותו מקום - אבל מה זה משנה. אני אמרתי.

ויש עוד סיבה לא להאמין במעמד הר סיני: אנחנו לא בני 5.

רוצים לשמור ולצום ולהאמין - תבלו. אל תדברו במושגים של הוכחות לקיום אלוהים או למעמד הר סיני וקריעת ים סוף. זה לא מחזיק מים בדיון רציני

אתה מבין למה זה מצחיק?

כי אתה בחור חכם, ואתה מדבר פה על מעמד הר סיני ברצינות תהומית, אבל הוא לא באמת קרה.

המקום היחיד שבו נטען שהתורה ניתנה במעמד הר סיני זה בתורה עצמה. זה כמו שאני אעיד על עצמי שבר רפאלי התעקשה עליי ממש. להוכיח? עזוב, אני אמרתי ואני מעיד על עצמי. בר מכחישה, הריאיות לא תומכות, היסטוריונים יגידו שבר ואני מעולם לא דיברנו ולא היינו באותו מקום - אבל מה זה משנה. אני אמרתי.

ויש עוד סיבה לא להאמין במעמד הר סיני: אנחנו לא בני 5.

רוצים לשמור ולצום ולהאמין - תבלו. אל תדברו במושגים של הוכחות לקיום אלוהים או למעמד הר סיני וקריעת ים סוף. זה לא מחזיק מים בדיון רציני

זה בדיוק ההבדל בין חילוני לדתי, מכיוון שלא ניתן להוכיח אז זה משהו שצריך להאמין בו, שאומרים "אני מאמין" כנראה שיש פה משהו שביר שיש בו ספק, אם אתה חושב שהוא קיים אז אתה מאמין אבל לא יודע (או לפחות להוכיח).

הטענה הנגדית שלהם באופן מפליא זה ש"אתה לא יכול להפריך", בדיוק כמו משל בר רפאלי שלך, פה לא צריך היסטוריונים, מספיק להתבונן מסביב כדי להבין שפחות סביר להניח שדברים כאלו יקרו.

הפער בין דתיים לחילונים לעולם לא יצטמצם עד שלא יוכח, מה שלא נראה לי יקרה אי-פעם.

סבא שלי ואחיו, עליהם השלום, סיפרו לי עשרות פעמים איך הם הדפו במו ידיהם 10,000 ירדנים חמושים ומצוידים במיטב הנשק הבריטי מאדמות העמק

גם אחרי שמצאנו תיעוד שהראה שבצד היהודי היו בעצם כמה עשרות לוחמים והירדנים בכלל היו כמה נערים מביסאן עם אבנים לא הזיזו אותו מהסיפור ההרואי

אין לי פואנטה בעצם

סתם באתי לספר שסבא שלי גיבור

לא הבנתי איך שוב נכנסתם לענייני אמונה.

לא נכנס לאנשים לראש. שכל אחד יעשה מה שהוא חושב לנכון רק שלא יכפה על אחרים.

1. אני כן בן אדם מאמין, אני מאמין לאבנר נגיד הסיפור עם בר רפאלי שאגב יותר סביר ממעמד הר סיני..

2. וזה התשובה לdow ימי זיכרון מבוססים על עובדות. יום כיפור מבוסס על אמונה.

אפשר "לכפות" על אנשים לכבד את הכאב שלך/המדינה על הרוגים ביום הזיכרון, ואתה יכול להכריח בן אדם לכבד את המיליונים שנספו בשואה. אתה יודע שיזכרו וזה..

אבל לכפות על אנשים לכבד את האמונה שלך? זה שווה ערך לזה שאם אני אנהל תפורום ואחליט שהפורום סגור כל יום שלישי בגלל שבימי שלישי אני עושה יום ללא אינטרנט כי ככה ביקש ממני האל שלי כדי לכפר על המשחקים שלא הייתי בהם בשנה החולפת.

וכולכם תכבדו את האמונה שלי?

כן, רק שחיה ותן לחיות זה קטע חילוני. חלק לא קטן מהדתיים לא מקבל את זה, תמיד יספרו את המשל המטופש שעם ישראל הוא כמו ספינה, ובגלל שערבים זה לזה, אם תקדח חור בחדר שלך - זה עניין של כולם, כי אתה מסכן את כולם.

נכון, זה מטומטם, אבל זו רמת השיח החודרני. האף תמיד יתקע בעניינים פרטיים. אתה חי במדינה הזאת, לא? אתה יכול להיקבר, להתחתן או להתגרש איך שבא לך? חיה ותן לחיות זו סיסמה שרק צד אחד יכול לעמוד בה.

ולא, אין דרך לצמצם את הפער בין חילוניות ולוגיקה לדת ואמונה. כן יש דרך להשפיע על בודדים לעבור צד. ההיגיון נמצא רק באחד מהם

אתה יצאת איתה וזו אחת העובדות הידועות בפורום

1. אני כן בן אדם מאמין, אני מאמין לאבנר נגיד הסיפור עם בר רפאלי שאגב יותר סביר ממעמד הר סיני..

2. וזה התשובה לdow ימי זיכרון מבוססים על עובדות. יום כיפור מבוסס על אמונה.

אפשר "לכפות" על אנשים לכבד את הכאב שלך/המדינה על הרוגים ביום הזיכרון, ואתה יכול להכריח בן אדם לכבד את המיליונים שנספו בשואה. אתה יודע שיזכרו וזה..

אבל לכפות על אנשים לכבד את האמונה שלך? זה שווה ערך לזה שאם אני אנהל תפורום ואחליט שהפורום סגור כל יום שלישי בגלל שבימי שלישי אני עושה יום ללא אינטרנט כי ככה ביקש ממני האל שלי כדי לכפר על המשחקים שלא הייתי בהם בשנה החולפת.

וכולכם תכבדו את האמונה שלי?

לא מכיר את מנהל הפורום אבל אם הוא החליט לסגור את הפורום בכיפור כנראה שהוא אדם מאמין ויודע שאם הוא לא יסגור את הפורום אז הוא יעבור עבירה.

פורום שלו,הוא משלם, מה אפשר להגיד?

גם אם הפורום יהיה סגור אז מי שלא שומר ימצא דרך לחלל כיפור בכל מקרה.

לא התעמקתי בנוגע ליוונים או הרומים, אבל לגבי האסלאם והנצרות זה פשוט לא נכון, ההתגלות קרתה לישו או למוחמד, ואחר כך בנצרות לכל מיני קדושים אבל לא משהו שנכח בו עם: בנצרות אין עם בכלל בסיפור הזה והם מתבססים בגדול על מעמד הר סיני כחלק מהסיפור שלהם, באסלאם הכל עבר מאלוהים למוחמד וממוחמד הלאה.

סיפור של התגלות לכזו כמות של אנשים והדרך שהיא עברה ביהדות לא דומה לאיזה מישהו שכתב שהוא ראה את ישו הולך על המים.

צריך לזכור שאנשים לא ידעו קרוא וכתוב והדפוס לא היה קיים, אי אפשר להעביר ככה משהו מדור לדור בלי שיהיה איתו איזה ממש. קשה לעמוד מאחורי טענה שמישהו היפנט את כולם להגיד שהם חוו אותו דבר או שכולם שיקרו וכולם הגזימו.

בכל אופן לא אגיד שזה הטיעון שיגרום לי להאמין שהכל נכון, אבל זה טיעון שבהחלט קשה להתמודד איתו לדעתי.

לפי הנצרות ישו ערך שורה של נסים שנצפו ע"י אלפי אנשים. מוזמן לחפש בויקיפדיה.

אני חושב שצריך לסגור את הפורום גם בקריסמס.

לפי הנצרות ישו ערך שורה של נסים שנצפו ע"י אלפי אנשים. מוזמן לחפש בויקיפדיה.

אני חושב שצריך לסגור את הפורום גם בקריסמס.

בא לי לתייג אותך לפני כיפור, אבל וואלה אני בצד שלך ולא כתבת שום דבר לא נכון..

אז :/

זה טיעון מאוד לא אינטיליגנטי שעדיף שלא תשתמש בו.

השואה היא רצח עם. רצח עם זה מאורע שקורה אחת לכמה שנים בעולם ואנחנו נחשפים אליו. ממש לא נס.

מעמד הר סיני לעומת זאת זה נס כביכול. זה אירוע שקרה רק פעם אחת בהיסטוריה האנושית. אז כן אני רוצה תיעוד.

אם תגיד לי שביום מעמד הר סיני השמש זרחה במזרח ושקעה במערב אני אאמין לך אפילו שאין לזה תיעוד. אבל שתספר לי על הנסים ועל התגלות של הקב"ה לעם- אז כן אני מטיל ספק ותצטרך לגבות את זה כדי שאני אאמין.

בא לי לתייג אותך לפני כיפור, אבל וואלה אני בצד שלך ולא כתבת שום דבר לא נכון..

אז :/

זה מעולם לא עצר אותך בעבר

• מנהלים ראשיים

חברים שמח לדעת שיש כאלו שלא יכולים להתנתק מהפורום גם ביום כיפור.

אבל כמו שעשינו במהלך ה 13 שנים שבהם הפורום קיים, כך יקרה גם השנה ובשנה הבאה וכו'.

זה לא עניין של דיקטטורה, אנחנו באמת מבינים לרחשי ליבכם ולרצונות שלכם (סוייר אתה יכול להעיד על זה יותר מכולם).

אבל במקרה הזה, ההחלטה היא חד משמעית.

הפורום גם צריך מנוחה..

צום מועיל, וגמר חתימה טובה לכולם.

לא היה ספק שהפורום יסגר בכיפור

ובוא ניהיה אמיתיים, אף אחד כבר לא "לא יכול בלי הפורום". עם הפסטיבל כיפור שאני מארח בבית אני בספק אם יהיה לי זמן בכלל להכנס.

זה עקרוני.

זה גם לא באמת חשוב לאף אחד עד כדי כך, אז שיהיה..

פשוט הקאמבק של תמיר הכניס בי (ולא רק בי) רוח לחימה.

ובנימה זאת, צום קל מיכאל וזיו.

(עמילוב לא יקבל ממני איחולים עד שהוא לא יתנצל בפניי סלבה)