Jump to content

יום כיפור: צמים או לא?

החתול הצהוב

-  

150 members have voted

1. 1. צמים?

• כן
      70
    • לא
      80

Recommended Posts

צמתי התפללתי והלכתי לסליחות עד גיל 19.

ואז כמו שאומרים, ברגע שאתה מבין את הבלוף, אין דרך חזרה.

גועל נפש של תגובה.

אתה לא צם?סבבה זכותך,אבל תכבד את אלה שצמים ואל תכנה את היום הזה ואת הצום "בלוף".

אני לא דתי ולא שומר שבת,אבל מגעיל אותי לראות זלזול באמונה או בחוסר אמונה של מישהו.

צמתי התפללתי והלכתי לסליחות עד גיל 19.

ואז כמו שאומרים, ברגע שאתה מבין את הבלוף, אין דרך חזרה.

תפילת יום כיפור זה הסיוט הכי גדול שיש, באמת.

לא מאמין ששרדתי את זה

לא צם. אבל לדעתי כן צריך יום אחד בשנה שבו אתה מתנתק מהטלפון והאינטרנט ולוקח אותו בשביל לחשוב. אין הרבה ימים בשנה שאפשר להיפגש עם חברים בלי טלפונים או סתם לשבת עם עצמך.

הסקר הזה הוא הוכחה למה צריך להשאיר את הפורום פתוח ביום כיפור, או לפחות רק את פורום בטיל.

הלוואי שיעשו את הפורום על תקן סנאפצ'ט, כל מה שייכתב ביום כיפור יימחק ישר בצאת כיפור

גועל נפש של תגובה.

אתה לא צם?סבבה זכותך,אבל תכבד את אלה שצמים ואל תכנה את היום הזה ואת הצום "בלוף".

אני לא דתי ולא שומר שבת,אבל מגעיל אותי לראות זלזול באמונה או בחוסר אמונה של מישהו.

לא את הצום והיום כיניתי בלוף, אני אפילו מאוד אוהב אותו ואת האווירה.

את הדת כיניתי בלוף,אחיזת עיניים,הבל הבלים.כל דת.

ככה אני חושב, ככה אני מרגיש, מכבד את כל מי שדתי,עם זאת מקווה ממש שיום יבוא ולא יהיה דתות בעולם.

ולגבי גועל נפש- בעיניי גועל נפש זה רבנים ששולחים נערים מאמינים לחיות חיי עוני וחיים שאין בהם כלום חוץ מאמונה בזמן שהם ישנים בוילות ונוסכים בבמוו.

גועל נפש זה לקחת בית כנסת שאמור להיות קדוש וטהור ולהפוך אותו למכבסת כסף יותר משומנת מלוס פולוס הרמנוס.

אבל זה שאני משתף חוויה אישית(הבנתי שהכל בלוף מבפנים, כן, זו האמת שלי תרצה או לא תרצה ואפשר לדבר על זה הרבה אם בא לך) זה לא תקין.

ולגבי גועל נפש- בעיניי גועל נפש זה רבנים ששולחים נערים מאמינים לחיות חיי עוני וחיים שאין בהם כלום חוץ מאמונה בזמן שהם ישנים בוילות ונוסכים בבמוו.

גועל נפש זה לקחת בית כנסת שאמור להיות קדוש וטהור ולהפוך אותו למכבסת כסף יותר משומנת מלוס פולוס הרמנוס.

בהחלט לא נכון.

א. רובם המוחלט, אם לא כולם, של הרבנים חיים חיים של צניעות. אתה מוזמן לבקר אצלם ולראות אצל חלקם הלא קטן בתים קטנים עם ריהוט ישן.

זה ראוי להערכה שאנשים בגילם ובמעמדם בוחרים בדרך זאת.

ב. גם אם מצאת איזה רב שלדעתך יש איזה בעיה, עדיין אין בעיה מוסרית בזה שהוא שולח אחרים רק ללמוד. זה המסלול שהוא עצמו עבר.

ג. הכסף שמתרימים בבתי כנסת הולך לצרכי בית הכנסת והקהילה.

אם זה מפריע לך, הנה הפתרון. לך לבית הכנסת של האשכנזים. שם אין התרמות (:

אין ספק שרוב הרבנים חיים חיי צניעות, אבל צריך לקחת בחשבון שרוב הרבנים מרוויחים שכר די זעום. זה לא שיש להם את האופציה לבחור בחיי זוהר, אבל ברוב גדולתם הם בחרו לגור ברחוב רבי עקיבא בבני ברק. הם מראש כיוונו לחיים האלה, וזה רצונם וזכותם אגב. לרוב, אלה שהצליחו להקים חצר מאמינים, חיים טוב יותר מכל הפורום הזה ביחד. זה לא הופך אותם למושחתים (כן לשרלטנים, יש שיגידו. הנה אמרתי), אבל בצע הכסף קיים אצל כל בני האדם, בלי קשר לאמונות.

בהחלט לא נכון.

א. רובם המוחלט, אם לא כולם, של הרבנים חיים חיים של צניעות. אתה מוזמן לבקר אצלם ולראות אצל חלקם הלא קטן בתים קטנים עם ריהוט ישן.

זה ראוי להערכה שאנשים בגילם ובמעמדם בוחרים בדרך זאת.

ב. גם אם מצאת איזה רב שלדעתך יש איזה בעיה, עדיין אין בעיה מוסרית בזה שהוא שולח אחרים רק ללמוד. זה המסלול שהוא עצמו עבר.

ג. הכסף שמתרימים בבתי כנסת הולך לצרכי בית הכנסת והקהילה.

אם זה מפריע לך, הנה הפתרון. לך לבית הכנסת של האשכנזים. שם אין התרמות (:

לא אמרתי כולם.

מספיק אחד, עם קהל מאמינים רחב, שם, רזומה בשביל להוכיח לי שגם אם יש ישות עליונה-הדת כמו שעשו ממנה במאות שנים האחרונות היא לא הדרך.

אבנר, רודפי בצע יש בכל מקום, אבל לא כל רודף בצע כל היום מדבר על כמה שהוא הכי טוב(כיהודי), לא מטיף מוסר, לא מתיימר להיות קדוש וטהור.

לא מייצג קבוצת אנשים שכופה עליי אורח חיים מתוקף האמונה שלהם ואז פועל הפוך מכך.

לא קשור לנושא הצום או לא, אבל יש טרנד של גישה צינית כלפי הדת ויום כיפור.

נכון, יש בארץ תופעה של ערסים בהמות ששמים כיפה, יש גם תופעות של פאנטיות ואנשים שלוקחים את הדת למקומות לא יפים ושוכחים על הדרך להיות בני אדם.

אבל האנשים האלה ממש לא מייצגים את הדת או ציבור הדתיים ושומרי המסורת בשום מובן.

ולא, לא כל מי שצם בכיפור חושב שזה בסדר לחטוא כל השנה ושצום של יום אחד יכפר על זה.

אבנר, גם הרבנים הגדולים חיים בבתים צנועים במיוחד בוודאי ביחס למעמדם.

וגם אלו שיש להם יותר דברים הם לא "חיים יותר" במובן החומרי. זה לא עושר למטרות בילויים.

זה לא אומר, אגב, שאדם דתי לא יכול ליפול כמובן.

לא אמרתי כולם.
מספיק אחד, עם קהל מאמינים רחב, שם, רזומה בשביל להוכיח לי שגם אם יש ישות עליונה-הדת כמו שעשו ממנה במאות שנים האחרונות היא לא הדרך.

אני לא מצליח להבין למה בגלל אחד שלדעתך הוא לא בסדר, זה סיבה להתרחק קצת מהיהודית (:

אם חלילה בעל תפקיד מרכזי במדינה מתנהל בצורה לא מוסרית, לא נאהב את המדינה? (:

רב גדול זה מעמד מכובד וצריך לנסוע באוטו מפואר ובית מפואר בדיוק כמו כל אדם במעמדו זה חוצפה להצלונן על זה.

מאידך החצרות למיניהם של "הרבנים" עשו שם רע לדת ומי שלא מבין בדת תופס את הכל כאחיזת עיינים אבל זה בגלל שהוא לא מבין בעולם הזה ושרבנים אמיתים יוצאים נחרצות כנגד כל סיפור החצרות.

דרך אגב מצחיק אותי שאנשים שלא מבינים בדת כלום מתבטאים בנושא דת ,זה כמו שאני חסר מושכ בפיזיקה יתחיל להתבטא ולהגיד דעות לא מבוססות בנושא(חא מתכוון חאף אחד ספציפי פה אלא זה תופעה רווחת בארץ)

רב גדול זה מעמד מכובד וצריך לנסוע באוטו מפואר ובית מפואר בדיוק כמו כל אדם במעמדו זה חוצפה להצלונן על זה.

מאידך החצרות למיניהם של "הרבנים" עשו שם רע לדת ומי שלא מבין בדת תופס את הכל כאחיזת עיינים אבל זה בגלל שהוא לא מבין בעולם הזה ושרבנים אמיתים יוצאים נחרצות כנגד כל סיפור החצרות.

דרך אגב מצחיק אותי שאנשים שלא מבינים בדת כלום מתבטאים בנושא דת ,זה כמו שאני חסר מושכ בפיזיקה יתחיל להתבטא ולהגיד דעות לא מבוססות בנושא(חא מתכוון חאף אחד ספציפי פה אלא זה תופעה רווחת בארץ)

אני לא מתיימר להיות מבין גדול בענייני דת, למדתי בבתי ספר דתיים 12 שנה ועוד שנה במכינה דתית קדם צבאית ועדיין אני לא בטוח שאני ממש מבין את הדת לעומק,אבל לטעון שרק מי שמבין בדת יכול להגיב בדת זה לא לעניין, במדינה שבה הדת היא חלק משגרת החיים של כל האזרחים, גם הדתיים וגם החילונים הרי ברור שהנושא יעלה בדיונים,טבעי שחילוני שלא נותנים לו תחב"צ בשבת ושסוגרים לו את המכולת ירצה להיכנס לשיחה ולהוכיח את הצד שלו אע"פ שהוא לא מבין בזה.

ד"א, אם הרבנים באמת אנשים נעלים שימכרו את המכוניות המהודרות שלהם, יש ישויות שזקוקות לכסף הזה.

אני לא מתיימר להיות מבין גדול בענייני דת, למדתי בבתי ספר דתיים 12 שנה ועוד שנה במכינה דתית קדם צבאית ועדיין אני לא בטוח שאני ממש מבין את הדת לעומק,אבל לטעון שרק מי שמבין בדת יכול להגיב בדת זה לא לעניין, במדינה שבה הדת היא חלק משגרת החיים של כל האזרחים, גם הדתיים וגם החילונים הרי ברור שהנושא יעלה בדיונים,טבעי שחילוני שלא נותנים לו תחב"צ בשבת ושסוגרים לו את המכולת ירצה להיכנס לשיחה ולהוכיח את הצד שלו אע"פ שהוא לא מבין בזה.

ד"א, אם הרבנים באמת אנשים נעלים שימכרו את המכוניות המהודרות שלהם, יש ישויות שזקוקות לכסף הזה.

לא דיברתי על דיונים כמו תחבצ זה לא צריך להיות גאון גדול,מדבר על היבטיים דתיים ואיך רבנים פוסקים דברים או מבטלים רבנים אחרים שלכאורה העם עולה אליהם לרגל כאילו הם א' ב' של הרבנות בארץ וזה נובע מבורות.

אתה מצפה שראש ממשלה יסע בסוסיתא או כל חבר כנסת? ככה גם רב רציני(הרב עמאר,הרב עובדיה זצל וכדומה) אין סיבה שלא יסע בטופ זה כבודה של תורה ושל מעמד שנוצר.

שוב לא מדבר אתך על שרלטנים עם כיפה וזקן שנוסעים במרצדס של מיליון שקל.

יש המון בלבול בעם שלנו בנושאים האלה שאני אומר לך נובעים נטו מחוסר הבנה והכרה במציאות הדתית.

לך לבני ברק תראה אנשים עצומים בתורה שגרים בבית שאתה לא תאמין וישנים על מיטה שהמיטה בצבא נחשבת לסימנס לידה.

צמתי 16 שנים, תרמתי את חובתי לדת.

לא צם, ולא נתחיל בכלל לדבר על זה שאין וי או די.

צם אך יש מצב לראשונה שאראה טלוויזיה בסתר, השאלה היא אם ההקלטות עובדות בהוט?

אורי, אפשר אותו דבר להגיד הפוך

גם לי מפריע שאין טלוויזיה ביום השואה ושיש חנויות כמו טיב טעם וכו', אין סוף לדברים האלו

זה מדינה יהודית וחייב להיות איזה שהוא עניין שהמושג יהודית בא לידי ביטוי

אני מסכים שכל אחד יכול להגיד מה שנוח וטוב אישית לו, אבל לחלוק על דברים של דת אף אחד פה בפורום לא יכול

צם

וחייב לציין שממש לא מפריע לי הקטע שלא נוגעים בחשמל

נפגשים כל החברים יושבים ביחד מדברים בלי שכל אחד יכול להתנתק ולקחת את הפלאפון שלו.

הפועל תל אביב למשל.