Jump to content

מכבי ביורוליג | עונת 2016/17

BODIROGA10

Recommended Posts

46342.jpg

14589983_10153744051166831_3440813345234

מכבי ת"א פותחת עונה מרתקת ביורוליג.

כאמור, מבנה היורוליג השתנה משיטת הבתים - למבנה ליגה. 16 קבוצות מהטופ האירופי יתמודדו זו מול זו.

8 הקבוצות שיסיימו הראשונות לאחר 30(!) משחקים, ימשיכו לסדרות (הטוב מ-5) כשארבעת הראשונות ייהנו מיתרון הביתיות.

הפיינל פור ייערך בטורקיה.

סדר המשחקים:

45256675.jpg

*** בשל משחקי הליגה האירופית של מכבי בכדורגל בימי חמישי, שני משחקי יורוליג הוקדמו:

המשחק מול ברצלונה במחזור ה-5 ייערך ביום רביעי, 2/11, בשעה 19:45 בהיכל. כמו כן, המשחק מול באמברג במחזור ה-11 ייערך ביום רביעי, 7/12, בשעה 19:45 בהיכל.

בהצלחה : )

לו"ז מטורף לגמרי, חוץ מפעם אחת במהלך פברואר - יש (לפחות) משחק יורוליג אחד כל שבוע.

מתרגש מאוד מהעונה הזאת, חושב שיש פוטנציאל לדברים יפים למרות הפתיחה הצולעת-משהו במשחקי ההכנה.

הגיע הזמן לשפץ את יד אליהו שוב, המקום היחיד שיכול לארח את הפיינל פור בארץ זה הארנה

אם אני לא טועה, גם הארנה לא יכול לארח כבר.

לא עומד במינימום מושבים.

מתרגש לקראת המשחק, סופסוף חוזר היורוליג..מי שרוצה העלתי פה סקירה של הרוסטרים - http://forums.livegames.co.il/index.php?showtopic=262773

שימו לב לעבאס איודו הזה, גארד בן 23, 2 מטר ואתלט מעולה.

יתרון עצום גובה כזה בעמדה הזו(גם פאפאלוקאס היה כמעט 2 מטר או שאני מתבלבל עם שחקן אחר?)

ראיתי היום כמה וידאויים שלו, ושמעו, התלהבתי בטירוף..מסוכן מאד.

היה השחקן המשמעותי ביותר בעונה שעברה של קאנטו.

מכבי קיבלה+3.5 באתרי הימורים

ראיתי תמשחק, בשום שלב לא היה צמוד באמת..נכון היה רגע שאול' עלתה ליתרון 2 נקודות, מיד אחריה הגיעה ריצה 10-0 של ריאל..הניצחון שלה לא היה נתון לספק אפילו לשנייה.

ריאל מדהימה השנה, תגיע רחוק מאד לדעתי עם סיכוי לא קטן לזכות.

יול גדול כרגיל, פרנדדז אוברייטד כרגיל.

ראיתי תמשחק, בשום שלב לא היה צמוד באמת..נכון היה רגע שאול' עלתה ליתרון 2 נקודות, מיד אחריה הגיעה ריצה 10-0 של ריאל..הניצחון שלה לא היה נתון לספק אפילו לשנייה.

ריאל מדהימה השנה, תגיע רחוק מאד לדעתי עם סיכוי לא קטן לזכות.

יול גדול כרגיל, פרנדדז אוברייטד כרגיל.

לא מבין למה ג'ייסי קארול רק משחק רבע שעה אפילו שזה פאבלו לאסו

הזוי פשוט

היום יש מה למכור מול מילאנו ? זאת קבוצה חזקה בטח עם שחקנים ממש טובים וגם אצלהם בבית, לדעתי יהיה קשה מאוד עם יתרון ברור למילאנו. לפי מה שהבנתי שבוע הבא נגד ריאל מדריד אז יש מצב שזה יהיה לנו 2 הפסדים רצופים אבל כמובן משחקים קשים שצפוי שאולי נפסיד בהם לפי איך שאנחנו נראים עד עכשיו.

מתרגש לקראת המשחק, סופסוף חוזר היורוליג..מי שרוצה העלתי פה סקירה של הרוסטרים - http://forums.livegames.co.il/index.php?showtopic=262773

שימו לב לעבאס איודו הזה, גארד בן 23, 2 מטר ואתלט מעולה.

יתרון עצום גובה כזה בעמדה הזו(גם פאפאלוקאס היה כמעט 2 מטר או שאני מתבלבל עם שחקן אחר?)

ראיתי היום כמה וידאויים שלו, ושמעו, התלהבתי בטירוף..מסוכן מאד.

היה השחקן המשמעותי ביותר בעונה שעברה של קאנטו.

מכבי קיבלה+3.5 באתרי הימורים

סיקור מעולה אחי.

יש סיכוי להעתיק לפה? צריך להרשם לפורום הזה

בקשה:

צערי אני חוזר לבסיס היום עד שבוע הבא אז לא היה לי זמן להעלות את זה לפני המשחק, אז אני מעלה עכשיו כשעוד לא ידוע הליינים וכל אחד יבין ממה שאני אכתוב מה ההימור הנכון.

נתחיל עם הקבוצה של איל האופנה ג'יורג'ו ארמאני, מילאנו.

עונה שעברה, קצת כמו מכבי, מילאנו נקלעה לעונה איומה מבחינתה שהסתיימה עם הדחה כואב בשלב הבתים ונשירה ליורוקאפ, שם הודחה ברבע כבר.

אולי זה לא נראה ככה אבל מילאנו כבר שנים קבוצה עם יומרות גדולות ומושקעים שם כספים גדולים, אבל כנראה הלוזריות של המועדון זורמת שם בעורקים, ע"ע מכבי - מילאנו שכולנו קיבלנו פלאשבק אליו בגלל המשחק ששוחק אתמול נגד נהריה.

בסוף ההודעה אתייחס להבדלים בין הקבוצות ולנקודות חוזק/תורפה של כל קבוצה

יסמין רפשה מיודענו, לא פוטר למרות העונה הרעה של מילאנו והמשיך שם גם העונה.

נתחיל בעמדת הסנטר:

סטאנקו באראץ ודנילו מארגי עזבו את הקבוצה, לא אבדות גדולות ובמקומם הצטרף סנטר שאני אישית מאד אוהב, מירוסלב ראדוליצה.

2.13 מטר של מסה עצומה, ונייד יחסית לגודל שלו.

חזר שנה שעברה לפאו אחרי ששיחק בסין ובמינסוטה, והעמיד ממוצעים נהדרים של 9.8 למשחק ב61%!

זה מראה לכם שחקן שמכיר את המגבלות שלו.

הוא לא מרבה לחסום(רק 8 בעונה שעברה) מה שמראה קצת בעיה ביציאה, שחקן שיודע לקלוע יעשה את זה בלי הרבה בעיה על ראדוליצה, לעומת זאת סנטרים יתקשו מאד עם המסה שלו. אתייחס לזה בהמשך.

סנטר/פאוור פוורד(לרוב הוא מתופקד כסנטר, למרות שלא מן הנמנע שנראה אותו משחק גם לצד ראדוליצה) שני, שנשאר מהעונה שעברה, זה מילאן מאצ'באן, שחקן שעשה קדנציה לא מוצלחת במכבי.

שנה שעברה הוא העמיד ממוצע של 11 נקודות ביורוליג ב61%, וקלע 7 שלשות ב50%. גבוה שקולע מהשלוש, הסיוט של הקבוצות הישראליות.

שחקן רך מאד, לטוב ולרע. קולע מצוין.

נעבור לפורוודים:

האמל, שחקן כשרוני עזוב העונה את מילאנו אבל לא מדובר באבדה ענקית.

לעומת זאת, הם הצליחו לשמור על הפורוורד היותר טוב שלהם, ג'מל מקליין.

11.8 למשחק ב54%, לא מהווה איום מהשלוש.

שחקן נהדר, לא מהאיכותיים באירופה אבל שחקן טוב.

סימונה פונצי'ו, הגיע מוירטוס בולוניה, זורק המון מהשלוש וקולע באחוזים נחמדים( זורק ל3 אותה כמות שהוא זורק ל2)

דוידה פסקולו, הגיע מטרנטו שם העמיד ממוצעים נהדרים של 14 נקודות ב60% ל2 ו40%.

ראקים סאנדרס, סביב ה12 נקודות ביורוליג ובליגה.

וסימון קרונסלאב, עם ממוצע דו ספרתי בכל המסגרות עונה שעברה, שגם אותו לא מומלץ לשים להשאיר לבד על קו ה3.

ועכשיו לגארדים:

פה מילאנו העמידה רוסטר מכובד מאד.

היא הצליחה לשמור(במפתיע?) על הכוכב הבלתי מעורער שלה, אלסנדרו ג'נטילה, לדעתי אחד השחקנים הטובים באירופה ויש מקרים שהוא פשוט בלתי עציר.

הנקודת תורפה שלו אולי זה ה3, שהוא לא קלע מדהים משם(נע סביב ה30%), אבל גם שם לא הייתי רוצה להשאיר אותו לבד.

היה בלתי ניתן לעצירה ביורוליג שנה שעברה עם ממוצע של 20 נקודות!

בנוסף לזה הוא מוסר נהדר. שחקן המפתח של מילאנו.

ריקי היקמן, אחד מגיבורי הזכייה הסנסציונית של מכבי באירופה, עבר למילאנו אחרי עונה לא מדהימה בפנר(היה פצוע ברוב חלקי העונה).

כולנו מכירים את האיכויות שלו, יכול לתפור אותך מכל טווח.

אה, והזכרתי את זה שאין אקס של מכבי שלא תופר עליה משחק? למילאנו יש 2.

קליינטס, עבר באמצע העונה שעברה מזלגיריס, נחשב כמו כל ליטאי לקלע מצוין. לא מהשחקנים החשובים, אבל מהאלה שמשום מקום יכולים לתפור לך 15 בלי למצמץ.

זוראן דארגיץ', שחקן שאני אישית מאד אוהב, הגיע לעמדת הרכז הישר מחימקי מוסקבה המאכזבת.

קולע מצוין מכל טווח ומוסר בחסד, לא הרשים בחימקי, כמו כל השחקנים שם.

שימו לב לאחד השחקנים המעניינים של מילאנו, אל תגידו שלא הזהרתי אתכם ממנו - עבאס אויודו, גראד בגובה 2 מטר(!!), התקדם באופן שיטתי מעונה לעונה עד ששנה שעברה פשוט התפוצץ בעונת שיא בקאנטו עם 13 נקודות למשחק!

אתלט פשוט ענק, מגן נהדר שגם יודע למסור בצורה מעוררת השראה.

אולי השחקן הכי מבטיח של מילאנו בקו האחורי אחרי ג'אנטילה.

ועכשיו נעבור לקבוצה הישראלית, מכבי תל אביב:

אחרי העונה האיומה שלה(לשם השוואה, עונה טראגית פי כמה וכמה מהעונה של מילאנו), מכבי שינתה פאזה והכניסה את היד לכיס.

היא הביאה 2 כוכבי על בקנה מידה אירופי, סוני ווימס ואנדרו גאודלוק, ועוד כוכב על בהתהוות בדמות קווינסי מילר.

עם מה מכבי נשארה למשחק נגד מילאנו?

ניחשתם נכון. חצי גאודלוק.

החדשות הטובות הן שגאודלוק נראה פשוט נהדר, בטח יותר מווימס שצריך להוריד חלודה של עונה שלמה על הספסל.

לא אתייחס כרגע למהלך המשחק נגד נהריה, אבל הדרך שבא המשחק נגמר היה הדבר הטוב ביותר שיכול להיות במכבי.

חודש של גיבוש לא יתן את אותו אפקט כמו סיום המשחק אתמול.

וזה אומר שמכבי יוצאת בפורמה נהדרת למשחק נגד מילאנו, עם אמונה גדולה למרות שחצי קבוצה פצועה.

נתחיל בסנטרים, בסוף תקבל השוואה בין הרוסטרים.

נתחיל עם קולטון אייברסון, הכוכב של קרשיאקה שהגיע העונה למכבי עם טונות של רצון(אחד הדברים החשובים בכדורסל) להוכיח את עצמו.

סנטר גבוה, 2.13, ולא דקיק כמו טומיץ או בנדר.

קלע ב64% ל2 שנה שעברה, מה ששוב מראה שזה שחקן חכם שמודע למגבלותיו ןמה הוא יודע לעשות ומה לא. לא תראו אותו זורק רחוק מהטבעת.

קלע עונשין לא טוב. לא ברמת האונוואקו, אבל עדיין לא טוב.

נמשיך עם עוד שחקן נהדר, מאיק צירבאס, שכיכב שנה שעברה בעונה המעוררת השראה של הכוכב האדום.

שחקן בעל מגז חם מאד, שיכול לעבוד לטובתו ולרעתו, לא סנטר גדול בגובהו, אבל יש לו מסה פשוט עצומה שלדעתי זה יתרון גדול.

קלע שנה שעברה 13 בממוצע עם מעל 64% ל2.

קלע עונשין סביר, לצערי לא שומר גדול אני מקווה שארז ידע לטפל בזה. זה בהחלט בר טיפול.

נעבור לפורוודים.

ויקטור ראד, שתפר שנה שעברה למכבי, הצטרף בעקבות הפציעה של מילר לקבוצה.

ממה שראיתי את עכשיו וממה שראיתי ממנו שנה שעברה, הוא שחקן נהדר, אתלט עצום, אבל שכונתי מאד.

לדעתי ארז מסוג המאמנים שכן יודעים לטפל בבעיות האלה ולהעמיד אותו במקום.

יודע לקלוע מכל מקום, להטביע, שלשות, לחטוף, למסור, לחסום.

אחד השחקנים הורסטילים שיש.

דווין סמית, אין הרבה מה להרחיב, כולנו מכירים אותו.

שחקן נהדר, חכם, קולע מעולה ובעל המון ניסיון.

יעזור העונה מאד למכבי, לא יככב בה.

גיא פניני, הקילר אינסטיקנט שלו ברמת הערן זהבי.

כשאתה צריך אותו הוא שם, לדעתי יקבל יותר דקות בגלל הפציעה של מילר בעמדה 4.

ג'ו אלכסנדר, חזר העונה למכבי אחרי נדידה לססארי, שם כיכב(לא קשה במיוחד).

יודע לקלוע נהדר מחצי מרחק, אבל לא שחקן משמעותי במכבי.

גארדים:

אנדרו גאודלוק, מיני ממבה, ובצדק.

אחד הקלעים הקטלניים באירופה.

40% ל3, 50% ל2 לאורך הקריירה.

פשוט שחקן ענק, יהיה המוציא לפועל העיקרי של מכבי המשחק הזה.

די ג'י סילי, עוד קלע נהדר(לא ירד מ40% ל3, והיו עונות שגירד את ה60), הגיע מגראן קנאריה.

אמנם הוא לא יודע לייצר לעצמו זריקות כמו גאודלוק, אבל אם הוא ימצא את עצמו חופשי, רוב הסיכויים שזה בפנים.

גל מקל, עוד אחד ששיחק בהכוכב שנה שעברה, היה מרשים מאד במכבי מאז שהגיע, העונה זה פשוט לא זה.

קליעה איומה, מקווה שישפר אותה.

יוגב אוחיון, הנשמה של מכבי, משאיר את הלב שלו על המגרש. שומר נהדר, ושיפר את הקליעה שלו.

סילבן לנדסברג, לא ידוע אם ישחק עדיין, אם כן זה "חיזוק" ענק. יש פעמים שהוא עושה מה שבא לו על המגרש שהוא נכנס לזון, יודע לייצר זריקות לעצמו, יודע לייצר זריקות לאחרים, קולע נהדר מכל טווח.

שומר סביר.

אני אנסה לעשות פה משהו עכשיו, תגידו לי אם זה טוב או שעדיף לוותר על זה, השוואה בין הרוסטרים:

עמדת הסנטר: יתרון קל למכבי, לצירבאס ואייברסון יותר קל להסתדר עם שחקנים כמו ראדוליצה. יצטרכו לדעת לשמור טוב את מצ'באן שתופר את מכבי באופן שיטתי.

1:0 מכבי.

עמדת הפורוורד: בגלל שמצבו של סמית' עוד חידה מבחינתי עדיין, וחיסרונו של מילר הוא עצום, לדעתי כאן היתרון של מילאנו.

1:1

עמדת הגארדים: כאן זה כבר נהיה מעניין.

מצד אחד גאודלוק, מצד שניה ג'נטילה.

מצד אחד קליינטס, מצד שניה סילי.

לדעתי עבאס ודראגיץ' השוברי שיוויון כאן, עם יתרון קל למילאנו.

אם סילבן משחק זה תיקו.

2:1 מילאנו.

שימו לב עד כמה הפציעות של מכבי קריטיות, ברוסטר מלא מכבי טובה ממילאנו כמעט בכל עמדה על המגרש.

תכננתי להאריך מאד בסיכום ולגעת בהבדלים בין הקבוצות וביתרונות/חסרונות, אבל אני כבר חייב לעוף אז ממש בקצרה:

מילאנו לא יכלה פתיחת עונה יותר טובה ממכבי בבית, מכבי לא היתה יכולה לבקש פיתחת עונה יותר טובה ממילאנו בחוץ.

מילאנו - קבוצה טובה, לא תגיע רחוק..יכולה לעשות צרות לכל קבוצה אבל לא באופן עקבי.

מכבי - פציעות. פציעות. פציעות. עם ווימס(שלא לדבר על מילר וווימס) זה מכבי קל.

אבל אם תכריחו אותי בכל זאת להביע דעה, לדעתי השילוב של החיבור המיידי של גאודלוק, הקאמבק על נהריה, והלכידות הקבוצתית ידברו כאן.

הייתי הולך מכבי עם פלוס נמוך, ומכבי ניצחון.

בהצלחה לכולם!!

פתאום יש דו״ח שיפוט על דקות הסיום של מכבי מול נהריה, נהריה קופחו. די עם החארטות האלה כבר וכל האובר אובייקטיבים שיגידו שהשיפוט היה איתנו וכל מיני שטויות. תחסכו.

פתאום יש דו״ח שיפוט על דקות הסיום של מכבי מול נהריה, נהריה קופחו. די עם החארטות האלה כבר וכל האובר אובייקטיבים שיגידו שהשיפוט היה איתנו וכל מיני שטויות. תחסכו.

בכללי זה על הזין שלי, הבעיה שזה ישפיע על החלטות שיפוט הבאות