Jump to content

השלושער זהבי או החמישייה

red4peace

Recommended Posts

איזה מזל שלא צריך לבחור כי עשינו גם את זה וגם את זה וגם 4-0 עם עטר וגם 2-0 ונמס ממך וגם 4-2 וגם אנחנו פשוט לא מפסיקים לזיין אותם איזה כיף להיות אוהד מכבי

החמישיה זה משחק שכולו רצוף טוב ואושר אבל חסר את אלמנט המתח והאדרנלין שהיו בדרבי זהבי. שתי חוויות שונות ועצומות, שמח שזכינו לחוות את שתיהן.

כל אחד מהשלושה מייצג עבורי סוג שונה לגמרי של חוויה.

אישית, ה-4:0 הרגיש לי כמו הדרבי הכי עוצמתי. זאת הייתה מכבי במיטבה. דורסנית. אזכרית. כדורגל מלהיב. גשם. שנים של תסכול. יריבה ראויה.

ה-3:2 של זהבי הוא חוויה רוחנית. משפל אדיר לאופוריה תוך חמש דקות. להיות מרוסק ואז לעוף לעננים.

ה-5:0 (אני עדיין לא מאמין שאני גר בחו"ל ופספסתי את זה) פשוט היה לא כוחות. זה היה הדרבי הקל מכולם. מרגש מבחינה היסטורית, מרגש מבחינת גודל ועומק הפערים בינינו לבינם.

לכל דרבי המאפיינים שלו.

• 4:0: צריך לזכור איך הגענו לשם. היינו בתקופה טובה, אבל עדיין לא ניערנו סופית את הקוף של הדרבי מהגב. סיבוב לפני זה הצלחנו שוב להפסיד להם בדרבי למרות שבאנו טוב. כאן, לא רק שהורדנו את הקוף, נתנו להם בעיטה שאף אחד לא חשב שתהיה כזו עוצמתית. מעבר לכך, זה דרבי שסימל את תחילתה של התקופה הדולה ובכך הוא שווה לדרבי של ה-4:0 עם אברם ב-91/92 בבלומפילד. שניהם אותו דבר מבחינתי.
  • 3:2: מכת האדרנלין הכי גדולה שהייתה לי אולי. רגע אושר מזוקק בטירוף שהתנקז לרגע שראיתי שהכדור נכנס פנימה בשלישי. מבחינה של רגע נקודתי שמעיף לשמיים זה היה כמו הסל של דריק בנס ז'לגיריס.
  • 5:0: מחצית שנייה מטורפת. מהרגע שנתנו את השני הם לא היו קיימים למעשה. השוואה לשיא בן 47 שנים.

לא חושב שמשהו ישתווה אי פעם לדרבי זהבי. מצד שני ה 0-4 היה דרבי מכונן בהתפתחות שלנו כמועדון בכלל ובחילופי השלטון בעיר בפרט.

הדרבי של אתמול הוא היסטורי אבל הוא בכל מקרה השלישי ברשימה. מבחינתי כמובן.

את ה3-2 ראיתי בבית, אתמול כמובן הייתי במשחק.

אין מה להשוות באנרגיות ובאקסטזה שהייתה ב3-2 לעומת אתמול.

ה3-2 היה משחק קסום, 10 שחקנים, יושבים עלינו, מקבלים גול דקה 88 ומנצחים בשנייה האחרונה!

אני מאמין שאם הייתי נוכח במשחק הזה הייתי חווה את החוויה הכי מטורפת בחיים שלי

לא חושב שמשהו ישתווה אי פעם לדרבי זהבי. מצד שני ה 0-4 היה דרבי מכונן בהתפתחות שלנו כמועדון בכלל

וזה בדיוק מה שכ"כ דומה בין הדרבי של 13 לדרבי של 91/92. אפילו שניהם היו 2-0 במחצית....

לכל דרבי המאפיינים שלו.

• 4:0: צריך לזכור איך הגענו לשם. היינו בתקופה טובה, אבל עדיין לא ניערנו סופית את הקוף של הדרבי מהגב. סיבוב לפני זה הצלחנו שוב להפסיד להם בדרבי למרות שבאנו טוב. כאן, לא רק שהורדנו את הקוף, נתנו להם בעיטה שאף אחד לא חשב שתהיה כזו עוצמתית. מעבר לכך, זה דרבי שסימל את תחילתה של התקופה הדולה ובכך הוא שווה לדרבי של ה-4:0 עם אברם ב-91/92 בבלומפילד. שניהם אותו דבר מבחינתי.
  • 3:2: מכת האדרנלין הכי גדולה שהייתה לי אולי. רגע אושר מזוקק בטירוף שהתנקז לרגע שראיתי שהכדור נכנס פנימה בשלישי. מבחינה של רגע נקודתי שמעיף לשמיים זה היה כמו הסל של דריק בנס ז'לגיריס.
  • 5:0: מחצית שנייה מטורפת. מהרגע שנתנו את השני הם לא היו קיימים למעשה. השוואה לשיא בן 47 שנים.

2-0 דרבי בשליטה מוחלטת עם שער בכורה למוזהב

1-0 פיו פיו ושוב תודה להנהלת הפועל שבזכותה זהבי קיבל את הסמל המסחרי שלו עד היום

2-0 דרבי עם שיפוט הכי חד צדדי ומכור שראיתי אי פעם במשחק דרבי ובכלל, למורות זה ניצחון חשוב אחרי דרבי פואד שגם הוא כבר לא יציל אותם. אם לא השופט הם היו יוצאים עם עוד רביעייה

1-0 קרלוס מנצחים משער דרמטי של בלם במצב נייח

4-2 טירוף

סילחה אם שחכתי משהו

הם דרבים כיפים (למרות שהגול עם קרלוס היה משחק מזעזע), אבל הם לא בסקאלה של ה-4:0, ה-3:2 וה-5:0.

ה-4:2 היה כיפי רצח, אבל עדיין לא כמו השלושה שציינו.