Jump to content

סיכום הניצחון בדרבי בית בנתניה אחריי צפייה בש.ח | 5-0 ה-י-ס-ט-ו-ר-י-ה! (9/12)

Sawyer

Recommended Posts

מבקרי נוסא, הנה דוגמא קלאסית לעבודה שהבנאדם עושה ואף אחד לא שם לב אליה (וזה בקטנה כי ראיתי את זה בתקציר).

מכבי שומרת אישית, נוסא ממוקם במרכז כגיבוי, סקאריונה משום מה נדחק לאמצע ועזרא נשאר חופשי:

g0zt3c4nnkmy.png

שימו לב מי מחלץ את הכדור מחן עזרא:

ymjzm1ge2wt1.png

עכשיו תלכו למשחק המלא (או לתקציר דודו) ותחפשו את המהלך הזה.

תראו את הריצה שלו לעזרא ותראו פעולה הגנתית מצויינת שבעצם התחילה את המהלך לגול השני (ולא המסירה של סקאריונה) שאף אחד לא סופר.

*אגב, תסתכלו על 4 שחקני הפועל חופשיים על איתן טיבי בתוך הרחבה ותבינו כמה התיקול הזה היה חשוב.

איך גל שיש לא קיבל אדום על העבירה על דסה?

איך רייכרט לא קיבל צהוב שני? איך שובשיץ' לא קיבל אדום על הכניסה באלברמן?

שני דברים, לגבי שני שחקנים, אחרי צפיה בשידור החוזר:

1. לגבי נוסא - לא אמרתי עליו כלום, כי לא שמתי לב לשום דבר מיוחד, לא לרעה וגם לא לטובה. אכן, בצפייה חוזרת, כשאפשר לשים לב לפעולות שאינן בהכרח ליד הכדור, אני מסכים שהיה לו משחק טוב. ארחיק ואומר שהוא נמצא בתקופה טובה. נדמה שנח לו בתפר הזה שבין אלברמן ומדוניאנין. בינהם, הוא יכול לעשות כל מיני פעולות קטנות וחיוביות שמשפרות את המשחק. מה שסוקראטס הראה הייתה דוגמא טובה, היו עוד.

הבעיה שלי עם איגבור, מאז ומתמיד, היא לגבי המקרים בהם מדוניאנין, אלברמן או מי שזה לא יהיה שישחק איתו במרכז המגרש לא יצליחו לספק את הסחורה. וזה יקרה. ביום שאלברמן יתקשה קצת לסגור. שמדוניאנין יהיה קצת פחות מדוייק. האם אז איגבור יהיה האיש שיעמוד מול האתגר ויהפוך לשחקן ציר כמו שקשר אמצע צריך להיות? ההיסטוריה שלו במכבי אינה מעודדת מהבחינה הזו. רק פעם אחת, אאל"ט, ראיתי אותו משתלט על משחק כמו ששחקן במעמדו ובתפקידו צריך להיות מסוגל לעשות, וזה היה במשחק החוץ נגד ספליט.

קשר אמצע צריך, בראש ובראשונה, לנהל משחק, הן הגנתית והן התקפית. כל שאר הדברים שהוא עושה הם בונוס. לזכותו יאמר שלפחות במשחקים האחרונים, בגלל שמדו ואלברמן מספקים מטריה כ"כ רחבה בשני הצדדים של המגרש, איגבור לא צריך לבלוט באספקטים האלה (ספק גם אם יש לו מקום), אני מקווה שכשידרש לעשות את זה, ואין לי ספק שלאורך העונה כך יהיה, הוא יצליח להיות קשר האמצע שהוא אמור להיות. אחרת מדובר באותן הבעיות, ולכן גם אותה הביקורת, משנים קודמות.

2. קצת מוזר לגלות, אבל סקאריונה כמעט לא איבד כדור, מסר הרבה מסירות מוצלחות, נע המון, עוזר בהגנה, שולט טוב בכדור, מבין את המשחק ובאופן כללי שיחק טוב מאוד, ועשה את כל זה במין חשאיות חמקמקה. נדמה גם (לי לפחות), שהוא זוכה להערכה שקטה (הכל אצלו שקט) של מדוניאנין וווידאר, שמבינים עם מי יש להם עסק. זה מרגיש כאילו מדובר בשחקן-הכי-מוכשר-על-המגרש-שעוד-לא-ממש-התעורר-משנת-הצהריים-שלו. כשמוסיפים לזה את התגובות המאופקות עד כדי תמיהה לשערים שהוא או אחרים כובשים, מקבלים את אחד השחקנים המסתוריים ביותר שלבשו חולצה צהובה.

אם זיכרוני לא מטעה אותי, ההחזקה היתה 68-32 והבעיטות לשער היו 19-7 ו-7-2 למסגרת.

גם אני זוכר את זה בסוף.

אבל המנהלת הבטיחה אתר מסדר עם נתונים מכל משחק ולגבי כל שחקן ושחקן, בנתיים האתר שלהם אפילו לא מעודכן לעונה הנוכחית.

מתחילת העונה אני זוכר 3 גולים מהקרנות הקצרות של מדוניאנין ובן חיים: ספליט (אלברמן), ביתר (נוסא), דרבי (בן חיים).

תקנו אותי אם נכבשו עוד כאלה.

בכל אופן, המצבים הנייחים שלנו נהיו קטלניים, רוב הקרדיט הולך להאריס, וגם לסקאריונה.

מתחילת העונה אני זוכר 3 גולים מהקרנות הקצרות של מדוניאנין ובן חיים: ספליט (אלברמן), ביתר (נוסא), דרבי (בן חיים).

תקנו אותי אם נכבשו עוד כאלה.

בכל אופן, המצבים הנייחים שלנו נהיו קטלניים, רוב הקרדיט הולך להאריס, וגם לסקאריונה.

לחלוטין. שדרוג ענק.