Jump to content

לקחנו להם את הבנות

Recommended Posts

אין מבחינתך גבול? העיקר להיות קיצוני?

לא. "נרצח לכם את הילדיים".

אני חושב שיש רציונל מסויים וחוקיות מסויימת בתוך הדבר הזה, גם אם לא כתובה.

ילדים למשל, הם מחוץ לתחום. (להוציא את הבן של אובארוב, מסתבר).

מבחינתי גם שירים על מני לוי היו בגדר קו אדום ואני שמח שהקהל של מכבי לא הלך למקום הזה של לשיר על אמיר רנד למשל.

אני חושב שבאיזשהו מקום הקו בשבילי עובר במקום שבו הצד השני יכול או לא יכול להתגונן מול שיר כזה או אחר.

לא צריך לשיר על ילדים כי לילדים אין את היכולת לענות לך בחזרה, לגבי הבנות? לגמרי בסדר.

אין מבחינתך גבול? העיקר להיות קיצוני?

לשאלתך, במציאות מחוץ לאיצטדיון אני יעזור לכל ילד אוהד הפועל לא למות, מה שעושים ביציע נשאר ביציע.

שרים משהו תשיר, לא בא לך? אל, אף אחד לא מכריח אותך.

מבחינתי גם שירים על מני לוי היו בגדר קו אדום ואני שמח שהקהל של מכבי לא הלך למקום הזה של לשיר על אמיר רנד למשל.

אני חושב שבאיזשהו מקום הקו בשבילי עובר במקום שבו הצד השני יכול או לא יכול להתגונן מול שיר כזה או אחר.

לא צריך לשיר על ילדים כי לילדים אין את היכולת לענות לך בחזרה, לגבי הבנות? לגמרי בסדר.

ילדים מחוץ לתחום ובנות לא?

איך הבנות של הפועל עונות לך? אני לא מבין איך זה שייך בכלל

לשאלתך, במציאות מחוץ לאיצטדיון אני יעזור לכל ילד אוהד הפועל לא למות, מה שעושים ביציע נשאר ביציע.

שרים משהו תשיר, לא בא לך? אל, אף אחד לא מכריח אותך.

סבבה, אם ה"אין ערכים במגרשים" זה התירוץ שגורם למצפון שלך להיות נקי זה העסק שלך עם עצמך, אבל זה שלאנשים אחרים כן יש קווים אדומים זה לא עושה אותם לטרחנים או צבועים. תשירו את השיר הזה כמה שאתם רוצים, מעולם לא ביקשתי שיפסיקו איתו או אפילו לא הפרעתי לאנשים שכן שרו אותו.

באמת שלא התכוונתי להגיב פה יותר אבל זה פשוט רציונל שרירותי לחלוטין שאין לו שום הסבר או היגיון. באיזה מובן ציבור נשים במגרש הכדורגל יכולות "לענות בחזרה"? הן בכלל לא מאוגדות אחת עם השנייה ובכלל לא ביצענו את החלוקה הזו בין גברים ונשים ביציע עד שהחלטנו (כגברים) לשיר שיר על אונס של נשים. מי בדיוק יכולה פה לענות בחזרה? ולמי? ואיך בדיוק? מי ישמע אותן בכלל? ואתה מדבר על הבנות אוהדות מכבי או שהחלטנו שנתאגד כגברים נגד נשים, בלי קשר לקבוצות, שזה באמת ראוי מאוד ומקדם את הקבוצה והקהל. בקיצור, שטויות. גם בקשר להשוואות לסרטן, אין שום קשר בין חוויות של אונס ותקיפה והצלקות הנפשיות שטראומות מהסוג הזה משאירות אצל קורבנות תקיפה לבין **** או כל דבר אחר. **** ומחלות זה דבר רנדומלי שלא נגרם על ידי בנאדם ספציפי. אונס הוא ב-95% מעשה של גברים כלפי נשים. כשציבור של אלפי גברים משולהבים שרים בטירוף על אונס זה יכול להיות חתיכת טריגר. מי שלא רואה הבדל בין "הלוואי ש-X יקבל ****" ולשיר "אני הולך לקחת לך את הבנות ולאנוס אותן" במובן של האלימות המתפרשת סתם משקר לעצמו.

איך הבנות של הפועל עונות לך? אני לא מבין איך זה שייך בכלל

סבבה, אם ה"אין ערכים במגרשים" זה התירוץ שגורם למצפון שלך להיות נקי זה העסק שלך עם עצמך, אבל זה שלאנשים אחרים כן יש קווים אדומים זה לא עושה אותם לטרחנים או צבועים. תשירו את השיר הזה כמה שאתם רוצים, מעולם לא ביקשתי שיפסיקו איתו או אפילו לא הפרעתי לאנשים שכן שרו אותו.

מה שאני אומר זה שמי שלא יכול להתמודד עם שירים מגעילים אין לו מה לחפש באיצטדיון כדורגל, זה מה יש.

מחוצה לו אף אחד מהם לא האוייב שלי.

מה שאני אומר זה שמי שלא יכול להתמודד עם שירים מגעילים אין לו מה לחפש באיצטדיון כדורגל, זה מה יש.

מסכים עם השורה השניה, לא מסכים עם השורה הראשונה.

לא שר את השיר, לא מפריע לאף אחד שרוצה לשיר.

חושב שהשיר אידיוטי ומביך.

אני גם מבין שהשיר מגעיל, אין לי בעיה עם זה ואפילו להיפך.

הקטע שהשיר ארסי ולא פוגע במועדון הוא ניצחון מבחינתי, נפלנו בזה שנים כי שירים ארסיים ופוגעניים יהיו לנצח.

הפועל ציקלון בי הבינו את זה עשור וחצי לפנינו.

קודם כל, זה עצוב מאוד שאתה חושב ככה, ומיותר לציין שאני לא מסכים איתך. ושנית, יש קצת דיסוננס בתגובה שלך, אם אין לך בעיה לכנות את השירים האלה "מגעילים", למה אתה שר אותם (או לחילופין מצדד בהם)?

שירי אוהדי כדורגל יכולים להיות הרבה יותר חיוביים ועם איזון גבוהה יותר של שירי אהבה לקבוצה לעומת שירי נאצה ליריבה, חבל שהמגמה (בכל הקבוצות, לא רק מכבי) הולכת לשירי הנאצה.

באמת שלא התכוונתי להגיב פה יותר אבל זה פשוט רציונל שרירותי לחלוטין שאין לו שום הסבר או היגיון. באיזה מובן ציבור נשים במגרש הכדורגל יכולות "לענות בחזרה"? הן בכלל לא מאוגדות אחת עם השנייה ובכלל לא ביצענו את החלוקה הזו בין גברים ונשים ביציע עד שהחלטנו (כגברים) לשיר שיר על אונס של נשים. מי בדיוק יכולה פה לענות בחזרה? ולמי? ואיך בדיוק? מי ישמע אותן בכלל? ואתה מדבר על הבנות אוהדות מכבי או שהחלטנו שנתאגד כגברים נגד נשים, בלי קשר לקבוצות, שזה באמת ראוי מאוד ומקדם את הקבוצה והקהל. בקיצור, שטויות. גם בקשר להשוואות לסרטן, אין שום קשר בין חוויות של אונס ותקיפה והצלקות הנפשיות שטראומות מהסוג הזה משאירות אצל קורבנות תקיפה לבין **** או כל דבר אחר. **** ומחלות זה דבר רנדומלי שלא נגרם על ידי בנאדם ספציפי. אונס הוא ב-95% מעשה של גברים כלפי נשים. כשציבור של אלפי גברים משולהבים שרים בטירוף על אונס זה יכול להיות חתיכת טריגר. מי שלא רואה הבדל בין "הלוואי ש-X יקבל ****" ולשיר "אני הולך לקחת לך את הבנות ולאנוס אותן" במובן של האלימות המתפרשת סתם משקר לעצמו.

אני שמח שאתה כאן בשביל לדרג את רמת הפגיעה של אינדיבידואלים משיר כזה או אחר.

הרציונל? הרציונל הוא לא לשיר שירים פוגעניים בכלל, ככה אף אחד לא יפגע.

אין רציונל במגרש כדורגל, אחרת הוא לא היה מגרש כדורגל, הוא היה חוג של הצופים.

לגבי הרציונל שלי, לא מסתדר לך הגיונית? בעיה שלך.

״ניקח לכם את הבנות, שאוהבות להשתולל״, אם אתה מתעסק בסמנטיקות והבנת הנקרא, תקרא את השורה הזאת כמה פעמים.

אתה נתפס למילה ״אונס״, אחלה, מה ההבדל בינה לבין ״אנחנו נזיין אותכם״? בדקת אם הם מוכנים לזה? או שזה בסדר מבחינתך לאיים בזיון, רצח, סקילה, שתיית דם ושלל דברים אחרים אבל אתה נורא רגיש למילה אונס...

אגב, סתם שתהיה בעניין, אני לא שר את השיר הזה, בחירה אישית שלי.

אני רק לא מבין מה כל הרעש סביב כמה מילים מסכנות שלא באמת חורגות מתחומי הקיצוניות שאנחנו מכירים.

שירי אוהדי כדורגל יכולים להיות הרבה יותר חיוביים ועם איזון גבוהה יותר של שירי אהבה לקבוצה לעומת שירי נאצה ליריבה, חבל שהמגמה (בכל הקבוצות, לא רק מכבי) הולכת לשירי הנאצה.

זה המשפט הכי מטומטם שיכולת לכתוב.

שירי נאצה לא מתקרבים מבחינת כמות ו״זמן אוויר״ לכמות שירי עידוד במשחק נתון.

אפילו בדרבי.

(תבדוק את זה מול המשחק המלא, בדקות).

קודם כל, זה עצוב מאוד שאתה חושב ככה, ומיותר לציין שאני לא מסכים איתך. ושנית, יש קצת דיסוננס בתגובה שלך, אם אין לך בעיה לכנות את השירים האלה "מגעילים", למה אתה שר אותם (או לחילופין מצדד בהם)?

אני לא מתיימר להיות חסיד אומות העולם, אני בא למגרש כדורגל בין היתר גם לקלל אני באמת צריך להסביר את זה?

אני לא מכנה אותם מגעילים אני פשוט מודע לזה שהם כאלה, מבחינתי שירי נאצה ליריבה זה חלק בלתי נפרד.

לגבי שירי אהבה לקבוצה (שהם רוב הפלייליסט) אני אהיה הראשון שיהיה בעד ואני גם שר אותם פשוט הקהל הרחב נשמע יותר חזק כשהשיר יותר ״פיקנטי״ נקרא לזה, מבחינתי לשיר אין תנאים לאהבה 90 דק.

כלום לא תלוי בי, אני שר את כל השירים הטענות צריכות להיות לאלה שקולם נשמע רק בחלק שגורם להעצמה הזאת לשירי נאצה ליריבה.

זה המשפט הכי מטומטם שיכולת לכתוב.

שירי נאצה לא מתקרבים מבחינת כמות ו״זמן אוויר״ לכמות שירי עידוד במשחק נתון.

אפילו בדרבי.

(תבדוק את זה מול המשחק המלא, בדקות).

אולי טעיתי בניסוח, אז אני אנסה להסביר את עצמי מחדש: ברור לי שיש הרבה יותר שירי אהבה מנאצה, אבל המגמה המתמדת בארגוני האוהדים היא הקצנה ושנאה ליריבות.

אני לא מתיימר להיות חסיד אומות העולם, אני בא למגרש כדורגל בין היתר גם לקלל אני באמת צריך להסביר את זה?

אני לא מכנה אותם מגעילים אני פשוט מודע לזה שהם כאלה, מבחינתי שירי נאצה ליריבה זה חלק בלתי נפרד.

לגבי שירי אהבה לקבוצה (שהם רוב הפלייליסט) אני אהיה הראשון שיהיה בעד ואני גם שר אותם פשוט הקהל הרחב נשמע יותר חזק כשהשיר יותר ״פיקנטי״ נקרא לזה, מבחינתי לשיר אין תנאים לאהבה 90 דק.

כלום לא תלוי בי, אני שר את כל השירים הטענות צריכות להיות לאלה שקולם נשמע רק בחלק שגורם להעצמה הזאת לשירי נאצה ליריבה.

כנראה שכן, כי אני בא למגרש כדורגל כדי לראות את הקבוצה שלי משחקת ובין היתר גם לעודד.

אולי טעיתי בניסוח, אז אני אנסה להסביר את עצמי מחדש: ברור לי שיש הרבה יותר שירי אהבה מנאצה, אבל המגמה המתמדת בארגוני האוהדים היא הקצנה ושנאה ליריבות.

כנראה שכן, כי אני בא למגרש כדורגל כדי לראות את הקבוצה שלי משחקת ובין היתר גם לעודד.

אף פעם לא קיללת את היריבה במשחק של מכבי?

אף פעם לא קיללת את היריבה במשחק של מכבי?

ברור שכן, אבל אני לא בא למגרש במטרה לקלל. באמוציות של המשחק נפלטות לי לפעמים גם קללות לשחקני מכבי, אבל זה לא שונה מכל מצב אחר בחיים שלי שבו אני נתון לתסכול של הרגע.

גם זה לא מדוייק בלשון המעטה (בכל הנוגע לרפרטואר שירים)

אנחנו שרים שירים על הפועל שנכתבו בתחילת שנות ה-2000, יש מעט מאוד שירים על חיפה ובית״ר, וגם על הפועל, נכתב שיר נאצה אחד על כל 5-6 שירי אהבה.

ככה שהתזה שלך לא ממש נכונה.

ברור שכן, אבל אני לא בא למגרש במטרה לקלל. באמוציות של המשחק נפלטות לי לפעמים גם קללות לשחקני מכבי, אבל זה לא שונה מכל מצב אחר בחיים שלי שבו אני נתון לתסכול של הרגע.

לזה התכוונתי, אז כנראה שאני לא צריך להסביר קללות במגרש כדורגל, לפחות זה.

גם זה לא מדוייק בלשון המעטה (בכל הנוגע לרפרטואר שירים)

אנחנו שרים שירים על הפועל שנכתבו בתחילת שנות ה-2000, יש מעט מאוד שירים על חיפה ובית״ר, וגם על הפועל, נכתב שיר נאצה אחד על כל 5-6 שירי אהבה.

ככה שהתזה שלך לא ממש נכונה.

שוב, אני לא בדבר בספציפיות על הקהל של מכבי. ובטח שזו מגמה שלא התחילה אפילו בעשר שנים האחרונות.

שוב, אני לא בדבר בספציפיות על הקהל של מכבי. ובטח שזו מגמה שלא התחילה אפילו בעשר שנים האחרונות.

גם לא ב30, קללות ונאצות היו ויהיו תמיד.

השיר הזה חלק מתמונה גדולה יותר, להתפס למילה זה יותר ילדותי מהשיר עצמו.

גם לא ב30, קללות ונאצות היו ויהיו תמיד.

השיר הזה חלק מתמונה גדולה יותר, להתפס למילה זה יותר ילדותי מהשיר עצמו.

אני לא יודע לשים את האצבע על מתי זה התחיל, אבל אתה יכול להגיד בוודאות שהיו שירים כאלה ביציעים בארץ לפני 30 שנה? אם כן אני אופתע.

כל מה שמסריח ביציעי הכדורגל בארץ נמצא בשיר הזה, השיר הזה הוא התמונה הגדולה.

לפני 30 שנה האמת שלא היו שירים של ממש ואהדה מאורגנת במובן שאנחנו מכירים היום. היו קריאות, שבד"כ היו מסתכמות בקללות וכאלה. לא זוכר צעקות של "חולה ****" וכאלה למשל בשנות ה-90'. בן-זונה וכאלה היה חופשי.

בגישה שלי, אני נוטה לחשוב על המגרש בתור ״יקום מקביל״, שמותר להגיד בו כמעט הכל, וזה בסדר.

אני לא חושב שיש משהו פסול בקיצוניות בתוך התחום הזה, כל עוד אתה לא לוקח אותה איתך החוצה.

לכן אני גם לא מתרגש משירי אונס, ****, שואה וכו׳.

לטעמי זאת הגישה הכי בריאה לגבי כל העניין הזה.

מה העניין ב״שנאה ספורטיבית״ שאין בה שום לכלוך? נמוך ככל שיהיה... בוא נודה בזה, זה חלק מהכיף.

אגב, לשאלתך, הייתי קרוב מאוד ל-2 מקרי **** במשפחה, עדיין שר לקומוניסטים לקבל ****.

זה ״איחול״ ריק מתוכן, אני לא באמת מקווה שמישהו יקבל **** כמו שאני לא חושב שטועמה הוא מחבל או שאני אצעק היום המוות הפועל כשאני אאנוס אוהדת הפועל (אשתי תהרוג אותי).

בקיצור, לא צריך להעמיק בכל מילה ומילה שיוצאת לך מהפה במגרש, בטח לא להפוך את זה לדיון עקרוני.

בדיוק הדעה שלי.

500 סימני קריאה.

ה שאתם עדיין פה ומנסים להצדיק את השיר הזה מעלה חלחלה לא פחות מהשיר עצמו