Jump to content

איפה אתם ?

אייל שוימר

Recommended Posts

אתה גם טיפש נוסף לכל, וזו בחירה שלך..

מדהים.

רק לפני כמה שבועות נשאת כאן נאום שלם על התרבות של הציבור הדתי שאתה מתיימר לייצג וכיצד היא מתעלה על מקבילתה החילונית.

אז במסגרת ה׳תרבות׳ הזו אתה יורד לרמה השפלה הזו ובוחר לפגוע ברמה האישית, במקום לענות בצורה עניינית.

החלק העצוב באמת שזה לא מפתיע.

שההנהלה תטפל נקודתית במי שפוגע בה ותפסיק לפעול נגד הקהל והארגון בפרט בצורה קולקטיבית (דגלי פריסה לדוגמה).

דבר שני , מכבי לא חייבת להראות לכולם שהיא נלחמת באוהדים יותר מכולם.

עובדה שבקבוצות אחרת לא פועלים בכזו נחישות מול מקרים דומים כי מבינים את הרגישות.

ויש עוד הרבה מה לעשות כדי שהקבוצה וההנהלה שבראשה יתנו יחס והערכה לארגון , מותר שגם יהיו שיתופי פעולה לטובת הקהל

קודם כל, בלי לפגוע, כי אתה באמת בא עם ראש פתוח. אבל... אין לך ידע בנושא.

כבר היו דיונים אינסופיים בנושא וכבר חפרנו בלי סוף.

הנה תמצות זריז:

א. במקרה הזה ההנהלה כן מטפלת נקודתית. אין קשר לארגון, אלא רק לשני הנתבעים.

ב. מכבי כן חייבת להראות לבית הדין שהיא נלחמת באוהדים שעוברים על החוק. שים לב לדגש. למכבי אין כוונה להזיק לאוהדים שלא עברו על החוק. האם ידעת שמאז שגולדהאר קנה את מכבי המועדון נקנס יותר מכל מועדון אחר בליגה? וזה כולל את סכנין, הפועל ואפילו את בית"ר (שזה לא נתפס בעיניי).

נכון, תגיד שבית הדין מושחת. כנראה שאתה צודק. זה עדיין לא משנה את העובדה הבסיסית שאנחנו מועמדים לדין לא פחות פעמים מבית"ר.

ג. בקבוצות אחרות לא פועלים כך כי מלבד בית"ר אין ארגון כל כך עקשן שעושה דווקא. בחיפה אין לך גילוי גזענות והפיירו די נדיר. בהפועל בכלל המצב פח ובקושי יש קהל ובבית"ר הקהל שולט במועדון הלכה למעשה.

ד. בהמשך למניעת דגלי פריסה - זה התחיל ממשטרת ישראל, לא מההנהלה וכבר דיברתי על זה. עכשיו ההנהלה לא מעוניינת לעזור לארגון (השערה שלי, אני לא באמת בקיא ביחסים מאחורי הקלעים) ו-וואלה, אפשר להבין אותם. חבל, אבל מבין את זה.

תאכלס אתה צודק,למה צריך תופים דגלים ושירים?! סתם בזבוז של כסף שיכולים לתרום לאיזה עמותה של נזקקים!!!!

אתה וואחד טמבל!!

למה טמבל? כי הוא לא חושב כמוך?

תוכיח אתה (אני מתמם כמוך) שקנסות פוגעות בקבוצה..

הם פוגעות בכיס של הבעלים וגורמות לקבוצה לקבל רדיוס - לשיטתך גם ככה אין אפקט לקהל ביתי אז גם הרדיוס לא פוגע בקבוצה.

אז קנסות למעשה לא פוגעות בקבוצה.

ד.א הרבה מקרים זכורים לי שבעלים- לוני (גם שחקנים - בניון, ומאמנים- גוטמן) החליט להיפטר מקבוצה על רקע של הפגנות ושריקות בוז.

לעומת 0 מקרים שבעלים עזב כשהסיבה הרשמית היא - קנסות.

אז אולי שריקות וקללות לשחקן/בעלים/מאמנים פוגעים יותר מאבוקה וקנסות.. אולי?!

מה אומר?

אז בגדול סבבה לך שמיץ' אוכל קנסות של עשרות אלפי שקלים ושמאוהדי מכבי נמנע מלהגיע לראות את הקבוצה שלהם משחקת? מגניב, העיקר לתמוך באנשים שעוברים על החוק וזורקים זין על כולם.

הרדיוס פוגע באוהדים ששילמו כסף על כרטיס, מבחינתי זה שמכבי צריכה לשלם קנס מקופת המועדון פוגע בה. אפקט לאצטדיון ביתי יש גם אם לא בגלל קהל, עניין פסיכולוגי של היכרות עם המגרש. שוב, קוסמיק גם ציין את זה מהמחקרים. אבל זאת פחות הבעיה ויותר הפגיעה באוהדים שנדפקים בגלל הרדיוסים מבחינתי. זה במודע לשים זין על אוהדי מכבי, ואחרי זה להתלונן שאין סולידריות עם מורחקים.

אני לא שורק בוז ולא חושב שקללות לשחקנים עוזרות במשהו. לעומת זאת אני לא חושב שהכמה אנשים שמקללים ביציע גרמו ליותר מדי נזק עד עכשיו, גם אם אני לא אוהב את זה ולא מסכים עם זה. רדיוסים כן פגעו אישית בי ובחברים שלי, לא עניין של דעה אלא עובדה. ולפגוע בכיס של מיטש שתורם בשביל מכבי (שוב, עובדות) זה גם די גרוע מבחינתי.

אז לדעתי שריקות בוז גורמות לנזק ישיר במגרש , כמו שאיגבור חטף לאחרונה וכמו בניון בחיפה שלא הצליח להתעסק רק בכדורגל.

הקהל שלנו אלוף בלהלחיץ את הקבוצה שלו, וזכורים לי גם שריקות בוז למאמנים שהביאו לנו אליפות בשנים האחרונות.

במזל גדול לא חווינו משבר באמת קשה, כי אז השריקות היו מתגברות והמערכת הייתה נכנסת לסחרור רציני.

בשורה התחתונה, לחץ מהקהל משפיע בצורה הרבה יותר קשה ומהירה על היכולת של הקבוצה בטח לעומת ההשפעה שגילגלת מאבוקה לקנס לרדיוס לפגיעה בבעלים ופגיעה בחברים שלך ועדיין לא מצאתי איך זה פוגע ישירות בקבוצה שעל הדשא.

תוכיח לי איך קנס כספי או רדיוס גרם למכבי הפסד של נקודות וליכולת רעה כמו שאני הסברתי והדגמתי.

שוב, אני נגד אבוקות ובניגוד אלייך אני לא מיתמם ואומר שזה לא פוגע, אני סתם מראה לך שהטיעונים שלך יכולים לעבוד גם נגדך.

אני כן אומר שעד שההנהלה לא תבין שהאבוקות המטומטמות האלה זה הנשק היחידי שנשאר לארגון להפעיל כדי להגיד להנהלה בואו נמצא פיתרון שהארגון יוכל לבוא לידי ביטוי וגם הקבוצה לא תיפגע - אני בטוח שבארגון זה מה שרוצים כי מכבי חשובה להם יותר מכל אחד אחר.

הבעיה כאמור במכבי לא רואים שום ערך וחושבים ש"המיעוט הזניח" הזה הוא מיעוט זניח שיעלם.

ומכבי היא המבוגר האחראי והממוסד שאתה מצפה ממנו לקצת גדלות נפש ולמצוא פיתרון לבעיה שיכולה לרסק את כולנו - מי כמונו יודעים את זה..

"אין קבוצה בלי אוהדים" בקרית שלום המושג הזה נשכח.

מאוד מסוכן, גם אז היה ארגון מוביל וגם אז הכח היה בידיים שלו.

כלום לא השתנה, מכבי נהנת מהצלחה מקצועית, מה יהי'ה שקצת לא יילך?!

ברור לך שלחץ מהיציע והעדר עידוד של הארגון יעצים את המשבר.

אם זה לא ברור לך אז אין לי מה להוסיף..

מדהים.

רק לפני כמה שבועות נשאת כאן נאום שלם על התרבות של הציבור הדתי שאתה מתיימר לייצג וכיצד היא מתעלה על מקבילתה החילונית.

אז במסגרת ה׳תרבות׳ הזו אתה יורד לרמה השפלה הזו ובוחר לפגוע ברמה האישית, במקום לענות בצורה עניינית.

החלק העצוב באמת שזה לא מפתיע.

אחי, אתה יצאת טיפש

מה אני יעשה?!

זה אתה וזה לא קשור לדתיים ולתרבויות ולכל הערמת שטויות שאתה ממשיך לכתוב

ותמצא לי בקשה איפה אני מתיימר לייצג את הדתיים וכל הבבלט שרשמת שם

ואין לי איך להוכיח את זה, אבל כמה ריח של שנאת דתיים אני מוצא במשפט האחרון שלך "החלק העצוב שזה באמת לא מפתיע".

חוץ מזה שאתה כנראה יודע שאני דתי, סתם הכנסת נושא שאין בו שמץ של משהו קשור - ולו רק בשביל להגיד משהו עליי כדתי.

אתה באמת איש עצוב

אני לא אומר שבוז לא יכול לפגוע, למרות שאני כן אומר שגם אם פוגע הרבה פחות ממהיסטריה שהולכת בפורום, ואני כן אומר שאם אנשים (ויש כאלה) אומרים שיכול להועיל לשרוק בוז במחצית כשהקבוצה משחקת חרא, אני לא מסכים איתם, אבל אני כן יכול לקבל את זה שהם חושבים אחרת ממני ושיש להם רציונל שלפיו גם פידבק שלילי יכול לעזור. אין לי דרך להוכיח שאני צודק ושבפועל זה יעשה יותר נזק מתועלת. זאת דעה שלי, זאת לא עובדה ואין לי על מה לבסס את זה חוץ מנקודות די אנקדוטליות של ניסיון עבר.

הבעיה היא שהארגון כל-כך מלא בעצמו מול הקהל הרחב

הכל מסווג ברמת סודיות מטורפת

אף איד לא טורח ולנסות לדבר אל כל אותם אנשים שהם מנויים בידוק כמו אותם אוהדים בארגון ולנסות לקבל איזה לגטימציה מהקהל הרחב

( יש כאן אחלה במה אגב )

את האמת אני מת לישון אחרי שחזרתי מסכנים, אז סלחו לי שלא קראתי את בליל הדברים שנכתב כאן, כאילו ישב אדם בבית וחיכך ידיו בהנאה נוכח מספר הצופים המביך שהגיע היום ואמר, הנה, בוא נכתוב כמה הפאנטיקס היו חסרים ועל הדרך נכתוב גם שטויות. אז ככה, הפאנטיקס זה לא יותר מ200 איש ואני לארג איתם, אז אם היו באים היום היו מגיעים 500-600 איש, זה אפילו לא האלף המסורתי בסכנין. אני מוכרח להודות שדווקא מי שהגיע הפתיע ואנשים ניסו לעודד, כל פעם מישהו אחר התחיל שיר ואפילו אני. נכון זה לא מאורגן, אבל כמו שאמרתי כאן בעבר, הכל זה עניין של נוחות וצורך, אם לא יהיה פאנטיקס יהיה מישהו אחר.

את האמת אני מת לישון אחרי שחזרתי מסכנים, אז סלחו לי שלא קראתי את בליל הדברים שנכתב כאן, כאילו ישב אדם בבית וחיכך ידיו בהנאה נוכח מספר הצופים המביך שהגיע היום ואמר, הנה, בוא נכתוב כמה הפאנטיקס היו חסרים ועל הדרך נכתוב גם שטויות. אז ככה, הפאנטיקס זה לא יותר מ200 איש ואני לארג איתם, אז אם היו באים היום היו מגיעים 500-600 איש, זה אפילו לא האלף המסורתי בסכנין. אני מוכרח להודות שדווקא מי שהגיע הפתיע ואנשים ניסו לעודד, כל פעם מישהו אחר התחיל שיר ואפילו אני. נכון זה לא מאורגן, אבל כמו שאמרתי כאן בעבר, הכל זה עניין של נוחות וצורך, אם לא יהיה פאנטיקס יהיה מישהו אחר.

אני לא מבין, לטענתך ועוד כמה פה, יש כמה אוהדים שמה שיגרום להם להגיע לסכנין זו העבודה שהפאנטיקס לא יהיו + זמן הסתגלות שיקח להם להבין את זה.

מה זה השטויות האלו?!

אם מכבי לא גרמה לאותם אוהדים להגיע אז למה שהשטות הזאת תגרום להם להגיע.

יש את הטענה שלווקום של חוסר עידוד לוקח זמן להכנס וזה די הגיוני, אבל תנאי הכרחי ליצירת עידוד זה קודם כל להגיע, ולזה לא צריך זמן/תהליך/התארגנות..

לזה צריך חיידק שגורם לך ללכת לכל משחק, לחברי הפאנטיקס יש את זה ולכל השאר פחות ושום דבר לא יכול להסתיר ולתרץ את העובדה הככ ברורה הזאת אחרי אתמול

שההנהלה תטפל נקודתית במי שפוגע בה ותפסיק לפעול נגד הקהל והארגון בפרט בצורה קולקטיבית (דגלי פריסה לדוגמה).

דבר שני , מכבי לא חייבת להראות לכולם שהיא נלחמת באוהדים יותר מכולם.

עובדה שבקבוצות אחרת לא פועלים בכזו נחישות מול מקרים דומים כי מבינים את הרגישות.

ויש עוד הרבה מה לעשות כדי שהקבוצה וההנהלה שבראשה יתנו יחס והערכה לארגון , מותר שגם יהיו שיתופי פעולה לטובת הקהל

אבל מכבי מטפלת נקודתית... היא התכוונה (לכאורה) לתבוע את מי שעבר על החוק... גם במקרה של תקיפת אלון יפת אחרי המשחק באשדוד או את אלו שבאימון תקפו את ראדי בזמנו... ובתגובה היתה מחאה בכל המקרים.

מסכים איתך שהענישה צריכה להיות נקודתית ולא קולקטיבית.

אני לא מבין, לטענתך ועוד כמה פה, יש כמה אוהדים שמה שיגרום להם להגיע לסכנין זו העבודה שהפאנטיקס לא יהיו + זמן הסתגלות שיקח להם להבין את זה.

מה זה השטויות האלו?!

יש את הטענה שלווקום של חוסר עידוד לוקח זמן להכנס וזה די הגיוני, אבל תנאי הכרחי ליצירת עידוד זה קודם כל להגיע, ולזה לא צריך זמן/תהליך/התארגנות..

לזה צריך חיידק שגורם לך ללכת לכל משחק, לחברי הפאנטיקס יש את זה ולכל השאר פחות ושום דבר לא יכול להסתיר ולתרץ את העובדה הככ ברורה הזאת אחרי אתמול

אני משוכנע שבמידה והפאנטיקס מכריזים שהארגון נסגר (לא מייחל לזה בכלל) - הוואקום של "עידוד מאורגן" יתמלא, יכול להיות שיקח לזה זמן - אבל בסוף זה יקרה. והמשחק נגד סכנין אמש הוא לא חזות הכל אז תסיר דאגה מליבך, אנשי הארגון הם לא זן נדיר ומיוחד, בסופו של דבר גם הם יוחלפו בחבר'ה צעירים יותר.

לא מבין על מה הויכוח פה בכלל.

בשורה התחתונה רוב הקהל נגד המחאה של הארגון בהנהלה ובעיקר נגד ההתנהלות שלו בכל הקשור לגזענות ,השיר המפורסם והפירו.

אף אחד לא מתווכח עם העובדה שהארגון מגיע לכל משחק,גם לא עם הנתון שהקהל הרחב מגיע הרבה פחות (מכל מיניי סיבות שרובם מאוד מוצדקות)

בשורה התחתונה רובנו מעדיפים יציעים רקים ודממה ביציעים (בהגזמה) מאשר משחקי הכוחות (לשיר דווקא את האונס ובעבר את השיר של נימני - שאני מחסדיו הגדולים דרך אגב)

שירי הגזענות על גבול הלה פמילה (לראדי,ועבד ושות') כאילו אין מקום לערבים אצלנו.

והשיא מגיע עם הפירו שעם כל הכבוד לצבע ,הקנסות,הרדיוסים ובעיקר הבקשה של ההנהלה לחדול מכך כי זה פוגע בקבוצה נענים בהתעלמות מוחלטת.

שורה תחתונה

כולם פה בעד הארגון אך רק בהתנהלות נכונה (וכן ההנהלה ובעיקר החוק מגדירים את ההתנהלות)

כמה קשקשנים......

חלאס הגיעו לא הגיעו .

הארגון היה מגיע עם אוטובוס בלחץ + 100 נספחים.

בתור אחד שלא פספס משחק חוץ קרוב ל 13 שנה.

הפרצופים ביציע אותו דבר.

חוץ מבאמת ה 100 של הארגון ששרים תמיד.

ברור שיש אנשים שמגיעים יותר ופחות. - נספחים. - לא בקטע רע כמובן. - הלוואי וכל משחק נמלא את היציע . לא רק במשחקים חשובים.

להגיד שבלי פאנטיקס אין קהל זה שטות מוחלטת.

אני מבטיח לך שאם הפנאטיקס יגידו סטופ יבואו משהו אחר במקומם.

יש מלא דם ביציע שירצה להיכנס ולהיות הגוש המעודד.

משחק קודם בסכנין הארגון הגיע 100 אנשים. שזה אוטובוס + 50 איש נוספים.

ואתם יכולים לבדוק את זה.

כל מי שהיה באצטדיון ראה שבכלל לא היה אווירה של כדורגל - כאילו אנשים שכחו שיש משחק בכלל.

אפילו הקהל של סכנין היה חלש מאוד אתמול בקושי 2000 צופים.

מה זה השטויות האלו?!

כל מי שבחר לא להגיע שלא משתייך לארגון הפאנטיקס ובחר להגיד בגלל שהארגון לא מגיע אז אני לא מגיע.- הוא לא אוהד מכבי!!!

מי שלא בא כי לא יכל מאילוצים רגילים שיש לאנשים זה סיבה הגיונית מאוד.

אבל מי שיכל להגיע מאוד רצה אמר שהוא נוסע שמע שפנאטיקס לא באים אז גם הוא לא - עדיף שלא יבוא בכלל. כנראה אנחנו אוהדים קבוצות אחרות.

אבל מכבי מטפלת נקודתית... היא התכוונה (לכאורה) לתבוע את מי שעבר על החוק... גם במקרה של תקיפת אלון יפת אחרי המשחק באשדוד או את אלו שבאימון תקפו את ראדי בזמנו... ובתגובה היתה מחאה בכל המקרים.

מסכים איתך שהענישה צריכה להיות נקודתית ולא קולקטיבית.

לא מדויק, מכבי מטפלת גם נקודתית וגם קולקטיבית, והבעיה השניה שמכבי לקחה על עצמה לעשות יותר מכולם כדי שיהי'ה להם יכולת לומר אחכ שהם פועלים נגד התופעה, הבעיה שבית הדין מושחת וזאת עובדה מוגמרת ועדיין מכבי רוקדים לכל החליל של הדיינים(הכי הרבה קנסות ורדיוסים).

בסוף כמו שאמרת אנחנו גם ממשיכים לאכול את הלקרדה מבתי הדין וגם ההנהלה מסתכסכת עם הקהל הכי חשוב שלה.

אז למה זה טוב?!

מכבי בוחרת להיות צודקת במקום לנסות למצוא דרך לשתף פעולה עם הארגון ברמה מסוימת, זה ברור לך ש"הדווקא" יצטמצם ומכבי תשלם פחות וגם תהנה מיציע מאוחד וחזק.

זה ברור לכולם שעם טיפה הערכה הדדית אפשר להגיע לתוצאה הזאת.

הבעיה שמכבי פועלת חד צדדית ורוצה להיות יותר צודקת מחכמה, והיא בכלל לא רואה ערך בארגון.

כל עוד זה המצב , אנחהו נאכל עוד הרבה חרא עד שהם יפנימו שאין למכבי קהל בלי הגרעין הזה - כמו כל קבוצה אחרת.

חלק חשוב מהבעיה שאליה התייחסתי כשפתחתי את הנושא, שמכבי בטוחה שיש לה קהל אלטרנטיבי והארגון מהווה מיעוט זניח.

אתמול שוב הוכח שהקהל האלטרנטיבי הוא קודם כל קהל וירטואלי והוא יתמוך במכבי בתנאי שזה קרוב לת"א, לא בחורף, לא בחגים, לא באמצע שבוע, לא מאוחר, לא בתקופות מסוכנות , לא בתקופות קשות, לא בסכנין , לא בק"ש , לא בגביע הטוטו, לא ברדיוסים עם קהל- ואם וכאשר הקהל הוירטואלי מגיע הוא שומר לעצמו את הזכות לעודד כשלקבוצה מגיע, ומי שטועה יחטוף בוז וקללות.

על הקהל הזה מכבי בונה, ועל זה כתבתי.

כל הנושא הזה הוא דמגוגיה אחת גדולה.

כמה חברי ארגון יש בפנאטיקס? אלפים ולא ידעתי? כי מהיציע במשחקים הלא-מוחרמים זה נראה כמו כמה מאות בודדות וגם שם אני מפרגן (אשמח למספרים 'רשמיים' של אחד מחברי הארגון, אני בספק אם אקבל את זה). כך או כך, אני יוצא מנקודת הנחה שהפנאטיקס על כל חבריו הם לא החבר'ה שממלאים את היציע בעצם נוכחותם, לא בדוחא ולא בכל מקום אחר בארץ. מה יותר סביר להניח שקרה? שגם האנשים שמקורבים לארגון ולא חלק ממנו נמנעו מלהגיע כסולידריות, וכמות נוספת של אוהדים שבד"כ מגיעה החליטו שלא מתאים גם להם להגיע בתור תמיכה במחאה או סתם כי לא בא להם לשבת ביציע בלי עידוד. אז על מה הדיון? שגרעין האוהדים של מכבי הוא קטן ועוד קצת יותר קטן בלי הפנאטיקס? ממש גיליתם את אמריקה.

לגבי כל זה (כלומר כמות האוהדים + עידוד) - רשמתי את זה גם בנושא אחר בוריאציה קצת שונה: הגיע הזמן שחברי הארגון ותומכיו יפסיקו לשחק אותה ראש קטן ולהגיד ש'בלי הפנאטיקס אין אווירה, אין עידוד' ודברים דומים ולנופף את זה בפרצוף של כולם אחרי כל משחק, כאילו זאת מציאות שיכולה להשתנות במונחים של כמה ימים. הרשו לי להרגיע (או שלא) את כולכם - כמו שחברי הפנאטיקס או כל ארגון אוהדים אחר לא הכירו אחד את השני ביום בהיר אחד והחליטו להקים ארגון, כך גם אין מה לצפות שבהתראה של יום-יומיים תראו כאן גוש עידוד חדש ו'דם חדש' של אוהדים. אין לי ספק שהקהל הגדול של מכבי יכול לייצר לעצמו את התחלופה הזאת. זה ייקח הרבה יותר מכמה ימים וגם כנראה יותר מכמה חודשים, אבל שלא תחשבו לרגע שאם אתם לא ביציע אז זאת עובדה מוגמרת שמעתה ועד עולם לא יהיה למכבי עידוד או אוהדים מאחוריהם. זה קצת שחצני מצידכם לחשוב ככה בהתחשב בעובדה שכבר 16 שנים שלא התאפשר הריענון הזה ביציעים שלנו.

אני משוכנע שבמידה והפאנטיקס מכריזים שהארגון נסגר (לא מייחל לזה בכלל) - הוואקום של "עידוד מאורגן" יתמלא, יכול להיות שיקח לזה זמן - אבל בסוף זה יקרה. והמשחק נגד סכנין אמש הוא לא חזות הכל אז תסיר דאגה מליבך, אנשי הארגון הם לא זן נדיר ומיוחד, בסופו של דבר גם הם יוחלפו בחבר'ה צעירים יותר.

שימשיכו את דרכם.

תרצה או לא, הסגנון שאתה מצדד בו אוהב לומר מה צריך..

ואתה ודומיך תמשיכו לבקר מהבית את אותם צעירים שיום אחד יחליפו את אלו שאתם מבקרים היום

כל מי שבחר לא להגיע שלא משתייך לארגון הפאנטיקס ובחר להגיד בגלל שהארגון לא מגיע אז אני לא מגיע.- הוא לא אוהד מכבי!!!

מי שלא בא כי לא יכל מאילוצים רגילים שיש לאנשים זה סיבה הגיונית מאוד.

אבל מי שיכל להגיע מאוד רצה אמר שהוא נוסע שמע שפנאטיקס לא באים אז גם הוא לא - עדיף שלא יבוא בכלל. כנראה אנחנו אוהדים קבוצות אחרות.

אילוצים רגילים שיש לאנשים - סבבה

לעמוד כתף אל כתף עם חברים ליציע - לא סבבה

תמצית הפער המחשבתי בין הסקטור הפנאטי לסקטור הכללי

שימשיכו את דרכם.

תרצה או לא, הסגנון שאתה מצדד בו אוהב לומר מה צריך..

ואתה ודומיך תמשיכו לבקר מהבית את אותם צעירים שיום אחד יחליפו את אלו שאתם מבקרים היום

איזה סגנון? אני בסהכ נגד כל פעילות שמתוצאותיה מכבי נפגעת, אני דווקא לא סולד בכלל מתרבות אולטראס ואם אני צריך לצייר תמונה אידאלית בשבילי של יציעי מכבי אז פירו הוא חלק בלתי נפרד, אבל שוב, לא כל עוד המעמד החוקתי נשאר על כנו.

אני אמשיך לבקר את מי שאני רואה לנכון, לא רלוונטי אליך אם זה מהבית או מהמגרש.

אני וכמה חברים לא הלכנו..

אני הולך בשביל האוירה והטירוף והעידוד

אתמול זה היה סוג של בית קברות

אבל מי שנהנה מהדבר הזה שיהיה לו בכיף(לא חלק משום ארגון).

כל הנושא הזה הוא דמגוגיה אחת גדולה.

כמה חברי ארגון יש בפנאטיקס? אלפים ולא ידעתי? כי מהיציע במשחקים הלא-מוחרמים זה נראה כמו כמה מאות בודדות וגם שם אני מפרגן (אשמח למספרים 'רשמיים' של אחד מחברי הארגון, אני בספק אם אקבל את זה). כך או כך, אני יוצא מנקודת הנחה שהפנאטיקס על כל חבריו הם לא החבר'ה שממלאים את היציע בעצם נוכחותם, לא בדוחא ולא בכל מקום אחר בארץ. מה יותר סביר להניח שקרה? שגם האנשים שמקורבים לארגון ולא חלק ממנו נמנעו מלהגיע כסולידריות, וכמות נוספת של אוהדים שבד"כ מגיעה החליטו שלא מתאים גם להם להגיע בתור תמיכה במחאה או סתם כי לא בא להם לשבת ביציע בלי עידוד. אז על מה הדיון? שגרעין האוהדים של מכבי הוא קטן ועוד קצת יותר קטן בלי הפנאטיקס? ממש גיליתם את אמריקה.

לגבי כל זה (כלומר כמות האוהדים + עידוד) - רשמתי את זה גם בנושא אחר בוריאציה קצת שונה: הגיע הזמן שחברי הארגון ותומכיו יפסיקו לשחק אותה ראש קטן ולהגיד ש'בלי הפנאטיקס אין אווירה, אין עידוד' ודברים דומים ולנופף את זה בפרצוף של כולם אחרי כל משחק, כאילו זאת מציאות שיכולה להשתנות במונחים של כמה ימים. הרשו לי להרגיע (או שלא) את כולכם - כמו שחברי הפנאטיקס או כל ארגון אוהדים אחר לא הכירו אחד את השני ביום בהיר אחד והחליטו להקים ארגון, כך גם אין מה לצפות שבהתראה של יום-יומיים תראו כאן גוש עידוד חדש ו'דם חדש' של אוהדים. אין לי ספק שהקהל הגדול של מכבי יכול לייצר לעצמו את התחלופה הזאת. זה ייקח הרבה יותר מכמה ימים וגם כנראה יותר מכמה חודשים, אבל שלא תחשבו לרגע שאם אתם לא ביציע אז זאת עובדה מוגמרת שמעתה ועד עולם לא יהיה למכבי עידוד או אוהדים מאחוריהם. זה קצת שחצני מצידכם לחשוב ככה בהתחשב בעובדה שכבר 16 שנים שלא התאפשר הריענון הזה ביציעים שלנו.

גם אתה יודע שאם יקום ארגון חדש מי שימלא את שורותיו זה אותם אנשים, וזה בדיוק מה שקרה כשהקימו את הארגון הזה.

בסוף עם או בלי ארגון קודם כל יש אוהדים שרופים שהולכים אחרי הקבוצה לכל מקום- על בסיסם אפשר להקים ארגון ולא הפוך.

למכבי יש כמה מאות אוהדים שרופים שזה הרבה בקנה מידה ישראלי ועוד כמה אלפים שהם מאוד קרובים לגרעין הזה שכמעט (!) הולכים לכל משחק..

אין לך אוהדים אחרים מלבדם שיכנסו למשבצת הזאת, לצערך ולשיטתך אותם אוהדים הם הגזעניים (גם הקצת שהיו אתמול הביאו יותר דגלי ישראל מאנשים) האלימים, "כמו ביתר".

זה מה יש!

אוהדים שמרבים לצדד את ההנהלה מול הארגון לא היו אתמול ולא שלשום ובטח לא מחר ולא מחרתיים, אותם מצדדים חוכמולוגים שיודעים לכתוב יפה ולהסביר כל מיני הסברים על ארגונים חדשים שיקומו ישארו לכתוב את אותם דברים בחורף הקרוב וגם בזה שאחריו בזמן ש"הכמו ביתר" ימשיכו ללכת אחרי הקבוצה לכל חור ובלי תנאים.

אתה ואני מבינים את זה, ההנהלה המנותקת של מכבי פחות..

בסוף גם הם יבינו, ואז אולי ישכילו לנסות למצוא פיתרון ויש פיתרון, מדובר על גישה ויחס - לא הרבה יותר מזה