Jump to content

מכבי פנאטיקס - המשחק נגד סכנין מוחרם

Wiersch

Recommended Posts

שוב, אתם מדברים איתי על פגיעה בקבוצה, מכוונת או לא. אתם מפספסים את הנקודה. מלחמת התרבות שמתרחשת כרגע קיימת ואתם יכולים לתפוס איזה צד שבא לכם - ועל זה מתנהל בתכלס הדיון כאן - אבל אף אחד לא הסביר לי מה האינטרס של מכבי לתבוע אזרחית אוהד. אין בזה כלום ושום דבר עבור המועדון.

יש בזה הרבה. מאחר ואתה מתעקש אני אפרט:

א' - צדק. אם בן אדם (ילד, לא ילד) גרם במזיד נזק למועדון נזק כספי ישיר ונזק עקיף לאוהדים ולקבוצה למשל ברדיוסים אז הוא אחראי ומן הראוי שישלם. כמו בעבירות אחרות שלא קשורות לספורט.

ב' - הרתעה. מבטיח לך שאותו בן אדם שנתבע על סכום כזה לא יעשה את זה שוב. גם ההוא שקורפיין תבע אותו, גם זורק החזיז במלחה שקטע אצבעות של מאבטח, גם פואד, כל אלו לא יחזרו על המעשים האלו. גם אני וגם אתה מכירים מספיק אנשים שלשעבר היו פעילים במישורי פירוטכניקה ביציע והם גדלו ולחלקם נפתחו תיקים וואלה, היום הם כבר לא במקום הזה. חלקם אפילו יוצאים נגד הארגון בקטע הזה.

ג' - הרתעה לזולת כמובן. לא רק שאותו עבריין לא יעשה את זה שוב אלא גם שאר האנשים ירתעו מהעונשים האלו.

אספר לך משהו, אפילו שניים. בסביבות גיל ה-20 הייתי מרגיש חופשי לנהוג ולשתות ולצאת. הייתי אידיוט. פעם אחת עצר אותי שוטר במחסום ינשופים שאל אם שתיתי ואמרתי שלא, האמין לי ונסעתי. אחרי שנתיים עצרו אותי שוב לבדיקת ינשוף, הראשונית היתה מפלילה אז עשו את הבדיקה הרשמית, למזלי יצאתי על הקסקס כלומר שתיתי טיפה מתחת לרף שאסור. חמקתי גם מזה.

אחרי 3 שנים שוב פעם מחסום. הפעם נגמר הסרט, ענישה, קנס, שלילה במקום ואחר כך שלילה ארוכה בעסקת טיעון עם עו"ד ששילמתי לו מספיק כסף. ומאז ? טפו טפו רק מוניות או שלא יוצא, גם אם ימות העולם וגם אם חבר עכשיו ממש צריך אותי ואני שתוי אני לא אנהג. כי אני יודע מה יקרה לי אם אתפס. ושלא לחשוב בכלל על מה שיקרה אם חיליה מישהו יקפוץ לי לכביש. אז וואלה, רק מי שנענש על הבשר לומד. וזה לא שלא היו אזהרות, לי או לאנשים לגבי פירוטכניקה והענישה בגין זה.

הדבר השני זה על ילד בן 12 שנסע באופניים חשמליות על המדרכה ופגע בטעות באחיינית של מישהי שיצאתי איתה. ריסקה את הברך ושברה גם את היד והיא בשיקום. בת 6. המזל שהיה שם אחיה שישר לקח את הפרטים של הילד. ומה לעשות, ההורים שלו מן הסתם ישלמו את ההוצאות וזה יהיה בכיוון דומה לסכום שננקב פה כי לכלי הזה אין ביטוח והילד גרם לה לנזק. עכשיו בטח תגיד / יגידו שמה אני משווה פה נגרם לילדה נזק וברור שהורי הילד צריכים לשלם. והילדה זו ילדה שצריכה את הכסף לשיקום ומועדון כדורגל עם כל הכבוד זה לא אדם פרטי והוא יכול לספוג את זה ואין טעם להעניש אוהד "מסכן" ככה. אז זהו, שגולדהאר לא בן זונה של אף אחד כאן. לא שלי ולא של אף אחד ביציע. ואם מישהו בכוונה גורם לו נזק ? הלוואי ויתבע לו את הצורה. בתנאי שכמובן יש הוכחות והבן אדם הורשע. וזה גם לא משנה אם זה בעלים נפלא כמו גולדהאר או אחד כמו לוני או טביב. שאנשים יקחו אחריות על המעשים שלהם.

* אני מניח כמובן שהדיון פה יהיה כמו הדיונים הקודמים בנושא, אנשים יצאו על אנשים שקוראים להעניש אוהדים ואלו בחזרה על אלו עד שעמילוב ינעל. אבל בשביל הקטע הספציפי בוסה, כדי לבדוק אם ההרתעה עובדת או לא, אם בסוף הילד ישלם מכיסו (או מכיס ההורים שלו) אפילו חצי מהסכון המדובר או אפילו רבע, אשמח לשמוע ממך עוד שנתיים שלוש (אם אתה מכיר אותו) אם הוא המשיך לעשות את זה או לא. אני מוכן להתערב איתך על ארוחה שלא.

אגב, עיתוי ההודעה והגשת התביעה של מכבי קצת תמוהים בעיניי. רביעי סכנין, ראשון דרבי. היו צריכים לחכות שבוע, ואז היה זמן להתמודד עם המשבר (והם ידעו שזה ייצור משבר) בלי לפגוע מקצועית בקבוצה.

שוב בואו נסתכל על זה כעסק לכל דבר

מיטש משקיע במכבי המון כסף ומשלם קנסות על התפרעות של קבוצת אוהדים שעושה את זה ביודעין ובמכוון.

אם יש לכם עסק שמנוהל כיחידת רווח והפסד ולא כמלכ"ר מה הייתם עושים אם זה היה חוזר על עצמו כל פעם מחדש?

זו הדרך היחידה להתמודד עם זה אם מסתכלים על זה מהצד של מכבי אין בישראל מקום לפירוטכניקה וזו כבר בעיה אחרת..

הארגון לא ינצח במלחמה הזו ומכבי מוכנה לשלם את מחיר ההחרמה של הארגון הלא ממש גדול הזה (החלל הזה יתמלא סזופו של דבר) וזה יהיה חבל מאוד כי זה אחלה ארגון.

אתם חייבים להבין שזו מלחמה אבודה מראש זה הקו שההנהלה הולכת וזה לא ישתנה אלא רק יחריף.

תגובה אחרונה למנש כי כבר מאוחר

צדק- הוא מושג סובייקטיבי. מה שלדעתך צדק לדעתי ממש לא, אז בוא נשאיר את הצדק מחוץ למשוואה

הרתעה- ראה מה שרשמתי קודם.

לגבי הדוגמאות - הדוגמא הראשונה לא רלוונטית כי המדינה היא זו שאכפה את החוק. בדיוק כמו במקרה הזה, המדינה היא זו שצריכה לאכוף את החוק.

הדוגמא השנייה יותר בכיוון ועדיין האנלוגיה לא טובה - אתה משווה בין היתקלות בין שני גורמים זרים ושווי ערך לבין היתקלות בין שני גורמים שאמורים להזין אחד את השני והם ממש לא שווי ערך. מכבי לא צריכה את הכסף הזה והתביעה הזו לא תביא לה שום תועלת מלבד הכסף. ולהיפך, היא תביא לדברים רעים - המשך השסע, המשך המלחמה ורק רע למכבי. יש פתרונות אחרים חוץ מלשים סכין בגב של האירגון הכי נאמן לקבוצה.

לגבי השורה האחרונה - ברור לי שבמידה והם יזכו (והם לא) הנתבע הספציפי יורתע. יותר נכון אולי להגיד שהוא פשוט יצטרך לעבוד בכל רגע כדי לכסות את החוב והוא ישכח ממכבי שהרסה לו את החיים כדי שהוצאה לפועל לא יבואו לעקל לו את הבגדים. אבל האם ההרתעה תעבוד על הקהל כמכלול ותביא להפסקת האבוקות או כל דבר אחר שעלול להביא את הקבוצה לבית הדין? בוודאי שלא ועל זה אני מוכן להתערב גם על עשר ארוחות.

לילה טוב לכולם

אגב, עיתוי ההודעה והגשת התביעה של מכבי קצת תמוהים בעיניי. רביעי סכנין, ראשון דרבי. היו צריכים לחכות שבוע, ואז היה זמן להתמודד עם המשבר (והם ידעו שזה ייצור משבר) בלי לפגוע מקצועית בקבוצה.

מכבי לא סופרים את ה"ארגון" הזה וטוב שכך

חומץ, אם הרתעה (שאין שום הוכחה שתעבוד וכנראה להיפך, מה שהופך אותה להרתעה לא יעילה שאין בה שום תכלית ואפילו לא ראויה להיקרא הרתעה) היא סיבה מספיק טובה לדעתך למועדון עשיר לתבוע אזרחית ילד ולהרוס לו את החיים, שיהיה לך בכיף. לדעתי יש למכבי אמצעים אחרים שיביאו לאותה תוצאה ואפילו לתוצאות טובות יותר מאשר ההרתעה הזו, גם אם נניח שהיא תעבוד (והיא לא).

ואם להתייחס לקטנה אז לא, לבקש להפסיק עם האבוקות זה ממש לא הידברות.

המועדון הזה עשיר בזכות זה שלא חפץ בפעילויות המזיקות האלה לשיטתו.ולא מהיום. ואי אפשר לטעון נגדו שלא היה סבלני ושידו קלה על ההדק. חשוב לזכור את זה.

ותודה על התשובה המנומקת(:

לא. זה מרגיש שרוב הקהל מבין איפה הצדק נמצא. אני מבין שזה קשה לכמה אנשים לקבל את זה, אבל זה המצב.

רוב הקהל של מכבי מורכב מסטייקים שימכרו כל אחד בשביל תארים . היום הארגון הורס את מכבי, מחר הם משנים תמונת נושא עם תפאורה של הארגון.

חבל שאנשים שקצת יותר מבינים עניין פה בפורום לא מבינים כמה זה חשוב לעמוד לצד חברים שלהם ליציע בשעה קשה. היום זה הם מחר זה אתם. ראינו את זה כבר השנה .

הנושאים בפורום על העניינים האלה תמיד נראים אותו דבר - התומכים זה אותם תומכים, כנל המתנגדים.

הקהל של מכבי לא יהיה מאוחד לעולם, ולא יצא למלחמות ביחד. אדם לאדם זאב.

בינתיים: ההנהלה תמשיך להשתין על האוהדים החל מלזרוק לכלבים מנויים של שנים מתחת לקהל יריבה בשביל בצע וכסף, תקח אוהדים שלה לבתי משפט, תמנע כניסה של ציוד עידוד וכו' ( הרשימה עצומה ).

אבל הכל טוב הם כנראה חכמים מאיתנו , הם רואים שאפשר למתוח תחבל ללא תגובה.

אין מי שיילחם.

אף אחד לא תומך באף אחד..

חבל, זה מרגיש מקולקל כל העסק הזה.

במציאות בה יש כל כך הרבה דברים לקויים בהתנהלות של מכבי מול הקהל, שראוי ואפשר למחות עליהם, הארגון בחר לרכז מאמצים ב"תרבות עידוד" ובפירו.
גם אם הארגון צודק (והוא לא צודק לעניין הדלקת האבוקות), הוא לא חכם (בפעם המיליארד בערך שאני כותב את זה כאן).
אם הארגון רוצה להיות גוף שמוביל את הקהל של מכבי, זה מגיע עם אחריות וזה דורש מהארגון לדעת איך לרתום אחריו את הקהל הרחב (או לכל הפחות איך לא ליצור אנטי בקרב הרחב ואיך לא לפגוע בקהל הרחב).
הקהל הרחב (וזה 95% מתוך המנויים ומי שמגיע למשחקים וגם ממי שלא מגיע למשחקים) נע בספקטרום שבין אדיש לכל ענייני התפאורות לבין לא-מזיז-בכלל-בואכה-שם-זין על אבוקות ותרבות עידוד.
אני כותב את זה בכאב, בתור מישהו שהיה עובר קלפי קלפי בכל בחירות כדי שיהיה מה לזרוק בדרבי בתור קונפטי, אבל זה לא ישתנה ואבוקות לא ישנו את זה, ושירים בעייתיים לא ישנו את זה, אלא רק להיפך.
אם המטרה של הארגון היא ליצור כאן תרבות עידוד כמו באיטליה, הוא עושה כמעט כל טעות אפשרית בדרך אל המטרה הזאת.
הארגון יכול וצריך לרתום את הקהל הרחב, כדי לייצר לגיטימיות למחאה כלשהי, כדי לאפשר הידברות.
כך או כך - לפגוע במכבי, ביודעין, זה משהו שלא אמור לקרות. הארגון לא שונה מהטמבלים שנהגו לזרוק מצתים לכר הדשא. זה פסול וגם זה פסול, מאותה סיבה בדיוק, ללא קשר למסירות של האוהד שביצע ביודעין את המעשה שגרם נזק למועדון.
אם הארגון חושב ש"תרבות עידוד" ופירו חשובים יותר מאשר הכסף של מיטשענק, בכבוד. לא מאמין שיש יותר מ-200 אוהדים (ואני לארג' פה בענק) שיסכימו איתם.
מכבי יכולה להילחם בבית הדין, אבל זאת מלחמה ארוכה. חלק מהמלחמה הזאת זה להראות שמכבי עושה הכל. תביעות כאלה הן חלק מזה.

ארגון אוהדים שיש לו גב אמיתי וחזק מהקהל הרחב היה מנצח כל קרב מול ההנהלה בסופו של דבר. בין אם זה פירו ובין אם זה דגלי פריסה ביציע.

למה אין לארגון גב מהקהל הרחב? שאלה טובה וחשובה שאתם צריכים לשאול את עצמכם.

אבל האם ההרתעה תעבוד על הקהל כמכלול ותביא להפסקת האבוקות או כל דבר אחר שעלול להביא את הקבוצה לבית הדין? בוודאי שלא ועל זה אני מוכן להתערב גם על עשר ארוחות.

אין לי ספק שהיא תרתיע ועוד איך. כשיש איום של קנס שש ספרתי אנשים חושבים הרבה יותר מאשר אין שום עונש שיופעל עליך אם תעשה את הפעולה, בטח ובטח כאשר רוב אלו שפוטנציאלית יכולים להתעסק בפירו במשחקים מכירים את אלו שייקנסו, אם וכאשר.

במציאות בה יש כל כך הרבה דברים לקויים בהתנהלות של מכבי מול הקהל, שראוי ואפשר למחות עליהם, הארגון בחר לרכז מאמצים ב"תרבות עידוד" ובפירו.

גם אם הארגון צודק (והוא לא צודק לעניין הדלקת האבוקות), הוא לא חכם (בפעם המיליארד בערך שאני כותב את זה כאן).

אם הארגון רוצה להיות גוף שמוביל את הקהל של מכבי, זה מגיע עם אחריות וזה דורש מהארגון לדעת איך לרתום אחריו את הקהל הרחב (או לכל הפחות איך לא ליצור אנטי בקרב הרחב ואיך לא לפגוע בקהל הרחב).

הקהל הרחב (וזה 95% מתוך המנויים ומי שמגיע למשחקים וגם ממי שלא מגיע למשחקים) נע בספקטרום שבין אדיש לכל ענייני התפאורות לבין לא-מזיז-בכלל-בואכה-שם-זין על אבוקות ותרבות עידוד.

אני כותב את זה בכאב, בתור מישהו שהיה עובר קלפי קלפי בכל בחירות כדי שיהיה מה לזרוק בדרבי בתור קונפטי, אבל זה לא ישתנה ואבוקות לא ישנו את זה, ושירים בעייתיים לא ישנו את זה, אלא רק להיפך.

אם המטרה של הארגון היא ליצור כאן תרבות עידוד כמו באיטליה, הוא עושה כמעט כל טעות אפשרית בדרך אל המטרה הזאת.

הארגון יכול וצריך לרתום את הקהל הרחב, כדי לייצר לגיטימיות למחאה כלשהי, כדי לאפשר הידברות.

כך או כך - לפגוע במכבי, ביודעין, זה משהו שלא אמור לקרות. הארגון לא שונה מהטמבלים שנהגו לזרוק מצתים לכר הדשא. זה פסול וגם זה פסול, מאותה סיבה בדיוק, ללא קשר למסירות של האוהד שביצע ביודעין את המעשה שגרם נזק למועדון.

אם הארגון חושב ש"תרבות עידוד" ופירו חשובים יותר מאשר הכסף של מיטשענק, בכבוד. לא מאמין שיש יותר מ-200 אוהדים (ואני לארג' פה בענק) שיסכימו איתם.

מכבי יכולה להילחם בבית הדין, אבל זאת מלחמה ארוכה. חלק מהמלחמה הזאת זה להראות שמכבי עושה הכל. תביעות כאלה הן חלק מזה.

תראה לא משנה מה אני יכתוב מנומק ככל שיהיה, יבואו לי מכל הכיוונים. אנשים נעולים. אין עם מי לדבר.

מה שמעניין בכל הסיפור זה שלא מעט טוענים שההנהלה "מטפלת באוהדים בצורה לקויה" (בלשון המעטה) אבל מיד פוטרים אותו מהנושא ועוברים לארגון.

שורה תחתונה להלחם על תרבות עידוד זה לגטימי לחלוטין.

"מקום המשפט שמה הרֶשע, ומקום הצדק שמה הרָשע".

כל מחלוקת היא מבאסת, ומדכא כשהדברים מתגלגלים לפתחו של בית המשפט, בפרט כשאדם כלשהו (לגמרי "קורבן" של הנסיבות, אפילו אם עשה עבירה) עלול לשלם מחיר אישי כבד. אבל לפעמים אין ברירה, ולדעתי זה בהחלט המצב. מכבי חייבת להצליף בשוט, כי הפרד שעומד מולה מתעקש לצהול כמו סוס. בתכל'ס, גורלו האישי של הנתבע בידיים של חברים שלו, על שלל עקרונותיהם. בשביל טובתי האישית כנראה לא הייתי מוותר על עקרונות, אבל לטובת חבר? איך אפשר שלא...

אנחנו אוהדי מכבי תל אביב שמגיעים למשחקים מאז שנות ה-90 המוקדמות, לפני שרוב מדליקי האבוקות נולדו.

מכבי זה מועדון ענק ומפואר, הוא התקיים לפני האוהדים ויתקיים הרבה אחרי שכולנו ניעלם מפני האדמה.

אני הייתי במחאה של השחקן ה-12 (ובכל המחאות שהגיעו אחריה), מעודד בטירוף מאחורי השלט "אין קבוצה בלי אוהדים" במשחקי חוץ ויושב בצד במשחקי בית.

מניסיון של עשרים שנים ביציעים (כמעט כולן כמנוי, והיתר בתדירות כזאת או אחרת) - המחאות האלה זקוקות לתמיכה רחבה מהקהל כדי שאפשר יהיה להזיז משהו. זה לא המצב כאן. יש מעט מאוד אנשים שיצדיקו את האוהדים ולא את ההנהלה.

אם הארגון בטוח שהוא צודק (והרי מזמן כולנו ויתרנו על אפשרות שהארגון או ההנהלה יבחרו באפשרות של להיות חכמים ולא צודקים) - בית המשפט הוא המקום הנכון להוכיח את זה. אם ההנהלה תבעה כדי להרתיע בלי בסיס ראייתי ראוי, אז ההנהלה צריכה לשלם ובית המשפט יגרום לה לשלם (לכל הפחות הוצאות ואפשרות גם לנזק).

או בקיצור - הם לא היו שם. לא היו שם בימים של ג'רי בית הלוי, לא היו שם בשנות השמונים השחורות, לא היו שם בימים של גרנט ולוני בשער 4 באיצטדיון רמת גן.

אז מי אנחנו? אנחנו אלה שהיו שם. אחרינו ואחריהם יבואו אחרים.

אף אחד לא יהיה בן אלמוות ואף דמות לא יותר גדולה מהמועדון.

כל כך צודק.

גם אני הייתי השחקן באותם שנים ועם כל הקושי שהייתה מחאה באותם ימים היו אנשים שידעו להסביר לקהל הרחב את הלגיטימציה למחאה ( כמובן שזה לא רתם את רוב הקהל להיצוטרף אליה אבל לפחות הבינו אותנו אז )

היום זה גימיק אחרי גימיק ואנשים כבר ממזמן הפסיקו להתעניין

ההנהלה לא טיפשה היא יודעת שהקהל הרחב( במיוחד שער 11 ) ממזמן כבר לא הולך בצורה עיוורת אחרי המחאות האלו אך היא יודעת שהכח של הארגון זה היכולת לייצר אווירה שחשובה לשיווק ולקבוצה ובזה הארגון קצת מחזיק את ההנהלה בביצים.

אבל כמו שאמרו כאן מיץ׳ הוא לא בן זונה של אף אחד שיקיא כל-כך הרבה כסף תחת הסעיף של ״הוצאות בלתי צפויות״ במיוחד שזה הוצאות שחוזרות מדי שנה וניתן למנוע אותן

וכאיש עסקים ומנהל עסקים בצורה יוצאת מן הכלל שבא לנהל כאן עסק זה די ברור שהוא ילחם בזה - הוא איש עסקים שמנהל כאן עסק

( ועוד אחד כזה שדי מעורב בניהול השוטף של העסקים שלו ומנסה לייעל כל הזמן )

לא חושבים שהגיע הזמן להוריד מהאגו ולמחול על הכבוד ופשוט לרדת מהשטויות האלה ?

להציע להנהלה הפסקת אש ( לא פירו ולא שירים גזעניים ) על מנת שימשכו את התביעה מהשניים?

גם אם מכבי תיפגע מהמחאה הזו מקצועית למיץ׳ רוב הסיכוי שזה לא יזיז ביצה

הוא רק רוצה לשפר נתונים בדוחות כספיים והמנהלים שלו שאמונים על כל ומקבלים על זה כסף הם רק המוציאים לפועל

( וכמובן שלא בזכות כספי התביעה אם יזכה בה - אלא בזכות ההרתעה שתיהיה כתוצאה מכך - אם וכאשר יזכה )

הייתי במספיק רדיוסים ומשחקים ללא קהל שלא באשמתי.

אני יותר לא אגיב פה כי אני קולט עם מי יש פה עסק ואני מבזבז את הזמן

מי אתם בכלל יא וירטואליים ?!?!

בלי כל האנשים שאתם מלכלכים עליהם לא היתה קבוצה ,כי הם זה זה מכבי תל אביב לא ההנהלה המזוינת הזאת.

כן כן הם זה מכבי תל אביב!! הם תמיד היו פה הם תמיד יהיו פה!

אוי אתה ענק.

או שאתה טרול, או שאתה פשוט ילד שעוד לא עבר את ה16 ואני מפרגן לך לאללה.

כל פעם שאתה כותב משהו הזוי כזה או אחר בדיון, ואנשים עונים לך תשובות ענייניות, אתה קופץ על רגליים אחוריות ועונה ״בואנה מי אתם בכלל יא הזויים יא וירטואליים יא מחשבים מהלכים יא עברייני מקלדת יא מטומטמיםֿ״

ואני שואל- מי אתה? מי אתה שחושב שהוא מעל המועדון, מי אתה שחושב שאתה מעל על מי שנמצא כאן או ביציע?

מי אתה, בן אדם שאומר ״כן, אני מוכן לשאת בעונש ולהדליק אבוקה״ רק כי העונש לא באמת חל עלייך? אה סליחה, אני רק וירטואלי. למען האמת, כל מי שעונה לך בצורה נורמלית הוא וירטואלי במשוואה שלך.

זה הפנים של הארגון בפורום. פשוט מדהים. קללות על ימין ועל שמאל ואלוהים ישמור איזה פה. לא מסוגל לשנייה לנהל איזשהו דיון נורמלי. חבל. הייתי שמח אם אחד מחברי הארגון היותר רציניים שיודעים עוד איכשהו לדבר בצורה נורמלית יגיבו פה.

חוץ מכמה יוזרים שיש פה שאין לי מושג אם הם מארגון אבל אכן תומכים במחאה ומתבטאים בצורה עניינית, כל מה שהצלחתי לקרוא פה זה קללות על ימין ועל שמאל, ״הנהלה של מלשינים״ (מה אתם ילדים בגן?) ותגובות הזויות כאלה ואחרות. יש פה אפילו משתמש שקופץ כששואלים אותו מה הגיל שלו עם ״יש בעיות?!?!?!״ כאילו מינימום נפתח זירת קרב מחוץ לבלומפילד. גולת הכותרת זה היוזר למעלה, שפשוט לא מסוגל לדבר בלי לקלל או לצעוק מי אתם בכלל. מי אתה בכלל?

זו אחת הסיבות הגדולות להתרחקות הקהל הרחב מהארגון. אתם מדברים כמו ילדים בני ארבע עם נזלת באף, אתם מתנהגים כמו עברייני על בעולם תחתון, אתם מקללים כל בן אדם שמעז לחשוב אחרת מכם. יאללה שחררו, אתם לא אוהדים של ווסטהאם בגרין סטריט חוליגנז. חלאס.

גועל נפש.

הבעיה הכי גדולה גם של הארגון וגם של מכבי זה שאף אחד לא מאמין לאף אחד מהם, וזה מה שיוצר אדישות ואכזבה ממכבי ומהארגון.

הדבר הכי מעניין (ובעצם הכי מהותי) זה מה פסק בית המשפט. מכבי טענה שבית המשפט הרשיע את שני האוהדים והרחיק אותם ל-180 יום, הארגון טוען שבית המשפט החליט שהם זכאים.

אם הגרסה של מכבי נכונה, מבחינתם הם תובעים בצדק למען יראו וייראו ויכבדו את הבקשה של המועדון (ואת החוק, אבל נגיד שזה שולי) ויפסיקו עם הפירו.

אם הגרסה של הארגון נכונה (קשה לי להאמין כי מכבי לא היו חושבים שיש להם קייס בתביעה אזרחית) אז כל הסיפור הזה די הזוי...

60,000 עורכי דין במדינת ישראל, ואף אחד לא חבר בארגון שלפחות יסביר להם מה קורה פה. בוא ננסה לעשות סדר:

1. מישור האחריות הפלילית - מדינת ישראל נגד האוהדים: בית המשפט לא פסק כלום. לא היתה פסיקה. לא מורשעים ולא זכאים. האוהדים הובאו אל מול שופט מעצרים שמחליט אם להשאיר אותם במעצר להמשך חקירה או לא. הקריטריונים הם בעיקר מסוכנות לציבור (כמו במקרה פואד) או הסיכוי שיחמקו ממשפט (למשל שימלטו מהארץ). באם לא נשקפת סכנה, הם ישוחררו הביתה. אין שום קשר לאשמים / לא אשמים, אין פה פסיקה. הקביעה אם אשמים או לא תקבע אחרי הגשת כתב אישום, דיון הוכחות ופסק דין זה תהליך ארווךךךך מאוד, ומתקיים מול שופט אחר לגמרי. אגב, הגשת כתב אישום תלויה לגמרי בפרקליטות ולא במועדון מכבי תל אביב. יתכן שהמדינה תחליט שאין מקום להגשת כתב אישום מסיבות שונות, ואין שום קשר לחוסר אשמה במובן של אם עשו את זה או לא. כלומר גם אם יוחלט שלא להגיש כתב אישום, זה לא שהוכח/הוכרע/נפסק שאותם אוהדים לא הדליקו אבוקות וגרמו לנזק כספי למועדון. עד פה פלילים.

2. ונעבור למישור האזרחי - מכבי תל אביב נגד האוהדים: בלי קשר להליך הפלילי, רשאי המועדון להגיש תביעה כספית נגד האוהדים על כל סכום. מכאן, שגם אם המדינה החליטה שלא להגיש כתב אישום ואותם אוהדים יחגגו את "חפותם" עדיין יכול המועדון להגיש תביעה ואין קשר לצדק או לאיראן ושאר ירקות. באם יצליח המועדון להוכיח שאותם אוהדים הדליקו את האבוקות, ואותה הדלקה גרמה לנזק כספי, אז היא תזכה בתביעה. באם לא, המועדון מסתכן בתביעה נגדית ופסיקת הוצאות.

3. הרחקה ממגרשים - כנראה (ואני רק משער) שלא מדובר בענישה אלא על צעד מניעתי מנהלי - השופט (אם זה אכן היה אותו שופט מעצרים) מחליט שאמנם אין סכנה לציבור, אך יש סיכוי סביר שאותם אוהדים אכן התפרעו במגרש ולכין עדיף להרחיק אותם את שיוכח אחרת באחד ההליכים (הפלילי/אזרחי)

מה הקשר בין שני ההליכים, האזרחי והפלילי? מכיוון שבהליך הפלילי אנו מדברים על סנקציות חמורות כגון רישום פלילי/ הרחקות/ מאסר, יש צורך בהוכחה מעל לכל ספק סביר, וודאות של 100% שאותם אוהדים אכן התפרעו, ולכן מספיק בדל של ספק, על מנת לזכות אותם. במשפט האזרחי לעומת זאת, מספיק רק להוכיח ברמה יותר משכנעת מהצד השני כדי לזכות - 51%. בגלל רמת ההוכחה הגבוהה במשפט הפלילי, כל עוד הדיון בו מתקיים, משהים את התביעה האזרחית כדי לראות לאן הרוח נושבת.מכאן אפשר להניח שבגלל שמכבי כבר הגישה את התביעה האזרחית, יש לה יסוד להאמין שלא יוגש כתב אישום, ואין בשביל מה לחכות. זה לא אומר שום דבר לגבי אשמה או חפות.

*כל האמור לעיל אינו משמש יעוץ משפטי*

ועכשיו בואו רגע נדבר כמו ילדים גדולים - מובן שכדורגל זו אהבה, וזו פנטזיה, ואתה בא למגרש וכאילו נשאב עכשיו לעולם אחר צהוב ורועש, ואהבה ותסכול מכתיבים איך הגוף שלך יזוז. אבל בחייאת, זה עדיין העולם האמיתי, תפסיקו להיות תינוקות. רולקסים שמולקסים.. קצת שכל בראש - יש לכם בעל בית עם לב עצום שמעמיד תקציב 100 מיליון (!!!!!!) שקל בשנה באופן עקבי, מאהבה ובלי אינטרס - כלכלית הוא לא מכניס דולר לכיס הפרטי מהקבוצה. עכשיו אתם מתחילים עם השטויות האלה, הקבוצה כן שלי הקבוצה לא שלי, מלשינים, כל מיני קשקושים שלפעמים אני צריך לקרוא ארבע פעמים כדי להאמין שבן אדם בוגר כותב אותם. קיצר תתבגרו.

אין פה שום משבר ולא נעליים, שהארגון האלים הזה ילך כבר ואז אולי יהיה אפשר לחזור עם הילדים למשחקים של מכבי. למכבי יש הקלטה של הפושעים, אם לא הם לא היו הולכים לבית משפט.

רק לי מפריע שאנשים פה אומרים מילות גנאי כלפי קבוצת הכדורסל האהובה שלנו?

לכו לנוקיה, קהל של נוקיה, מגיע לכם נוקיה, נוקיה, נוקיה, ונוקיה...

שנאה כזאת לא ראיתי אפילו לקבוצת הכדורסל של הפועל.

מה נסגר אתכם?

אה, ואני לא אוהד רולקס, במקסימום יש לי רולקס מזויף שקניתי בסין.

רק לי מפריע שאנשים פה אומרים מילות גנאי כלפי קבוצת הכדורסל האהובה שלנו?

לכו לנוקיה, קהל של נוקיה, מגיע לכם נוקיה, נוקיה, נוקיה, ונוקיה...

שנאה כזאת לא ראיתי אפילו לקבוצת הכדורסל של הפועל.

מה נסגר אתכם?

אה, ואני לא אוהד רולקס, במקסימום יש לי רולקס מזויף שקניתי בסין.

אין פה שום משבר ולא נעליים, שהארגון האלים הזה ילך כבר ואז אולי יהיה אפשר לחזור עם הילדים למשחקים של מכבי. למכבי יש הקלטה של הפושעים, אם לא הם לא היו הולכים לבית משפט.

לא מבין מה מונע ממך להגיע עם הילד למשחקים? הארגון האלים? פעם אחת אתה או ילדיך חטפתם ממנו מכות?

הארגון אלים מילולית? החבר'ה ביציע, בכל יציע, מקללים ואומרים דברים קשים לא פחות.

לא מבין את אלה שאומרים שהמטרה של הארגון זה לפגוע מכבי, אתם מאמינים לעצמכם? עוד לא הגענו לרמה של קהלים אחרים שמדליקים אבוקות ומתפרעים במטרה לפגוע בבעלים.

אין לי בעיה עם ביקורת עניינית על הארגון כמו שהרוב פה כותבים אפילו מבורך, אבל יש אנשים שמנצלים כל נושא כזה להוציא רפש על הארגון ואפילו שמעתי דעות בנושאים כאלה שראשי הארגון לוקחים לעצמם את כספי התרומות

וזה בלי להביע דעה על הנושא שעלה פה.

60,000 עורכי דין במדינת ישראל, ואף אחד לא חבר בארגון שלפחות יסביר להם מה קורה פה. בוא ננסה לעשות סדר:

1. מישור האחריות הפלילית - מדינת ישראל נגד האוהדים: בית המשפט לא פסק כלום. לא היתה פסיקה. לא מורשעים ולא זכאים. האוהדים הובאו אל מול שופט מעצרים שמחליט אם להשאיר אותם במעצר להמשך חקירה או לא. הקריטריונים הם בעיקר מסוכנות לציבור (כמו במקרה פואד) או הסיכוי שיחמקו ממשפט (למשל שימלטו מהארץ). באם לא נשקפת סכנה, הם ישוחררו הביתה. אין שום קשר לאשמים / לא אשמים, אין פה פסיקה. הקביעה אם אשמים או לא תקבע אחרי הגשת כתב אישום, דיון הוכחות ופסק דין זה תהליך ארווךךךך מאוד, ומתקיים מול שופט אחר לגמרי. אגב, הגשת כתב אישום תלויה לגמרי בפרקליטות ולא במועדון מכבי תל אביב. יתכן שהמדינה תחליט שאין מקום להגשת כתב אישום מסיבות שונות, ואין שום קשר לחוסר אשמה במובן של אם עשו את זה או לא. כלומר גם אם יוחלט שלא להגיש כתב אישום, זה לא שהוכח/הוכרע/נפסק שאותם אוהדים לא הדליקו אבוקות וגרמו לנזק כספי למועדון. עד פה פלילים.

2. ונעבור למישור האזרחי - מכבי תל אביב נגד האוהדים: בלי קשר להליך הפלילי, רשאי המועדון להגיש תביעה כספית נגד האוהדים על כל סכום. מכאן, שגם אם המדינה החליטה שלא להגיש כתב אישום ואותם אוהדים יחגגו את "חפותם" עדיין יכול המועדון להגיש תביעה ואין קשר לצדק או לאיראן ושאר ירקות. באם יצליח המועדון להוכיח שאותם אוהדים הדליקו את האבוקות, ואותה הדלקה גרמה לנזק כספי, אז היא תזכה בתביעה. באם לא, המועדון מסתכן בתביעה נגדית ופסיקת הוצאות.

3. הרחקה ממגרשים - כנראה (ואני רק משער) שלא מדובר בענישה אלא על צעד מניעתי מנהלי - השופט (אם זה אכן היה אותו שופט מעצרים) מחליט שאמנם אין סכנה לציבור, אך יש סיכוי סביר שאותם אוהדים אכן התפרעו במגרש ולכין עדיף להרחיק אותם את שיוכח אחרת באחד ההליכים (הפלילי/אזרחי)

מה הקשר בין שני ההליכים, האזרחי והפלילי? מכיוון שבהליך הפלילי אנו מדברים על סנקציות חמורות כגון רישום פלילי/ הרחקות/ מאסר, יש צורך בהוכחה מעל לכל ספק סביר, וודאות של 100% שאותם אוהדים אכן התפרעו, ולכן מספיק בדל של ספק, על מנת לזכות אותם. במשפט האזרחי לעומת זאת, מספיק רק להוכיח ברמה יותר משכנעת מהצד השני כדי לזכות - 51%. בגלל רמת ההוכחה הגבוהה במשפט הפלילי, כל עוד הדיון בו מתקיים, משהים את התביעה האזרחית כדי לראות לאן הרוח נושבת.מכאן אפשר להניח שבגלל שמכבי כבר הגישה את התביעה האזרחית, יש לה יסוד להאמין שלא יוגש כתב אישום, ואין בשביל מה לחכות. זה לא אומר שום דבר לגבי אשמה או חפות.

*כל האמור לעיל אינו משמש יעוץ משפטי*

ועכשיו בואו רגע נדבר כמו ילדים גדולים - מובן שכדורגל זו אהבה, וזו פנטזיה, ואתה בא למגרש וכאילו נשאב עכשיו לעולם אחר צהוב ורועש, ואהבה ותסכול מכתיבים איך הגוף שלך יזוז. אבל בחייאת, זה עדיין העולם האמיתי, תפסיקו להיות תינוקות. רולקסים שמולקסים.. קצת שכל בראש - יש לכם בעל בית עם לב עצום שמעמיד תקציב 100 מיליון (!!!!!!) שקל בשנה באופן עקבי, מאהבה ובלי אינטרס - כלכלית הוא לא מכניס דולר לכיס הפרטי מהקבוצה. עכשיו אתם מתחילים עם השטויות האלה, הקבוצה כן שלי הקבוצה לא שלי, מלשינים, כל מיני קשקושים שלפעמים אני צריך לקרוא ארבע פעמים כדי להאמין שבן אדם בוגר כותב אותם. קיצר תתבגרו.

הקדמת אותי - מדויק להפליא ההסבר. אכן, לא ברור איך אף גורם עם מינימום ידע משפטי (אפילו סטודנט) לא היה בקרבת מקום טרם פרסום הפוסט של הארגון - בהחלט היה יכול לחסוך מבוכה רבה.

לגופו של עניין - הגיעה העת של ראשי הארגון לעשות חשבון נפש ולשאול את עצמם כיצד הם איבדו את הלגיטימיות והתמיכה מאותו קהל רחב אותו הם נוטים לגדף בכל הזדמנות אפשרית (תשובה בגוף השאלה). אפשר להרחיק לכת ולשאול כיצד השחקן ה-12 - הארגון הקוסמ(נ)י ממנו יצאו מרבית חברי הפאנטיקס - הגיע בימיו היפים לאן שהגיע, ואיפה בדרך ובעקרונותיו המנחים איבד אותם הפאנטיקס.

אל לנו להפוך זאת למלחמת תרבות כפי שקראתי מספר פעמים. אלו אוהדינו המסורים והנאמנים על אף שאין הם נקיים מאשמה, ומן העבר השני, הקהל הרחב (הרי כולנו נסיים בסטטוס הזה ביום מן הימים) - אין זה נותן לנו לגיטימציה להתנהג בהתנשאות ובזלזול כלפי הארגון שרובו מורכב מחבר׳ה צעירים יותר - במקום בו רובנו היינו.

זוהי עת לשינוי, להתפכחות ולאיחוד. אין אשם ואין צדיק.

מכבי גדולה יותר מכל ארגון-סטטוס ארגוני-פלג בקהל והגיעה השעה להבין זאת. מרבית הקהל מאס בקנסות ובמגמת ההקצנה ביציע (כן כן, גם במישור הפוליטי רואים ניצני משפחת לה).

קובי בובאן (א) והחבר׳ה - קחו את עצמכם בידיים. אוהבים אתכם, מעריכים אתכם אבל חלאס. קצת חושבים והתפכחות מצדכם לא תזיק.

ארגון אוהדים שיש לו גב אמיתי וחזק מהקהל הרחב היה מנצח כל קרב מול ההנהלה בסופו של דבר. בין אם זה פירו ובין אם זה דגלי פריסה ביציע.

למה אין לארגון גב מהקהל הרחב? שאלה טובה וחשובה שאתם צריכים לשאול את עצמכם.

בפעם המי יודע כמה אתה מוכיח כמה הזכרון שלך קצר.

עד לפני ארבע שנים היה ביציעים של מכבי ארגון (שהיית חלק ממנו) שכמעט כל מה שהיה לו זה "גב חזק ואמיתי מהקהל הרחב".

האם הוא ניצח כל קרב מול ההנהלה או שזאת אחת הסיבות שהוא התפרק? (רמז: הארגון הנוכחי "ניצח" יותר קרבות מול ההנהלה. בלי שום גב חזק ואמיתי מהקהל המתהפך שלנו. אז די לברבר שטויות).

די עם הארגון הזה במילא העידוד פח אז לפחות לא נצטרך לקבל רדיוסים כל יומיים..

אני לא מבין, יש לארגון מונופול על תופים?

כמובן שלא.

אתה מוזמן לאסוף מהנושא פה את כל אנשי ה"מה צריך את הארגון בכלל??" ולהתחיל מללכת לקנות תופים (ודגלים כמובן, כי אם לא אז יפתחו נושא בפורום "למה אין דגלים??" חחח)

לאחר מכן תדאג שהתופים והדגלים יגיעו כל משחק 3 שעות לפני שהוא מתחיל.

לאחר מכן תדאג שאתה ויצורי הפורום תנופפו בדגלים ותעודדו 90 דקות (בערך 80 דקות יותר ממה שאתם מעודדים ברגיל, וזה אם אני מפרגן לכם מאוד).

לאחר מכן תדאג להכין תפאורה שבועיים לפני כל משחק גדול (ואז אחרי כל העבודה שלך תתאכזב לגלות שלאחד השוטרים לא מתחשק להכניס לך אותה ותצטרך לזרוק אותה לפח).

וכל מה שאני מזכיר פה זה רק קמצוץ מההתעסקות בארגון אוהדים.

אבל כמו שכתבתי פה אלף פעם, לזיין את המוח בפורום זה הכי קל, אין בזה שום מאמץ.

אז תנסה חודשיים לקחת מהארגון את ה"מונופול על התופים", בוא נראה אם זה קל כמו לבלבל את המוח בפורום.