Jump to content

המיקום של אוהדי קבוצת החוץ

idan12

Recommended Posts

אוהדי בית"ר לארדן: הושפלנו, זלזלו בביטחוננו עמותת אוהדי הקבוצה שלחה מכתב נוקב לשר לביטחון פנים אחרי המשחק בנתניה מול מכבי: "נדחסנו לכלוב, זה הזכיר את משחק האליפות ב-2001 בקריית אליעזר"

"אמש נערך משחק בין מכבי ת"א ובית"ר ירושלים, המשחק נערך באצטדיון העירוני בנתניה וזאת עקב שיפוצים במגרשה הביתי של מכבי ת"א. נבקש להביא לידיעתך כי לאחר התייעצות עם הגורמים הרלוונטיים במשטרה, הוחלט כי אוהדי בית"ר ירושלים יישבו ביציע המערבי של האיצטדיון. ביציע זה, נדחסו אלפי אוהדי הקבוצה לשטחן קטן ומגודר - "כלוב". באותו תא שטח מצומצם, הייתה צפיפות בלתי סבירה בעליל ומחנק נוראי אשר גרם לתחושות זעם קשות בקרב הקהל הירושלמי".

ואני שואל, מה ההבדל?

ההבדל בין זה לבין האופציה הראשונה: רשת.

איך בדיוק היא יוצרת את תחושת המחנק ואת הצפיפות הבלתי סבירה?

נדחסתם? איך הרשת השפיעה על מספר הכרטיסים שקיבלתם או על הרצון שלכם להידחף כולם לגוש?

התקשורת המציאה מונח "כלוב", והם רוכבים על הגל.

טמטום מוחלט.

זה בבונים אי אפשר באמת להבין מה הם רוצים

אוהדי בית"ר לארדן: הושפלנו, זלזלו בביטחוננו עמותת אוהדי הקבוצה שלחה מכתב נוקב לשר לביטחון פנים אחרי המשחק בנתניה מול מכבי: "נדחסנו לכלוב, זה הזכיר את משחק האליפות ב-2001 בקריית אליעזר"

"אמש נערך משחק בין מכבי ת"א ובית"ר ירושלים, המשחק נערך באצטדיון העירוני בנתניה וזאת עקב שיפוצים במגרשה הביתי של מכבי ת"א. נבקש להביא לידיעתך כי לאחר התייעצות עם הגורמים הרלוונטיים במשטרה, הוחלט כי אוהדי בית"ר ירושלים יישבו ביציע המערבי של האיצטדיון. ביציע זה, נדחסו אלפי אוהדי הקבוצה לשטחן קטן ומגודר - "כלוב". באותו תא שטח מצומצם, הייתה צפיפות בלתי סבירה בעליל ומחנק נוראי אשר גרם לתחושות זעם קשות בקרב הקהל הירושלמי".

ואני שואל, מה ההבדל?

ההבדל בין זה לבין האופציה הראשונה: רשת.

איך בדיוק היא יוצרת את תחושת המחנק ואת הצפיפות הבלתי סבירה?

נדחסתם? איך הרשת השפיעה על מספר הכרטיסים שקיבלתם או על הרצון שלכם להידחף כולם לגוש?

התקשורת המציאה מונח "כלוב", והם רוכבים על הגל.

טמטום מוחלט.

צפיפות? היציע לא היה מלא...

כל החלק הימני שלו היה ריק.

איך הם בדיוק ״נדחסו״? אם היה שם עוד 200 מקומות לפחות.

וזה פעם ראשונה בחיי שאני שומע שרשת יוצרת תחושת מחנק.

בכלל, שמישהו יספר להם שכלוב אמור להיות סגור מ-4 כיוונים, לא רק מקדימה.

לא שמעתי אותם פעם 1 כל הצשחק מהמזרחי..ושלא נדבר בחצי שעה האחרונה בכלל כלום

מהמערבי אני יכול להגיד לך בדיוק הפוך.. כמעט ולא שמעתי את הגוש שלנו, רק לפרקים, ובעיקר שמעתי את בית"ר.

מבאס.

זה האקוסטיקה של האצטדיון הזה.

אתמול לא הייתי אבל נגד היידוק אותו סיפור. לא שמעתי את הקהל שלהם שהגיע בכמות יפה אפילו לשניה. למחרת לא הפסקתי לקרוא בעיתון איך שמעו רק את הקהל שלהם וזה היה לי ממש הזוי.

אני יכול להגיד לך שאני,כמו רוב המערבי,חשבנו ששוב הפנטיקס עושים חרם,פשוט פעם אחת אפילו לא שמענו את המזרחי במשחק,רק אולי אחרי הגולים שלנו וגם זה קצת ממש

אבל מה שמוזר שדווקא נגד הקבוצות מאירופה בהחלט שמעתי

מבין כל הצעדים הביזיוניים השנה, ולא חסר, זה הבזוי מכולם.

אשכרה בחרו לסכן חיי אדם בשביל כסף.

ולמי שחושב שאני מגזים, בואו נראה אם לא יזרקו עלינו חזיזים/מקלות/אבנים מלמעלה בדרבי.

הכתובת הייתה על הקיר והיום הכתובת כתובה בענק על הקיר. מקווה שלשם שינוי ישנו משהו במדינה הזאת לםני האסון ולא אחריו.

רשמנו את זה בקיץ

אני אישית שלחתי הודעה למכבי אף על פי שזה לא אמור לעניין אותי כי אני לא יושב שם

אבל זה אבסורד שההנלה זבל הזאת בשביל עוד כמה שקלים שמה אותם למעלה איך אין איזה חכם מבין כל הטמבלים שחשב שזה מסוכן על גבול המשוגע לשים את האובססיבים מעל הקהל שלנו?

היו צריכים להושיב את קהל חוץ למטה, בדיוק מתחת לאיפה שהפאנטיקס יושבים

לראות את התגובה הזאת ולא להאמין שאנחנו באותט מגרש ושאני משלם פי שתיים ולא רואה את הקהל שלהם בכלל(לא ידעתי שהם הדליקו אבוקה) , ולשמוע רק את הקהל חוץ עם התוף על הראש .

לא פלא שכולם ביציע שלנו קיללו , שמעו רק את אוהדי ביתר והיו חייבים לפרוק את העצבים איכשהו.

פששש אשכרה לא יאמן באמת מגרש הזייה..דווקא היה נשמע לי עידוד חזק שלנו בכמה מצבים והופתעתי שאני לא שומע את הקהל של ביתר כמו שאני רגיל,

אבל מסתבר שהכל עניין של מיקום

מהמזרחי היה עידוד מצוין לא להאמין שלא שמעו את הקהל במערבי לפי המשחק המלא שמעו אותנו רוב הזמן.

מגרש מוזר.

אני יושב ממש באמצע המערבי עליון ואת המזרחי ממש לא שמעו, כמה שרציתי לשיר, בקושי הצלחתי להבין מה שרים. מעבר לזה יש בעיה חמורה במערבי, המשך ישיר של השובע הכל כך מהיר שהיכה בשער 13-2 בשנה שעברה.מה שהגיע לשיאו במשחק העונה בשנה שעברה בבלומפילד, שהיה בו עידוד מביך (אגב, אני חושב שגם בבאר שבע היינו חלשים, מהבחינה שלא כל היציע מעודד), פשוט ממשיך להתגבר השנה, כשהמערבי בכלל לא מעודד, אני מוצא את עצמי צועק כמו מפגר לבד ומקלל את כל היציע ללא הועיל. מדי פעם יש חבורה של איזה חמישים סתומים (מצטער אין לי מילה אחרת) שמנסים לעודד לבד, כאילו קונטרה לפאנטיקס , בדרך כלל זה יכלול רפרטואר שירים מלא המכיל שיר אחד.

קיצר לא יודע מה הפתרון, אולי הגברה מהמזרחי למערבי, ואולי יש למישהו אחר רעיון

אמן!!

אבל לא חתמו על חוזה ל3 שנים עם עיריית נתניה..?

חתמו.

הפורום הזה לא מסתדר טוב עם מציאות.

מישהו כבר אמר היום ״מביא את בירנבאום, מגן שמאלי זר ומחזיר את צ׳יבוטה מהשאלה״?

אז ככה... את האמת לא התנגדתי לבחירה בנתניה, היא היתה נראית לי סבירה בהתאם לסיטואציה שנוצרה.

אבל בדיעבד זו היתה טעות. תורג'י- אני לא יודע אם יצא לך להגיע לנתניה העונה (אני יודע שאתה גר בחו"ל), אבל זה באמת סיוט. ברמת הנסיעה לסמי עופר בצ'מפיונס.

ביום ראשון התקיים משחק ליגה. הייתי צריך לצאת מהעבודה במרכז בשש והגעתי הביתה ב00:20. וזה היה יום עם מצב לא רע בכבישים.

אז כן, אני מעדיף שמכבי לא תשקיע שם יותר, בטח כשכרגע אין צורך ממשי כי האצטדיון לא היה מלא באף משחק, כדי שברגע הראשון שאפשר יהיה לברוח נברח.

לגבי החוזה? נתחיל בזה שאם בלומפילד יהיה מוכן תוך שנתיים אין לי צל צילו של ספק שמכבי תחזור אליו חרף החוזה.

לגבי החוזה עצמו- לא ראיתי את החוזה, ואני גם לא עוסק בחוזים אבל אני מניח שהחוזה קובע משהו בסגנון שלמכבי תהיה אפשרות להשתמש באצטדיון וקובע את התנאים לכך משני הצדדים. אני לא יודע מה המשמעויות של ביטול החוזה אחרי שנה, אבל אני כלל לא בטוח שהם עד כדי כך מרחיקות לכת שלא שווה לעשות אותן. כרגע לא מכבי ולא נתניה השקיעו משהו מיוחד כדי לממש את ההגעה של מכבי אבל אם למשל יבנו יציעים זמניים או נתניה תשפר את דרכי הגישה אני בטוח שיהיה קשה יותר לבטל אותו.

אפרופו, לפני העונה הצעתי שלאור זה שלמכבי יש 10,000 מנויים ובכל שנה יש כמה אחוזים שלא מחדשים ולכל משחק שהוא לא מול הגדולות לפחות 10% מהאוהדים לא מגיעים היה אפשר בכיף להשתמש במושבה ואולי, אולי, יצטרכו לעשות רוטציה בכמה משחקים גדולים. כמובן שכולם פסלו את זה אני מבין גם למה אבל היום אני בטוח שמבחינתי זה היה פתרון עדיף. כן הייתי מעדיף לוותר על משחק גדול אחד בעונה (אפילו דרבי) ולראות מהבית או בצפיה משותפת אבל להנות בכל השאר, במקום המצב היום שאני פשוט סובל להגיע למשחקים.

בכל אופן, להבנתי רק 8000 מנויים חידשו, כך שאם איכשהו המושבה יהיה זמין בעונה הבאה (מה שלא סביר כי מותר רק שלוש קבוצות וכרגע משחקות בו כבר שלוש וזה עוד לפני שדיברנו על האפשרות שהפועל פ"ת תחזור לליגה), הייתי הולך עליו.

בסופו של דבר, אני לא מאמין שיגיעו יותר מ6-7 אלף אוהדים למשחק ליגה סטדנרטי בנתניה, הוא לא ביתי (ולדעתי ישפיע על צבירת הנקודות) והאוהדים מרגישים שם רע.

זה ממש הורס את כל מה שמכבי השיגה מבחינת האוהדים ולכן, אם תהיה אפשרות להתנתק מהחוזה אז בוודאי שמכבי צריכה לחשוב על זה ברצינות. לבנות יציעים זמניים? פשוט אין טעם.

לגמרי, מה שלדעתי תורג׳י ניסה להגיד זה להנמיך ציפיות.

כי העובדות בשטח מראות שלהנהלה שלנו ממש לא אכפת שאוהדים סובלים, הם גם ישימו לך מוזיקה ברמקולים כדי שבטעות לא תירגע מהנסיעה המגעילה הזו.

לגמרי, מה שלדעתי תורג׳י ניסה להגיד זה להנמיך ציפיות.

כי העובדות בשטח מראות שלהנהלה שלנו ממש לא אכפת שאוהדים סובלים, הם גם ישימו לך מוזיקה ברמקולים כדי שבטעות לא תירגע מהנסיעה המגעילה הזו.

אין לי ציפיות. אני מבין שכרגע מכבי לא תעשה מאמצים כדי לשפר את הרגשת האוהדים. מבחינתם המעבר מבלומפילד הוא שינוי חיצוני שנכפה עליהם ונאלץ לנשוך את השפתיים.

אבל האמת לדעתי גם הם מרגישים שיש בעיה. אם למשחק במוקדמות הליגה האירופית נמכרים 5-6 אלף כרטיסים, אם מנויים לא מחדשים, אם האצטדיון לא היה ב90% תפוסה אפילו לא במשחק אחד העונה, תוסיף לזה את התחושה שלי שהם מוכרים הרבה פחות מרצ'נדייז העונה- יש בעיה ומכבי מרגישה אותה בכיס. אז אולי מתוך שלא לשמה בא לשמה. אולי.

אין לי ציפיות. אני מבין שכרגע מכבי לא תעשה מאמצים כדי לשפר את הרגשת האוהדים. מבחינתם המעבר מבלומפילד הוא שינוי חיצוני שנכפה עליהם ונאלץ לנשוך את השפתיים.

אבל האמת לדעתי גם הם מרגישים שיש בעיה. אם למשחק במוקדמות הליגה האירופית נמכרים 5-6 אלף כרטיסים, אם מנויים לא מחדשים, אם האצטדיון לא היה ב90% תפוסה אפילו לא במשחק אחד העונה, תוסיף לזה את התחושה שלי שהם מוכרים הרבה פחות מרצ'נדייז העונה- יש בעיה ומכבי מרגישה אותה בכיס. אז אולי מתוך שלא לשמה בא לשמה. אולי.

לא שמתי לב בכלל איפה מיקמו את החנות באיצטדיון בנתניה... מתחילת העונה לא נתקלתי בה כשאני חושב על זה...

לא שמתי לב בכלל איפה מיקמו את החנות באיצטדיון בנתניה... מתחילת העונה לא נתקלתי בה כשאני חושב על זה...

בחנייה ליד היציע המזרחי

אז ככה... את האמת לא התנגדתי לבחירה בנתניה, היא היתה נראית לי סבירה בהתאם לסיטואציה שנוצרה.

אבל בדיעבד זו היתה טעות. תורג'י- אני לא יודע אם יצא לך להגיע לנתניה העונה (אני יודע שאתה גר בחו"ל), אבל זה באמת סיוט. ברמת הנסיעה לסמי עופר בצ'מפיונס.

ביום ראשון התקיים משחק ליגה. הייתי צריך לצאת מהעבודה במרכז בשש והגעתי הביתה ב00:20. וזה היה יום עם מצב לא רע בכבישים.

אז כן, אני מעדיף שמכבי לא תשקיע שם יותר, בטח כשכרגע אין צורך ממשי כי האצטדיון לא היה מלא באף משחק, כדי שברגע הראשון שאפשר יהיה לברוח נברח.

לגבי החוזה? נתחיל בזה שאם בלומפילד יהיה מוכן תוך שנתיים אין לי צל צילו של ספק שמכבי תחזור אליו חרף החוזה.

לגבי החוזה עצמו- לא ראיתי את החוזה, ואני גם לא עוסק בחוזים אבל אני מניח שהחוזה קובע משהו בסגנון שלמכבי תהיה אפשרות להשתמש באצטדיון וקובע את התנאים לכך משני הצדדים. אני לא יודע מה המשמעויות של ביטול החוזה אחרי שנה, אבל אני כלל לא בטוח שהם עד כדי כך מרחיקות לכת שלא שווה לעשות אותן. כרגע לא מכבי ולא נתניה השקיעו משהו מיוחד כדי לממש את ההגעה של מכבי אבל אם למשל יבנו יציעים זמניים או נתניה תשפר את דרכי הגישה אני בטוח שיהיה קשה יותר לבטל אותו.

אפרופו, לפני העונה הצעתי שלאור זה שלמכבי יש 10,000 מנויים ובכל שנה יש כמה אחוזים שלא מחדשים ולכל משחק שהוא לא מול הגדולות לפחות 10% מהאוהדים לא מגיעים היה אפשר בכיף להשתמש במושבה ואולי, אולי, יצטרכו לעשות רוטציה בכמה משחקים גדולים. כמובן שכולם פסלו את זה אני מבין גם למה אבל היום אני בטוח שמבחינתי זה היה פתרון עדיף. כן הייתי מעדיף לוותר על משחק גדול אחד בעונה (אפילו דרבי) ולראות מהבית או בצפיה משותפת אבל להנות בכל השאר, במקום המצב היום שאני פשוט סובל להגיע למשחקים.

בכל אופן, להבנתי רק 8000 מנויים חידשו, כך שאם איכשהו המושבה יהיה זמין בעונה הבאה (מה שלא סביר כי מותר רק שלוש קבוצות וכרגע משחקות בו כבר שלוש וזה עוד לפני שדיברנו על האפשרות שהפועל פ"ת תחזור לליגה), הייתי הולך עליו.

בסופו של דבר, אני לא מאמין שיגיעו יותר מ6-7 אלף אוהדים למשחק ליגה סטדנרטי בנתניה, הוא לא ביתי (ולדעתי ישפיע על צבירת הנקודות) והאוהדים מרגישים שם רע.

זה ממש הורס את כל מה שמכבי השיגה מבחינת האוהדים ולכן, אם תהיה אפשרות להתנתק מהחוזה אז בוודאי שמכבי צריכה לחשוב על זה ברצינות. לבנות יציעים זמניים? פשוט אין טעם.

לשמחתי לא יצא לי אפילו לשאול את עצמי אם להגיע או לא. כמו שאמרת אני גר בחו״ל.

יצא להיות בשנה שעברה בארץ בזמן הצ׳מפיונס והייתי בשני משחקים בסמי עופר.

אחריהם נשבעתי שאני לא חוזר לסמי עופר יותר.

אם אני שם את עצמי בנעליים שלכם, כנראה הייתי מחדש מנוי ומפספס את רוב המשחקים (בטח אלה שלא בסוף השבוע)

אם לא הבנת את כוונת ההודעה הקודמת שלי, אני לא אומר שהפורום מנותק כי הוא רוצה לעבור לרמת גן. אני מבין אנשים שמעדיפים רמת גן וזו הייתה הדעה שלי גם לפני המעבר.

אם יש שתי אופציות יהיו גרועות מקצועית. לפחות שיבחרו באופציה שנגישה יותר.

אמרתי שהפורום מנותק כי הוא חושב שיעבירו לרמת גן. ועוד חושבים שזה יקרה בלי איזה פעולה של הקהל? ככה סתם משמיים?