Jump to content

מסיבת רחוב בבני ברק בשבת

Echoes

Recommended Posts

נתחיל מזה שלא לקחתי כלום, כפי שהצהרתי בהתחלה אני בור לחלוטין בנושא ולכן לא יצאתי בשום הצהרה. וכמו שאני מבין ממך הציטוטים האלה אכן אותנטיים, אז לא ברור לי למה אתה כל כך מקל ראש איתם ומתעקש לא לתת להם משקל בהגדרה של ספר הקוראן.

לקחת מספר פסוקים בודד, שמנגד ישנה התייחסות חיובית לעם היהודי, מתוך 100 ויותר פרקים זו הכללה רעה וחסרת טעם.

לקחת מספר פסוקים בודד, שמנגד ישנה התייחסות חיובית לעם היהודי, מתוך 100 ויותר פרקים זו הכללה רעה וחסרת טעם.

אז מצד אחד הקוראן קורא להרוג יהודים (=כופרים) ומצד שני אתה טוען שאני עושה הכללה רעה וחסרת טעם?..

איזה התייחסות חיובית יש בקוראן כלפי היהודים? אכפת לך להביא ציטוטים כאלה שאתה מכיר?

אז מצד אחד הקוראן קורא להרוג יהודים (=כופרים) ומצד שני אתה טוען שאני עושה הכללה רעה וחסרת טעם?..

איזה התייחסות חיובית יש בקוראן כלפי היהודים? אכפת לך להביא ציטוטים כאלה שאתה מכיר?

הקוראן לא קורא להרוג יהודים, אני אתקן ואדגיש. ישנה התייחסות אמביוולנטית כלפיי היהודים.

היחס השלילי מבוצע בעיקר בח'דית-מעין ספר "משנה" שמגולל על מסעול מוחמד ומשנתו.

אני מייעץ לכל אדם לגלות בעצמו-תוכל לקרוא בעצמך. אני לא בקיא מספיק בפתוות, ח'דית או בקוראן על מנת לתת תקציר שלם.

כמה מקרים של אלימות דתית ו/או חרדית באזורים חילוניים בשבת בשם אותו פיקוח נפש אתה זוכר? בני ברק שוכנת לצידי כביש גהה , כשהשכונות שסמוכות לכביש הן חרדיות לחלוטין משנות ה-80'. מישהו מפריע לתנועה בגהה להתנהל? או לחילופין הם באים להפריע לתנועה בז'בוטינסקי שמצוי בשטח השיפוט של בני ברק בחלקו להתנהל?

בשנות ה90' היו זריקות אבנים לרכבים שנסעו ברמת גן משכונת רמת עמידר בגבול בני ברק אפילו בתחילת שנות ה2000.

היו אפילו זריקות אבנים לרכבים שנסעו לבתי חולים מתוך בני ברק אבל את זה הם עשו בטעות לאוכלוסיה שלהם כי חשבו שזלזלו בהם בכוונה כשבעצם אישה הרה החלה ללדת.

וההשוואה שלך לא נכונה בכל מקרה.

מישהו מרביץ לדתי בצומת שדופק לך על החלון? מישהו מרביץ לחרדי שמבקש ממך ומציק לך להניח תפילין?

אם תהיה מחאה בתוך בני ברק בשבת מה ההבדל בין מחאה לבין כפייה ביומיום? השבת קדושה להם לא למי שלא מאמין.

אני לא חושב שמסיבה בתוך בני ברק בשבת תעזור או תתרום משהו רק בגלל סיבה אחת, בלתי אפשרי לשנות חשיבה לאוכלוסיה סוגדת וזה בסדר.

ובגלל הסיבה הזו אני לא חושב שהמסיבה היא צעד נכון, אני חושב שמחאה הייתה יוצרת גל אחר.

רק בוא נחשוב שנייה מה יקרה אם ש"ס ביום מן הימים תהיה המפלגה החזקה בישראל, האם אז תוכל לנסוע בשבת? האם תוכל ללכת לים בחוף לא מופרד?

האם יכבדו את רצונך? או שיכפו עליך חיים שלא ביקשת לעצמך?

אני לא מבין מה החילונים רוצים מהחרדים, נותנים להם אז הם לוקחים. אחוז החילונים ו"המסורתים שאינם דתיים" (קטגוריה מומצאת של הלמ"ס) הוא למעלה מ- 70%; רוב מספיק גדול בשביל לחוקק מה שרוצים ולבטל מה שרוצים בלי שום הפרעה. עצם זה שלא עושים כלום זאת בעיה שלהם וכל הכפייה היא תחת אישורם שבשתיקה. רוצים שינוי? תחליפו את הממשלה ותקימו קואליציה ללא חרדים. לא מסוגלים? תסבלו בשקט.

אני שואל נטו מתוך בורות (פשוט כי מעולם לא קראתי את הקוראן): אין בקוראן ציטוטים שקוראים ליהודים חזירים, וצידוד במוות לכופרים (כל מי שלא מוסלמי) ובין היתר עוד דברי זוהמה?

גם אצלנו אליהו הנביא זימבר לא מעט נביאי שקר... אז

אני לא מבין מה החילונים רוצים מהחרדים, נותנים להם אז הם לוקחים. אחוז החילונים ו"המסורתים שאינם דתיים" (קטגוריה מומצאת של הלמ"ס) הוא למעלה מ- 70%; רוב מספיק גדול בשביל לחוקק מה שרוצים ולבטל מה שרוצים בלי שום הפרעה. עצם זה שלא עושים כלום זאת בעיה שלהם וכל הכפייה היא תחת אישורם שבשתיקה. רוצים שינוי? תחליפו את הממשלה ותקימו קואליציה ללא חרדים. לא מסוגלים? תסבלו בשקט.

מה בדיוק הכוונה ללא מסגולים? אם אתה עדיין בענייני הרכבת והעבודות בשבת שזה מה שמעסיק את הציבור לאחרונה אז למה לא לעשות משאל עם?

הכוונה היא שלא מסוגלים להקים ממשלה שתקדם את האינטרסים שלהם. החילונים כל כך מפולגים ברמה הפוליטית, חברתית וכלכלית עד כדי כך שהם לא מסוגלים להקים קואליציה ללא תמיכה פוליטית מהחרדים. ולתמיכה הזאת יש מחיר מאוד גבוה.

לגבי משאל עם, קודם כל למה צריך בכלל משאל בעניין הזה? אתה הרוב בכנסת, למה אתה לא מתיר את זה?

נניח ויהיה משאל, כצפוי הרוב (אם החילונים יועילו בטובם להשמיע את קולם) יצביע בעד ואז המפלגות החרדיות כהרגלם יאיימו לפרוש. מה תעשה אז?

הכוונה היא שלא מסוגלים להקים ממשלה שתקדם את האינטרסים שלהם. החילונים כל כך מפולגים ברמה הפוליטית, חברתית וכלכלית עד כדי כך שהם לא מסוגלים להקים קואליציה ללא תמיכה פוליטית מהחרדים. ולתמיכה הזאת יש מחיר מאוד גבוה.

לגבי משאל עם, קודם כל למה צריך בכלל משאל בעניין הזה? אתה הרוב בכנסת, למה אתה לא מתיר את זה?

נניח ויהיה משאל, כצפוי הרוב (אם החילונים יועילו בטובם להשמיע את קולם) יצביע בעד ואז המפלגות החרדיות כהרגלם יאיימו לפרוש. מה תעשה אז?

שיפרשו, העם ייתן את דעתו, אין להם מה לעשות נגד זה

תסתום את הפה שלך אם אתה לא יודע כלום.

אחוז הגיוס בצפון תל אביב הוא הרבה מעל הממוצע הארצי.

אולי לא עשיתי מחקר אבל אני מכיר 15 אנשים מרמת אביב- 10 לא התגייסו,3 יצאו על נפשי ו2 סיימו שירות סדיר מלא.

הקוראן לא קורא להרוג יהודים, אני אתקן ואדגיש. ישנה התייחסות אמביוולנטית כלפיי היהודים.

היחס השלילי מבוצע בעיקר בח'דית-מעין ספר "משנה" שמגולל על מסעול מוחמד ומשנתו.

אני מייעץ לכל אדם לגלות בעצמו-תוכל לקרוא בעצמך. אני לא בקיא מספיק בפתוות, ח'דית או בקוראן על מנת לתת תקציר שלם.

הבעיה ממה שאני הבנתי בקשר לזה היא שרוב הדברים היותר חיוביים הם בהתחלה והשליליים הם יותר מאוחר אחרי שמוחמד לא מצליח לגרום להם להצטרף אליו והכלל הפרשני קובע שמה שיותר מאוחר הוא מה שקובע.

גם אצלנו אליהו הנביא זימבר לא מעט נביאי שקר... אז

ההבדל (חוץ מזה ששלך קדומה בהרבה ככה שיחסית לזמנה היא ממוצבת יותר טוב) הוא שהיהדות (בטח אחרי עזרא ונחמיה) היא לא דת מיסיונרית ששואפת לשליטה בכל העולם מה שהופך אותה לדת יותר סנובית ובדלנית אבל הרבה פחות מסוכנת.

אם אתה רוצה ללכת להבדל בין האסלאם לנצרות אז הבולט הוא שבעוד ישו מתואר בברית החדשה כהיפי נחמד, מוחמד מתואר גם בקוראן כמי שהפיץ את הדת בכוח הזרוע- ויש כאן בעיה מסוימת (וזה לא שנוצרים לא היו אלימים בעבר כן? פשוט יותר קשה לבנות תמונה דתית לא אלימה מהקוראן מאשר מהנצרות או מהיהדות לדעתי).

אולי לא עשיתי מחקר אבל אני מכיר 15 אנשים מרמת אביב- 10 לא התגייסו,3 יצאו על נפשי ו2 סיימו שירות סדיר מלא.

אני מכיר 6 שכבות פלוס מינוס

מתוכם 2 שנהרגו בעזה ומאות חיילים קרביים.

אולי כדאי שתבדוק מי אלה חברים שלך לפני שאתה מלכלך סתם.

אני מכיר 6 שכבות פלוס מינוס

מתוכם 2 שנהרגו בעזה ומאות חיילים קרביים.

אולי כדאי שתבדוק מי אלה חברים שלך לפני שאתה מלכלך סתם.

בכל מקרה רשמתי לא בטוח ולא קבעתי עובדה.

מה כופים עליך תורג׳י?

אי תחבורה ציבורית בשבת זו כפייה דתית

הנסיונות עכשיו לסגור מקומות בשבת זו כפייה דתית

ויש עוד דוגמאות, מיקי זוהר הליצן הוביל ל"התעוררות החילונית", דו קיום וכבוד לא יכולים להתרחש במצב של כפייה

(כן, אני יודעת שגם ממשלות קודמות לא טיפלו בתחב"צ בשבת, ביבי כאן לא אשם)

בקשר לקוראן הם מכירים בדת שלנו אנחנו מוזכרים בקוראן המון.

הם גם מאמינים שאנחנו עם הספר ולכן אסור להרוג אותנו אנחנו יכולים לחיות תחת כנפי האיסלם בתנאי שנהיה עבדים מושפלים ונשלם מס גולגולת.

אי תחבורה ציבורית בשבת זו כפייה דתית

הנסיונות עכשיו לסגור מקומות בשבת זו כפייה דתית

ויש עוד דוגמאות, מיקי זוהר הליצן הוביל ל"התעוררות החילונית", דו קיום וכבוד לא יכולים להתרחש במצב של כפייה

(כן, אני יודעת שגם ממשלות קודמות לא טיפלו בתחב"צ בשבת, ביבי כאן לא אשם)

שאלת פעם את הנהגים אם הם היו מעוניינים לעבוד בשבת? ובעל עסק יכול לקבוע לבד אם הוא פתוח או לא אז לא הבנתי.

בכל מקרה אתם כנראה לא באמת מעכלים שאתם במדינה יהודית שעם הזמן תהיה יותר ויותר יהודית מכוח האדמה שעליה אנחנו יושבים.

שמביאים את כל היהודים מכל העולם למדינה היהודית שלהם זה מה שחייב לקרות, הפנטזיה על איזה מדינה חילונית עם יהודי חדש לא יחזיק יותר מדי, הגיע הזמן להבין ש״הדת״ שכולכם נהנים להתנער ולסלוד ממנה היא הסיבה היחידה שבגללה יש לנו זכות להיות כאן.

זו המדינה היחידה בעולם בה אפשר להיות יהודי, להיות חילוני אפשר בכל מקום אז מי שזה לא נתפס לו בראש ובלב יכול לחזור לאירופה או לארצות ערב אני בטוח ששם כיף יותר.

שאלת פעם את הנהגים אם הם היו מעוניינים לעבוד בשבת? ובעל עסק יכול לקבוע לבד אם הוא פתוח או לא אז לא הבנתי.

בכל מקרה אתם כנראה לא באמת מעכלים שאתם במדינה יהודית שעם הזמן תהיה יותר ויותר יהודית מכוח האדמה שעליה אנחנו יושבים.

שמביאים את כל היהודים מכל העולם למדינה היהודית שלהם זה מה שחייב לקרות, הפנטזיה על איזה מדינה חילונית עם יהודי חדש לא יחזיק יותר מדי, הגיע הזמן להבין ש״הדת״ שכולכם נהנים להתנער ולסלוד ממנה היא הסיבה היחידה שבגללה יש לנו זכות להיות כאן.

זו המדינה היחידה בעולם בה אפשר להיות יהודי, להיות חילוני אפשר בכל מקום אז מי שזה לא נתפס לו בראש ובלב יכול לחזור לאירופה או לארצות ערב אני בטוח ששם כיף יותר.

רק יהודים דתיים ששומרים שבת הם יהודים אמיתיים ויכולים לחיות כאן? אין מקום לסתם יהודים שלא רוצים לשמור שבת?

או רחמנא לצלן, לאנשים שהם לא יהודים?

חיה ותן לחיות.

מה מפריע ליהודים לחיות כיהודים? שכל אחד יעשה מה שבא לו, אבל למה צריך לכפות את זה על כולם?

אתה באמת לא מבין את העניין הזה של הכפייה?

ומה חסר? כבר כתבו לך ואתה פשוט מתעלם.

מה מפריע ליהודים לחיות כיהודים? שכל אחד יעשה מה שבא לו, אבל למה צריך לכפות את זה על כולם?

אתה באמת לא מבין את העניין הזה של הכפייה?

ומה חסר? כבר כתבו לך ואתה פשוט מתעלם.

שמעתי, תחבורת ציבורית. לי יותר מפריע שכל אישה מתלבשת כמו זונה, מישהו יקשיב לי? תמיד יהיה משהו שיפריע.