Jump to content

מסיבת רחוב בבני ברק בשבת

Echoes

Recommended Posts

שתי הצדדים לא יצאו טוב מזה

החילונים יקבלו מכות של החיים וגם יצאו טמבלים

והחרדים יצאו עוד יותר בעייתיים בעיני התקשורת,דבר שעבורם זוהי עבירה של חילול השם,אבל מה תעשה שבאים להפגין לך במגרש הפרטי? תשב רגל על רגל? אין מצב...

אני חושש שמנסים להטיב עם הקהילה הדתית ולטעון שלרובם לא יהיה אכפת אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת.

חבר'ה, כן יהיה אכפת לא רק מתחבורה ציבורית אלא תחבורה פרטית.

אלו אנשים נעולים שבטוחים שאצלם האמת והאמת כ"כ מעוורת שאין סיכוי לשנות את דעתם.

האמונה כ"כ מעוורת שהם מצדיקים מעשי אלימות כ"פיקוח נפש".

לצערי לאדם עצלן יש תירוץ לכל דבר, גם כאן, הפגנה או מסיבה תקראו למהלך הזה איך שתרצו, לדתיים/חרדים יש תירוץ (כאוכלוסיה עצלה).

פיקוח נפש.

כשאתה בטוח שאתה הנבחר מנגד ל"גויים"

ומתוך היהודים אתה ה"צדיק"

מותר לך הכל.

אני חושש שמנסים להטיב עם הקהילה הדתית ולטעון שלרובם לא יהיה אכפת אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת.

חבר'ה, כן יהיה אכפת לא רק מתחבורה ציבורית אלא תחבורה פרטית.

אלו אנשים נעולים שבטוחים שאצלם האמת והאמת כ"כ מעוורת שאין סיכוי לשנות את דעתם.

האמונה כ"כ מעוורת שהם מצדיקים מעשי אלימות כ"פיקוח נפש".

לצערי לאדם עצלן יש תירוץ לכל דבר, גם כאן, הפגנה או מסיבה תקראו למהלך הזה איך שתרצו, לדתיים/חרדים יש תירוץ (כאוכלוסיה עצלה).

פיקוח נפש.

כשאתה בטוח שאתה הנבחר מנגד ל"גויים"

ומתוך היהודים אתה ה"צדיק"

מותר לך הכל.

כמה מקרים של אלימות דתית ו/או חרדית באזורים חילוניים בשבת בשם אותו פיקוח נפש אתה זוכר? בני ברק שוכנת לצידי כביש גהה , כשהשכונות שסמוכות לכביש הן חרדיות לחלוטין משנות ה-80'. מישהו מפריע לתנועה בגהה להתנהל? או לחילופין הם באים להפריע לתנועה בז'בוטינסקי שמצוי בשטח השיפוט של בני ברק בחלקו להתנהל?

עם שטוב רק בלריב, רק בליצור מחסומים והבדלים.

שיעורי הגיוס ביישובי "ליבה" חרדים לא נמוכים מיישובי "ליבה" באלפיון העליון. השילוב של אוכלוסיות מסורתיות ודתיות גבוה מהממוצע החילוני.

כמות המלגות שניתנות להשכלה גבוהה "חילונית" גבוהה בעשרות מונים ממלגות מקבילות להשכלה גבוהה "דתית". למעשה, הסכומים שניתנים גם שונים בצורה מהותית להיטיב עם זו החילונית.

אנו אוכלוסיה שבאמת מורכבת עם עשרות גוונים ושוניות, אך לא מנסים להתחשב זה בזה. שר הבריאות הרב ליצמן הציע לאפשר תחבורה ציבורית במרכזים חילוניים, אך בעבר הרעיון בוטל על ידי לא אחרים מאותן מפלגות שכביכוך מייצגים את הזרם החילוני שדורשות כפייה שלה כולנו רק מתנגדים.

בוא נמצא שעיר לעזאזל, קל ונוח עקב העובדה שאין לנו קשר או גישה לעובדות או לאנשים עצמם, ונהפוך אותם לאוייב האומה. עבד נהדר בעבר.

סמרטוט כל מי שעומד מאחורי הרעיון הדבילי הזה.

אני לא בטוח שאחוז גיוס אצל חרדים הוא פחות מאחוז הגיוס בצפון תל אביב.

הגיע הזמן לשבור את המיתוס: אחוזי הגיוס בתל אביב לא נמוכים כלל. אני משער שהם אפילו יותר גבוהים מהממוצע הארצי (וזה בנטרול ישובים חרדיים וערביים)

סבבה. שלא ילמדו ליבה אם הם לא רוצים ושאברכים לא יקבלו כסף. לשם אני שואף.(אגב, הם מקבלים הרבה פחות כסף ממה שאת חושבת, ההתייחסות התקשורתית אליהם רצופה בשקרים, מלגת אברך היא כמה מאות שקלים). אבל העניין הוא ששוב, את לא בעד שלא יתנו כסף לאנשים את (כנראה, אשמח להתבדות) כן מוכנה לשלם מלגות לדוקטורנטים למדעים, כלכלה, מדעי הרוח, היסטוריה וכד'.

את כן בעד לממן השכלה גבוה (ותחסכי לי את ההסברים על חשיבות ההשכלה הגבוה, אני בעצמי סטודנט לתואר שלישי).

וזאת הבעיה מבחינתי, כי אנחנו משלמים יותר מדי מיסים ונותנים לפוליטיקאים להחליט מה יקרה עם הכסף, וכשזה לא קורה כרצוננו אננחנו בוכים.

השואת מיסים? את באמת רוצה שמי שמשלם יותר מיסים יהיה לו יותר השפעה על מה לעשות עם הכסף? אז שתדעי שאת רוב המיסים משלמים מעט מאוד אנשים. רמז? הם לא שייכים למעמד הביניים.

צר לי, שיוצא שאני כביכול "מגן" על החרדים, ממש לא. פשוט אתם מנסים לטפל בסימפטום (הפוליטיקאים החרדים מכופפים את הממשלה) ולא בבעיה (שלמה לעזאזל פוליטיקאי יכול להחליט על השבתת הרכבת).

מלגות אברך לא גבוהות, אבל מה עם קצבאות הילדים? או החסכון שכחלון התחיל כשהוא בעיקר כדי לרצות את החרדים?

מה עם דירות שנמכרות לחרדים בלבד ובהנחות מאוד גדולות? מה עם ארנונה שהם מקבלים הנחות מפליגות ואחר כך העירייה בחובות וצריכה ש"המדינה" תציל אותה? וכו' וכו' וכו'

רשימות ההטבות לחרדים לא קצרה כמו שאתה מנסה לתאר.

שלא יתגייסו, לא צריך.

פשוט שיתנו לחיות ולא יכפו את חוקי הדת, באמת שחוץ מזה שהאיסלאם מונע משנאה, אין הבדל בין החרדים למוסלמים, בשניהם קיימים חוקים פרימיטיביים

ברוך שלא עשני דתיה

הגיע הזמן לשבור את המיתוס: אחוזי הגיוס בתל אביב לא נמוכים כלל. אני משער שהם אפילו יותר גבוהים מהממוצע הארצי (וזה בנטרול ישובים חרדיים וערביים)

צודק http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1775253

אני מבין את הכעס והרצון לגרום לציבור החרדי להרגיש על בשרו מה שאנו החילוניים מרגישים כבר שנים אבל במישור הפרקטי אני מתקשה להבין מה יכול לצאת טוב מהפגנה כזו

שלא יתגייסו, לא צריך.

פשוט שיתנו לחיות ולא יכפו את חוקי הדת, באמת שחוץ מזה שהאיסלאם מונע משנאה, אין הבדל בין החרדים למוסלמים, בשניהם קיימים חוקים פרימיטיביים

ברוך שלא עשני דתיה

האיסלאם מונע משנאה?

קראת את הקוראן? מכירה כתבי הלכה?

אולי מספיק לבסס דעה על שטיפות מוח ולהתחיל להיבנות מידע ומתינות במקום שנאת האחר ובניית האוייב?

אני לא צריכה לקרוא את הקוראן, אני רואה מה קורה במדינות מוסלמיות... והעולם שותק

מה עם מדינות נוצריות-כגון חוף השנהב, ניגריה? מה עם מדינות בודהיסטיות-אליליות כגון הודו, פיליפינים?

עוולות העולם לא מורכבות רק מהזרקור שמציגים לך בתקשורת, בהתאם לרצון שטיפת המוח.

הבעיה היא לא בדתות העולם או בהשקפות עולם-אלא בקיצוניות. אל תהיי קיצונית. ממליץ בחום שדעות לא יהפכו לעובדות, וצירוף של עובדות לא יהפוך להכללה חשוכה.

האיסלאם מונע משנאה?

קראת את הקוראן? מכירה כתבי הלכה?

אולי מספיק לבסס דעה על שטיפות מוח ולהתחיל להיבנות מידע ומתינות במקום שנאת האחר ובניית האוייב?

אני שואל נטו מתוך בורות (פשוט כי מעולם לא קראתי את הקוראן): אין בקוראן ציטוטים שקוראים ליהודים חזירים, וצידוד במוות לכופרים (כל מי שלא מוסלמי) ובין היתר עוד דברי זוהמה?

אני שואל נטו מתוך בורות (פשוט כי מעולם לא קראתי את הקוראן): אין בקוראן ציטוטים שקוראים ליהודים חזירים, וצידוד במוות לכופרים (כל מי שלא מוסלמי) ובין היתר עוד דברי זוהמה?

ישנה התייחסות קיצונית היסטורית לעם הספר, או הדת העתיקה-היהודים. מכאן צריך לצרף את מאבק מוחמד ביהודים באזור ערב אחרי שסירבו לסייע לו במסע ה"מיסיונריות" בחצי האי ערב, וסירבו לקהל את דתו.

בכל דת, גם בכתבי הקודש-ישנה התייחסות קיצונית חעמים זרים ואוייבי האומה כביכול. זה לא נותן לגיטימציה לקרוא לה קיצונית, אפלה או מונעת משנאה.

חברים הולכים, לא יודע עוד מה אעשה.. מה שבטוח זה שלא יהיה שם ממש רגוע (ואולי טוב שכך)

כל אדם שכופה את דעתו באופן מוחצן ראוי לתגובה נגדית. לא יהיה שם שיחות לבביות, ולא בגלל שאחד הציבור שמשתתף שם ניסה לבנות גשרים.

יש אנשים בעולם שפשוט אוהבים להדליק שריפות ולראות איך היא מתפשטת.

ישנה התייחסות קיצונית היסטורית לעם הספר, או הדת העתיקה-היהודים. מכאן צריך לצרף את מאבק מוחמד ביהודים באזור ערב אחרי שסירבו לסייע לו במסע ה"מיסיונריות" בחצי האי ערב, וסירבו לקהל את דתו.

בכל דת, גם בכתבי הקודש-ישנה התייחסות קיצונית חעמים זרים ואוייבי האומה כביכול. זה לא נותן לגיטימציה לקרוא לה קיצונית, אפלה או מונעת משנאה.

בלבלת אותי.

אני לא בטוח שאחוז גיוס אצל חרדים הוא פחות מאחוז הגיוס בצפון תל אביב.

תסתום את הפה שלך אם אתה לא יודע כלום.

אחוז הגיוס בצפון תל אביב הוא הרבה מעל הממוצע הארצי.

לקחת פסוקים בודדים או אמרות בודדות לא מכלילות על ספר קודש שלם, בטוח שלא על דת שלמה.

ברור עכשיו?

נתחיל מזה שלא לקחתי כלום, כפי שהצהרתי בהתחלה אני בור לחלוטין בנושא ולכן לא יצאתי בשום הצהרה. וכמו שאני מבין ממך הציטוטים האלה אכן אותנטיים, אז לא ברור לי למה אתה כל כך מקל ראש איתם ומתעקש לא לתת להם משקל בהגדרה של ספר הקוראן.