Jump to content

סיכום חלון העברות קיץ 2016

snufkin

Recommended Posts

אני מבסוט מהסגל.

רביעיה התקפית פותחת חזקה מאד מאד, ומאוזנת מאד מאד, טבח וידאר וסקאריונה הטובים בארץ בתפקידם, למיכה כרגיל יש מה להוכיח, וכרגיל הוא לא יאכזב.

קישר הטוב והמגוון בארץ. 4 כוכבים על שתי עמדות.

הגנה - הטובה בארץ. ראייקו עשה קפיצת מדרגה, והוא השוער הטוב בארץ בפער גדול. טיבי הבלם הטוב בארץ. דסה המגן הטוב בארץ. פיליפנקה\טבח ו ריקן\עמבה אולי יקברו אותנו בליגה הארופית, אבל בארץ הם יספיקו, בטח כשיש את טיבי רייקו ואלברמן בסביבה.

ספסל- היה חור שחור בשנה שעברה, כשהרבה "כוכבים" עם משכורות מנופחות, ואגו מנופח עוד יותר, מלאו אותו ולא הצליחו לתרום כלום כשהיה צריך אותם, העונה נכנס דם חדש לספסל, ככה שאם בן בסט, יצחקי,שפונגין ואזולאי (שעדיין איתנו) לא יצליחו לתרום (שמישהו ישלח אותם להשתלמות אצל מיכה), בניון, גולסה, אילאיל, חוזז, ויחזקאל, יהיו שם כדי לתת את האקסטרה.

לא מסכים לגבי ההגנה והספסל.

המגינים שלנו משני הצדדים לא יודעים להגן והבלם השני שלנו כרגע סימן שאלה גדול.

כשאני מסתכל על הספסל עדיין אין שחקן התקפה חוץ מבניון שאני חושב שיש לו את היכולת לשנות את המשחק.

לא מדבר איתך על הרחקות או פציעות.

בהגנה כפי שאמרתי בהרכב אין לך איכות אז בטח שלא בספסל.

בקיצור חוץ מבעמדת הקישור הספסל שלנו לא ברמה. (תסתכל על הספסל בעונת סוזה/אוסקר ועל הספסל היום).

מבחינתי חלון בינוני מינוס. יעלה לבינוני אם וידאר ואוסקר יפרעו את השטרות ופילפנקה יוכיח את עצמו.

אני מבסוט מהסגל.

רביעיה התקפית פותחת חזקה מאד מאד, ומאוזנת מאד מאד, טבח וידאר וסקאריונה הטובים בארץ בתפקידם, למיכה כרגיל יש מה להוכיח, וכרגיל הוא לא יאכזב.

קישר הטוב והמגוון בארץ. 4 כוכבים על שתי עמדות.

הגנה - הטובה בארץ. ראייקו עשה קפיצת מדרגה, והוא השוער הטוב בארץ בפער גדול. טיבי הבלם הטוב בארץ. דסה המגן הטוב בארץ. פיליפנקה\טבח ו ריקן\עמבה אולי יקברו אותנו בליגה הארופית, אבל בארץ הם יספיקו, בטח כשיש את טיבי רייקו ואלברמן בסביבה.

ספסל- היה חור שחור בשנה שעברה, כשהרבה "כוכבים" עם משכורות מנופחות, ואגו מנופח עוד יותר, מלאו אותו ולא הצליחו לתרום כלום כשהיה צריך אותם, העונה נכנס דם חדש לספסל, ככה שאם בן בסט, יצחקי,שפונגין ואזולאי (שעדיין איתנו) לא יצליחו לתרום (שמישהו ישלח אותם להשתלמות אצל מיכה), בניון, גולסה, אילאיל, חוזז, ויחזקאל, יהיו שם כדי לתת את האקסטרה.

לגבי קישור והתקפה - מסכים. לגבי הגנה - מסכים לגבי ראיקו, דסה וטיבי אך יחד עם זאת עדין לדעתי ההגנה שלנו לא מספיק טובה ובטח לא הטובה בארץ, בטח לא בפער הנדרש. הבלם השני, העומק והמגן השמאלי - כל אלו נקודות תורפה רציניות.

גם לגבי הספסל לא הכי מסכים - מבסוט על הגעת יחזקאל. מחזיק ממנו אבל החלוצים המחליפים הם עדין יצחקי ובן בסט.. הייתי מעדיף שיגיע לפחות שחקן צעיר אחד במקומם, בעדיפות לצ'יבוטה.

למה שחקן צריך יותר מחודש וחצי כדי להתחיל לתרום? צריך לעבור קורס קודם?

שחקן חופשי כנראה לא התאמן באופן סדיר לפחות כמה חודשים. יקח לו זמן לחזור לכושר גופני זמן נווסף להיכנס לכושר משחק וזמן נוסף לתיאום (בטח אם מדובר בשחקן הגנה).

עכשיו אתה מביא בלם שלא התאמן ממאי, תוך כמה זמן הוא פותח אצלך בהרכב?

מגן שמאלי?

לא שאני לגמרי מרוצה מההגנה, אבל אנשים פה השתגעו לגמרי.

1. מתוך 5 עמדות הגנה, יש לנו עדיפות עליהם ב- 3 (דסה לעומת בן ביטון, טיבי לעומת צדק, ראיקו לעומת גורש / חיימוב). אני מוכן לקבל את הטענה שנכון להיום, ויטור נראה טוב מיגור, וגם בעמדת המגן השמאלי אני מוכן כבר לקבוע ששלהם טוב משלנו, למרות שלא ראינו את שלהם אפילו לדקה.

2. הגנה זה לא רק שחקני הגנה. זה משחק הגנה שלמרות שזה קלישאה, באמת כל הקבוצה משחקת אותו. באוסקר התחלנו עם הגנה קטסטרופה (שלישייה מב"ש, שלישייה מרמה"ש, ספיגה כמעט בכל משחק) ובסיבוב השני היא התייצבה ולא חטפנו גול כמעט סיבוב שלם. עם סוזה התחלנו 5-6 משחקים ללא ספיגה ובסופו של דבר סיימנו עם 30 ספיגות (אולי יותר?).

דווקא בעונה שעברה שהיתה הרגשה שההגנה היתה קטסטרופה מההתחלה ועד הסוף, סיימנו עם 24 ספיגות בלבד, שזה 20% פחות מעונות קודמות.

בקיצור, חלאס עם הבכי והנהי על כל דבר.

1. מתוך 5 עמדות הגנה, יש לנו עדיפות עליהם ב- 3 (דסה לעומת בן ביטון, טיבי לעומת צדק, ראיקו לעומת גורש / חיימוב). אני מוכן לקבל את הטענה שנכון להיום, ויטור נראה טוב מיגור, וגם בעמדת המגן השמאלי אני מוכן כבר לקבוע ששלהם טוב משלנו, למרות שלא ראינו את שלהם אפילו לדקה.

2. הגנה זה לא רק שחקני הגנה. זה משחק הגנה שלמרות שזה קלישאה, באמת כל הקבוצה משחקת אותו. באוסקר התחלנו עם הגנה קטסטרופה (שלישייה מב"ש, שלישייה מרמה"ש, ספיגה כמעט בכל משחק) ובסיבוב השני היא התייצבה ולא חטפנו גול כמעט סיבוב שלם. עם סוזה התחלנו 5-6 משחקים ללא ספיגה ובסופו של דבר סיימנו עם 30 ספיגות (אולי יותר?).

דווקא בעונה שעברה שהיתה הרגשה שההגנה היתה קטסטרופה מההתחלה ועד הסוף, סיימנו עם 24 ספיגות בלבד, שזה 20% פחות מעונות קודמות.

:flowers:

מיותר לסכם פעמיים..

שלא כהרגלי אתחיל עם השלילי :

1. ערן זהבי עזב

2. עדיין אין מגן שמאלי ראוי במכבי (כנראה מאז יעקב הילל בהערכה גסה..)

3. ירדנו ברמת הבלמים פיליפנקה במקום קרלוס האגדי

4. אין תחליף הולם על הספסל לעמדת החלוץ

חיובי :

5. התקפה - הגיעו תותחים, יש מגוון, אני צופה שיפור משמעותי העונה (מיכה סקאריונה בן חיים וידאר, בניון יחזקאל ובן בסט/יצחקי מי שיישאר) למרות העזיבה של זהבי וזה בעיניי מרשים.

6. קישור - היה מצויין בעונה שעברה יהיה אפילו יותר טוב השנה עם גולסה ברוטציה ואליאל פרץ לקישוט

7. הגנה - על פניו קשה להגיד משהו חיובי על חוליה שרק נחלשה, אבל יש בי אמונה שבליגת פח עם יריבות שרובן מתמחות בחניית אוטובוסים כושלת גם פיליפנקה מספיק, הבעיה האמיתית היא המגנים שחור בהגנה הוא השם השני שלהם, לכן כנראה פרץ ישחק הרבה מגן ימני ואלברמן יכסה אחורה הרבה יותר ממה שהתרגלנו.

8. זה בדם.

9. שוער - אין כמוהו בליגה, הרווחנו עוד עונה.

בשורה התחתונה - מכבי הפייבוריטית לאליפות לדעתי,

באר שבע המתחרה היחידה, תסבול המון מפציעות (מליקסון, אוגו, ברדה, ויטור, לוסיו וזה רק במוקדמות עם משחק וחצי אינטנסיביים) ומשילוב שתי מסגרות (מעברים ועומס שלא הכירו) והיא אכן קבוצה חזקה לא מזלזל בהם לרגע, מעריך את הסיכויים 55-45 לנו.

מצטער אבל לא ברור לי למה כולם פה רושמים שטיבי עדיף על צדק. בטח בשנה האחרונה. במקרה הטוב מבחינתנו, הם שווים, ואני מפרגן.

לצערי ההגנה שלהם טובה בהרבה משלנו ואני מקווה שזה לא יהיה בעוכרנו יותר מידיי.

לפי דעתי העונה תקום ותיפול על וידאר, אם הוא אכן יפרע את השטרות אז אנחנו במצב מצוין.

מצטער אבל לא ברור לי למה כולם פה רושמים שטיבי עדיף על צדק. בטח בשנה האחרונה. במקרה הטוב מבחינתנו, הם שווים, ואני מפרגן.

לפי דעתי העונה תקום ותיפול על וידאר, אם הוא אכן יפרע את השטרות אז אנחנו במצב מצוין.

תסתכל על המשחק נגד איטליה ותגיד לי מי מהם טוב יותר.

ב"ש היתה קבוצת הגנה חזקה בעונה שעברה והיא כנראה תמשיך להיות כזאת גם השנה, אבל טיבי טוב מצדק.

תסתכל על המשחק נגד איטליה ותגיד לי מי מהם טוב יותר.

ב"ש היתה קבוצת הגנה חזקה בעונה שעברה והיא כנראה תמשיך להיות כזאת גם השנה, אבל טיבי טוב מצדק.

האמת שהייתי במשחק נגד איטליה וכל המשחק התרכזתי בשניהם מתוך זה שאני מאמין שקבוצה אלופה צריכה לפני הכל בלם חזק מאוד. ושיר צדק הרשים אותי יותר. מצטער, אני חולה על איתן ובשלוש אליפויות שלנו הוא היה ללא ספק הכי טוב בארץ אבל לצערי בשנה האחרונה שיר צדק עקף אותו.

כשאתה רואה את טיבי נלחם מול חלוץ איטלקי באחד על אחד תוך כדי שהוא נפצע(!!!!) ועדיין נשאר על הרגליים ומצליח לעכב אותו ולהפריע לו לבעוט לעומת שיר צדק שאימובילה העיף אותו כאילו היה ילד בן 5 בגן ילדים אתה די מבין על איזה בלם עדיף לך להמר ועל איזה לא...

כשב"ש רוצה לסגור משחק, היא יכולה לעשות את זה די בקלות. מכבי לא משחקת ככה אף פעם, אז קשה לדעת אם אנחנו מסוגלים לזה בכלל. על הנייר נראה שלא.

מה הכוונה "לסגור משחק"? להעמיד אוטובוס?

מכבי סגרה יפה מול באזל. בשאר המשחקים היא לא היתה צריכה (באלופות היא לא יכלה בגלל פערי רמות מטורפים).

אם הכוונה שלך היא בעצם להרוג משחק, כלומר להבקיע את העוד שער בשביל לעשות "גיים אובר" אז בזה יש לנו בעיה

גדולה. נקווה שוידאר יתן את זה.

הכל טוב ויפה, אבל אם נעשה תוצאות לא טובות נגד בש, חיפה, הפועל וביתר עד המחזור השמיני אתה תתפלא?

עצם זה שחלק מהרכישות לקיץ לא היו כוללות בלם יותר טוב מטיבי זה מחדל.

וואווו וואווו וואווו, כמה חפירות ברשתות החברתיות ובאתרי הספורט על החתמת פאקינג חצי אוחנה, כוסעמק די כבר נמאס מהליקוקים לגברת חיוך הפוך, אני ממש מתחיל לשנוא אותם

הכל טוב ויפה, אבל אם נעשה תוצאות לא טובות נגד בש, חיפה, הפועל וביתר עד המחזור השמיני אתה תתפלא?

עצם זה שחלק מהרכישות לקיץ לא היו כוללות בלם יותר טוב מטיבי זה מחדל.

א. כן, אם לא ננצח אף אחת מהן נגיד, מאד אתפלא; ב. אם זה יקרה, זו לא בעיה של שחקן כזה או אחר או עמדה כזו או אחרת.

ושוב - יכול להיות שלא קנו בלם ב3 מליון זה מחדל, אבל זה לא בוודאי לא אומר שההגנה שלהם טובה משלנו.

איפה בכלל אפשר היה לראות את זה? לא בטור הספיגות ולא במשחקים אחד נגד השני.

א. כן, אם לא ננצח אף אחת מהן נגיד, מאד אתפלא; ב. אם זה יקרה, זו לא בעיה של שחקן כזה או אחר או עמדה כזו או אחרת.

ושוב - יכול להיות שלא קנו בלם ב3 מליון זה מחדל, אבל זה לא בוודאי לא אומר שההגנה שלהם טובה משלנו.

איפה בכלל אפשר היה לראות את זה? לא בטור הספיגות ולא במשחקים אחד נגד השני.

רק שכחת שאיבדנו את קרלוס ולא הבאנו בלם יותר טוב ממנו, טיבי נפצע ושוטא מסתמן שמעדיף את טבח על פיליפנקה.

אני אפילו לא משווה אותנו לבש אלא מה אנחנו שווים, טיבי וטבח/פיליפנקה בהגנה עד ינואר זה הימור ענקי במיוחד שהמאמן דוגל במשחק מאוד התקפי.

רק שכחת שאיבדנו את קרלוס ולא הבאנו בלם יותר טוב ממנו, טיבי נפצע ושוטא מסתמן שמעדיף את טבח על פיליפנקה.

אני אפילו לא משווה אותנו לבש אלא מה אנחנו שווים, טיבי וטבח/פיליפנקה בהגנה עד ינואר זה הימור ענקי במיוחד שהמאמן דוגל במשחק מאוד התקפי.

אתה מזכיר לי שאמא שלי הייתה מתאכזבת כשהייתי מקבל 80 במבחן גם אם זה היה הציון הכי גבוה בכיתה...

טיבי הבלם הטוב בליגה. זה ממש לא מחדל שלא הבאנו בלם טוב ממנו. זה כן מדהים שחידשנו לו חוזה.

היום כולם יודעים שג׳ורדי חיכה למגן השמאלי של הכוכב, הוא לקח סיכון ופספס.... לא נורא. יגיע רכש להגנה בינואר.

:flowers:

*מקימים אחווה*

נותנים לך אפשרות לבחור עכשיו אחד מביניהם. רק אחד, מבלי לדעת מה ומי יהיה לך מסביב. יד על הלב - אתה הולך על צדק?

שנה שעברה קרלוס היה השטן. עכשיו יגור השטן. אם בירנבאום היה מגיע חינם, אז הוא היה השטן.

כתבתי למעלה ואתה מתעלם. הגנה זה לא "2 בלמים" וגם לא 2 בלמים ו- 2 מגינים. זה מלמעלה עד למטה. הגולים שחטפנו שנה שעברה בבית מבית"ר ומב"ש למשל, היו הרבה יותר על הקישור מאשר על ההגנה, כי גם בלם ב- 20 מיליון דולר לא יוכל לרוץ אחרי רוקאביצה כשהוא נשלח ל- 1 על 1 וכשהמוסר עומד חופשי על קו האמצע.

אגב, אני רק מדמיין מה היה הולך פה עם במקום טב"ח נגיד, הבלם השלישי שלנו היה לואי טהאה (טאהא? טההה? טההא?). אנשים היו מאשפזים את עצמם.

נותנים לך אפשרות לבחור עכשיו אחד מביניהם. רק אחד, מבלי לדעת מה ומי יהיה לך מסביב. יד על הלב - אתה הולך על צדק?

לא. אבל זה מהסיבה שאני ממש אוהב את איתן וקשה לי לנתק את הרגש. מקצועית נטו? כן.

בכל מקרה, אני לא חושב שהבעיה שלנו היא איתן טיבי וזה שלדעתי הוא פחות טוב מצדק, אלא העובדה שהבלם השני שלנו בכלל לא ידוע וכל המועמדים לא מי יודע מה.

שנה שעברה קרלוס היה השטן. עכשיו יגור השטן. אם בירנבאום היה מגיע חינם, אז הוא היה השטן.

כתבתי למעלה ואתה מתעלם. הגנה זה לא "2 בלמים" וגם לא 2 בלמים ו- 2 מגינים. זה מלמעלה עד למטה. הגולים שחטפנו שנה שעברה בבית מבית"ר ומב"ש למשל, היו הרבה יותר על הקישור מאשר על ההגנה, כי גם בלם ב- 20 מיליון דולר לא יוכל לרוץ אחרי רוקאביצה כשהוא נשלח ל- 1 על 1 וכשהמוסר עומד חופשי על קו האמצע.

אגב, אני רק מדמיין מה היה הולך פה עם במקום טב"ח נגיד, הבלם השלישי שלנו היה לואי טהאה (טאהא? טההה? טההא?). אנשים היו מאשפזים את עצמם.

בהחלט קל לי יותר כשמישהו אחר כותב את מה שאני חושב.

שאלה בנוגע לגורדי

מתי הוא התחיל במכבי?

ומבחינת זרים שגורדי הביא

עונה 1(אוסקר): ארנשואו, גורי, גרסיה בלם, גונזלו גרסיה, פריצה, פידלף, אניימה

עונה 2(סוזה): חואן פאבלו, מיטרוביץ, מראבל, מאנה

עונה 3(אוסקר ופאקו): אייגיבור

עונה 4(יוקאנוביץ ובוס): ראייקוביץ, מדוניאנין, סה

עונה 5(שוטה): סקאריונה.

פספתי מישהו?