Jump to content

סיכום חלון העברות קיץ 2016

snufkin

Recommended Posts

נשמע הגיוני אבל לא זכור לי שנתקלתי בדבר כזה. בהחלט שווה בדיקה.

אם תמצא אסמכתא כלשהיא, אשמח אם תעדכן.

אני בינתיים לא מצליח למצוא קביעה שניתן להחתים שחקנים חופשיים ללא הגבלת תאריך, או כזו שקובעת תאריך סיום רישום.

בכל הקשור לקישור והתקפה, חלון סבבה פלוס. אם היה מגיע חלוץ ישראלי נוסף זה היה חלון מעולה בהקשר הזה. בכל הקשור להגנה, פחד מוות. חלון לא טוב, פיליפנקה במקום קרלוס וזהו. אפילו על הפנים הייתי אומר.

מאמין שיש מועד סיום רישום למועדונים, עם ובלי קשר להעברה בין קבוצות.

אני לא מוצא סימוכין לזה, אבל אני זוכר שקראתי לא מזמן שאפשר להביא שחקנים חופשיים עד סוף ספטמבר ולאחר מכן כל שחקן חופשי שתביא לא יוכל לשחק עד שיפתח מועד הרישום בינואר.

אם נחלק את החלון לשניים, אז חלון מרשים בחלק הקדמי (נראה שהתמודדנו יפה עם העזיבה של זהבי), וחלש מאוד בחלק האחורי.

בסה״כ יכולנו לעשות הרבה יותר כדי לחזק את ההגנה וחבל. עדיין נרוץ חזק לתואר, אבל יכולנו לשים את עצמנו בעמדה טובה יותר.

אם תמצא אסמכתא כלשהיא, אשמח אם תעדכן.

אני בינתיים לא מצליח למצוא קביעה שניתן להחתים שחקנים חופשיים ללא הגבלת תאריך, או כזו שקובעת תאריך סיום רישום.

בויקפדיה כתוב:

"Free agents can be signed by a club at any time during the season, if they had been released by their previous club before the end of the transfer window"

המקור שלהם הוא מאמר מהBBC שכותב:

"Players who are out of contract and do not have a club, can be signed outside of the transfer window if they are unattached free agents when the window closes"

מכל זה אני מבין שאפשר להחתים שחקנים חופשיים בכל שלב של העונה.

מתנצל ומודה, לא מצאתי אסמכתא רשמית להמשך החלון עבור שחקנים חופשיים.

כפי שנראה, החלון נסגר.

אשמח אם מישהו בעל ידע מוחלט בנושא יאיר את עיניי.

לא מוצא אסמכתא בתקנוני ההתאחדות.

באירופה יש דוגמאות לשחקנים שעברו אחרי תום החלון כשחקנים חופשיים.

יש גם דיווחים על מרטין קאסרס שנמצא במו״מ עם צ׳לסי על הצטרפות מיידית למרות שנגמר החלון.

יתרונות: קישור חזק ומגוון מאוד, שוער

חסרונות: בלם, מגן שמאלי, מישהו שיתחרה על ההרכב עם מיכה ובן חיים (לא אני לא רואה את יחזקאל עושה את זה), חלוץ מחליף.

ציון כללי: 5

במבט אופטימי:

:

חלוצים: וידאר במקום זהבי וסה. לזהבי אין תחליף, סה לא נחת במכבי מעולם. כולם יסכימו שוידאר זה רכש ראוי לכל הדעות. לא יכלנו לבקש הרבה יותר אחרי עזיבה של המוזהב. בסדר גמור.

קיצוניים וקישור התקפי: סוף סוף יש עומק! בניון ויחזקאל יתנו פייט למיכה בחלוקה לדקות, טב"ח ממשיך את המגמת עלייה והופך למפלץ קטן. אופציה חדשה בדמותו של סקאריונה, תוספת כח משמעותית. כפי שנאמר "שחקן שלא עושה כלום חוץ מגולים ובישולים", מה אפשר לבקש יותר? נראה שבקטגוריה הזאת ג'ורדי שם את כל הז'יטונים החלון הזה.

קישור אחורי ואמצע: העתיד ורוד יותר עם גולסה, בול פגיעה במחיר מצחיק. הקישור הטוב בליגה.

הגנה: סיכוי טוב שלא ירדנו ברמה אך גם סיכוי טוב שלא עלינו במיוחד, הגיע אלינו בלם נבחרת בלרוס, בואו ניתן לו צ'אנס. פיליפנקה פינה עמדה של זר למגן שמאלי, אולי שווה להתפשר בשביל זה במרכז ההגנה. אבל לא פחות חשוב -הצלחנו להשאיר את טיבי!

תחזית לשוטים: נסחוב יפה עד ינואר עם קצת התקפי לב בהגנה - אנחנו כבר רגילים. :mushy:

אני מדרג ככה:

בניון - 768,896. אם היה נותן את הביצועים האלה וצעיר בכמה שנים, היה זוכה בלפחות עוד 150,000 נקודות

גולסה - 547,263. כמעט ולא שיחק אבל כששיחק שיחק טוב. בגיל טוב ויכול להיות מבטיח להמשיך.

אזקיאל אוסקר סקאריונה - 898,541. לא עושה כלום חוץ מגולים ובישולים. גיל לא להיט.

וידאר אורן קיארטנסון - 803,137. מחיר קצת מופקע, אבל חלוץ מבטיח באמצע עונה בשבילו. לא שיחק אז לא אגזים עם הציון למרות שמסתמן כזרתותח.

יגור פיליפנקה כהן - 476,890. לא הבריק בלשון המעטה. מאידך גיסא, לא נמהר לחרוץ פה גורלות. אותי לפחות הוא יוצר מרשים כרגע ממה שקרלוס הרשים אותי אחרי אותה כמות משחקים.

יחזקאל - 123,678. ממש לא אוהב את ההחתמה מכל בחינה ולא ראיתי את הכשרון שמסתבר שכולם פה ראו.

* תואם רכש - יצחקי - 42. מחיר לאפה בדבוש.

אני מדרג ככה:

בניון - 768,896. אם היה נותן את הביצועים האלה וצעיר בכמה שנים, היה זוכה בלפחות עוד 150,000 נקודות

גולסה - 547,263. כמעט ולא שיחק אבל כששיחק שיחק טוב. בגיל טוב ויכול להיות מבטיח להמשיך.

וידאר אורן קיארטנסון - 803,137. מחיר קצת מופקע, אבל חלוץ מבטיח באמצע עונה בשבילו. לא שיחק אז לא אגזים עם הציון למרות שמסתמן כזרתותח.

יגור פיליפנקה כהן - 476,890. לא הבריק בלשון המעטה. מאידך גיסא, לא נמהר לחרוץ פה גורלות. אותי לפחות הוא יוצר מרשים כרגע ממה שקרלוס הרשים אותי אחרי אותה כמות משחקים.

יחזקאל - 123,678. ממש לא אוהב את ההחתמה מכל בחינה ולא ראיתי את הכשרון שמסתבר שכולם פה ראו.

דבוש יקרן. יש הרבה מקומות לא פחות טעימים שאתה יכל להשיג בהם לאפה ב 38.

אני חושב ואמרתי את זה מתחילת החלון, החיזוק העיקרי שהיה עלינו לעשות הוא דווקא בהתקפה. הפסדנו את האליפות בגלל האנמיות וחוסר הגיוון והמחץ בהתקפה. נכון, כבשנו הכי הרבה וזה קצת סותר את הטענה אבל היו לנו הבסות לצד הרבה משחקים בהם לא הצלחנו לפצח בונק ובדגש על הפלייאוף.

המשחק המשמעותי היה הדרבי האחרון בליגה, אחריו היו משחקים נוספים בהם פשוטשלטנו שליטה אופטית עקרה.

הרי לפלייאוף אנחנו וב"ש נגיע פלוס מינוס עם אותן נקודות, לכל היות הפרש 3 לאחת הקבוצות. הרי מה שיכריע זה הפלייאוף. ככה זה בשיטת הליגה שלנו.

בפלייאוף האחרון נפלנו בגלל משחק התקפה לא מספיק מגוון. ברגע שסגרו את זהבי או שהוא תפס יום פחות טוב, כמעט לא היה אצלנו מי שישים גול. נכון זהבי עזב אבל הבאנו שני תותחים להתקפה שכל אחד נותן מימד אחר, העמקנו את הסגל עם בניון ויחזקאל (מחזיק ממנו). בפן הזה אני חושב שהשתפרנו וזו לדעתי הנקודה הכי חשובה לליגה.

משהו גם לגבי ההגנה, נכון שההגנה שלנו לא טובה אבל אם רגע נסתכל על הליגה, לכמה קבוצות אפשר להגיד שיש הגנה הרבה יותר טובה משלנו# אני חושב שלאף אחת. טיבי הבלם הטוב בליגה לדעתי, לטב"ח יש איכויות והוא נתן משחק טוב מול ספליט. דסה לדעתי המגן הימני הטוב בארץ. אז נכון יש לנו נקודת תורפה בעמדת המגן השמאלי אבל יש גם את השוער הטוב בליגה בפער די גדול מכל הגורשים, הרושים וקליימנים.

לכן, בשורה התחתונה, החלון סביר. אם ניה מגיע זר 6 איכותי להגנה זה היה חלון טוב.

אני מדרג ככה:

שכחת לדרג את הרכש הכי חשוב לעונה: ברק יצחקי. חוזר לכושר אחרי פציעה ארוכה. אה רגע.

חלון על חבל דק.

רכש לא הגיע בזמן והזיכרון שלנו מאוד קצר, אבל היינו מרחק פנדלים מהדחה מאירופה והתעלות של בניון נגד קייראט.

חסר מגן שמאלי, כי על פיליפנקה זה עוד נתון לויכוח.

אנחנו מאוד תלויים אם וידאר ישתלב ויתן מספרים ודי שמו את כל הז'יטונים עליו כחלוץ הבכיר בלי שיש תחליף הולם בספסל.

הימור ענק עם נוסא והברך, עונה שעברה היה גמור רפואית, השנה אי אפשר לדעת. כל משחק לראות אותו מדדה ועם מיליון חבישות קצת מדאיג לפעמים.

אני מבסוט מהסגל.

רביעיה התקפית פותחת חזקה מאד מאד, ומאוזנת מאד מאד, טבח וידאר וסקאריונה הטובים בארץ בתפקידם, למיכה כרגיל יש מה להוכיח, וכרגיל הוא לא יאכזב.

קישר הטוב והמגוון בארץ. 4 כוכבים על שתי עמדות.

הגנה - הטובה בארץ. ראייקו עשה קפיצת מדרגה, והוא השוער הטוב בארץ בפער גדול. טיבי הבלם הטוב בארץ. דסה המגן הטוב בארץ. פיליפנקה\טבח ו ריקן\עמבה אולי יקברו אותנו בליגה הארופית, אבל בארץ הם יספיקו, בטח כשיש את טיבי רייקו ואלברמן בסביבה.

ספסל- היה חור שחור בשנה שעברה, כשהרבה "כוכבים" עם משכורות מנופחות, ואגו מנופח עוד יותר, מלאו אותו ולא הצליחו לתרום כלום כשהיה צריך אותם, העונה נכנס דם חדש לספסל, ככה שאם בן בסט, יצחקי,שפונגין ואזולאי (שעדיין איתנו) לא יצליחו לתרום (שמישהו ישלח אותם להשתלמות אצל מיכה), בניון, גולסה, אילאיל, חוזז, ויחזקאל, יהיו שם כדי לתת את האקסטרה.

קשה לי להאמין שיחתום שחקן חופשי. זה משהו שקורה אבל הוא מאוד נדיר.

שחקן שיחתום עכשיו יתחיל לתרום רק בנובמבר ובינואר יהיו אפשרויות רבות יותר (אלא אם יש כוונה להחתים בחוזה עד ינואר, שזו גן אפשרות קלושה)