Jump to content

שיפור מחשב

idan12

Recommended Posts

אהלן לכם, החלטתי לשפר את המחשב שלי שכבר לא יכול להריץ פיפא כמה שנים...

הבנתי שהבעיה היא בספק כוח שלי ובכרטיס מסך (530 GT)

זה הספק כוח:

ky2ro1tmimyz.jpg

מישהו יכול לעזור לי עם זה?

עוד על המחשב...

מעבד intel i7 2600 3.4 G.hz

RAM 8GB

זכרון מספיק גדול

המעבד שלך יחסית ישן אבל באופן כללי סוחב. 8 ג'יגה RAM זה גם מעל ומעבר.

הנה מה שהייתי ממליץ לך לעשות, לפי הסדר:

1. תקנה SSD של 120 ג'יגה, תפרמט ותתקין עליו את המערכת הפעלה + אופיס + דברים כאלה. אין לך מושג כמה זה יגרום למחשב שלך להיות מהיר יותר. (זמני טעינה טיפוסיים של הוינדוס לדיסק קשיח רגיל - 30 שניות, לSSD - שניות בודדות)

2. תחשוב לאיזה צורך אתה רוצה את הכרטיס מסך:

א. אם רק פיפא, ובאופן כללי גיימינג קל, אני ממליץ לך ללכת על Nvidia 750 Ti. זה כרטיס מסך "קל", לא תופס הרבה מקום, ולא דורש הרבה חשמל. כנראה שלא תצטרך אפילו לשדרג את הספק כוח בשבילו.

ב. אם קצת יותר מפיפא, משחקים רציניים יותר - קרייסיס, וויטצ'ר, באטלפילד וכו' - תצטרך כרטיס מסך רציני יותר, כדוגמת ה-970 GTX של Nvidia או R9 390 של ATI. יש שתי בעיות עם כרטיס מסך רציני יותר: הראשונה היא שהוא עולה הרבה, השניה היא שתהיה חייב לשדרג גם את הספק כוח, ואולי גם את המארז (הקופסה של המחשב - אם היא יחסית קטנה, יש כרטיסי מסך שלא יכנסו. כרטיסי מסך רציניים היום הם באורך של ~25-30 ס"מ).

3. אחרי שהחלטת לגבי הכרטיס מסך, תחשוב אם אתה רוצה לקנות חדש או משומש. בעיקרון יש נימוקים לפה ולפה. חדש = אתה יודע שהוא עובד, בא עם אחריות (חשוב לכרטיס מסך), וכו'. משומש = זול יותר, בקטע משמעותי (אני קניתי יד שנייה ב-900 כרטיס מסך שעלה באותו זמן 1600). אם אתה קונה יד שנייה, תנסה לדאוג שיבוא עם קבלה מקורית, ככה תקבל גם את האחריות. ספק כוח בכל מקרה לא הייתי ממליץ לקנות יד שנייה (הם נהרסים עם הזמן)

עוד שאלה בקשר למה שכתבת לי קודם על הכרטיס מסך, אני רוצה להיות בטוח שהוא יעמוד בדרישות גם לעוד 3-4 שנים, יש אחד שבכל זאת היית ממליץ לי עליו?

לכרטיסי מסך רגילים קשה להחזיק 4+ שנים. אם תקנה את הכרטיס מסך הכי חזק שיש היום בשוק, יש סיכוי שהוא יצליח להריץ משחקים על הגדרות בינוניות עוד כמה שנים.

אתה צריך לציין כמה אתה רוצה להשקיע על כרטיס מסך + ספק כוח בשביל שאני אוכל לענות לך על השאלה.

לכרטיסי מסך רגילים קשה להחזיק 4+ שנים. אם תקנה את הכרטיס מסך הכי חזק שיש היום בשוק, יש סיכוי שהוא יצליח להריץ משחקים על הגדרות בינוניות עוד כמה שנים.

אתה צריך לציין כמה אתה רוצה להשקיע על כרטיס מסך + ספק כוח בשביל שאני אוכל לענות לך על השאלה.

בסביבות 1000+-

בסביבות 1000+-

זה קצת פחות ממה שצריך בשביל חבילה טובה.

ספק כוח סביר, למשל זה, עולה בערך 300

http://ksp.co.il/?uin=13633&select=.1108..140..551..553..549..550.

כרטיס מסך שמתאים לגיימינג חלש (כלומר יריץ משחקים, אבל לא חלק ועל גרפיקה נמוכה) אפשר להביא באיזור ה-700

http://ksp.co.il/?uin=28229&select=.1044..35.

כרטיס מסך טוב עולה כבר יותר (~1200):

http://ksp.co.il/?uin=34056&select=.1044..35.

אם תלך על יד שניה, אני חושב שתוכל למצוא את הכרטיס 970 GTX באיזור ה800-1000 ש"ח. הוא נחשב כרטיס חזק.

אני משרת בבסיס ליד אילת אז אם אתה אומר שזה לחסוך 300 שקל בשביל כרטיס טוב יותר אני כבר ארד לאילת ואני אחסוך את המע''מ, אתה יודע אולי איך אני יכול להיות בטוח שאם אני אקנה כרטיס מסך וספק כוח הם יתאימו בוודאות למחשב שלי?

אני משרת בבסיס ליד אילת אז אם אתה אומר שזה לחסוך 300 שקל בשביל כרטיס טוב יותר אני כבר ארד לאילת ואני אחסוך את המע''מ, אתה יודע אולי איך אני יכול להיות בטוח שאם אני אקנה כרטיס מסך וספק כוח הם יתאימו בוודאות למחשב שלי?

אם יש לך מחשב שולחני רגיל, החיבורים של הספק כוח לא השתנו ב-8 שנים האחרונות בערך. אין סיבה שהוא לא יתאים. לגבי הכרטיס מסך, התאימות הכי חשובה היא עם הלוח אם (צריך משהו שנקרא PCI-E Slot).

בקצרה:

1. תרשום לי את הדגם של הלוח אם שלך ואני אסתכל

2. תפתח פיזית את המחשב שלך מהצד. הוא יראה בערך ככה:

http://2.bp.blogspot.com/_b83nsbRGlI8/R8v-pv3ydeI/AAAAAAAAADE/JGdBBDGWhNM/s320/WO_Cover.jpg

תסתכל על המקום שבו הכרטיס מסך שלך יושב. תמדוד עם סרגל או עם מד-מטר מה האורך של כרטיס מסך שיכול להיכנס (יש גבול, בדרך כלל אתה תתקע בערך איפה שההארד דיסקים נמצאים, יש להם כלוב כזה). הכרטיס מסך שהמלצתי לך הוא באורך 24 ס"מ.

בכל מקרה לפני רכישה אני כמובן מציע לך להתייעץ עם נציג בסניף שלהם או איש מקצוע שיאשר.

אני יודע שהמארז שלי יכול להכניס עד 275 מ"מ (המארז הוא cooler master elita 310 ) אם אתה יכול לאשר את זה אני אשמח

הלוח אם שלי : Intel Corporation DH61WW (LGA1155 CPU 1) בעצם אתה אומר שיכול להיות שאני לא אצטרך אפילו לקנות ספק כוח חדש?

אני לא יודע כמה תקציב יש לך אחי, אבל במקומך הייתי פשוט מוכר את המחשב שיש לך כרגע ומצרף את סכום המכירה לתקציב (אתה יכול למכור את שלך ב 1000 שקל לדעתי ללא בעיה, תפרסם ביותר לך תדע כמה מזל יש לך) הזכרון הגבוה שלך ימשוך קונים שלא מבינים יותר מדי,

בסכום המשוכלל + זה שאתה יכול לקנות באילת שזה אומר 17% פחות אתה יכול להביא אחלה של מחשב, בוא נגיד שבסכום של 4000 שקל (בערך 3300 באילת) אתה מביא מפלצת אמנם לא הכי משופצרת אבל חיה רעה שתחזיק לך שנה בקל על ULTRA ובכללי לפחות 4-5 שנים כמו שצריך

בנוסף, בכדי לחסוך כסף ולשפר אזורים אחרים (זכרון, SSD אם בא לך ) אני מציע לך ללכת על כרטיס של AMD, הסדרות האחרונות שלהם לא נופלות ואף טובות מ nvidia.

הכי חשוב בסופו של יום לפני שאתה בוחר לעשות מהלך כזה או לחלופין בכל זאת לרכוש רק כרטיס מסך, תעשה מחקר בגוגל וביוטיוב כדי לדעת בדיוק מה אתה קונה, יש לך היום מיליוני סרטונים שמשווים אלפי כרטיסים אחד נגד השני ואומרים לך בדיוק מה יותר טוב

אני לא יודע כמה תקציב יש לך אחי, אבל במקומך הייתי פשוט מוכר את המחשב שיש לך כרגע ומצרף את סכום המכירה לתקציב (אתה יכול למכור את שלך ב 1000 שקל לדעתי ללא בעיה, תפרסם ביותר לך תדע כמה מזל יש לך) הזכרון הגבוה שלך ימשוך קונים שלא מבינים יותר מדי,

בסכום המשוכלל + זה שאתה יכול לקנות באילת שזה אומר 17% פחות אתה יכול להביא אחלה של מחשב, בוא נגיד שבסכום של 4000 שקל (בערך 3300 באילת) אתה מביא מפלצת אמנם לא הכי משופצרת אבל חיה רעה שתחזיק לך שנה בקל על ULTRA ובכללי לפחות 4-5 שנים כמו שצריך

בנוסף, בכדי לחסוך כסף ולשפר אזורים אחרים (זכרון, SSD אם בא לך ) אני מציע לך ללכת על כרטיס של AMD, הסדרות האחרונות שלהם לא נופלות ואף טובות מ nvidia.

הכי חשוב בסופו של יום לפני שאתה בוחר לעשות מהלך כזה או לחלופין בכל זאת לרכוש רק כרטיס מסך, תעשה מחקר בגוגל וביוטיוב כדי לדעת בדיוק מה אתה קונה, יש לך היום מיליוני סרטונים שמשווים אלפי כרטיסים אחד נגד השני ואומרים לך בדיוק מה יותר טוב

להוציא 3000 אלף שקל על מחשב זה מעבר למה שאני יכול אחי אין לי את הכסף הזה (חייל) אם כבר העלית את הנושא הזה של למכור את המחשב אולי אני אקנה בתשלומים כי עברה בי המחשבה לקנות לפטופ גם ככה... אם אני אמכור בחלקים את המחשב או כמארז באמת יש מצב שאני אמכור אותו במחיר יפה?

אני יודע שהמארז שלי יכול להכניס עד 275 מ"מ (המארז הוא cooler master elita 310 ) אם אתה יכול לאשר את זה אני אשמח

הלוח אם שלי : Intel Corporation DH61WW (LGA1155 CPU 1) בעצם אתה אומר שיכול להיות שאני לא אצטרך אפילו לקנות ספק כוח חדש?

ספק כוח חדש אתה תצטרך. מה שאמרתי בעניין הספק כוח זה רק בשביל להגיד לך שהחיבורים הם אותם חיבורים. אבל יש ספקים שיכולים לתת הספק מסויים- 400W, 500W, וכו'... שלך נותן 400W, זה לא מספיק לכרטיסי מסך חזקים.

לגבי הלוח אם, אני לא מכיר אותו ספציפית אבל כתוב שיש לו את מה שאתה צריך:

Discrete Graphics

1 PCIe 3.0 x16

לדעתי, אם תקנה ספק וכרטיס מסך ותחבר הכל כמו שצריך, הכל יעבוד.

אבל שוב, לפני כל רכישה תתייעץ עם מוכר ב-KSP או איפה שאתה קונה. תראה לו את המפרט הנוכחי שלך ותראה מה הוא אומר.

לגבי העניין של למכור ולקנות חדש מהניילונים, מחשב ב-4000 לא יהיה חיה רעה. מחשב ב-4000 יהיה *קצת* יותר חזק ממה שאתה תוכל לעשות אם תקנה את הספק והכרטיס מסך החזק שאמרתי (אם תוסיף SSD בעוד 150 שקל ותפרמט אני מבטיח לך שתקבל מחשב שתהיה מבסוט עליו מכל שניה).

ב*קצת*? הגזמת, הוא יוכל להביא אחלה של מחשב שבאמת יחזיק לו מעמד מאשר להסתמך על חלקים ישנים עם חיזוקים

אם אין לך את התקציב אבל אתה יכול לעמוד בתשלומים עדיין תחשוב על זה, אני לא רוצה להיכנס לך לראש אבל אני באמת ובתמים מאמין שעדיף לך למכור את שלך ולקנות חדש מאשר לשים פלסטרים

תזכור שמחשב נייד ברמה יעלה לך יותר משמעותית ממחשב נייח ברמה,

גם אני ממליץ לך לקנות מ KSP, אני קונה מהם שנים והם לא מאכזבים, למרות שאני מעדיף שתגיע עם מידע "מהבית", אתה אף פעם לא יכול לדעות מה הקטע של איש המכירות שמולך

ב*קצת*? הגזמת, הוא יוכל להביא אחלה של מחשב שבאמת יחזיק לו מעמד מאשר להסתמך על חלקים ישנים עם חיזוקים

אם אין לך את התקציב אבל אתה יכול לעמוד בתשלומים עדיין תחשוב על זה, אני לא רוצה להיכנס לך לראש אבל אני באמת ובתמים מאמין שעדיף לך למכור את שלך ולקנות חדש מאשר לשים פלסטרים

תזכור שמחשב נייד ברמה יעלה לך יותר משמעותית ממחשב נייח ברמה,

גם אני ממליץ לך לקנות מ KSP, אני קונה מהם שנים והם לא מאכזבים, למרות שאני מעדיף שתגיע עם מידע "מהבית", אתה אף פעם לא יכול לדעות מה הקטע של איש המכירות שמולך

אני לוקח את זה בחזרה. ב-4000 שקל הוא מביא מחשב פחות טוב.

http://ksp.co.il/?uin=28225&select=.269..397.

נניח זה.

מעבד: אותה רמה. לא יראה הבדל במשחקים. הבדל בצריכת חשמל וחום, לא רלוונטי אם לא עושה אוברקלוק.

זיכרון: על פניו נראה שדרוג גדול, DDR4 מהירות גבוהה 16 ג'יגה ראם. בלה בלה. בסופו של יום אין שום יישום שדורש יותר מ-8 ג'יגה ראם. במשחקים כל עוד התדר של הראם הוא 1600 ומעלה זה מספיק.

כרטיס מסך: ירידה גדולה (בהנחה שהוא משקיע ~1200 ש"ח והולך על ה-RX 480).

אין ס-י-כ-ו-י בעולם שה-950 בעוד כמה שנים יריץ משחקים כמו שצריך. אין סיכוי. יש כרטיסי מסך שיצאו ב-2013 שיותר חזקים ממנו!!

מסכים שבאידיאל עדיף לקנות מחשב חדש מאשר לבנות עוד ועוד על חומרה ישנה, אבל כרגע לבחור יש 2 אופציות: או להשקיע משהו כמו 5000 שקל או להשקיע משהו כמו ~1200 שקל. לפי מה שהוא מתאר האופציה הראשונה לא ריאלית. אז זה הפיתרון שאני יכול להציע לו...

לא עובד לי הלינק כרגע נראלי האתר שלהם נפל :|

מה רע ב RX 480? כרטיס מצויין, דרך אגב מה ההבדל במחיר מ FURY X ?

ושאלה אישית, אתה עוסק בתחום?

לא עובד לי הלינק כרגע נראלי האתר שלהם נפל :|

מה רע ב RX 480? כרטיס מצויין, דרך אגב מה ההבדל במחיר מ FURY X ?

ושאלה אישית, אתה עוסק בתחום?

אני המלצתי לו על ה-480. אתה הצעת שהוא יקנה מחשב ב-4000. במחשב ב-4000 ש-KSP מוכרים הכרטיס מסך הוא 950 GTX, שהוא ירידה גדולה מה-480.

מישהו יודע מה ההבדל בין

http://ksp.co.il/?uin=26504&select=.1044..35..99.

ל http://ksp.co.il/?uin=26505&select=.1044..35..99.

ומה הגודל של הכרטיס הזה? (מ''מ) האם הוא מתאים למארז שיש לי ?

http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/elite-310/

מישהו יודע מה ההבדל בין

http://ksp.co.il/?uin=26504&select=.1044..35..99.

ל http://ksp.co.il/?uin=26505&select=.1044..35..99.

ומה הגודל של הכרטיס הזה? (מ''מ)

שמע, אף אחד לא יודע בעל פה גדלים של כרטיסי מסך. מה שעושים זה רושמים את הדגם בגוגל ומסתכלים ב-specifications.

זה עם השני מאווררים הוא באורך 25.7 ס"מ. זה עם השלושה מאווררים הוא באורך של 29.8 ס"מ.

זה עם השלושה מאווררים טיפ טיפה יותר מהיר ועם קירור יותר טוב, אבל אני לא בטוח בכלל שהוא יכנס לך במארז. ד"א, ה-960 GTX חלש יותר מהכרטיס שהמלצתי לך (RX 480), אפילו שהם עולים אותו דבר.

אני כבר הייתי מחליף ספק כוח בעוד 300 שקל וקונה את הכרטיס החזק יותר, אבל תעשה מה שנראה לך נכון.

בשביל משחקים כמו פיפ"א כרטיס מסך בינוני אמור להספיק.
בתקציב, הכי חזק שתוכל להביא זה RX 470 (כאשר ה-460 חלש משמעותית).
http://www.iqpc.co.il/product/sapphire-radeon-rx-470/

בשבילו אבל תצטרך להחליף ספק. הספקים של CM בינוניים ומטה, פחות מ-300W על מסילות ה-12V זה גבולי מאוד עבור מעבד כמו ה-2600, למרות שה-470 די חסכוני ומגיע לצריכה של 140W במקסימום.

אם אתה מחפש לקנות יד שנייה ולחסוך, אולי עדיין מסתובבים כרטיסים כמו 7970 שהיו סופר פופולריים במכונות כרייה של ביטקוין.

יש אתר כלשהו שמומלץ לקנות ממנו דברים כאלה יד שנייה? עדיף שאני אכיר את כל האופציות שיש לי

יד שנייה זה בין אדם לאדם. ב-yad2 יש את המגוון הכי גדול ואת התחלופה הכי מהירה, עוד אופציה שנראה לי שהאנשים בה קצת יותר אמינים אבל פחות מגוון היא HWZone

יד שנייה זה בין אדם לאדם. ב-yad2 יש את המגוון הכי גדול ואת התחלופה הכי מהירה, עוד אופציה שנראה לי שהאנשים בה קצת יותר אמינים אבל פחות מגוון היא HWZone

באופן כללי אני ממליץ להתייעץ שם בנושאי חומרה ומחשבים בכלל.

גילוי נאות: אני מנהל שם מספר פורומים וחבר צוות באתר.