Jump to content

שינוי הפורמט של ליגת האלופות

הדאבל ה8

Recommended Posts

תודה לראדי שבעט כמו שמוק פנדל על השוער ובזכותו אנחנו נזכר כקבוצה הישראלית האחרונה בליגת האלופות להרבה מאוד שנים, עם השינוי הזה שעשו.

.

השיטה החדשה תשפיע יותר על קבוצות ממדינה דרג ב' באירופה ולא על מדינות דרג ז' כמונו, לפחות ככה אני מבין את זה

אגב מעניין אם השריון הוא באמת ל"אנגליה, ספרד איטליה וגרמניה" או ל4 הליגות עם הדירוג הכי גבוה (רוצה לומר, אם יקרה לצורך העניין מצב שצרפת עוקפת את איטליה בדירוג, האם היא תקבל 4 נציגות במקומה?)

אגב 2, איזה 4 נציגות יש לאיטליה לשלוח??

הדירוג יהפוך לקבוצתי בלבד ולא יהיו נקודות על דירוג מדיני.

מעולה למכבי , תוכל לטפס הרבה מקומות בזכות זה. מצד שני נוכל לקבל קבוצות לא מדורגות מליגות קשות.

השיטה החדשה תשפיע יותר על קבוצות ממדינה דרג ב' באירופה ולא על מדינות דרג ז' כמונו, לפחות ככה אני מבין את זה

אגב מעניין אם השריון הוא באמת ל"אנגליה, ספרד איטליה וגרמניה" או ל4 הליגות עם הדירוג הכי גבוה (רוצה לומר, אם יקרה לצורך העניין מצב שצרפת עוקפת את איטליה בדירוג, האם היא תקבל 4 נציגות במקומה?)

אגב 2, איזה 4 נציגות יש לאיטליה לשלוח??

יובה, אינטר, נאפולי אם יתאוששו מהיגוואין, רומא\לאציו\מילאן\פיורנטינה

פאולו :wub_anim:

גם עכשיו לא יביאו לו רכש

נסחפתם כאילו שכל שנה קבוצה ישראלית עולה לליגת האלופות, ושחקנים באים לפה רק בשביל לשחק בצ'מפיונס, לא יודע עד כמה זה ישפיע עלינו, לפי מה שנראה כרגע זה ישפיע על המדינות החזקות יותר דווקא המדורגות 5-12.

מוריו אתה צודק, הקבוצות האלו לא יעפילו אוטומטית לצ'מפיונס, אלא יעברו למסלול מוקדמות האלופות.

ומי נדפק מזה?

נכון מאוד, אנחנו. כי כמו תמיד, נקבל את ההגרלות הכי קשות.

מחרבנים על כל הליגות "הקטנות".

הקבוצות הבכירות מליגות הפחות מפוארות הוכיחו את עצמן מספיק בליגת האלופות, השינוי הזה אולי יוסיף סקסיות וכסף אבל לאורך זמן ינציח ויגדיל את הפערים.

החלטה מסריחה.

שמע, המצב כרגע בליגת אלופות שזה מתחיל להיות מעניין בערך ברבע גמר הוא בעייתי.

הם מנסים להחזיר עניין לשלב הבתים שנהיה פשוט משעמם כי יודעים בדיוק מי תעלה עוד לפני שהתחיל.

אני זוכר שלא מזמן (לפני מסלול האלופות אני חושב), היה באמת מתח ברב הבתים, לפחות על מקום שני. היום זה די ברור מי עולה ומי לא.

אני לא יודע אם מה שהם עושים באמת ישנה, אבל זה לפחות ניסיון.

מוריו אתה צודק, הקבוצות האלו לא יעפילו אוטומטית לצ'מפיונס, אלא יעברו למסלול מוקדמות האלופות.

ומי נדפק מזה?

נכון מאוד, אנחנו. כי כמו תמיד, נקבל את ההגרלות הכי קשות.

אבל מסלול האלופות ימשיך להתקיים, ואם הקבוצות החזקות האלה היו אלופות במדינה שלהן, הן היו עולות אוטומטית, במקום זה הם במוקדמות משחקות במסלול הלא-אלופות

לפחות ככה אני מבין את זה

אבל מסלול האלופות ימשיך להתקיים, ואם הקבוצות החזקות האלה היו אלופות במדינה שלהן, הן היו עולות אוטומטית, במקום זה הם במוקדמות משחקות במסלול הלא-אלופות

לפחות ככה אני מבין את זה

ככל הנראה כל האלופות יעלו, מלבד באזל שתשובץ נגדנו אוטומטית.

אז מה השתנה?

שלקבוצות שהדירוג האישי שלהן גבוה מהמדיני לא ישוקלל הדירוג המדיני לתוך האישי?

אני מניח שפשוט השינוי יתחיל מאותו רגע ולא רטרואקטיבי

אז נראה שהרמה בליגה האירופית גם תרד כי קבוצות גדולות יהיו בליגת האלופות.

מה שאולי יגרום לנו להגיע גבוה יותר.

אז מה השתנה?

שלקבוצות שהדירוג האישי שלהן גבוה מהמדיני לא ישוקלל הדירוג המדיני לתוך האישי?

הדירוג יושפע מהניקוד של אותה קבוצה, אלא אם כן הניקוד שלה נמוך מ-20% מהדירוג המדיני.

אם יש לך 10 נקודות דירוג ולמדינה שלך יש 12 נקודות, יהיו לך 10 נקודות דירוג.

אם יש לך 3 נקודות דירוג ולמדינה שלך יש 28 נקודות דירוג, יהיו לך 5.6 נקודות דירוג.

הפורמט הסופי של המוקדמות עוד טרם נקבע, צפוי להיקבע במהלך השנה הקרובה. במסגרת הרפורמה הולכים להכניס לדירוג גם זכיות עבר במפעלים, חלוקת פרסי ההשתתפות תהיה "הוגנת" יותר (למשל יותר כסף ינתן בשלבי המוקדמות).

דעתי בנושא היא שלא צריכה להיות ליגת "אלופות" אלא "טופ ליג" של הקבוצות הטובות ביבשת. (לא משנה כמה ומה שיטת המשחקים).

בעיקרון, הקבוצות שישחקו בה יקבעו לפי דירוג מצטבר. למשל, 32 הקבוצות המדורגות גבוה ביותר.

הדירוג יכול להיקבע גם לפי תרומה למכירת זכויות שידור, כמות קהל ואטרקטיביות וכמובן גם תוצאות בפועל.

בנוסף יהיה מפעל משני שדרכו יהיה ניתן לקרא תיגר על קבוצות ה"טופ ליג" על מנת להחליף אותן שם. ולכן, למפעל זה תהיה חשיבות גדולה לעומת ה"ליגה האירופית" של היום.

בכל אופן, התזמון של אופ"א לא משהו. קרוב מדי להדחה של רומא על ידי פורטו.

עכשיו תגידו לי, למה לרומא יותר מגיע להיות בליגת האלופות מאשר פורטו? למה לאיטלקים בכלל מגיע 4 נציגות באלופות?

כמו שאני מבין את זה, כדי להגיע לצ'מפיונס נהיה חייבים לזכות באירופית.

אם סביליה מקבלת כרטיס לצ'מפיונס באופן קבוע אני מוכן לאתגר הזה