Jump to content

שוב אמסטרדם

Mario

Recommended Posts

"בלתי נסבל" הוא עניין אינדיבידואלי, על פניו בחודש ינואר קר מאד עם חמש מעלות בשעות היום ואפס בשעות הלילה, יש כאלו שיסתדרו עם זה ושיש כאלו שגם לבוש הולם לא יעזור להם. מה שכן הכרחי לציין שזו תקופה טובה לטוס בה - מספר התיירים קטן בהשוואה לתקופות אחרות בשנה (כל עוד אתה לא נוסע בסביבות השנה החדשה), כמות הגשם מזערית והעיר עוד יותר יפה כשיורד עליה שלג.

מגנטו אני שוקל לסגור אמסטרדם בינואר ליום ההולדת, עד כמה בלתי נסבל שם? ומה עם גשם/שלג?

הייתי בינואר. היה קור לא נורמלי, אבל מסתדרים...

כל עוד אין גשם הכל טוב. גם שלג זה סבבה.

זה תלוי באופי הטיול שאתה רוצה לעשות שם. אישית לא נזקקתי מעבר לג'ינס-חולצה-סווטצ'ר-מעיל רוב הזמן, בימים קרים שם צעיף. אולי אולי פעם-פעמיים שמתי געטקס. גם אם יורד שלג אז תמיד יש משאיות שמפזרות מלח או איזשהו חומר על הכביש והרכבות עובדות כרגיל. לדעתי גם אם נפלת על ימים קרים אפשר לבנות משהו נחמד.

דמיין את עצמך שם מעיל וצעיף, הולך לקופישופ יושב שם ובחוץ שלג ואתה בפנים עם חיוך. עכשיו נשאר לקרוא לדאבל שימצא טיסה

טיסות שמסתדרות לי עם יום ההולדת כבר מצאתי, עכשיו רק צריך לשכנע את החברה שלא באמת קר כי אני בן אדם מרופד אז קור לא מזיז לי.

אפשר קצת מידע על השווקים? בפעם קודמת לא הייתי והפעם אני רוצה כן להגיע לאחד מהם

מה שאני מחפש בעיקרון זה שוק שפחות שם דגש על האוכל אלא יותר כזה עם רהיטים וכל מיני דברים מגניבים שאני יכול להביא איתי לארץ...

תודה

שאלה לפזמנ"יקים של אמסטרדם: איפה ממליצים לקחת דירה שתהיה במקום מגניב ועם גישה נוחה לרכבת (בשביל הלוך חזור לשדה תעופה ולמשחק של מכבי)? בשלושת הפעמים שהייתי ישנו תמיד באזור הדם ובא לי דווקא להיות במקום אחר עם אנרגיות טובות אבל מן הסתם שיהיה יחסית מרכזי

תודה לעוזרים

שאלה לפזמנ"יקים של אמסטרדם: איפה ממליצים לקחת דירה שתהיה במקום מגניב ועם גישה נוחה לרכבת (בשביל הלוך חזור לשדה תעופה ולמשחק של מכבי)? בשלושת הפעמים שהייתי ישנו תמיד באזור הדם ובא לי דווקא להיות במקום אחר עם אנרגיות טובות אבל מן הסתם שיהיה יחסית מרכזי

תודה לעוזרים

דווקא האזור של הדאם הוא יותר קרוב לתחנת רכבת המרכזית...

אבל גם אם לוקחים מקום שהוא רחוק טיפה אז זה כולה טראם אחד ואתם מגיעים לתחנת רכבת המרכזית...

אני אישית כבר 4 פעמים הייתי באמסטרדם, פעם ראשונה לקחתי מלון על הוונדלפארק וזה קצת באסה, אמנם זה קרוב לליידספליין ולקזינו, אבל רחוק מהדאם

בכל שלושת הפעמים האחרות לקחתי מלון באזור שוק הפרחים, שזה בדיוק באמצע להכל. 2 מטר מרמברטפליין, 7 דק' מהדאם, 10 מהדלייספליין, על הקלברסטרט (הרחוב של השופינג) ולפי דעתי זה המיקום האידיאלי למי שמתכנן לטייל ולחרוש את העיר ברגל

• 2 weeks later...

מישהו יודע מזה האמסטרדם דאנס איוונט? זה בתאריכים שמכבי משחקת נגד אלקמאר.. מעניין?

הייתי בזה שנה שעברה... דבר ראשון בגלל שזה שבוע מיוחד אז אמסטרדם מפוצצת וזה כבר סבבה.

יש מלא אירועים קטנים כאלה אבל אני הייתי בAMF שזה היה יומיים באמסטרדם ארנה (יום ויום) והיה שם מלא הופעות ותאכלס היה בן זונה...

ממליץ בחום למי שאוהב את הז'אנר

כרטיסים למשחקים של אייאקס רק פה. לא להתקרב לחבילות במחיר מופקע מהאתר האנגלי של המועדון, לא לרכוש דרך Viagogo (מנסיון) ובטח שלא דרך Livetickets וכיו"ב.

אם מישהו צריך עזרה עם פתיחת משתמש ו/או עם ההולנדית ולא מסתדר עם גוגל תרגום אתם מוזמנים לפנות אליי ואעזור לכם בשמחה.

זו לא סוכנות רשמית למכירת כרטיסים אלא פלטפורמה חופשית שמאפשרת לכל אדם יכול להציע כרטיסים למכירה לכל אירוע, החברה פחות או יותר עושה סדר בבלגאן אך בתמורה לכך גובה עמלות עתק הן מהקונה והן מהמוכר שבכל אופן מלכתחילה מציע את הכרטיס למכירה במחיר מופקע; לצורך העניין, לא נעים לקבל כרטיס שנקוב ב20 יורו אחרי ששילמת 200. כמו כמעט כל דבר לפעמים יש נפילות ומעידות - אי אפשר לדעת ממי רוכשים את הכרטיסים (אין חוות דעת ו/או ביקורות על מוכרים כמו במרבית אתרים מהסוג הזה) ואפשר במקרה הרע ליפול על זיופים ובמקרה הפחות רע להיתקל באי דיוקים בפרטי הכרטיס בשונה ממה שתואר בעמוד המכירה (שער שונה ומושבים לא צמודים).

אני מספר את זה מנסיון עבר - רכשתי צמד כרטיסים למשחק של אייאקס ב50 יורו לאחד (המחיר הנקוב היה 12.5 יורו - כמו באתר הרשמי שצירפתי) ליציע מסוים וקיבלתי צמד כרטיסים ליציע הסמוך שהיה יציע של הקבוצה האורחת וכלל כניסה נפרדת וגדר חציצה. שלחתי להם מייל בדרישה לבטל את הכרטיסים אך הם טענו שזו איננה טעות ולמרות שקיבלתי כרטיסים ליציע סמוך מדובר ביציע של אוהדי אייאקס ולכן הכרטיסים תקינים - כאן התחיל הבלאגן האמיתי. לא הייתי מוכן לוותר, הייתי צריך לשלוח עשרות מיילים, להפנות אותם לאתר של אמסטרדם ארנה, לצרף מכתב מאייאקס שמגבה את הטענה שלי ולנהל שיחה טלפונית במשך חצי שעה עם נציג של החברה ולאחר כל הצעדים האלו העסקה בוטלה.

יש סיור, לא הכי מרשים בעולם (הייתי בסיור בוומבלי ובאמירויות, רמה גבוהה בהרבה בעיקר מהבחינת האינפורמציה וכל מיני פרטי טריוויה מעניינים שהמדריך זורק לך. אגב באמירויות הסיור הוא ללא מדריך אלא עם מכשיר כזה עם אוזניות ומסך שמסביר לך על הכל). בכל מקרה אני ממש אוהב אצטדיונים לכן אני נהנתי בזה, לכן אני כן ממליץ לך. מוזיאון אין, חנות רשמית כמובן שיש (אגב כשעשיתי את הסיור סיימתי אותו אחרי שנסגרה החנות והתבאסתי מזה, אז אם אתה מתכנן על החנות, שים לב ששעות הפתיחה חופפות).

אין צורך להזמין מראש, פשוט תגיע לשם. יש כל מיני דוכנים שפזורים בעיר שיש בהם כרטיסים לכל מיני אטרקציות, בד"כ במחירים זולים יותר, במיוחד כאשר אתה קונה כרטיסים לכמה אטרקציות במשולב, לכן אני ממליץ לך לחשוב לאיזה אטרקציות אתה מתכנן ללכת בוודאות ולרכוש כרטיסים לכולן במקום אחד.

פנחס, אין צורך להזמין מראש. ברוב הימים יוצא סיור בכל שעה עגולה, להוציא מספר ימים מיוחדים בשנה וימים של משחק לא קיימים שינויים בתכניות.

סמפר, ייתכן שאתה מדבר על כרטיס iamsterdam? זה רעיון נחמד, מאד תיירותי, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שכסף הוא יכול לחסוך. אני לא השתמשתי בו כי לא היה צורך, אבל במידה ובכל יום נתון מבקרים לכל הפחות בשני אתרים שכלולים בכרטיס (הרשימה כאן) זה הופך למשתלם ובעיקר לנוח.

• 2 weeks later...

הייתי בזה שנה שעברה... דבר ראשון בגלל שזה שבוע מיוחד אז אמסטרדם מפוצצת וזה כבר סבבה.

יש מלא אירועים קטנים כאלה אבל אני הייתי בAMF שזה היה יומיים באמסטרדם ארנה (יום ויום) והיה שם מלא הופעות ותאכלס היה בן זונה...

ממליץ בחום למי שאוהב את הז'אנר

קניתי כרטיסים לamf יום שבת באמסטרדם ארנה מ1 בצהוריים עד 12 בלילה מופעים דיוויד גואטה, טיאסטו ועוד כמה נחמדים