Jump to content

השיר החדש?

liranosi

Recommended Posts

האצטדיון כמראה לחברה.

המוסדות מתייחסים לזה אחרת כי התקשורת שמה על זה דגש, היא שמה דגש בגלל יחסי הכוחות בחברה.

בדיוק כמו בכדורגל, בשורה תחתונה הכל מתחיל מאנשים.

אני לנצח אמשיך לשיר טועמה מחבל אתם תגידו שאני גזען אני אגיד שזה העיקרון שלי ואין קשר לגזענות ובכל זאת יש על מה להתווכח, אני מבין את הדיון אני מבין את הרעז, זה פוגע בקבוצה זה מביא רדיוסים

אבל הטירוף סביב המילה אונס פשוט לא מובנת לי.

שלוש שנים אחורה אנשים שמוב חתימות פה נאנוס אותם כמו זומבים, אוכלוסיית הפורום השתנתה, יש פה המון אנשים שאין להם את המנטליות של אלו שגדלו וצמחו מתוך היציע, אלו שמגרש מבחינתם זה מקום התפרקות ולא עוד תחביב לאחרי עבודה.

בכל העולם כדורגל הוא של העם ויש שירי כדורגל נוראים גם באנגליה וגם בשוויץ שראו את הנאורים בפורום שלנו כמו שאנחנו רואים את באר שבע, אז אולי אתם לא כאלה נאורים ולא כאלה גאונים ומן הסתם שהצד השני של המתרס יעמוד על הרגליים אחוריות שלו במטרה לשמור על מה שהוא גדול ומכיר כמגרש כדורגל

אני ובטוח שעוד כמו כמה פה חושבים שבמצב הנוכחי דברים שהאירגון עושה ופעם לא היו מועררים יותר מידי ביקורת נהפכים לבעיתיים יותר בגלל כל ההתנהלות של האירגון.

שזה בעצם הריחוק מהקהל הרחב. להגיד לבוא ל-11 ותדבר לא תמיד נוח.לא כולם מרגישים בנוח לבוא ולדבר פנים מול פנים על דברים שפה בפורום רבים על זה וגם לא כולם תמיד יודעים למי לפנות וכל זה)

על ההתעקשות לשיר שירים על ערבים והרימוני עשן (זה באמת לא בעיה לשנות את המילים של השירים.

ועל הקללות לראדי כאשר שיחק אצלנו.

אני לא מקבל את הטענה פה שאנשים כאן בכוונה באים נגד האירגון. דווקא בפורום הזה יש יותר חברה שמנסים להבין את האירגון וכאלה שבאמת אכפת להם מהעידוד.(בתור אחד שהיה נכנס כל המשחקים משער 8 ההייתי רואה איך כל פעם שחברה מהאירגון עומדים בחוץ כדי להתרים יושבי השער לא מוכנים לתרום כי הם כועסים עליהם).

יכול להיות . ועדיין, אחזור איתך אחורה - אף אחד לא העניש על מקנאקי והנהמות. דבר שהיום היה עושה בלגאן עצום. באנגליה שנים הייתה גזענות עד שהתלבשו על זה.

נרצה או לא, דברים משתנים בעולם. לא רק בספורט. רוצה לומר שהשינוי הוא לא בגלל ההנהלה הנוכחית. גם אם שמעון קורק ודני לאופר היו בראש המועדון היום ההתייחסות לשירים הייתה משתנה. לגביי טועמה אני חושב שזה לאוו דווקא ענייני גזענות כמו הענישה (אני יכול להגיד ספציפית לגביי שאת השורה טועמה מחבל לא שרתי גם ב-2001/2002 שזה היה חדש ואף אחד לא ירק על העניין הזה בכלל).

לגביי נאנוס אותם כמו זומבים לעומת לאנוס נשים: עזוב, לא אותו דבר. קודם כל את זה לא שרים ואת זה כן . שנית, זה ביטוי בצחוק חסר כל משמעות לעומת דיבור על אונס נשים. עכשיו ברור לי שאף אחד בפנאטיקס לא הולך לאנוס אוהדת של הפועל אבל יש הבדל בין להגיד "נאנוס את הבנות שלכם" או משהו כזה לבין להגיד "אונסים אותם כמו זומבים".

לגביי שירים נוראים באנגליה: כן, אולי יש. מצד שני אם יש מקום שבו תרבות הכדורגל השתנתה , מאוד מאוד השתנתה, זה אנגליה. אין מה להשוות את מה שיש שם היום לעומת מה שהיה שם בשנות ה-70 וה-80. יש יגידו שבאנגליה אפילו הלכו קצת רחוק מידי בצעדים למיגור מה שהלך שם.

בתור אחד שעשה טיול כדורגל באנגליה לפני כמה שנים, הייתי במשחקים באנפילד, אולד טראפורד ו-וויט הארט ליין (טוטנהאם), והאווירה שם הייתה מחשמלת וסוחפת

ההתנשאות של אוהדי כדורגל מישראל על אווירת הספורט באנגליה זה אחד הדברים ההזויים והמצחיקים ביותר ששמעתי מימיי

בתור אחד שעשה טיול כדורגל באנגליה לפני כמה שנים, הייתי במשחקים באנפילד, אולד טראפורד ו-וויט הארט ליין (טוטנהאם), והאווירה שם הייתה מחשמלת וסוחפת

ההתנשאות של אוהדי כדורגל מישראל על אווירת הספורט באנגליה זה אחד הדברים ההזויים והמצחיקים ביותר ששמעתי מימיי

אז כאן אני נאלץ לחלוק עליך. הייתי בכמה מגרשים באנגליה. שנה שעברה הייתי בטוטנהאם נגד יונייטד בלונדון. היה נחמד וכיף. להגיד לך שהאווירה הייתה מחשמל וסוחפת? אני לא יכול . גם לא באנפילד במשחק של ליברפול מול קבוצת תחתית, שם לפעמים אפילו שמעתי את השחקנים צועקים כשיש 42 אלף איש באצטדיון.

שלא יובן אחרת, זה כיף והכל, אבל אני לא יכול להגיד שהרגשתי אווירה מחשמלת וכאלה.

אז כאן אני נאלץ לחלוק עליך. הייתי בכמה מגרשים באנגליה. שנה שעברה הייתי בטוטנהאם נגד יונייטד בלונדון. היה נחמד וכיף. להגיד לך שהאווירה הייתה מחשמל וסוחפת? אני לא יכול . גם לא באנפילד במשחק של ליברפול מול קבוצת תחתית, שם לפעמים אפילו שמעתי את השחקנים צועקים כשיש 42 אלף איש באצטדיון.

שלא יובן אחרת, זה כיף והכל, אבל אני לא יכול להגיד שהרגשתי אווירה מחשמלת וכאלה.

וואלה? זה מפתיע אותי שלא התרשמת, אני זוכר שאני התמלאתי בקנאה על תרבות הכדורגל שלעולם לא תהיה לנו

במשחקים שאני הייתי בהם, הייתה אווירה כמו במשחק של באר שבע עכשיו - עידוד בלתי פוסק של עשרות אלפי אוהדים נאמנים ומסורים. פשוט חוויה.

וואלה? זה מפתיע אותי שלא התרשמת, אני זוכר שאני התמלאתי בקנאה על תרבות הכדורגל שלעולם לא תהיה לנו

במשחקים שאני הייתי בהם, הייתה אווירה כמו במשחק של באר שבע עכשיו - עידוד בלתי פוסק של עשרות אלפי אוהדים נאמנים ומסורים. פשוט חוויה.

לא יודע למה אתה משווה לב"ש, כי להם בטוח אין "עידוד בלתי פוסק" או "עשרות אלפי אוהדים נאמנים ומסורים".

אגב - משהו כללי לגבי הארגון וחברות בו...

יש מן תחושה כזו שחברי הארגון כל הזמן מצפים שיוקירו להם תודה על הפעילות שלהם בארגון. הם באמת עושים הרבה, ואני מניח שהם משקיעים המון שעות, ועל כך באמת כל הכבוד להם.

אבל כמי שהיה שנים רבות במסגרות התנדבותיות כאלה ואחרות - למדתי במהלך השנים שאם אתה במקום התנדבותי, שאף אחד לא הכריח אותך להיות בו, אתה צריך לדעת שלקחת על עצמך מחוייבות, ושיש עם זה חובות ויש עם זה זכויות.

את התודה שלהם הם מקבלים בהטבות כאלה ואחרות, כמו למשל שכל חבר ארגון (פחות או יותר,ובכל מקרה בצדק מוחלט), מקבל זכאות לכרטיס לכל משחק של הקבוצה.

כשאתה במסגרת התנדבותית אתה לא אמור לעשות את זה בשביל לקבל תמורה כלשהי או הוקרת תודה. אתה עושה את זה מתוך שליחות כזו או אחרת (למשל, התחושה שדחפת וקידמת את הקבוצה במקרה הזה), ואם יש הטבות ו-benefits כאלה ואחרים - מה טוב. אז יש הטבות (כאמור, כרטיסים), ואני בטוח שיש הרבה פעמים תחושת סיפוק (לא הכנתי אף פעם דגל פריסה, אבל אני מתאר לעצמי שלראות דגל פריסה של עשרות מ"ר שנראה מדהים זה תחושת סיפוק אדירה), ודברים נוספים.

הציפייה הזו לקבל כבוד והערכה היא מיותרת לדעתי. לא שהוא לא מגיע, אבל... אם לא טוב לחבר ארגון מסויים שהוא לא מקבל כבוד והערכה (לתחושתו) מצד כמעט כל מי שלא בארגון/שער 11? הוא יכול גם לא להיות בארגון.

הנקודה היא שאף אחד לא מכריח את חברי הארגון להיות חברי ארגון, ולכן הכעס הזה שהם לא מקבלים הערכה הוא לא נכון.

מה גם שכדי לקבל הערכה, צריכה להיות תקשורת ושקיפות מסויימת, שאני לא מרגיש שיש. להפך, כשיש פניות לבצע שינויים (ואני אחזור על מה שכבר כתבתי שאם "אלה כולה מילים", זה עובד לשני הכיוונים, ואם זה גורם לרבע/שליש/חצי/שלושת-רבעי אצטדיון לשרוק בוז בשירים שאמורים לדחוף את הקבוצה, זה משיג את המטרה ההפוכה) - אז מבטלים את זה בלי שום התייחסות כי "זה לא בא מחברי ארגון".

מספיק לראות את המאבטחים במשחק מול צלסי בכדי להבין שאם כבר המצב הפוך והם מקנאים בנו

זה מוכח. תראה את הסרט של רינו צרור על השחקן הוא מציין שם שבמשחקי הבית מכבי בקושי הוציאה נקודות לעומת משחקי חוץ שהיה עידוד. עובדתית.

גם די הגיוני שהעידוד עוזר לקבוצה לא צריך להיות גאון גדול.

עידוד זה אוברייטד אח שלי. זה כיף, עושה אוירה טובה והכל אבל בפועל ההשפעה של עידוד על הקבוצה היא זניחה.

לא אומר את זה מתוך הרגשה, מחקרים בדקו את זה.

סתם בשביל העניין, הדברים המרכזיים שעלו:

- יש פער גדול בין התחושה של אוהדים על היכולת שלהם להשפיע לבין היכולת שלהם באמת להשפיע במציאות

- מה שגורם ליתרון הביתיות זה: 1. היכרות עם המתקן 2. השפעה מסוימת של הקהל הביתי על שופטים (בוז)

עידוד זה אוברייטד אח שלי. זה כיף, עושה אוירה טובה והכל אבל בפועל ההשפעה של עידוד על הקבוצה היא זניחה.

- יש פער גדול בין התחושה של אוהדים על היכולת שלהם להשפיע לבין היכולת שלהם באמת להשפיע במציאות

- מה שגורם ליתרון הביתיות זה: 1. היכרות עם המתקן 2. השפעה מסוימת של הקהל הביתי על שופטים (בוז)

יש לך לינק למחקרים?

חרטה ענקית.

נכון עידוד טוב לא יגרום לשחקן x להיות טוב יותר, אבל ההשפעה הפסיכולוגית שלו על השחקנים והשופטים היא עצומה.

שחקנים מקבלים ביטחון מעידוד או לחלופין מאבדים ביטחון אם מדובר בשחקן של הקבוצה היריבה.

מחקרים לא תמיד צודקים, מה גם שמאחורי כל מחקר יש גופים שממנים בעלי אינטרסים.

קהל לא מביא נקודות בצורה ישירה, הוא לא מבקיע שערים או עוצר פנדלים, אבל יש מספיק דוגמאות שקהלים השאירו את הקבוצה שלהם בליגה בעונות שפל מקצועיות.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.