Jump to content

מחשב נייד חדש

saharbra

Recommended Posts

מה קורה אנשים ?

אני מתחיל ללמוד השנה ואני מחפש לקנות מחשב נייד שיתאים ללימודים אבל הבעיה שאני לא מבין בזה ..

מישהו יכול להמליץ על מחשב נייד במחיר טוב, מעדיף להשקיע כמה שפחות אבל שעדיין יהיה מחשב נייד מספיק טוב לכל שנות הלימודים..

תודה!

כמה כסף אתה מחפש להשקיע?

האם אתה מתכוון לשחק במחשב? האם אתה בכלל אוהב משחקים?

האם אתה מתכוון להפעיל תוכנות חזקות כגון פוטושופ קיובאס וכו'?

האם אתה מתכוון לחבר לטלוויזיה ולצפות בסרטים וכדומה?

לא מתכוון לשחק במחשב , להפעיל תוכנות כבדות ודברים כאלה ..

המחשב הזה הולך לשמש אותי נטו ללימודים .. כל יום לקחת איתי לאוניברסיטה וחזרה..

אז עדיף שהסוללה תהיה חזקה .. יהיה קל עד כמה שאפשר ושיעבוד מהר ובלי תקיעות..

סה"כ אני לא רוצה להשקיע יותר מ3000 , השאלה אם יש משהו שמתאים נטו לעבודות משרדיות בפחות כסף שיכול להתאים לי .

אני אנסה לתת לך עקרונות ואח"כ אתה מוזמן להביא דגמים. בגדול לא נראה שאתה צריך מפרט חזק במיוחד, לכן כדאי מאוד לשים לב לגודל (הייתי לוקח עד 13.3", סוללה (6 תאים ומעלה) ומשקל (עד 2 ק"ג). מבחינת מעבד קשה לתת קווים כלליים, אבל לא Intel atom (נפוצים בדגמים הקטנים והזולים) ורצוי Intel i3/5/7 עם u בסוף שזה הדגמים החדשים יותר שחסכוניים באנרגיה. זיכרון ram עדיף 8 ג'יגה ומעלה ובכל אופן לא פחות מ4 ג'יגה. מבחינת הארד דיסק, הנפח פחות קריטי היום לרוב המשתמשים, עדיף ssd אבל לא קריטי. מבחינת מותג זה הרבה פעמים העדפה אישית, מבחינתי לנובו נחשבים אמינים עם תמורה טובה למחיר.

בהמשך לילד הייתי מציע לך לקחת 8 ראם בכל מקרה, אתה לא צריך ssd, אתה לא מחפש ביצועים אז זה לא ישנה לך, 1TB זה סטנדרטי היום.

http://ksp.co.il/?select=.268..271.&list=1&sort=2&glist=0&uin=29420&txt_search=&buy=&minprice=2383&maxprice=0&intersect=..&rintersect=

משהו כזה, רק תוסיף מערכת הפעלה כי זה לא כלול בחבילה, יצא לך בערך 2800. תקח WIN10, לא נראלי בכל מקרה שמוכרים משהו אחר

אני אנסה לתת לך עקרונות ואח"כ אתה מוזמן להביא דגמים. בגדול לא נראה שאתה צריך מפרט חזק במיוחד, לכן כדאי מאוד לשים לב לגודל (הייתי לוקח עד 13.3", סוללה (6 תאים ומעלה) ומשקל (עד 2 ק"ג). מבחינת מעבד קשה לתת קווים כלליים, אבל לא Intel atom (נפוצים בדגמים הקטנים והזולים) ורצוי Intel i3/5/7 עם u בסוף שזה הדגמים החדשים יותר שחסכוניים באנרגיה. זיכרון ram עדיף 8 ג'יגה ומעלה ובכל אופן לא פחות מ4 ג'יגה. מבחינת הארד דיסק, הנפח פחות קריטי היום לרוב המשתמשים, עדיף ssd אבל לא קריטי. מבחינת מותג זה הרבה פעמים העדפה אישית, מבחינתי לנובו נחשבים אמינים עם תמורה טובה למחיר.

תודה רבה אחי אני אנסה לחפש

בהמשך לילד הייתי מציע לך לקחת 8 ראם בכל מקרה, אתה לא צריך ssd, אתה לא מחפש ביצועים אז זה לא ישנה לך, 1TB זה סטנדרטי היום.

http://ksp.co.il/?select=.268..271.&list=1&sort=2&glist=0&uin=29420&txt_search=&buy=&minprice=2383&maxprice=0&intersect=..&rintersect=

משהו כזה, רק תוסיף מערכת הפעלה כי זה לא כלול בחבילה, יצא לך בערך 2800. תקח WIN10, לא נראלי בכל מקרה שמוכרים משהו אחר

מסך 17.3 ומשקל של 3 קילו נשמע לי הרבה יותר מדי .. אני מחפש משהו יותר קטן וקומפקטי ..

תודה אבל אחי

יש גם את זה, שההבדל ביניהם הוא שכאן יש 3 שנות אחריות, אבל המסך יותר קטן, כמו שהילד הציע

אישית אני תמיד מעדיף יותר שנות אחריות ככה גם אם אתה לא מבין יש תמיד לאן לפנות ולא צריך טכנאי שייקח לך 300 שקל בשביל להסתכל

אבל אני מתוודה אני לא יודע אם אסוס יותר טוב מלנובו בניידים, אני כן יכול להגיד שאסוס היא מותג מאוד חזק בחלקים למחשב והיא נחשבת איכותית.

http://ksp.co.il/?select=.268..271..347..2639..859.&list=1&sort=2&glist=0&uin=29477&txt_search=&buy=&minprice=2383&maxprice=0&intersect=&rintersect=

חיפשתי קצת והגעתי לזה :

http://ksp.co.il/?uin=33873&select=.268..271..213..2179..347.

מסך איכותי , כונן SSD , יחסית קל , 8 גיגה ראם ..

נראה כאילו הוא מתאים לי .. מישהו שמבין יכול לעזור ?

ההתלבטות העיקרית שלי היא אם לקנות מעבד I3 ביחד עם כונן SSD או לקנות מעבד I5 עם כונן רגיל..מבחינת המחיר זה אותו דבר.

אין לי מושג מה ההבדל , רק חבר שטוען שעדיף את האופציה הראשונה.. מישהו יכול לעשות לי סדר בראש מה עדיף ?

SSD בגדול, זה דיסק קשיח הכי מהיר כיום בשוק, זאת אומרת שאם אתה משחק במשחקים וכדומה, זה פשוט יעלה לך הרבה יותר מהר, תוכנות כבדות יעלו יותר מהר ועוד

יש לי SSD, קניתי נטו בשביל שהווינדוס יעלה לי ב 3 שניות (דפוק רצח אבל אני אוהב את זה )

אני במקומך לא הייתי רוכש עם SSD, אין למה

אני במקומך לא הייתי רוכש עם SSD, אין למה

שטויות במיץ.

כונן SSD גורם לכל המערכת להיות תגובתית יותר, תוכנות נטענות מהר יותר, סיור בדיסק, חיפוש והעתקת קבצים מתבצעים עם זמן תגובה אפסי.

תוסיף לכך שכונן SSD קל יותר (זניח), צורך פחות חשמל ואמין יותר, ותקבל רכיב שחשוב במחשב נייד.

saharbra - המחשב שמצאת נראה לא רע, חפש רק ביקורות לגביו כי סוללת 2 תאים נראה קצת קטן. באולטרבוקים סוללת 3 תאים מספיקה ל-5-9 שעות, תלוי בדגם.

לקנות היום מחשב בלי ssd זה כמו לקנות נוקיה של פעם.

לא לא, להציג את זה כ"חובה" (ברמה של כמו לקנות היום נוקיה, בחיאת) זו היסחפות. מסכים עם התוספת של gilgil וזה בהחלט nice to have, אבל לא הכרחי.

לסטודנט, עם שימושים סטנדרטיים ועם מגבלות תקציב זה בהחלט לא קריטי להשקיע בו. בתור סטודנט שצריך לסחוב כל יום את המחשב הוא צריך להיות קודם קטן וקל כדי שיהיה נח לסחוב וכי ברוב הכיתות באוניברסיטה אין שולחנות אלא רק משענת יד קטנה, צריך סוללה טובה כי הרבה פעמים אין נגישות לחשמל.

לכן מבחינתי סדר העדיפויות:

1. גודל

2. סוללה

3. משקל

4. מעבד סביר+ וחסכוני בחשמל

5. RAM (אין מה לעשות ניגשים אליו הרבה יותר מלדיסק)

6. ssd

אם להיות פרקטיים, זה מייקר בכמה מאות שקלים, היות ואתה גם ככה גבולי באמת הייתי משקיע קודם בדברים האחרים. כמובן, שיש היום מחשבים עם ssd קטן עליו שמורה מערכת ההפעלה והמשתמש עצמו כותב לדיסק רגיל שזה פתרון לא רע. אבל שוב, אני יכול למצוא לך אחלה מחשבים 15-17" במחיר מצוין, הבעיה היא שאתה לא תלך איתם לאוניברסיטה (מנסיון אישי).

בקיצור, תשוטט קצת באתרים השונים, תביא דגמים וננסה להיות יותר קונקרטיים.

זה בכלל לא כמו נוקיה, אני אישית חושב, כשיש לך הגבלת תקציב, כשהשימוש הראשי שלך הוא אופיס, אתה לא צריך SSD, סתם תייקר את המחשב ב 200-300 שקל ובשביל מה? מה כבר הוא לא יצליח להריץ במהירות ?

אז לוקחים מחשב שנראה סבבה כדי שאם יהיה לו עוד תחביבים בעתיד , או תוכנות חזקות יותר הוא יוכל להשתמש בהם בכיף ולא יצטרך להשקיע עוד כסף.

הדבר היחיד שלדעתי חשוב זה לדעת אם הוא אוהב משחקים או לא, כי ההבדל בין מחשב עם כרטיס מסך מותאם למחשב שיתאים לצרכים מסויימים (נגיד אפילו פיפא 17) יכול להגיע לאלף שקל. חוץ מזה הכל בסדר גמור